Jump to content

Un Antrenor La Curtea Regelui Fotbal


Alexandru H.

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

imi place pana acum :thumbup: , esti organizat, e super.

interesanta si abordarea cu interludii si consemnarea capitolelor in primul post :)

cu siguranta nu va fi un story zolesma style.

Alexandru nu ai ce sa faci......Asa este primirea pe acest forum....Ca de obicei cu glume proaste....

amice, esti dus. care erau glumele alea proaste adresate lui Alexandru ???

mai treci pe la doctor.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

excelent inceput de story. succes in continuare, sa nu ramai fara inspiratie.

nu stiu de ce, dar storyul asta imi aminteste mai mult de aar-urile de pe paradoxplaza decat de alte storyuri pe fm. :)

Link to comment
Share on other sites

excelent inceput de story. succes in continuare, sa nu ramai fara inspiratie.

nu stiu de ce, dar storyul asta imi aminteste mai mult de aar-urile de pe paradoxplaza decat de alte storyuri pe fm. :)

Tu cand ne incanti cu un story?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

in acest moment sunt 3-4 storyuri de calitate pe forum si, stiu din surse de incredere ca un alt story demential ar putea incepe in curand, asa ca nu prea are rost sa incep acum un story.

eu le scriu din doua motive:

1. sa nu-mi pierd interesul cu o echipa sau alta si astfel sa dureze mai mult jocul

2. sa ii fac astfel pe altii sa scrie storyuri. prefer sa citesc decat sa scriu

Link to comment
Share on other sites

excelent inceput de story. succes in continuare, sa nu ramai fara inspiratie.

nu stiu de ce, dar storyul asta imi aminteste mai mult de aar-urile de pe paradoxplaza decat de alte storyuri pe fm. :)

M-ai descoperit. Sunt membru al forumului ala aluia de vreo 8 ani. Am fondat primul ziar al sectiunii AARland si am fost printre primii cutezatori. Pacat ca nu mai am timp de jocuri nowadays...

Link to comment
Share on other sites

t8nhat.jpg

Capitolul IV. Primele meciuri

13 august 2009

Am iesit din Cupa Romaniei. Nu a fost un traseu tare glorios, dar macar am indeplinit baremul minim impus de patron: runda a 3-a. Din cauza schimbarilor cauzate de demisia echipei tehnice, am fost incapabili sa organizam niste amicale de soi, asa ca m-am bazat pe Cupa pentru a analiza atat noile achizitii, cat si integrarea lor in mecanismul echipei.

Avantul Floresti – AFC Dunarea 0 – 1 (A. Ene 58)

AFC Dunarea – CSM Focsani 1 – 1, 1 – 1, 6 – 5 (M. Serban 55)

Scoala de Fotbal Zoltan Ivansuc – AFC Dunarea 2 – 2, 4 – 2 (M. Stefan 40 si 76)

Daca intalnirea cu CSM Focsani m-a multumit, macar din prisma scorului si a capacitatii de a lupta egal la egal cu o echipa buna din Liga a 3-a, meciul cu o oarecare formatie din al patrulea esalon a fost de groaza. Ne-au invartit clujenii ca pe niste titireze, dand astfel ocazia ziarelor din Calarasi sa titreze a doua zi, pe prima pagina: “Dunarea, exmatriculata de la Scoala Zoltan Ivansuc”. Nu ne-a zis nimic Petrache, dar era inutil. Ne injurasera suporterii destul pe forumul oficial al echipei.

Cele trei meciuri m-au determinat sa mai fac patru achizitii. Doua dintre ele au fost gratuite, ca baietii proveneau de la Liceul Sportiv din Calarasi. Nu mi-au fost recomandati de catre Cosmin Stoianov, insa le-am oferit contracte deoarece erau considerati sperante ale orasului si cei mai tari fotbalisti din zona – mijlocasul Vlad Cozma si atacantul Andrei Geambasu. Ca sa fiu sincer, devenisera necesari mai mult din cauza regulilor stupide ale Ligii, ce imi cereau macar doi jucatori sub 18 ani in echipa de start.

Ceilalti doi erau profesionistii – portarul Mihai Lasc, adus cu 9.000 de euro de la Unirea Alba Iulia si mijlocasul George Neagu, cumparat cu 3.000 de euro de la echipa a doua a lui International Curtea de Arges. Fusesera parte a unor echipe ce jucau in primul esalon, asa ca ma puteam astepta la lucruri bune de la ei. Si, colac peste pupaza, reusisem sa ma incadrez perfect in bugetul de salarii.

1 septembrie 2009

Zambesc si e zambetul meu. Dunarea Calarasi a inceput la pas campionatul, cu trei victorii si o remiza. Echipa s-a comportat satisfacator iar rezultatele ne-au rasplatit. Din pacate, n-am prea vazut spectacol si goluri multe; ne aparam excesiv, jucam la intimidare, impunem un tempo lent. Nu-i bai, suporterii sunt multumiti; nu pot fi insa complet satisfacut de lipsa ambitiei. Asta ne lipseste.

ACS Berceni – AFC Dunarea 1 – 2 (G. Neagu 63 si 89)

AFC Dunarea – Viitorul Chirnogi 1 – 0 (A. Ene 69)

Farul II – AFC Dunarea 0 – 0

AFC Dunarea – FC Petrolul 1948 Berca 2 – 0 (G. Culina 17 si G. Neagu 51)

George Neagu e bijuteria echipei. A inscris trei goluri si a fost initiatorul celor mai multe faze de pe flancul stang. Sper sa ii mearga si in continuare, viitorul celor 3.500 de euro primiti de la Petrache (plus al echipei, desigur) depinde de ghetele lui. La capitolul ciudatenii, pot sa amintesc faptul ca in runda a 4-a a Cupei Romaniei, Scoala de Fotbal Zoltan Ivansuc a eliminat-o pe International Curtea de Arges. Iata ca nu trebuia sa ma simt neaparat prost de infrangerea suferita in fata clujenilor, lucru amintit suporterilor pe acelasi forum intr-un articol postat sub un nick anonim (NistoristheBest).

Link to comment
Share on other sites

Sunt obsedat de 4-4-2 simplu, ceea ce ma face cam invechit in timpurile astea, cand se joaca 4-5-1 sau 4-4-2 diamond. Recunosc ca am noroc pana acum, ca echipa saraca e slaba rau (si e frustrant sa nu imi permit sa platesc jucatori de liga a 2-a).

Very Fluid - Attacking - Short Passing - Wide - Quick Tempo

Abia astept sa primesc o oferta de la o echipa de liga a 2-a si sa plec.

Link to comment
Share on other sites

Poate ca merge, dar nu e logic. eventual cu direct. in fine, your job. :)

Daca vrei sa vorbim despre ciudatenii...

Folosesc tactica bazata pe atac, angajez antrenori cu mentalitate de atacanti si la fiecare conferinta de presa, asistentul anunta ca vom baga autobuzul in poarta :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy