Jump to content

Tactica Corner


axpencu

Recommended Posts

Eu pun asa :

Team Instr - Advanced - Corners ( Left, Right ) - Far Post

Player instr :

1) Attack Far Post - cel mai bun om la Strenght, Jumping, Bravery, Heading

2) Attack Ball From Deep - al doilea om la Strenght, Jumping, Bravery, Heading

3) Attack Near Post - al treilea om la Strenght, Jumping, Bravery, Heading

4) Near Post Flick On - al patrulea ...

5) Lurk Outside Area - 2 mijlocasi centrali

6) Challenge Keeper - 2 oameni masivi

7) Stay Back - de obicei cei 2 fundasi laterali

si cu tactica asta dau cu Chiellini 20 goluri / sezon la Juve, cu Costin 15 goluri / sezon la Otelul.

Link to comment
Share on other sites

Am descoperit o tactia cum sa dai gol din corner aproape tot timpul. Incercati-o si voi. Am luat-o tot de pe un site ca acesta. E facuta de un tip deci nu are probleme cu drepturile de autor.

A mai fost mah. Luata de pe forumul SI. Si mie mi se pare cheat, am mai discutat chestia asta atunci.

Link to comment
Share on other sites

Tocmai am renuntat la salvarea cu steaua, jucam cu tactica asta la corner si dadea stancu la goluri de rupea. A iesit European Top Marksman in primul sezon si Golgeterul CL in al doilea sezon. Chiar ca e cheat tactica, in primul sezon am dat vreo 45 de goluri in campionat doar din corner. Incep alta salvare, fara prostia asta de bug...

Link to comment
Share on other sites

Nu stiam ca s-a mai vorbit de asa ceva si nu stiam ca e bug. o sa renunt . Dar cum pot sa-mi fac eu tactica prorpie la un corner?

Pai baga-ti cel mai inalt jucator pe un colt, pune-l pe cel mai bun executant de corner sa arunce mingea in zona aia, plus tine niste jucatori ca pavaza in jurul primului...

Link to comment
Share on other sites

Pai baga-ti cel mai inalt jucator pe un colt, pune-l pe cel mai bun executant de corner sa arunce mingea in zona aia, plus tine niste jucatori ca pavaza in jurul primului...

nu la asta ma refer. De exemplu cum imi pun jucatorul sa stea unde vreau eu sau...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy