Jump to content

E Bine Sa Promovezi Din Liga 2 In Primul An?


Shamuray

Recommended Posts

Am o problema.

Joc cu Chindia Targoviste si am reusit sa promovez din primul an in Liga 1. Problema ca am bugetul de salarii 20k numai si 0$ pentru transferuri. Jucatorii care ii am nu vrea nimeni sa ii cumpere sa fac si eu rost de bani ca sa ridic plafonul la salarii ( si am un atacant care a dat 26 goluri in 27 meciuri in sezonul trecut, nu pot sa-l vand nici pe 50k...). Jucatorii buni si liberi de contract nu vor sa vina pe banii care ii ofer. Si sint nevoit sa joc cu juniorii, la finalul turului in liga 1 sint ciuca batailor, abia daca am reusit 3 victorii si 2 egaluri.

Acum stau si ma gandesc daca nu era mai bine sa stau inca un an in liga 2 si sa mai antrenez la juniorii pe care ii am, ca acum ma da Chairmanu afara daca retrogradez...

Nici macar jucatori de la Viitorul Constanta in Loan nu au vrut sa vina , cu toate ca echipa mea cum ar veni e in esalon superior... Stau si imi bat capul cum as putea sa fac fata returului si sa strang suficient puncte cat sa raman in Liga 1 si habar nu am. Orice idee e binevenita :)

Link to comment
Share on other sites

acum tu trebuie sa te gandesti ori la palmaresul tau de antenor ori la chindia!!!ai promovat din primul sezon...felicitari,joaca cu aceiasi jucatori cu care ai promovat daca te va da afara sa nu iti para rau,ai facut cat altiii in 50 de ani din targoviste...

mi ai deschis apetiul,o sa incep in weekend in liga 3 cu, corona brasov :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am o problema.

Acum stau si ma gandesc daca nu era mai bine sa stau inca un an in liga 2 si sa mai antrenez la juniorii pe care ii am, ca acum ma da Chairmanu afara daca retrogradez...

Modul in care ai pus problema ma determina sa te intreb daca puteai sa alegi sa nu promovezi? Si imi vin in minte doua modalitati: a) tranteai 2-3 meciuri pe final si te integrai perfect in peisajul mioritic, caz in care munca ta mi se pare zadarnica si o risipa de talent sau b) nu mai dadeai reload vreo 2-3 meciuri si te maturizai intr-ale FM-ului.

Care sa fi fost?

LOL + OMG @ Caligrafie.

Link to comment
Share on other sites

@ Cornel "trantitul" meciurilor :) am promovat neasteptat in penultimul meci de pe pozitia secunda in meciul direct contracandidatei ( Bistrita).

Ghinionul e ca in liga a 2 aveam un lot de 22 jucatori dintre care 13 juniori (18 ani max) si 3 jucatori extrem de buni, unul Abbe Ibrahim, key player, fara el in teren echipa a pierdut de fiecare data. Daca il lasam pe banca vs Bistrita ratam calificarea, dar in al doilea an jucatorii aia de 18 ani se faceau si ei mai buni...Asa am promovat, am terminat Liga 1 pe locul 15 retrogradind si normal am fost dat afara.

In Fm precedente exista optiunea : Fight bravely against relegation sau attempt to avoid... chiar daca retrogradam tot ramaneam la echipa...

Acum in 2012, asta imi cere minim sa evit retrogradarea ... si nu da la buget nimic...pai cum sa eviti retrogradarea cu un lot de juniori?...

reload la meciuri presupune ca daca pierd incep meciul din nou?... nu am facut asta.. am avut noroc ca am semnat pe Ibrahim ala de a spart toate plasele, culmea Axente de la Timisoara a dat 14 goluri tot sezonul si a fost vandut cu 250k... al meu a dat 26 goluri! 25 ani numai are si nu am reusit sa-l vand la un pret modic....

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Lasa, ma, macar ai incercat :) Altii iau echipe bunicele din Liga I si ajung cu ele la matineu. Ciudat ca te dau afara de la o nou-promovata, dar e drept ca nu m-a mai interesat cum gandeste jocul asta si daca sunt folosite variabile care sa determine acest lucru. Daca exista, atunci situatia mi se pare normala pentru Romania.

Link to comment
Share on other sites

asa am patit si eu :))

Am promovat din liga a 3-a cu Rapid CFR Suceava in liga a 2-a si nu prea mi-am luat mai nimic, pt ca nu vine nimic iesit din comun la mine, salarii de liga a 3-a pot oferi...si am inceput promitator: 3 infrangeri in 3 etape fara nici un gol marcat. Acum eu ma rog sa dau 1 gol, poate isi dau drumu astia. Daca fac un egal e minune si la victorie nici nu indraznesc sa ma gandesc:))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy