Jump to content

Lack Of Harmony


couto

Recommended Posts

Salutare ...

Ieri cand ma plimbam printr-un shoping center din Baneasa am vazut intr-un magazin JOCU'. L-am achizitionat imediat, azi mi-am inceput noua cariera in FM2010 (pentru ca ieri nu am avut patchu') si dupa 4 meciuri oficiale am "lack of harmony" ... nu stiu ce sa mai fac cu ei, cu jucatorii nemultumiti (niste zdrente :lol:).

Ma poate ajuta cineva cu un sfat ceva?

Link to comment
Share on other sites

Mai jos gasiti imagini cu lotul de jucatori:

lot1

lot2

Mai jos sunt doi dintre cei nemultumiti, sunt mai mult de doi nemultumiti in lot ...

Spadacio

Rastovac

In afara de Spadacio, pe care-l inteleg (nu l-am lasat sa plece) pe ceilalti nu ii inteleg, ce vor de la mine ... cand vad " Feels you aren't giving the team enough credit" imi vine sa-i scot din lot, dar am nevoie de ei, este un cerc vicios. In FM2009 nu prea am avut astfel de probleme. Mentionez ca sunt pe primul loc si i-am felicitat si cand nu au jucat bine ...

Edit: Nu am vandut jucatori, am adus 4 sau 5 ...

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Mai jos gasiti imagini cu lotul de jucatori:

lot1

lot2

Mai jos sunt doi dintre cei nemultumiti, sunt mai mult de doi nemultumiti in lot ...

Spadacio

Rastovac

In afara de Spadacio, pe care-l inteleg (nu l-am lasat sa plece) pe ceilalti nu ii inteleg, ce vor de la mine ... cand vad " Feels you aren't giving the team enough credit" imi vine sa-i scot din lot, dar am nevoie de ei, este un cerc vicios. In FM2009 nu prea am avut astfel de probleme. Mentionez ca sunt pe primul loc si i-am felicitat si cand nu au jucat bine ...

Edit: Nu am vandut jucatori, am adus 4 sau 5 ...

Multumesc,

asta cu squad harmony e perversa rau ..

" Feels you aren't giving the team enough credit" de obicei iti da mesajul asta cand la conferintele de presa inainte de meci zici ca nu prea ai sanse . sau cand dai de multe ori la team talk pressure off .

daca ai adus 4-5 jucatori vezi ca nu cumva sa fie concurenta prea mare pt un post . si asta e un motiv sa se sucareasca fotbaliatori.

vezi ce squad status au jucatorii si daca tu il respecti . ex: el e key player si tu il joci 3-4 meciuri pe sezon . mai da si tu pe la backroom advice. daca ai antrenori bunicei iti dau sfaturi bune despre asta

Link to comment
Share on other sites

ce past experience ai trecut? De obiciei jucatorii iti fac figuri in primul sau primele doua sezoane daca ai setat past experience pe automatic pt ca se zice ca nu au incredere in calitatile tale, dupa ce castigi si tu un trofeu , campionatul sau ceva mai stam de vorba :D

Link to comment
Share on other sites

ce past experience ai trecut? De obiciei jucatorii iti fac figuri in primul sau primele doua sezoane daca ai setat past experience pe automatic pt ca se zice ca nu au incredere in calitatile tale, dupa ce castigi si tu un trofeu , campionatul sau ceva mai stam de vorba :D

Eu de obicei selectez "International Footballer" ca sa nu existe dubii asupra calitatilor mele ...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

La conferinte cred ca sunt cel mai optimist antrenor, poate chiar prea optimist, sper ca asta sa nu ii supere. Cat despre concurenta pe posturi ... nu cred ca se pune problema, lotul este destul de "subtire".

Din cate am observat eu, lack of harmony apare daca ai mai multi jucatori care vor sa plece ( fie pt ca vor o noua provocare, fie pentru ca vor sa plece la mai bine, fie pt ca i-ai pus chiar tu pe lista de transferuri). Alt motiv foarte plauzibil care ar face vestiarul sa fie scindat, e lipsa de rezultate. De asemenea, multe plecari si veniri produc lack of harmony.

Nu cred ca ar conta prea mult daca iti setezi la inceput sa fii retired professional football player sau altceva, pt ca, in cazul meu, mereu se intampla sa apara problema cu lack of harmony dupa vreo 3, 4 ani, cand incep unii jucatori sa imbatraneasca, iar tinerii inca nu sunt bine inchegati in angrenaj.

Singura metoda sa rezolvi problema asta, e sa ai rezultate si eventual sa vinzi unu-doi din cei care fac figuri. Dar daca ai rezultate, in 6 luni se rezolva problema fara alte actiuni severe...

Link to comment
Share on other sites

eu mi-am ales la inceput chiar cea mai slaba titulatura semi-pro football player, si n-am avut probleme mari cu lack of harmony, ba chiar mi se pare ca in FM2010, se supara mai rar jucatorii, iar cand se supara chiar au motive. Joc cu Steaua, si prima problema am avut-o cu Golansky, care isi dorea un club mai mare (evident). Problema a fost ca nu am reusit sa-l vand, am cerut pe el chiar mai putin decat valoreaza dar nu l-a vrut nimeni. Asa ca l-am trimis la echipa a doua si asta e si in urmatoarea perioada de transferuri am reusit sa-l vand. Apoi l-am cumparat pe Rusescu, si la inceput era suparat ca e prea multa concurenta pe post, dar bagandu-l in meciuri treptat, pana a ajuns sa fie chiar titular si-a revenit si acum joaca super bine. Acum sunt in sezonul trei si lucrurile au inceput sa mearga din ce in ce mai bine, si evident ca s-au trezit vreo cativa jucatori ca vor la un club mai mare. Interesant este faptul ca totusi raman au moralul in continuare ridicat, sunt concentrati la joc si dau in continuare randament bun. Ramane de vazut ce se va intampla in perioada de transferuri.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy