Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[ROM-Liga III] Flacara Moreni


chichi1305

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

OOOOOOOOooooooooo.... daca imi zicea cineva ca Flacara va avea evolutiile acestea in aceasta jumatate de an, radeam si strambam din nas in acelasi timp... evolutii incantatoare , jocuri europene incredibile... jocuri care ne duc in primavara europeana de pe locul 1 in grupa, o grupa cu Chelsea Gent si Maribor... ce`i drept , primele doua parca mai mult cu echipa a doua...dar ce conteaza.... suntem acolo....in campionat efectiv am spulberat orice pronostic... 

fixt.jpg

Locul din clasament este bineinteles primul...iar singura echipa care nu a jucat in Europene...ma refer din cele competitive , e aproape de noi...Viitorul a vandut mult, iar la finalul perioadei de transferuri a venit cu cateva inlocuiri, mai ales din academie... totusi ii spulberam la Ovidiu intr`un derby care a aratat forta echipei nostre. Cea mai buna aparare , al doilea atac... si un antrenor fericit.

clasa.jpg

Surpriza imensa facuta de Romania , de cele 3 echipe romanesti.... Craiova si FCSB reusesc si ele surpriza si merg in primavara europeana , unde au sa zic, o tragere mai norocoasa fata de Flacara...

FLACARA - BORDEAUX

CRAIOVA - VOJVODINA

FCSB - SLAVIA PRAGA

Daca ma uit la ce echipe sunt in Europa League...ma declar si eu multumit..am evitat echipe precum : Man Utd, Porto, Borussia Dortmund, Shaktar , Valencia etc. 

Nu am mari sperante, dar vom incerca sa jucam pentru calificare...

europa.jpg

Lotul nostru incepe sa creasca in valoare... Udeh a ajuns la 1.7M, cumparat cu 185k... Suta a explodat, m`am dus dimineata, am pus o lumanare la biserica, pentru el...sa nu se mai accidenteze :))))... Ceea ce am fost nevoit totusi sa fac , a fost sa cresc salariile... Suta are un salariu dublat, dar fara acea clauza de 2.3M de transfer... Mensah era urmarit de AS Monaco...decid sa ii fac unul dintre cele mai mari salarii din echipa... Ma bucur ca Nesic nu mai are clauza, imediat apare ca e urmarit de multe cluburi...sigur la vara ma voi desparti de cativa, pentru ca sunt prea mari cluburile care ii urmaresc...dar nu`i bai, vor veni altii...ca de obicei.

lot.jpg

Udeh castiga si Stranierul anului, in timp ce Suta ia revelatia anului... 

Udeh-stranierul-anului.jpg

Suta-revelatia.jpg

Mensah arata incredibil, a venit anul trecut din Ghana... efectiv a explodat...aici nu acceptase inca noul contract, aparea acea clauza de 2.3M .

mensah-monaco.jpg

mensah.jpg

Voinea, fundasul de 16-17 ani, pe care am zis ca il fortez ca pare un jucator piesa...devine usor usor piesa nucleara... creste in fiecare luna, iar graficul lui e deja peste multi al altor fundasi centrali titulari din tara...

voinea-progres.jpg

Imediat cum vine 1Ianuarie, incerc din nou, sa gasesc chilipiruri... de data aceasta slab...nu luam nimic, nu neaparat ca nu ar fi fost ceva cat de cat ok...dar nu mai vreau cantitate...vreau calitate, iar acum nivelul pe care mi`l doresc este mult mai mare... Decid totusi sa iau o decizie importanta... Vand 3 jucatori, fosti 3 jucatori de baza din mai multe motive.

1.Fundasul nostru central Georgiev,  titular in sistem de rotatie cu tanarul Voinea, este intr`o scadere de forma grava, pare ca nu va mai progresa, iar principala problema este ca a intrat in ultimile 6 luni de contract, contract maricel pentru valoarea lui:124k pe an. Incerc marea cu sarea, il scot la vanzare, desi poate fi luat gratis la vara...si surpriza vine din Polonia, Jagiellonia imi ofera dupa o negociere usoara 375K...accept imediat, bulgarul isi doreste si el, si ma aleg cu o afacere mai mult decat profitabila , tinand cont ca nu ii prelungeam in vara, dar si pt ca el a venit la noi pt 210k. 

2.Marian Stroe...da acel Stroe pe care am platit nu mai putin de 800k. Accidentat pentru 4 luni toamna asta... ii scad calitatile mult de tot...calitati care nu au explodat asa cum credeau toti din liga, mai putin eu, care eram sceptic si din cauza faptului ca sunt un zgarcit notoriu :)))... Urmaresc des lotul, iar imediat cum prind un Wanted pe Stroe, il scot la vanzare...Dinamo il doreste, achita pe el doar 275k, zic doar pentru ca e putin fata de cat am dat pe el, dar e mult rau pentru ce poate... Asa e, ies pe minus, dar sa zic per total, e o afacere buna pentru mine, tinand cont ca am alte 4 variante peste el la postul de MC. 

3.Pavlovic...bosniacul e la maxim din potential, maxim slabut pt noi acum... am 2 atacanti in forma , iar el este dorit in Bosnia ... primesc un 300k nesperat pentru valoarea lui, fac si cu el un mic profit . 

Fac aproape 1M din 3 transferuri care nu vor lasa urme la noi in echipa... Fac acest lucru si pentru ca am gasit un Algerian , la 18 ani, fundas central superb...achit imediat clauza de transfer de 450K... si din pacate AS Monaco mi`l fura incredibil , in ultima clipa...desi eu ii oferisem 200k salariu, el merge la francezi pentru 88k pe an... Imi trebuie totusi un DC sa stau linistit in caz de vreo accidentare , asa ca pentru ca nu am gasit nimic pe placul meu, voi imprumuta un DC decent pe post de rezerva. Momentan stau in 2 atacanti , l`as dori pe Ahmed Bani , AMRLC/ST , fost jucator de`al nostru in primul an de Liga 1... omul e la Iasi acum, iar Iasi`ul tine de pret, vrea 400k...prea mult pentru scotianul de mine...

Cred ca voi imprumuta un DC si un ST/AMRL, iar la vara vor veni transferurile forta...daca voi gasi ceva bunicel .

 

31 minutes ago, Axyon gaming 007 said:

??

Am scris o juma de ora si nu stiu ce am facut , dar a aparut doar punctul de la final :)))).... am rescris tot :( . 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Update .

Acum 2 luni defilam in liga I , dupa multe sezoane in care Flacara capata experienta meci de meci. Faceam un sezon regulat perfect, iar in Europa invingeam in Saisprezecimi Bordeaux , dupa ce treceam de grupe lejer.

Flacara-campionat-regluar.jpg

 

Problema e ca , dupa ce am stat 2 luni fara joc , revin cu un chef de joc incredibil, dar fara ambitie cu Flacara... incerc sa continui cariera , dar lotul meu e prea puternic si nu gasesc motivatia. Decid sa inchei cariera cu Flacara, sub mod de retragere totala din activitate, managerul Flacarei mergand pe calea Poker`ului, alegand jocurile de noroc :)) . Simulez jocul pana in vara , Flacara ia titlul in ultima etapa, greu in playoff fara antrenor pe banca... Chindia si Astra retrogradeaza.... In vara  voi crea un nou head coach , gasind o noua provocare, dar in alt topic.

 

Final

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy