Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Razboinicul Luminii


Ita

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Am citit intro carte ca cica ca daca ti un jurnal esti mai destept. M-am gandit mai intai sa scriu o carte, poate si un film dupa viata mea ca ar esi foarte interesant. Cred ca moare Giovanni daca fac film inaintea lui. El se lauda cu casa dupa filme, eu pot sa fac filme dupa casa mea. M-am gindit ca pot sa il pun pe Alpacino sa ma joace, ca parca cam semanam. Daca Alpacino nu vroia poate il puneam pe De Niro si din toti banii pe care-i faceam din filmului ii bagam intro biserica mare de tot si in curte o scluptura cu capul meu(la fel de mare) si cu a lui Mihai Viteazu(dar mai mic ca al meu). Faceam premiera la OTV la prietenul meu Dan Diaconescu cu covor rosu, cu tot!. Mi-m place de baiatul asta ca e luptator ca mine si baga numai stiri adevarate si cand ma duc la el in emisiune ma lasa sa vorbesc cat vreau eu, nu ca la hahalera(aici are dreptate varul meu) aia de Ioanitoaia ca nici nu pot sa zic o data PNG o data ca si sare de cur in sus. El cica nu face politica. Dar sa revenim la subiect(la carte si film) m-am rasgandit ca mi-a zis Mihai ca o sa rada toate hahalerele de mine si ca cica Alpacino ia si 20 de milioane de euro pe film. Ba da-l dracu! Dupa aia mi-a zis ca ia 20 de milioane de dolari si mi-a mai revenit inima la loc. Da tot m-am rasgandit si cu filmul si cu cartea si raman doar la jurnal. Poate o sa reiau idea cu filmul dupa ce o sa iau cupa uefa (sau mai bine joc o semifinala de liga campionilor).

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am intrat in fotbal(in familia mea Steaua cum i-mi place sa ii zic acuma) acum 5 ani, timp in care am bagat cam 30.000.000 de milioane de euro. Eu nu prea ma uitam la sporuri atunci ca nu prea intelegeam de ce trebuie sa alergi dupa o mingie, sa dai cu capu...pentru ce? Il stiam bine pe Hagi ca e mare caracter(asa stiam atunci dar m-a contrazis pe parcurs) si a facut o avere mare cu fotbalul, ca il iubeste oamenii, ca il opreste pe strada si ii cer semnaturi. Mai il stiam si pe Piti si pe Dumitru Dragomir si pe verii mei si pe Paunescu si cativa epurasi de la alte echipe. Astea apareau pe la televizor si in ziare tot timpul si eu care aveam mai multi bani ca ei nu apaream. Stai ba asa ca pot sa apar si eu daca vreau si asa am intrat in fotbal.

Timp de 5 ani(cati a trecut de cand m-am bagat in fotbal) nu am tinut jurnal ca nu prea le am eu cu scrisul si oricum nu prea am condus numai eu tot timpul timp in care am avut si sucese si necazuri si am purtat o gramada de RAZBOAE cu toate lumea, pe cele mai multe leam castigat inpreuna cu familia mea, care a suferit modificari pe parcurs(Piturca, Giovanni, Paunescu). Acuma imi pare rau ca n-am tinut ca era interesant.

M-am hotarat sa tin de acum ca am eu o presimtire ca anul asta o sa fie bun pentru mine atat pe politica cat si pe fotbal. Nu o sa zic aicea prea mult despre politica ca cine stie pe ce maini cade si la urechile lui cine ajunge jurnalul si poate sa ma santajeze dupa aia?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
il iubeste oamenii, ca il opreste pe strada si ii cer semnaturi

Ma tu scrii la misto? :unsure:

Later edit: E posibil sa scrie aiurea intentionat. Din cate vad eu el vrea sa fie Gigi Becali, nu ita? Totusi asta nu prea scuza greselile gramaticale. Mai baga si tu o balba ceva din cand in cand.

Ai facut mai multe dezacorduri si greseli gramaticale decat jiji :burn:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ar trebui sa amintesc si de INCIDENTUL PITURCA asa cum imi place mie sa ii zic sa nu uit ca cine stie cand o sa mai citesc eu ce am scris acum si prin ce si cate mai trec cand o sa citesc. Poate nici nu o sa mai citesc(ca mie nu prea imi place ca dupa 2 pagini ma ia somnul) si sa stie copiii si nepoti mei ce fel de om sunt/am fost(dupa caz).Intr-o zi(chiar cand ne pregateam sa incepem canpionatul) cand sa facem tricourile eu am vrut sa avem numere galbene (ca sa se faca rosu-galben-albastru) el nu si nu, ca el vrea arginti ca cica ca se vede mai bine de pe banca de rezerve. Eu i-am zis "Pai bai Piti, pai ce dracu bai, stai de o gramada de timp cu baietii si trebuie sa le mai vezi numerele? Nu ii cunosti dupa fata?" El a zis ca stie el mai bine, ca se pricepe mai bine la fotbal, ca e mai destept(n-a zis exact asa dar cam asta se intelegea si de aia nu am dat citatul exact ca nu mai stiu exact), si am luat foc. lam luat cu binisorul la inceput si i-am zis ca eu dau banii eu sunt seful, ca vreau sa arat si eu ce nationalist sint(asta daca mai era nevoie sa demonstram) ca acum sunt in politica si trebuie sa fie scopul meu principal politica. Si asa a plecat Piti(cu toate ca m-am certat cu el atunci acum mam m-ai inpacat) dar nu de tot, la fel de prieteni cum eram la inceput e greu sa mai fim. Si uite asa a ajuns Walter antrenor la Steaua dar despre asta o sa scrim maine sau in alta zii ca acum e tarziu si mie cam somn.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Asa am ajuns la Zenga si asa l-am pus drept antrenor peste Steaua. Trebuie sa recunosc ca a fost ceva riscuri cand la-m ales ca e italian si astea sunt cu femeile si cu distractia si cu bijuteriile, dar sunt toba de fotbal. Aici si Mihai si alti sfatuitori au avut o inportanta ca m-au sfatuit bine. Am facut alegeri la echipa dar le-am zis la baieti sa-l voteze pe el. M-am gandit si la Lacatus dar pe asta il iubesc suporterii prea mult si era periculos. Mai era si Cartu si Ilie Dumitrescu pe lista si mai multi dar astia erau umplutura, ca sa aibe baietii de unde sa aleaga.

L-am sunat pe Zenga din vacanta si i-am propus si a acceptat imediat. Na pus conditii, n-a cerut salariu mare si am batut palma. Acum fara Piti atmosfera a fost mai buna si mai relaxata si la baieti nu le-a mai fost asa frica. Erau cativa jucatori in echipa care faceau atmosfera si am zis ca o sa ii vand imediat cum am ocazia, dar mai erau si cativa de mare caracter (mai ales finul meu) in care aveam incredere si ma gandeam ca o sa ma bage in Europa. Am inceput jocurile amicale da eu n-am prea fost cu echipa ca acum am lucruri mai inportante(trebuie sa ma pregatesc pentru alegeri ca sa intram in PARLAMENT. I-am zis lui Mihai sa i-mi arate programul si am vazut ca era bun(chiar daca era facut de Piti) cu turneu in Turcia si amical in Ghencea cu Anderlect(o echipa mare) ca sa vedem cum stam cu pregatirea.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Deja au inceput vulturii sa dea tarcoale. Pe Dumitru vrea sa-l cumpere Olimpiacos si 2 echipe din Germania de care n-am auzit dar le-am zis ca n-au ei bani de Dumitru. La fel le-am zis si grecilor cu toate ca inca n-au facut oferte. Epurasul(sau catelusul) Copos ma tot suna si ii da tarcoale lui Oprita dar i-am zis "Bai George(atunci eram mai prieteni si ne mai ziceam si pe nume) tu crezi ca eu sunt prost? Pai daca eram prost crezi ca aveam mai multi bani ca tine? Daca vrei sa facem schimb cu Niculae bine, daca nu, nu-l dau. Ti-l dau la anul vitor cu 3 milioane de dolari nu de euro ca doar suntem prieteni dar doar dupa ce ne calificam in liga campionilor",asa i-am zis. El a zis ca nu o sa ne calificam niciodata, ca-s echipe cu bani multi, dar iar nu mai tin minte exact, exact ce a zis el. I-am mai zis ca suntem LUPTATORI si o sa-i aratam ca ne calificam cu spiritul de LUPTATORI si banii nu sunt chiar totul. Si Oprita chiar daca nu prea da goluri mie-m place ca e luptator ca mine si alearga mult. Rapid tot nu se lasa si zice ca-mi da jumatate de milion pe Oprita de euro, dar doar dupa ce da nu stiu cate goluri, dupa un an, asa cum umbla Dinu Vama si George Copos cu jmecherii.

Turneul din Turcia a trecut cam prost pentru ca am facut un 0-0 cu o echipa si am luat bataie de la o echipa de care nam auzit cu 3-1. Eu am fost la un meci cu Ancara pe care l-am pierdut cu 1-0 dar la care a venit si Gica si am dat mana cu el si am vorbit dupa mai mult timp in care n-am fost chiar certati dar n-am vorbit. Mihai mi-a zis ca nu e nici o problema ca am pierdut in amicale, dar pe mine m-au suparat Dumitru(care pare mai abatut de cand a plecat Piti) si Hamutovski si Rachita. Nici de Falemi nu prea imi place.

A venit meciul cu Anderlect la care am avut emotii ca era important sa vedem cum jucam inpotriva echipelor mari. Am lasat intrarea libera, a venit multa lume, am avut spectacol inainte de meci.Am uitat sa scriu ca vara asta am facut si scaunele si arata mai frumos acum, sa nu imi mai fie rusine cand vin alte echipe. Treaba asta m-a costat 500.000 de euro dar ce conteaza? La anu daca imi da stadionul fac si gazonul si acopar stadionul si poate mai fac 10.000 de locuri. Am facut specatacol si am batut cu 3-0, golurile le-au dat Dorinel, Daniel Oprita si ANDREI CRISTEA care a intrat in locul lui Dumitru(care a aparut iar fara anbitie).

A urmat un meci in Belgia la care am auzit Walter s-a enervat rau la pauza ca era 2-0 pentru ei dar dupa aia am jucat mult mai bine si s-a facut 2-1 si chiar puteam sa castigam dar am avut ghinion. A mai fost un meci acasa cu o echipa Nemteasca (Aachen) care joaca in cupa uefa pe care l-am castigat cu 1-0(a ratat Dinita si un 11 metrii) pe care l-am jucat cu rezervele ca peste 3 zile incepea Campionatul. S-a tras si cupa uefa unde am cazut cu o echipa din Luxemburg pe care nu o zic ca nu mai stiu cum o cheama.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am citit-o acum si am realizat ca mie nu prea-mi place si oricum m-am cam plictisit. E prea greu sa te bagi in pielea lui Gigi Becali si nici nu cred ca vreau sa fiu acolo. :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy