Jump to content

Let'S Do It!


Soccer

Recommended Posts

Nu m-am mai enervat de mult de pun super portar cum a fost Cech in meciul cu Chelsea, dar asta e, am castigat pana la urma.

Da, au ajuns amandoi la Genk.Marcelo are 5 meciuri, 8 goluri(3 MOM) si Rodriguez 5 meciuri.

@Soccer:avem sanse la castigarea EL. Manchester/Napoli, Porto si Bayern ar fi celelalte contracandidate.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Prima mansa din EL s-a terminat asa cum ne-am dorit, un sec 0-5. Sincer, Panathinaikos ar fi meritat 1 gol.

Returul o sa-l abordez cu un lot mai inedit, in sensul ca voi odihni unii din cei mai importanti jucatori pentru urmatorul meci, care ar putea insemna si primul trofeu cucerit de Liverpool - Carling Cup.

panathinaikosvliverpool.png

In EL surprinde infrangerea lui Manchester pe Old Trafford: 2-4 contra lui Napoli, iar rezultatul serii 1-8 este reusit de Hoffenheim contra rusilor de la Rubin.

Italienii de la Genoa castiga in minutul 91 cu 2-1 contra olandezilor de la Heerenveen si cel mai probabil ne vom duela cu ei.

Scorul acest propulseaza pe Liverpool ca fiind echipa ce a inscris de cele mai multe ori in EL,47 goluri si ganditi-va ca mai avem meciuri. Precedentul record este detinut tot de englezi, de cei de la City cu 42 de goluri.

Ma asteptam la un meci foarte greu cu Arsenal, deh, un derby, cand colo Arsenal a fost egala lui West Ham si cu 1 sut mai buna decat ultima clasata din Premier League - Blackpool, insa rezultatul este dezamagitor si nedrept. Va las pe voi sa ziceti ceva dupa meciul asta:

liverpoolvarsenalpostma.png

http://img692.imageshack.us/img692/2189/liverpoolvarsenalsplitv.png

In caz ca vom trece,la rejucare, de Arsenal(si sunt sigur ca o vom face) vom intalni un adversar facil - Leeds United, insa ne batem la FA Cup cu Manchester City, Manchester United si Chelsea. Fie ca Liverpool sa castige.

Deasemenea, dupa finala cu Sunderland, vom avea un amical contra Tarii Galilor si am facut selectia celor 26 de oameni. Am renuntat la unii mostrii ai Braziliei pentru a da o sansa tinerilor, altii nu au fost lasati de echipa de club, insa avem un lot echilibrat si un viitor splendid. Sper ca Soccer sa nu se supere ca am adus "gradinita" la echipa mare!

Returul cu Panathinaikos era un meci fara miza, "11"-le aliniat a fost alcatuit din jucatori utilizati mai putin, tocmai pentru a-mi menaja jucatorii importanti pentru finala de peste 3 zile.

Chiar si in aceste conditii meciul a fost dominat de cormorani, insa portarul(nota 8.4) a fost practic un zid. Scor 0-1 si ne ducem mai departe unde vom intalni Genoa.

liverpoolvpanathinaikos.png

Manchester paraseste competitia, chiar daca a invins cu 2-0, astfel batalia pentru trofeu se da intre Bayern, Porto, Liverpool si Napoli.

Link to comment
Share on other sites

La cei plecati la Genk ma interesa doar daca au ajuns ...acolo isi ia cetatenia mai repede si oricine cade in perioada de transferuri sa ii trimita acolo pentru ca in Anglia nu avem ce face cu ei ..asa macar in 2 ani (parca) au cetatenie belgiana si devin EU.

In rest din ce vad probleme putem avea doar in FA Cup dar poate cat jucam noi cu Leeds o sa se produca vreo surpriza.....in restul competitiilor ne merge bine.

Link to comment
Share on other sites

Si iata-ne in ziua meciului Liverpool - Sunderland. Cormoranii n-au mai castigat trofeul din 2003, iar Sunderland este in a 2 finala de Carling Cup, insa pe care nu a castigat-o nici in precedentul meci.

Oare Sunderland va reusi sa cucereasca trofeul pentru prima data sau Crew FMRo va cuceri prima cupa din Anglia?

Pe Wembley, interesul a fost foarte mare, 90.000 de fani fiind in tribuna, majoritatea fiind fani ai cormoranilor.

sunderlandvliverpoolpre.png

Meciul a fost la discretia celor din Liverpool, cormoranii inscriind cate un gol pe repriza. Primul a fost Luiz Suarez, uruguaianul finalizand un contraatac dupa o centrare excelenta a lui Alexis Sanchez.

In a doua repriza, Laporte dubleaza scorul, ajungand astfel la cota 11 in competitie, avand cu 6 goluri mai mult decat urmatorul clasat.

sunderlandvliverpoolpos.png

sunderlandvliverpooltvv.png

Asadar, primul trofeu castigat de Liverpool cu antrenorul roman FMRo. Sunt sigur ca vor urma inca 3.

Cele 2 luni au trecut foarte repede, insa sunt pe deplin multumit de ceea ce am reusit. Sper ca rezultatele bune sa continue.

liverpoolliverpoolfixtu.png

barclayspremierleagueinu.png

Am preluat Liverpool cu 4 puncte diferenta si un meci in minus fata de urmaritoarea Mancheste United, iar acum stam si mai bine, 9 puncte si un meci in minus. Parerea mea ca Premier League este castigat.

Link to comment
Share on other sites

sunderlandvliverpooltvv.png

Cele 2 luni au trecut foarte repede, insa sunt pe deplin multumit de ceea ce am reusit. Sper ca rezultatele bune sa continue.

.

:campion::hi:

Si in cele 2 luni ai jucat 16 meciuri ....in Liga 1 cred ca se ajunge prin noiembrie cu numarul asta de meciuri ...dar Liverpool provoaca dependenta .... si eu vroiam sa mai joc dupa ce am terminat cele 2 luni ale mele :D.

Link to comment
Share on other sites

Gata ,sunt on.Cel mai tare imi pare rau de jucatorii care au ramas la Saint-Etienne , niste regeni exceptionali.Poate reusim sa-i luam in urmatoarele sezoane , dar daca nu , merge pe ai nostrii.

Suntem in Europa League si am cazut cu Genoa.

Am meci cu Irlandezii.

Link to comment
Share on other sites

UODgU.jpg

Khydo.jpg

Aston Villa 1 - 0 Liverpool

Nathan Delfouneso (86)

xfOJq.jpg

Liverpool 1 - 2 Arsenal

Alexis Sanchez (7) - Theo Walcott(64)

Nicolas Bendtner (83)

Avem 3 meciuri consecutive cand ne este anulat un gol.La meciul viitor schimb tactica pentru ca nu am mai castigat de 4 meciuri si suntem in pericol sa pierdem campionatul.

Link to comment
Share on other sites

r5ZJY.jpg

XZA6d.jpg - 5FVyH.jpg

Leeds 1 - 2 Liverpool (Etapa 33)

Odion Ighalo (77) - Steven Gerrard (33)

- Salomon Rondon (46)

1A4PZ.jpg

Manchester United 0 - 0 Liverpool (etapa 34)

Inca doua meciuri in care ne-a fost anulat un gol in primele 10 minute.Oficial , avem 5 meciuri la rand in care ne este anulat un gol , asa ca , mi-e imposibil sa iubesc jocul asta. :capu

.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy