Jump to content

Let'S Do It!


Soccer

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Meciurile eu le-am terminat , mai am de jucat Decembrie , dar merge repede.

Vreau sa-i cer lui mcity74 , neaparat , sa aduca fundasi pentru ca e jale.Cum s-au plans toti , asa ma plang si eu .In fata stam excelent , dar pe linia de fund jale.Eu m-am plictisit sa tot vad atatea greseli individuale.Am avut si ghinion ca mi s-au accidentat Oros si Cristescu , dar asta e .

fixturem.png

Uploaded with ImageShack.us

Am incercat sa las echipa de acolo de unde am preluat'o , dar rapid mi-a stat in cale <_<

romanianfirstleagueinfo.png

Uploaded with ImageShack.us

Pot sa spun ca Yurchenko a fost cea mai buna alegere , la fel si cu Dina.Doi jucatori esentiali.

romanianfirstleaguestat.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Bravo pentru locul 2 la sfarsitul turului, pentru vanzarea lui Martinovic si aducerea lui Ze Rodolpho si macar in semifinalele cupei jucam 2 meciuri cu ei. mcity74 dupa cum am spus .....neaparat portar ca ala e postul cel mai slab acoperit. Si as recomanda o chestie ...sa nu-i vindem pe urmatorii: Oros, Cristescu, Chipciu, Ilyes si Yurchenko .......ceilalti sunt transferabili ...de Ilyes sa tinem macar anu' asta.

Link to comment
Share on other sites

Se mai intampla.

Primul transfer a si sosit. Este vorba de un Dc care a mai jucat la Petrolul si la Dunarea Galati.

Jean-Claude Bozga : un fundas cu talie 1.86 ,o lovitura foarte buna de cap, tackling foarte bun, pozitionare buna si jumping bunicel.Unul dintre cele mai mari avantaje ale sale este ca stie limba romaneasca .Scouter-ul nu mi-l recomanda dar atributele si ratingurile sale DA !.

jeanclaudebozgaprofilea.th.pngjeanclaudebozgahistoryc.th.png

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce l-am vandut pe Cristescu cu 1.3m la Metalurg in Ukraina, am achizitionat un super mijlocas cu skilluri mult mai bune + ca am dat pe el 150k in 48 de luni.Este vorba de Alexandru Ologu de la Craiova.

Alexandru Ologu : Un super mijlocas, cred ca am dat lovitura cu acest transfer. Dribbling 15,Passing 14,Technique 15,Creativity 11,Positioning 16. skillurile zic tot despre acest super jucator .

alexandruologuprofileat.th.pngalexandruologuhistoryca.th.png

P.S : Am primit o oferta de 1milion de euro de la Timisoara pentru Oros. 200k bani gheata si restul in 30 de luni.Am REFUZAT !

Link to comment
Share on other sites

Urmatorul mele transferuri sunt 1 Gk si 1 Dc.

Gk-ul este un fost jucator la Timisoara, daca ati citit ce am mai scris pe topicul acesta i-am mentionat numele, el fiind free la inceput de sezon, m-am mirat ca si acum a fost si am profitat si l-am luat cu 27.000p/a.

Cristian Zimmerman : Un portar cu reflexe excelente,talie buna,se descurca binisor 1 vs 1.

cristianzimmermannprofi.th.pngcristianzimmermannhisto.th.png

In lipsta de fundasi am facut si eu un imprumut de la Fc Vaslui pana la sfarsitul acestui sezon, moldovenii nu acceptau sub nici o forma 50% sau mai mult sa platesc salariu asa ca o sa-i platim 100% adica 38.000 p/a.

Dorian Andronic : Cel mai intalt fundas din echipa,va fii o rezerva buna pentru Bozga ( parerea mea ) este un fundas care promite foarte multe, eu unul am mare incredere in el sezonul acesta.

dorianandronicprofileat.th.pngdorianandronichistoryca.th.png

Cu Andronic am incheiat campania de transferuri, sper sa fiti multumiti de transferurile facute.

Puteam sa iau jucatori mult mai buni, dar m-am zgarcit la bani, nu m-am indurat sa dau nici 2k pe Nei fostul St al Cfr-ului

P.S : puteam sa-l iau pe Luis Guillherme loan,gk-ul ala de la Botafago ( daca asa se scrie ) dar ma durea inima sa-i dau 60.000 p/a.

Link to comment
Share on other sites

Dupa o campanie de transferuri sa zic asa " reusita " singurul care nu prea imi inspira incredere este Bozga :swear nustiu de ce :-?? dar multi jucatori buni nu au vrut nici imprumut sa vina : Mamadou Tall.

Nu am modificat nimic la tactica deoarece mi se pare perfecta ! FELICITARI ULTRAS :yahoo::kisses

Am jucat si primul meu meci oficial, nu am ce sa comentez, o victorie care m-a impresionat total.

Vaslui 2-3 Fc Brasov

fcvasluivfcbraovsplitvi.png

Link to comment
Share on other sites

Am zis mai sus, am avut oferta de 1 milion pentru Oros insa am refuzato. Pe Majernic ala nu a vrut nimeni sa-l ia, Gaucho era imprumut. Dar ce m-a mirat cel mai tare este ca Adrian Rusu e super jucator cu mult peste Gaucho sau Majernick si nu a fost jucat mai deloc.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy