Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


New Manager In This World


V.Andrei

Recommended Posts

Am zis sa ince din nou o "cariera" in FM11, cu Dinamo Buc. Si am zis ca ar fi frumos sa "povestesc" aici ceea ce fac, avand in vedere ca este in sectiunea de "FM Stories". Sper ca ceea ce o sa postez sa fie interesant si sa primesc/dau sfaturi acolo unde este nevoie.

Aceasta este lista de transferuri realizate de mine. Stiu ca sunt probleme de a te pune pe picioare mai ales cu Dinamo. Dar sper sa reusesc sa creez o tactica ce da roade.

transferhistory1.jpg

Si acesta este 11-le cu care sper sa iau titlu :ro:

prim11.jpg

O sa joc niste meciuri, cu aceasta tactica facuta de mine, si daca vad ca merge o sa postez toate detaliile desprea ea. Sau daca se doreste o pot face oricum.

Link to comment
Share on other sites

Primul meci oficial a fost bun o victorie cu 2-0 pe teren propiu, ce mi-a dat speranta, dar returul a fost zguduitor, o infrangere cu 1-3, dar totusi bine ca ne-am calificat mai departe.

[ tur2.th.jpg retur2.th.jpg

Vine primul meci de campionat, cu Otelul. Ce zici, un inceput bun, unde poti aduce o victorie usoara si un moral pozitiv, dar ( si intotdeauna exista un dar ) am luat bataie cu 0-1

meci1.th.jpg

Meciul de la Cluj, ma gandeam la un egal sau chiar o infrangere si asa a fost, am luat bataie cu 1-0. Nu pot comenta prea mult, pt. ca sincer ma asteptam.

meci2k.th.jpg

Turul 3 cu Slovan Bratislava un 1-1 in deplasare si 0-0 acasa, la fel 2 meciuri dezamagitoare, apararea a gafat mereu... Noroc cu Silviu Jr. , merita banii.

tur3.th.jpg retur3.th.jpg

2 victorii consecutive in campionat, tactica total schimbata un 4-2-2-2 , cu metalitate de atac, a dat roade. Un 3-1 in groapa cu U'Cluj si un 2-0 in deplasare la Vaslui

meci3.th.jpg meci4.th.jpg

Vine turul 4 pt. calificare in EURO CUP cu Olimpija. Un 0-0 , portarul Martin Cerar a fost intr-o forma senzationala , iar returul jucat in Stefan cel Mare, a fost o victorie decisiva pt. Cainii Rosii cu 3-1.

tur4.th.jpg retur4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Alte 2 meciuri de campionat, relativ usoare, unde speri sa scoti 6 din 6 pct. dar evident nu am reusit aceasta treaba.

Meciul contra urziceniului, a fost un meci cu multe goluri, ratari senzationale si un spectacol foarte frumos, pt. cei de la Unirea Urziceni... Scor final Dinamo Buc. - Unirea Urziceni 3-4

meci5.th.jpg

Si un meci in Branesti terminat cu o victorie a Dinamovistilor cu 2-0.

meci6.th.jpg

GRUPELE EURO CUP

grupeeurocup.jpg

Acuma sa vedem ce o sa iasa :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

:thankyou: Fiecare cu pararea lui :thumbup: Eu mai mult vreau acuma sa afisez rezultate, tactici si sa vorbim despre ele, unde gresesc, cum ar trebuii sa fac s.a.m.d. Nu prea am timp asa mare sa fac un story line :popcorn: , dar promit ca la sfarsitul sezonului o sa incerc sa fac un story, un "rezumat" al sezonului. Poate o sa iasa ceva frumos sper. :thankyou:

Acuma, astept si eu pareri de tactici. Se pare ca tactica modificata de mine cu 4-2-3-1 care o foloseam in FM 10 nu merge. Am folosit tactica aceasta cu Liverpool si a mers ( bine si jucatorii sunt pe masura la acea echipa :cadou: ), in fine...

Astept de la voi sfaturi, screen-uri si pareri, ce sa fac sa indrept situatia la club. Pana atunci o sa mai joc niste meciuri...

Link to comment
Share on other sites

Meciul cu Timisoara, un meci plictisitor, fara mari ocazii. Un meci unde ambele echipe s-au aparat. Scor final 0-0

meci7.th.jpg

Primul meci in EURO CUP cu marea echipa Manchester Citiy, un meci fenomenal facut de cei de la City, Cainii Rosi nu au avut nici un cuvant in fata lor, totusi o umilire pt. Dinamo buc. cu 1-5

euro1.th.jpg

Cu moralul scazut, dupa umilirea din EURO CUP, Dinamo intalneste pe Luceafarul Oradea, in meciul pt. Cupa Romaniei. O victorie a Cainilor cu 2-0. Prin dubla argentinianului Gabriel Viglianti.

cupa1.th.jpg

Dinamo Bucuresti - Sportul Studentesc 2-1, un meci cu traditie unde se marcheaza goluri multe.

meci8.th.jpg

Si prima vicotire meritata de Dinamovisti, in EURO CUP, contra celor din Croatia, Cibalia. O victorie a Cainilor pe teren propiu cu 6-2. Ce mai meci a fost in Stefan cel Mare!

euro2e.th.jpg

Craiova - Dinamo, un meci asteptat de olteni de la inceputul campionatului, Stadionul arhiplin, un infern facut de galeria Craiovei, dar Dinamo sa impus in fata Craiovei si a castigat meciul cu un 3-2. Un meci frumos cu ocazi mari. Totusi defensiva Dinamovista mai are de lucrat.

meci9.th.jpg

7000 de suporteri in Stefan cel Mare, prezenti pt. meciul cu Gaz Metan. Toti se gandeau la o victorie usora, dar nu a fost asa. Un meci cu doar 3 ocazii pe spatiul portii, Gaz Metan, deschide scorul in minutul 41' prin Florin Lazar si Dinamo aduce egalarea dupa 4' minute prin G.Paun. Ne asteptam la un meci mai spectaculos dupa pauza, dar nu a fost asa. Scor final 1-1

meci10.th.jpg

Meci de EURO CUP contra celor de la CSKA Moscow. Un meci foarte slab facut de Dinamovisit. un meci pierdut cu 1-3 pe teren propiu.

euro3e.th.jpg

O victorie la limita obtinuta de Dinamo Buc. 1-0 cu Gloria Bistrita.

meci11.th.jpg

Meciul pt. calificarea in sferturile de finala alei Cupei Romaniei, contra Sportului Studentesc. O victorie clara cu 5-2 a Dinamovistilor si din nou traditia a fost pastrata intre aceste 2 echipe, Goluri foarte multe, un meci de nota 10.

cupa2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Acesta nu este doar un simplu meci, Acesta este cel mai tare derby din campionatul Romaniei, un derbi cu o traditie de peste 60 de ani. "ETERNUL DERBY" mult asteptat atat de Dinamo cat si de Steaua, un meci cu asteptari mari, un meci unde spectacolul nu tr. sa lipseasca, un meci unde nervii sunt la maxim. Totusi, a fost un meci normal, cu ocazi putin pe poarta, nici o echipa nu a riscat sa iasa prea mult in atac. Scor final 1-1, marcatori: Bilasco din penalty in min 28' si Paun in min 46. Din nou Paun aduce egalarea pt. Dinamo Buc.

meci12.th.jpg

Seara EURO CUP, din nou contra CSKA Moscow, un meci pierdut din Dinamo cu 2-4

euro4.th.jpg

Meci de campionat contra celor de la Astra 2009, un meci slab cu o victorie la limita a Cainilor.

meci13.th.jpg

Meci de cupa, contra celor de la Gaz Metan, cine castiga se duce in Semi Finala Cupei Romaniei. Ambele echipe isi doresc o victorie. Minutul 90' 0-0, meciul se duce in prelungiri dar nici aici nimeni nu se impune. min 120' 0-0 , penaltiuri.

Torje un sut puternic in sus in stanga portarului marcheaza. Un inceput bun pentru Dinamo Buc. 0-1

Parvulescu sut puternic tot in stanga sus a portarului, dar pe langa bara. O ratare incredibila dar buna pt. Dinamo. 0-1

Alvaro Cejudo sut plasat in dreapta jos,marcheaza. 0-2

Silvasan un sut puternic si decis pe mijlocul portii si marcheaza 1-2

N'Doye, o bomba trasa in drepata sus, portarul celor de la Gaz Metan fara replica, marcheaza 1-3

Todea trage, mult, mult, peste poarta, 1-3

Rusescu, marcheaza printr-un sut plasat pe jos in stanga. Portarul sarind in partea opusa. 1-4. Dinamo Buc. se califica in Semi Finala Cupei Romaniei.

cupa3.th.jpg

Meciul contra celor de la Brasov, Dinamo Buc. se prezinta cu o noua formatie, cu o tactica noua, dar rezultatul nu a fost la asteptarile antrenorului V.Andrei. 2-2 scor final.

prim112.th.jpg meci14.th.jpg

Un alt derby Rapid-Dinamo, incheiat cu victoria Cainilor, fara probleme. Ambele goluri realizate de Gabriel Torje in doar 3 minute(86' si 89'). Dinamo jucand in 10 oameni din minutul 63'

meci15.th.jpg

Dinamo - Panduri 2-0, o victorie ce aduce 3pct. si urca dinamo in clasament cu 2 pozitii,

meci16.th.jpg

Dinamo 4-2 Tg.Mures, meci usor pt. Caini.

meci17.th.jpg

EURO CUP Dinamo Buc. - Manchester City 1-5

euro5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Otelu-Dinamo 1-1 meci greu pt. Dinamo Buc. Jucatorii s-au complicat prea mult.

meci18.th.jpg

Dinamo Buc. - CFR Cluj. un meci ce a facut spectacol, dar scor final doar 1-1. Scor bun pt formatia din Stefan cel Mare.

meci19.th.jpg

Acesta este clasamentul in campionat dupa rezultatele de mai sus, clasamentul din EURO CUP il pun la final, momentan sunt pe 3 cu 3 pct.

clasament2v.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imi cer scuze ca nu am mai postat nimica, dar am fost prins in alte treburi. A aparut WoW Cataclysm si sunt un mare fan WoW si am jucat mai bine de 48 de ore fara oprire cu niste prieteni. O sa mai dureze cateva zile pana voi posta din nou, dar pana vineri seara sigur voi posta.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy