Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Best Player


axpencu

Recommended Posts

Cei care antrenati echipe dn liga 1 probabil sunteti nebultumiti ca dupa 10 ani de joc si cu un buget de 50 mil nu puteti aduce "jucatori de valoare" as vrea sa stiu care a fost cel mai bun jucator din liga 1 pe care-l avezi si dupa cat timp ati reusit aceasta performanta :thankyou:

Link to comment
Share on other sites

Salutari, am luat cativa jucatori buni la CFR, cum ar fi Sandro de la Internacional, Djalo Yanick de la Sporting, Ben Arfa de la OM, R. Quaresma de la Inter, Neymar l-am avut si eu dar e dezamagire am un regen mai bun ca el. Sa continuam cu altii: Denilson si Diaby de la Arseanal-cel din urma fiind un mare flop Diego Tardelli de la Atl. Mineiro care e cel mai bun atacant care iti vine in Romania, cel putin asa cred eu, Alex Witsel-Standard. O sa pun si poza insa nu prea am avut timp. Am jucat 5 sez in 4 am castigat campionatul si Cupa Uefa in sez 5. A fost cam greu fiindca reusesti greu sa treci de echipele din primavara europeana, joaca zici ca sunt roboti, pentru ca ei au campionate neintrerupte si noi nu.

Link to comment
Share on other sites

Salutari, am luat cativa jucatori buni la CFR, cum ar fi Sandro de la Internacional, Djalo Yanick de la Sporting, Ben Arfa de la OM, R. Quaresma de la Inter, Neymar l-am avut si eu dar e dezamagire am un regen mai bun ca el. Sa continuam cu altii: Denilson si Diaby de la Arseanal-cel din urma fiind un mare flop Diego Tardelli de la Atl. Mineiro care e cel mai bun atacant care iti vine in Romania, cel putin asa cred eu, Alex Witsel-Standard. O sa pun si poza insa nu prea am avut timp. Am jucat 5 sez in 4 am castigat campionatul si Cupa Uefa in sez 5. A fost cam greu fiindca reusesti greu sa treci de echipele din primavara europeana, joaca zici ca sunt roboti, pentru ca ei au campionate neintrerupte si noi nu.

Cum iti vin tie manca-ti-as asa jucatori in Romania, chiar daca e CFR?

Quaresma, Denilson si Diaby, n-am mai vazut pana acum. Sa mori tu ca n-ai folosit editorul ?

Quaresma iti cere peste 2.5 mil pe sezon...

Link to comment
Share on other sites

Salutari, am luat cativa jucatori buni la CFR, cum ar fi Sandro de la Internacional, Djalo Yanick de la Sporting, Ben Arfa de la OM, R. Quaresma de la Inter, Neymar l-am avut si eu dar e dezamagire am un regen mai bun ca el. Sa continuam cu altii: Denilson si Diaby de la Arseanal-cel din urma fiind un mare flop Diego Tardelli de la Atl. Mineiro care e cel mai bun atacant care iti vine in Romania, cel putin asa cred eu, Alex Witsel-Standard. O sa pun si poza insa nu prea am avut timp. Am jucat 5 sez in 4 am castigat campionatul si Cupa Uefa in sez 5. A fost cam greu fiindca reusesti greu sa treci de echipele din primavara europeana, joaca zici ca sunt roboti, pentru ca ei au campionate neintrerupte si noi nu.

si ce daca ei au campionatul neintrerupt . eu joc in germania(si acolo e vreo luna pauza) cu werder si nu am nici o problema in a ajunge macar pana in semifinale.

zine si noua cat bani ai dat pe ei(asa din curiozitate)

Link to comment
Share on other sites

si ce daca ei au campionatul neintrerupt . eu joc in germania(si acolo e vreo luna pauza) cu werder si nu am nici o problema in a ajunge macar pana in semifinale.

zine si noua cat bani ai dat pe ei(asa din curiozitate)

Am dat foarte multi bani dar nu le dau banii cash. Pe Quaresma am dat 25 de mil dar 0 acum si 25 de mil in 48 de luni....incercati si voi. Nu am umblat cu editorul. Va dau saveul daca vreti sa vedeti. dati-mi add pe balan_f_ionut. Am invatat sa fac oferte asa de la managerii adversi. Voi nu ati primit oferte de genu? cand da-ti "offer to clubs"?!

O sa pun si poze...pe Diaby am dat vreo 5 mil tot asa in rate adica pe toti i-am luat in rate. Pe Denilson am dat 10 mil erau amandoi transfer listed by request. Pe Ben Arfa nu am dat nimic pt ca a ramas fara contract.

Partea naspa e ca ramai fara bani la balance si in cazul in care jucatorii tai nu fac valoare repede sa vinzi sa iti indrepti bugetul o iei razna cand intri pe minus. In ultimul sezon aveam 40 de mil pe "-" si am vandut pe tardelli si neymar si am facut vreo 40 de mil de mi-am indreptat bugetul.

Cu salariile e usor pentru ca in primul sez la inceput nu iti vin jucatori multi si toti banii de transfer la board room am dat edit buget si am bagat tot la salarii. E usor. Cred ca cel mai mare transfer a fost Alex Witsel si am dat vreo 30 de mil. Oricum e greu sa joci in Romania, e greu sa iti faci echipa du adevarat buna. L-am avut si pe heitinga si stekeleenbug insa au jucat prost rau.

Si nu am jucat singur ci cu 2 prieteni si daca va dau saveul o sa vedeti ca era o concurenta mare pe jucatori si nu aveam cum sa modific cu editorul pentru ca am dat toti impreuna NEW GAME si echipele le-am ales prin tragere la sorti prin biletele. Eu am picat cu CFR(desi nu imi place echipa), unul a picat cu RAPID si a jucat pana in ultimul sezon si celalalt a picat cu URZICENI si s-a retras din lupta dupa 3 sezoane.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

axel rose, 22 de ani si posesor a "10 ani de experienta pe internet" a primit ban din nou. :-)

dupa primul ban incasat (si scos de Mihai - mai milos din fire) ne-a "amenintat" ca ne reclama la Si Games :B: ca suntem basisti, ca ne masuram IQ-ul cu termometrul etc etc

asteptam raspunsul ionutzu, apoi iti scot banul.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eu il recomand cu cea mai mare sinceritate si incredere pe Jonathan Cristaldo.

In sezonul 4 la Steaua mi-a dat 34 de goluri in campionat si a castigat Golden Boot sau Foot sau cum ii zice :)

Dupa care l-am naturalizat pentru nationala dupa al 5-lea sezon.

Cumparat pe 1,2 M si vandut cu 14 M la Lazio.

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bun jucator care l-am avut este :Matias Fernandez, chilianul care joaca acum la Benfica. Sporting (my bad)

Nu se adaptase si l-am prins dupa 2 sezoane transfer listed.Stiam ca e un gamble cand am dat pe el aproape jumatate din bugetul de tranferuri 5 mil E.Norocul meu a fost ca s-a adaptat bine la Steaua si a dat in 3 sezoane nu mai putin de 30 de goluri pe sezon.Mi-a parut rau cand a trebuit sa il dau (devenise irascibil ca vrea la o echipa mai mare, mai avea un an din contract si nu mai dorea prelungirea lui).

Avea clauza la 30 mil E pe care au activat-o cei de la Inter.

I-am urmarit evolutiile la Inter dar nici acolo nu s-a adaptat si a lustruit banca de rezerve 2 sezoane.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cum iti vin tie manca-ti-as asa jucatori in Romania, chiar daca e CFR?

Quaresma, Denilson si Diaby, n-am mai vazut pana acum. Sa mori tu ca n-ai folosit editorul ?

Quaresma iti cere peste 2.5 mil pe sezon...

O sa iti arat cateva poze zilele astea si ai sa vezi ca quaresma,neymar si diaby vin mancand pamantul la steaua.......Si quaresma a cerut doar 2.000.000mil atat,Diaby 1,800.000.Si mai sunt multi multi altii care vin..eu sint la steaua de 2 ani si nu am facut mare branza in cupele europene...si tot vin..nu sunt jucati deloc....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eu am la Poli Timisoara o echipa foarte buna

GK.Dusan Kuciak

DR.John Heitinga

DL.Ezequias(sau Kim Dong Jin)

DC.Khalid Boulacruz

DC.Gabriel Tamas

MC.Kevin-Prince Boateng

AML.Marius Alexe

AMR.Razvan Cocis

AMC.Steven Pienaar

ST.Gigel Bucur

ST.Asamoah Gyan(Sau Denis Alibec)

Link to comment
Share on other sites

Eu am la Poli Timisoara o echipa foarte buna

GK.Dusan Kuciak

DR.John Heitinga

DL.Ezequias(sau Kim Dong Jin)

DC.Khalid Boulacruz

DC.Gabriel Tamas

MC.Kevin-Prince Boateng

AML.Marius Alexe

AMR.Razvan Cocis

AMC.Steven Pienaar

ST.Gigel Bucur

ST.Asamoah Gyan(Sau Denis Alibec)

imi cam miroase a editor :rosu:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy