Jump to content

Droit Au But


setzel

Recommended Posts

image01xu5.jpg

Fascinat de fenomenul ce se numeste Uefa Champions League si vazand pe Real Madrid dand cu Lazio S.S de pamant m-am gandit la O.M echipa mea de suflet din Franta la ceea ce a fost candva chiar castigand U.C.L asa ca m-am decis intr-o noapte cand trebuia sa invat la teza la Limba si Literatura Romana sa incep sa joc Fm pana diminieata cand la prima ora aveam teza.

Asa ca am dat o scurta privire la bugete la transferuri beton inca mai puteam cere dar la salarii dezastru stiam ca nu pot lua decat maxim 2-3 jucatori,pentru a putea intarii echipa si cum tin cu steaua m-am orientat spre radoi si dica.

Dupa o saptamana cei doi dinstinsi fotbalisti s-au gandit ei sa semneze cu mine impreuna cu un pusti marques de 18 elvetian portar cu un bun viitor daca va creste cum isi doreste toata lumea

41611024dicagettyai5.jpg

230pxmireled9.jpg

Dupa transferul acestora s-au atacat singuri o turma de jucatori Oruma un an de contract asa ca i-am dat eject la rezerve pana isi revine

Zubar la fel numai ca aveam contract pe o durata buna si norocu meu ca Faty era in forma buna in amicale,Krstic un tanar MC de 20 de ani care era al 4 lea mijlocas defensiv in lot nu aveam temeri asupra lui,Niang care din titular oricum devenea al 4-lea atacant toti au fost trimisi sa se antreneze cu jucatori precum Kung Lao mandru u-19 france player :crazy:

Primul meci urma acasa cu Metz desigur imi doream o victorie asupra lor

---------->More to Come<--------

Link to comment
Share on other sites

Primul meci pe Velodrome suporteri multi ca pe Velodrome emotionat decimat de anumite accidentari si de cei trimisi la rezerve am fost nevoit sa il aduc pe krstic fiind tanar am sperat ca isi va schimba pozitia fata de radoi si de mine asa ca l-am inclus in lot

Meciu a fost dominat de noi posesia buna dar mai mult de atat nimic faze la poarte putine si o singura scapare a cuplului defensiv a dus la golul lu gueye in min 69 ce a pus capac debutului meu era clar trebuia facut ceva la sincronizarile intre Givet si Radoi,plus eliminarea sarbului in min 89 la condamnat la temnita grea la rezerve .

91366430wt5.jpg

Cele 3 pcte asteptate cu Metz erau reportate pentru St.Ettiene in deplasare un meci greu si cu un Cisse care deabea isi intra in forma greu de crezut ca moussilou va face diferenta prin viteza,totul era bazat pe sclipirea de moment a fostului decar stelist Dica si a sigurantei defensive care lucra din greu la comunicare 2 francezi un nigerian si un roman care era total afon de franceza cireasa de pe tort a fost nerevenirea in forma buna de joc a lui Samir Nasri deci nu puteam conta pe el decat o repriza.

Link to comment
Share on other sites

@dinamo1948

Same effect nu schimba nimic daca invatam tot atat iau ....

Back to the games.

Etapa a II-a

Speram mult de la acest meci prima mea victorie la O.M si implicit reintrarea baietiilor in circuit

Un meci dominat de mine cu o posesie de 58% si mai multe spre poarta asta este un punct mare in plus dar ineficacitatea atacantiilor in fata portii au dus la scorul de 1-0 pentru St.Ettiene prin Ilan min 15.

Au urmat minute bune de dominare surda a echipei mele fara pic de rezultat macar la capitolul sut pe poarta am dat liber la atac prin minutul 65 si am fost prins pe contre noroc cu madanada portaru meu imprumutat ce are o clauza de cumparare in caz ca Carraso portarul meu titular si accidentat de o bucata de vreme nu isi revine

Din 18 suturi spre poarta doar 3 pe poarta deci rezultatul pana la urma era unu corect nu am putut face nimic in fata porti deci nici macar nu meritat egalul

A doua infrangere ma astepta meciul cu Valenciennes acasa deja simteam presiunea publicului flamand de rezultate cupe si glorie dar jucatorii parca nu isi doreau asta simteam cum joaca apatic trebuia facut ceva .

38113679nr4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Etapa a-III-a

Am intors foaia cu baietii le-am dat un schedule saptamanal de antrenament cu very hard asa ca schimb de "prieteni" pentru rezultatele fantastice din ultimu timp

Meciul cu Valenciennes era unu crucial trebuia sa dam publicului spectacol si clasamentului puncte!

Baietii au inceput tare si spre surprinderea mea Dica se simtea in forma buna de joc marcand in minutul 13,dupa baietii mei sau retras nepermis in aparare lucru ce nu le cerusem si Valenciennes ne-au dominat dar azi atacanti echipei adverse erau in mare criza de idei neputand face nimic in fata porti ratari incredibile in situatie de 1 vs 1 cu portaru meu .

In minutul 53 cand Valenciennes incerca cu disperare inca o dominare a jocul si o impingere lenta spre poarta noastra,Cisse isi face prezenta lansat perfect cu viteza sa fenomenala scapa de marcaj si inscrie in stilul sau caracteristic,acest gol a insemnat descatusarea echipei si caderea psihic si moral a echipei adverse totul mergea spre un 2-0 sec dar Cisse preia un balon si dribleaza 2 fundasi adversi apoi inscrie in poarta laterala in minutul 91 pentru un neverosimil 3-0

87956881bp2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Etapa a-IV-a

Le Mans vs O.M

Meci dificil in deplasare dar dupa victoria de acasa speram la mult mai multe astazi pentru a duce echipa pe drumu cel bun.

Dar a fost cu totul diferit 32 de suturi spre poarta 20 pe poarta portarul mi-a facut adevarate minuni panca cand domnu radoi a decis ca trebuie sa fie vedeta zilei eliminare lovitura libera directa 20 de metri central si Romaric a inscris un gol frumos

Dezamagire total credeam ca scot un egal trebuie sa fac ceva cu defensul dezastruos

13660827kn8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Etapa a-V-a

O.M-P.S.G

Marele derby urma imi trebuia o victorie stadionul arhiplin galeriile se intreceau prin coregrafii multe bannere cu mesaje ironice catre adversari,in vestiar baietii erau nervosii dica si radoi erau la primu derby psg-om,Cisse era in forma tanarul,Nasri inca era total iesit din forma,Zenden asculta muzica asa ca iam aruncat ipod-ul de nu sa vazut mi-am motivat jucatorii cat de mult am putut.

Efectul la pauza aveam un fabulos 3-0.

Pur si simplu un meci cum imi dorisem,fara greseala gol la 1/2 ocazii Dica in fine juca ceva cu Cisse langa Zenden centra numai Nasri tot cu capul in nori era....

Jocul s-a terminat tot cu Cisse in rol principal marcand un gol cu capul de toata frumusetea inchizand tabela la 4-0 FABULOS.

In sfarsit echipa juca cum imi doream deabea astept meciul cu Bordeaux alt derby al campionatului francez,cu Laurent Blanc antrenor acolo va fi o intalnire de gradul 0 dinou numai ca vom juca in deplasare.....eterna problema.

61128990dw1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Etapa a-VI-a

Bordeaux-O.M

Alt mare derby dar in deplasare,Cisse era in forma de zile mari si in sfarsit credeam ca defens-ul.

Cisse imi indeparta toate temeriile in min 14 dar dupa 3 mine Bellion readuce scorul egal atunci am decis sa ne aparam sa scoatem un egal aveam posesia dar tot Bordeaux avea cele mai mari ocazii apararea dinou face gafe impardonabile.

Si ne-am ales cu 2-1 pentru Bordeaux Bellion mi-a dat "headshot" in minutul 83 cu un sut superb plasat care mi-a lasat portaru spectator

74940869ij6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Etapa a-VII-a

Olympique de Marseille 2

RC Strasbourg 0

14696216te1.jpg

Ati vazut vreodata 2 echipe care nu vor sa joace?

Daca da ...

Asa sa intamplat in aceasta etapa doar sutul fabulos al lui Cana de la 25 de metri a dezmortit partida care a fost calma nevrand sa deranjeze pe nimeni decat "poate" pe mine care imi mancam unghiile vazand cat de inapti erau cei 22 de jucatori

Din minutul 80 propriu-zis a inceput a se juca fotbal sutul lui Cana eliminarea jucatorului de la Strasbourg dupa un fault grosolan si golul lui Dica dupa o faza colectiva a echipei mele

Link to comment
Share on other sites

Etapa a-VII-a

Fc Sochaux 3

Olympique de Marseille 2

63700847jb3.jpg

Un meci in care dinou apararea nu a fost dar atacul da dar cum astazi nici mijlocul nu a functionat echipa cu mai multe ocazii a castigat aceasta fiind Sochaux si care dupa victoria de azi trecea pe primu loc devenind lider in timp ce noi ne scufundam dinou in clasament

Ma intreb oare cand vom castiga si noi in deplasare.

Cred ca ma voi duce si il voi intreba pe Grigoras cum facea el la Faru de mai castiga si in afara nu numai acasa

Singurul plus e ca daca Cisse nu se accidenteaza ori il vand pe bani grei in iarna si mi se duce si singurul jucator care joaca acum ori devine golgheter in campionatul frantei si gheata de aur in ritmu asta.

Link to comment
Share on other sites

Etapa a-VII-a

Fc Sochaux 3

Olympique de Marseille 2

63700847jb3.jpg

Un meci in care dinou apararea nu a fost dar atacul da dar cum astazi nici mijlocul nu a functionat echipa cu mai multe ocazii a castigat aceasta fiind Sochaux si care dupa victoria de azi trecea pe primu loc devenind lider in timp ce noi ne scufundam dinou in clasament

Ma intreb oare cand vom castiga si noi in deplasare.

Cred ca ma voi duce si il voi intreba pe Grigoras cum facea el la Faru de mai castiga si in afara nu numai acasa

Singurul plus e ca daca Cisse nu se accidenteaza ori il vand pe bani grei in iarna si mi se duce si singurul jucator care joaca acum ori devine golgheter in campionatul frantei si gheata de aur in ritmu asta.

Si...? Te-au dat afar' sau ai sters save-ul? :P

Las nu mai plange ca incepe un online weekend-ul asta

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy