Jump to content

Story-ul Story-urilor


Emilian

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

19 iulie. Zi memorabila pentru Miha... hmm, pardon, Menthol Boy. Omul, norocos ca de obicei, primeste o oferta din prima liga galeza. pe care o accepta normal. Sa te vedem in UCL frate: :bere

angajari7tx.th.jpg

atribute9lr.th.jpg

preetentios baiatul nostru:

happines5hq.jpg

:blind:Nu stiu sa folosesc butonul de edit - imi cer scuze:blind:

Bogdan si-a inceput munca la Maidenhead. Un amical pe propriul teren cu Scarborough, incheiat nedecis, 2-2. rezultat promitator as putea spune.

tactici5cf.th.jpg

Lee Newman a fost autorul celor doua goluri.

Primul transfer pentru Bogdan a fost un mijlocas central galez in varsta de 27 ani, fost in urma cu ceva ani la Crystall Pallace. David Parry, free.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Sfarsitul lui iulie. O noua achizitie facuta de Bogdan: Geraint Bater (DMC, 21 ani, free) fost la Britol Rovers. Plus doua amicale: 2-2 cu Leigh RMI in deplasare si 1-0 acasa, cu Burscough, in fata a nevestelor, copiilor, si altor rude (64 spectatori). Start bun. :bere

"Galezul" nostru n-a stat nici el degeaba, 4 achizitii in cateva zile: Karl Evans (ML, free, 25 ani, fost la Rhyl, galez ), Robbie Chesters (ST, free, 25 ani, Connah, galez), Ben Graham (DR, 29 ani, 1k de la Caerleon, galez) si Matthew Lee Williams (ST, 23 ani, 1 k de la Tredegar, galez).

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

August. Se apropie startul campionatului pentru bogdan. Ultimele amicale, doua victorii la acelasi scor, 2-0: acasa cu Caerswis si afara la Guiseley. Inca un transfer pe ultima suta de metri: tot galez, Lawrence davies (ST, 27 ani, free).

PS: din nefericire am lasat jocul la start pe attribute mask si nu va pot pune poze cu jucatorii. Imi pare rau!:(

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

S-a dus si augustul. Cu ce rezultate" Sa vedem:

- Maidenheadul lui Bogdan si-a continuat seria buna din amicale: 2-0 la Bognor regis, apoi 1-1 acasa cu Sutton Utd, dupa care din nefericire doua infrangeri: 2-3 la Farnborough si 1-2 acasa cu Weymouth. Locul 12 in clasament dupa primele 4 etape. La mai bine Bogdane!!! :bere

- NEWI-ul lui Mihai? 0-2 la Caernafron in prima etapa, apoi un 3-2 acasa cu Grange in turul preliminar al Cupei Ligii Gal;eze. 0-1 la Welshpool in campionat si 2-1 in returul cu Grange; prima victorie in campionat, 1-0 acasa cu Caersws (M.L. Williams, transfer bun se apre) dar si 0-3 la Airbus in primul tur al Cupei Ligii. locul 13 in campionat, dar e prea devreme. Si un ultim transfer, dupa regula cine n-are batrani sa-i cumpere: Steve Hurley, MC, 37 ani, free evident.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

SEPTEMBRIE:

Bogdan. O luna buna as putea spune, 13 e locul ocupat in clasament dupa inca 2 etape. 1-0 acasa cu Newport si 2-2 la Welling. Plus calificarile pentru Cupa Angliei; 1-1 si 0-2 cu Dartford.

Menthol. Luna dezamagitoare, penultima pozitie ocupata la sfarsitul lui septembrie (retrogradeaza ultimele doua): 1-2 acasa cu Aberystwyth, 3-2 in returul cu Airbus din Cupa Ligii (3-5 general), 1-2 acasa cu Cwmbran si 1-2 la Airbus, in campionat de data asta.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Imi propusesem sa nu mai postez, dar nu ma pot abtine, FM-ul este prea ironic. Cu Maidenhead mi-am inceput cea mai frumoasa salvare la FM05, nu am reusit sa-i promovez, dar am luptat cu dintii 3 sezoane pentru "mid-table obscurity". Noroc ca a venit Barnet cu o oferta, altfel in Conference South ramaneam inca vreo 20 de sezoane. Sunt curios daca alter-ego-ul meu virtual va avea o soarta mai buna.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

OCTOMBRIE:

Bogdan - luna aproape eprfecta pentru echipa lui Bogdan: 2-0 la Lewes, 2-0 acasa cu Dorchester, 2-1 acasa cu Havant, 1-3 la Eastleigh si 1-1 acasa cu Hayes. Locul 7 la sfarsitul lunii cu 18 puncte, la 2 puncte de ultimul loc pentru baraj si 6 de prima pozitie.

Menthol - Mihai al nostru a iesit si din Welsh Cup inca din primul tur (1-2 la Haverfordwest). Apoi o victorie in campionat, 2-1 la Rhyl, doua remize identice pe propriul teren, 2-2 (cu carmarthen si Newton), urmate de doua infrangeri (0-2 la Haverfordwest si 0-1 acasa cu Bangor City. Acelasi loc 17 la final, 8 puncte, la 2 puncte de salvare.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

NOIEMBRIE, DECEMBRIE

bogdan Si-au cam luat lumea in cap baietii lui Bogdan. Noroc cu finalul de an: 1-1 la Basingstone, probabil meci dominat total fiindca imediat a fost transferat portarul lui basingstone pentru 1k (Rob Bullivant, englez, 25 ani); 2-4 la Witton in FA Trophy, 1-1 acasa cu Carshalton, 1-1 la Bishop, 1-2 acasa cu Histon, 1-2 la Eastbourne, 3-1 acasa cu Western si 2-1 la Yeading. Loc 7 la finalul lui 2005, in carti pentru promovare.

menthol Echipa lui Mihai, dim contra, se pare ca merge acum la turatie maxima: 2-1 la Porhmadog, 1-0 acasa cu Grange, 2-2 la TNS (ultima campioana), 1-1 acasa cu Port Talbot, 3-2 la Connah, 3-1 acasa cu llanelli si 1-1 la Caersws. Loc 10 la finalul anului.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

IANUARIE

MihaiBine, spre foarte bine pe scurt. 2-2 acasa cu Caernarfon, 2-1 acasa cu Welshpool, 0-1 la Aberystwyth, 2-1 la Cwmbran, 1-1 la carmarthen. loc 9: 8 7 8 30-31 31p (11 punte de primul loc)

Ultimii veniti: jason Bird (36 ani, DC, free de la Llanelli), Steve Ovens (27 ani, ST, free de la Tiverton) si Paul Reid (38 ani, DM/MLC, 1k de la Aldershot)

Bogdan 2-2 la Cambridge, 3-1 acasa cu Thurrock, 1-1 acasa cu St. Albans, 2-2 acasa cu Bagnor, 1-1 acasa cu Farnborough, 0-2 la Weymouth, 1-1 la Sutton Utd si 0-1 la Newport. Loc 11: 8 11 7 37-33 35 puncte.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

FEBRUARIE

Bogdan Revenire. Asa putem caracteriza luna februarie. 1-1 acasa cu Welling, 1-1 la Dorchester, 1-0 acsa cu Lewes si 2-1 la Havant => loc 7, din nou la 6 puncte de primul loc. Merge mai bine alter-ego-ul tau, nu-i asa? :kisses

Mihai Hmm... 1-3 acasa cu Rhyl, 2-1 acasa cu Airbus (in sfarsit!) si 1-1 la Newtown. Loc 10, fara vreo sansa nici macar la UEFA. :help2:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ete de ce e meserie story-ul:

angajari5ko.th.jpg

Parerea mea: Solsein are cele mai mari sanse sa ajunga... cel mai bine platit :faces (Stockport e in League Two)

Anahoru' a ajuns in Italia. E loc si de mai bine desigur:

angajari7qw.th.jpg

Ovidiu dupa el:

angajari4nv.th.jpg

:blind:Nu stiu sa folosesc butonul de edit - imi cer scuze:blind:

Mutu in C1, deci ceva mai bine:

angajari8vk.th.jpg

:blind:Nu stiu sa folosesc butonul de edit - imi cer scuze:blind:

Si acum o veste care m-a lasat masca. Si Ilici o sa ma injure. :huh: N-am fost pe faza man, sorry. :bere

angajari6an.th.jpg

tactici7gc.th.jpg

:blind:Nu stiu sa folosesc butonul de edit - imi cer scuze:blind:

Ibe:

angajari3ub.th.jpg

Io (dupa Mihai in Tara Galilor):

angajari3em.th.jpg

Cu siguranta am avut si eu o contributie la dubla victorie a echipei mele in fata lui Mihai :faces:faces:faces

:blind:Nu stiu sa folosesc butonul de edit - imi cer scuze:blind:

Singurii fara slujba: Ita si Catharsis. Au fost printre favoriti a prinde un post la mai multe cluburi din Romania, dar n-au reusit pana acum.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

MARTIE

Bogdan In batalie cel putin pentru locurile pentru baraj. 1-1 cu Eastleigh acsa, 2-1 la Hayes, 3-1 acasa cu basingstoke si 1-3 la Carshalton. Loc 6 la doar un punct de locul 5, ultimul pentru baraj.

Mihai 1-1acasa cu Haverfordwest, 1-2 la Bangor si 0-2 acasa cu Porthmadog. In cadere cu doua locuri fata de luna precedenta.

Ilici Man 2-2 la Montrose, 1-1 acasa cu Eastfife, 2-2 la East Stirling si 1-2 la Stenhousemuir. Locul 8: 8 9 14 40-47 33

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy