Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

gizmo11x

Echipamente Liga 2

Recommended Posts

Buna,

Se incumeta cineva sa faca echipamentele pt Liga 2 (eventual si 3)? 

M-am uitat pe site-urile unde se fac de obicei echipamentele (sortitoutsi.net, etc) si nu cred ca va face cineva prea repede. Chiar si Liga 1 e pe lista de asteptare inca.

Eu nu ma prea pricep dar o sa caut un tutorial si o sa incerc sa fac pt Olimpia Satu Mare. Daca merge bine o sa incerc si alte echipe

Daca cineva e interesat sa creeze echipamentele, eu il pot ajuta pe partea de research :)

Pentru Liga 1 s-au facut deja ?

Cred ca o sa fac eu incet incet Liga 2. 

daca ai material pregatit...let me know

Liga 1 va fi probabil la un moment dat. Pe sortitoutsi lucra cineva...

Sa imi zici niste echipe cu care vrei sa incepi, si o sa iti pun pozele aici :D

http://liga2.prosport.ro/clasament/

sa zicem in ordinea emblemelor din capul paginii :)...deci UTA ar fi prima
echipamenttul de acasa, deplasare si de rezerva...plus daca ai poze cu embleme si sponsorii de pe tricouri si mai bine

am terminat Olimpia, atasat....e greu sa nimeresti culoarea si/sau font-ul potrivit :P

olimpiasm_1.png

iata si link-ul catre cele 3 echipamente
https://www.mediafire.com/?be9plydhlohurhl,631rdyjg8l8aay9,4271b4zsq8dg4sk

nu gasesc poza clara cu echipamentul de rezerva (al 3-lea echipm.) de la Dunarea Calarasi...daca are cineva va rog sa imi trimiteti.

si nu imi este clar daca echip. principal este cel complet galben sau cel cu dungi albastre

Nu stiu daca Dunarea au echipament third :)

Ei sunt mai ciudati, folosesc si Joma si Jako, care firma vrei sa o faci ?

P.S.: o sa revin cu o versiune mai ok la logo-ul Pletl.

Jako o sa fac...acela apare pe site-ul oficial...o sa pun cel cu dungi principal si cel complet galben de deplasare

cel portocaliu (la care i-am zis eu al 3-lea) este ciudat (vezi meciul cu olimpia)...are ceva logo in partea dreapta (stanga imaginii)...nu imi dau seama ce e

plus ca are si sponsor principal diferit

am inceput si Chindia Targoviste...iarasi 3 echipamente folosite aparent random...unul cu sponsor principal diferit

gl cu Pletl...nu am gasit nicaieri o varianta care sa nu aiba contur alb in jurul literelor roz/rosii...si cand trebuie sa schimb culoarea literelor in alb (asa apar pe tricou) in photoshop devin "grase" pt ca devin practic una cu conturul...skill-urile mele de photoshop nu sunt destul de bune ca sa le pot separa :P 

Uite niste poze pentru third-ul de la Calarasi:

gkNq7pfb.pngZIxehTFb.png6IlkXdib.pngqoVJck0b.png8H3H8uEb.png

Daca nu gasesti logo-urile, eu zic sa il faci fara :)

Uite si logo-urile pentru UTA:

WTagv5V.pngY9ZXWCD.png6I7DtHh.png

Astea sunt logo-urile pentru Chindia:

eG6eCp0.pngcfgQTLz.png6bhulbu.png9AEP1PJ.pngfrP0U09.png

Din ce stiu eu, tricoul rosu e Home, cel bleu e Away, iar cel alb e Third ;)

multam...logoul de la Pletl e mult mai bun

la concluzia asta am ajuns si eu (rosu home, bleu away si alb 3rd) dar nu sunt consistenti si le mai amesteca...anyway, ramane asa

La Braila sunt la fel ca anul trecut, si parca sunt facute pe sortitoutsi.

O6AF00Z.pngHPn6kdi.png

Daca vrei sa le refaci, iti dau poze si logo-ul de pe piept ;)

Mai gasesti pe sortitotsi in packul de FM 16: Brasov Home, Mioveni Home, Clinceni Home, Calarasi Home, Calarasi Third. Astea sunt fie la fel fie trebuie scoase/adaugate unele logo-uri ;) 

cool...daca sunt la fel e perfect...o sa verific si eu
din pacate daca sunt modificari la logo-uri nu prea am ce sa le fac...echipamentele gata facute sunt PNG-uri si nu le pot edita asa ca trebuie facute din nou

la Braila...echipamentele sunt intr-adevar la fel dar template-ul folosit pt cel de acasa a fost incorect...lipsesc dungile de la gat si "J"-ul de pe umeri

am imceput sa-l refac dar nu gasesc logo transparent pt "Comision Trade"

si pe Wikipedia apare cum ca ar avea si un Third dar nu am gasit poze cu ea

Braila: aparent nu se mai foloseste Third

4 hours ago, gizmo11x said:

la Braila...echipamentele sunt intr-adevar la fel dar template-ul folosit pt cel de acasa a fost incorect...lipsesc dungile de la gat si "J"-ul de pe umeri

am imceput sa-l refac dar nu gasesc logo transparent pt "Comision Trade"

si pe Wikipedia apare cum ca ar avea si un Third dar nu am gasit poze cu ea

Braila: aparent nu se mai foloseste Third

N96gGkA.png

multam...Braila este gata

Mioveni next...cel de acasa este la fel cum ai zis...cel de deplasare este simplu...il termin deseara

maine Clinceni si Brasov...daca nu gasesc ceva iti zic

Uite logo-urile pentru Clinceni :)

DTiGwDP.pngksBZzwm.pnghkoy4z8.png

Brasov nu are logo-uri, sau ma rog, nu are sponsori in mod oficial.

@Raulic Daca ai nevoie de ajutor, anunta-ma. Am lucrat acum ceva timp in PS si tind sa cred ca mai tin minte sa fac echipamente de genul. 

Foarte tare Raulic :D...daca vrei posteaza pe sortitoutsi...tipul care si-a asumat Liga 1 acolo mai lucreaza la inca 10 ligi :P...nu cred ca va incepe prea curand dar mai bine nu facem lucru de 2 ori...poti sa ii trimiti mesaj direct lui "hammer9" de pe sortitoutsi...el este seful :)

Foarte tare Raulic :D...daca vrei posteaza pe sortitoutsi...tipul care si-a asumat Liga 1 acolo mai lucreaza la inca 10 ligi :P...nu cred ca va incepe prea curand dar mai bine nu facem lucru de 2 ori...poti sa ii trimiti mesaj direct lui "hammer9" de pe sortitoutsi...el este seful :)

EDIT:  la Steaua - la cel de deplasare gatul este in forma de "V" ...vezi daca poti folosi un alt template.

5 hours ago, Mimo said:

@Raulic Daca ai nevoie de ajutor, anunta-ma. Am lucrat acum ceva timp in PS si tind sa cred ca mai tin minte sa fac echipamente de genul. 

Merge destul de repede avand in vedere ca exista template-urile :D

Restul resurselor le am eu in PC.

5 hours ago, gizmo11x said:

EDIT:  la Steaua - la cel de deplasare gatul este in forma de "V" ...vezi daca poti folosi un alt template.

Sure, o sa fac un update la Steaua, ca am observat o greseala si la Home :D

Dupa ce le termin, o sa i le trimit lui hammer ;) 

• Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy