Jump to content

Fm Scout Genie 2012


Lucyyy

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

eu zic ca da. iti creezi un avantaj fata de restul managerilor (umani sau controlati de AI) care nu au acces la acest tool.

sa dau un exemplu: cauti cu SG si gasesti un fundas central regen din Uganda cu PA - 190. antrenezi pe Steaua. intri in joc si il cumperi cu 50k de $.

daca nu ai fi folosit SG sansele ca scoutii tai sa-l gaseasca prin Africa inaintea altor cluburi cu o retea de scouti mai buna erau infime. tindeau spre 0.

Link to comment
Share on other sites

Nu ii inteleg pe cei care folosesc toate lucrurile astea.Poate doar sa postezi pe diferite forumuri ce jucatori ai luat tu la cine stie ce echipa din Liga 1.Eu,personal de cand joc,adica de la FM 2007 nu am folosit niciodata aceste programe,fiindca imi place sa caut eu jucatorii aceia buni si tineri,fiindca imi da satisfactia ca pun si eu "osul" la creearea echipei mele.

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca da. iti creezi un avantaj fata de restul managerilor (umani sau controlati de AI) care nu au acces la acest tool.

sa dau un exemplu: cauti cu SG si gasesti un fundas central regen din Uganda cu PA - 190. antrenezi pe Steaua. intri in joc si il cumperi cu 50k de $.

daca nu ai fi folosit SG sansele ca scoutii tai sa-l gaseasca prin Africa inaintea altor cluburi cu o retea de scouti mai buna erau infime. tindeau spre 0.

Ai dreptate in privinta asta,insa atunci poti considera trisare si cand se posteaza jucatori in topicul jucatori ieftini si buni(e acelasi lucru) sau cel cu tactici si antrenamente.

Link to comment
Share on other sites

Nu ii inteleg pe cei care folosesc toate lucrurile astea.Poate doar sa postezi pe diferite forumuri ce jucatori ai luat tu la cine stie ce echipa din Liga 1.Eu,personal de cand joc,adica de la FM 2007 nu am folosit niciodata aceste programe,fiindca imi place sa caut eu jucatorii aceia buni si tineri,fiindca imi da satisfactia ca pun si eu "osul" la creearea echipei mele.

DE ACORD...jocul isi pierde din farmec si satisfactie :friends:

Link to comment
Share on other sites

Ai scouteri,ai atributele jucatorului,ai istoricul evolutiilor sale,mai nou ti se spune si pe ce pozitie da cel mai bun randament si care sunt atributele necesare pt o pozitie anume-fapt pe care il consider o simplificare a jocului pt ca tocmai aceste elemente erau unul din reglajele fine care faceau diferenta intre manageri-personal nu consider aceste unelte necesare;cand construiesc o echipa competitiva am alte criterii nu numai aducerea de jucatori-la ligile inferioare de multe ori nu e posibil acest lucru din lipsa de fonduri si eu antrenez mai mult in aceasta zona pt ca mai sus e plictiseala.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy