Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Discord: https://discord.gg/PWdRBWP

All Activity

This stream auto-updates     

1. Today
  2. Yesterday
  3. "- Bah George, nu prea mi-a iesit miscarea cu transferurile-n iarna asta. Doar doi jucatori. Hai, Dragan pot sa zic ca-i chiar bun. Poa' sa joace mijlocas central sau mijlocas dreapta. Alalalt, Iancu, ... nu e mare lucru de capu' lui da' am zis sa am o rezerva pe aripa stanga. - Las' ca-i bine si-asa, Gogule. Oricum, aia doi de i-ai zburat - Chisi si Brinceanu - nu mai jucau nimic. Ii bagai degeaba-n teren. Poate astia transferati acu' se descurca mai bine. Mai nasol e ca ne-a plecat portaru' de rezerva. Ce facem daca se accidenteaza Nedelcu ? - Pai ... il bagam in poarta pe-ala mic, Vlad. N-are mecla de portar de liga a 4-a da' avem o defensiva tzapana si nu cred c-o sa ia prea multe goluri. - Bah, ce tare ... juma' din lotu' nostru under19 s-a carat pe la alte cluburi. - Normal, Georgele. Tu-n locu' lor nu te uscheai ? Conditii n-avem, echipa nu participa in nici o competitie oficiala, plus ca-si dau seama si ei ca majoritatea n-au sanse sa prinda vreodata lotu' de seniori. Baietii s-au descurcat si ei cum au putut. Io ma mir ca jumatea ailalta de lot inca mai bantuie pe la club. Da' cred c-or sa se care si ei mai la vara ..." ***** "- Bah Georgele, mie nu mi-e clara o chestie ... - Scoate-o la lumina, poate am vreo idee ! - Pervers esti, neica ! Da' te iert, ca te cunosc ... care vra sa zica ... bah, tot clubu' stie ca io vreau sa ma car la vara. - Asa, si ? - Pai nu-nteleg cum dreaq de li s-a ridicat moralu' astora taman acu', cand mai am putin si-mi fac bagajele. - Pai ... taman de-aia, Gogule, n-or sa-ti mai vada mecla, se bucura si ei. Hooo, bah, nu mai stii de gluma ? Echipa e pe podium, n-au venit prea multi jucatori noi, liderii echipei te sustin, amicalele au mers bine ... nu-i normal sa le creasca moralu' ?" ***** Martie 2024 "- Cam asta e, Georgele. Macar am incercat. - Mah Gogule, oricum nu ne faceam noi cine stie ce iluzii. Pacat, vere, nu meritam sa pierdem cu Maneciu. Da', vorba ta, nu mai conteaza. Noi sa fim sanatosi. Acu' ce-ai de gand ? - Pai ... sa mai umblu pe la tactica. Daca tot nu mai avem cine stie ce obiective macar sa mai invat cate ceva." ***** "- Au venit juniorii la selectie, Gogule. - Daca-ntreaba careva zi-le ca Gogu e-ocupat. - Hai, bah, macar sa-i vezi. - Bah, prin decembrie mi-ai trimis un raport. Si ziceai pe-acolo ca cica n-o sa fie nimic de capu' astora care-or sa vina la selectie. Ia zi, ca tu i-ai vazut : ce-i de capu' lor ? - Gogule ... bah ... nu prea e mare lucru ... - Asa ? Bine ! Bah, tu ai vazut filme d-alea cu d-aia cu armuri pe ei ? Cand venea regele cu sabia la ei si-i facea cavaleri ? Ete, io n-am sabie ... adica am, da' tu tre' sa stii ca n-am .... Da' stai asa, oricum n-am nevoie de sabie ca sa fac ce-am de facut. Deci io, Gogu, in calitate de manager care sunt, hotarasc : de azi inainte supusu' meu Georgel o sa fie HOYD. Te ocupi de juniori, neica. Ii evaluezi, le propui contracte, le dai pixu' sa semneze, le duci actele la ajefeu, ma rog, tot ce-i nevoie. Te descurci tu, ca nu degeaba te-am facut HOYD. Am incredere-n tine, bah, ma-ntelegi ?" ***** Aprilie 2024 "- Gogule ! Bah, tu ai umblat la tactica ! - Mda ... - Bah Gogule, tu nu stii vorba aia ? Daca nu te pricepi atunci nu te baga ! - Valabil mai ales pentru Georgica Jurj. Am facut expermente, bah ! - Se zice experimente, Gogule ... - Expe ... ce-or fi. Recunosc, nu mi-au iesit cum trebuie. Da' nu numa' din cauza mea. Ca nu-s io de vina daca astia nu mai marcheaza aproape deloc. Pana acu' doar mijlocasii erau in greva. Acu' nici atacantii nu mai presteaza cum trebuie. - Da', mah, da' chiar asa ? Sa ne bata Malaia ?!? Apropo, Gogule, ai fost tare, bah ! Au zis baietii ca la team meeting' de dupa meciu' cu Malaia le-a fost frica sa nu vina americanii sa te ia la Hollywood. Cica ar face bani daca s-ar apuca sa faca un remake dupa filmu' ala, Tarzan, si te-ar lua pe tine-n rolu' principal. - Serios ? N-au zis si ca ti-ar sta bine cu ochii umflati ? Io-te, bah, mai fac si figuri, dupa ce c-au ajuns de rasu' lumii. Iti dai seama cine i-a luat la misto ? Malaiu', bah ! Ultima clasata ! Normal c-am urlat nitel la ei. Crezi ca mai era loc de 'calm' sau 'cautious' ? Nu, neica, am bagat 'assertive' la greu. Mi-a parut rau ca n-am si optiunea 'baga-i in ***'. Da' stii ce-i culmea ? Au zis c-am dreptate si ca-i adevarat c-au jucat ca niste cururi. Plus ca-n meciu' urmator, ala de la Brebu, chiar au pus osu' la bataie." ***** "- Gogule, am vorbit cu nasicu'. Bah, e de bine. A zis ca-i multumit. - Stiu, bah. M-a zis si mie. Nu mai e, ca pe vremuri, caz de "delighted" ... da', oricum, cica un loc pe podium nu-i de lepadat. Io ma mir ca nu s-a ofticat pentru ejectu' pe care i l-am dat atunci cand mi-a povestit de prelungirea contractului. Altu'-n locu' lu' nasica-tu ma dadea afara instant. - Gogule, el tot zice ca poate te razgandesti. Nu c-ai fi tu mare scula de manager ... da' te descurci binisor si nici nu ceri salariu baban ..." ***** "- Georgele ! Hai incoa' sa-ti zic, c-acu' am venit de la ajefeu. Bah, nen-tu Gogu are noroc in viata, bah ! - S-au tras la sorti sferturile Cupei, nu ? - Da, bah. Stii ce vrea nasica-tu. Finala cupei judetene. Bon, si m-am cugetat io cum ca, daca tot plec, n-ar strica sa-i fac omului damblaua. Da' era un smen ... exista o echipa care-i in forma maxima si cu care nu trebuia sa picam. Sau macar, daca era sa jucam cu ei, sa fi jucat la Zalhanaua. Eeee ... uite norocu' lu' Gogu, bah ! Aveam 13 sanse din 14 sa nu jucam la Cornu ... si fix la Cornu o sa jucam ... " ***** Mai 2024 "- Nu-i rau. Pacat de cupa ... - Ca sa castigam la Cornu era nevoie de bulan maxim, Georgele. N-am avut. Asta e. Bah, ziceai ca de ce-am facut circoteca la tim-miting ... ete, bah, a avut efect. Si-au adus aminte cum se marcheaza golurile." - Gogule, e clar c-avem echipa cu potential. Au jucat si ceva mai slab in unele meciuri da' se intampla si pe la case mai mari. Zici ca vrei sa te cari de la Zalhanaua ? - Bah, astea au fost ultimele meciuri conduse de Gogu p-acilea. De la toamna schimb peisaju'. Habar n-am daca-i o idee buna ... da' ce-am de pierdut ? (...)
  4. Conducerea ne-a oferit deja un nou contract, din pacate pentru noi bugetul de salarii si transferuri nu a crescut deloc semnificativ, si sezonul viitor o sa ne propunem tot sa ramanem in Liga 1.
  5. Last week
  6. Incepem play-out-ul intr-o forma destul de buna, castigand 4 meciuri din primele cinci si pierzand doar la Medias. Din pacate, dezamagirea vine din Cupa Romaniei unde desi am jucat acasa si am folosit cel mai bun 11 am pierdut in sferturi cu Voluntari (pe care ulterior i-am batut in campionat cu 3-0). Era o sansa buna sa ajungem in semifinalele competitiei, dar ne multumim cu faptul ca momentan suntem lideri in play-out si suntem la 7 puncte de baraj si 11 puncte de retrogradarea directa, asa ca obiectivul de ramanere in Liga 1 pare din ce in ce mai aproape.
  7. la mine mereu e "dont expect much from this youth intake". si nu stiu ce sa mai fac ca totul e la maxim la nivel de facilitati, iar HOYD l-am tot schimbat.
  8. De fiecare data cand vad golden generation la un club cu facilitati slabute cum suntem noi ma gandesc ce e in mintea HOYD cand anunta asta. Dar pana la urma cred ca isi face si el un pic de self-promotion, hai ca am muncit bine anul acesta bo$$ ia uite ce jucatori de valoare ti-am adus. Sa fie primiti, vedem noi la vara cum sta exact treaba.
  9. Octombrie 2023 - Nu-i rau, Gogule ! Cum de ti-a iesit ? - Nu stiu, vere. Nu le-am zis decat sa reduca nitel frecventa paselor scurte. Habar n-aveam ca poa' sa aiba efecte d-astea. - Se poa' sa fie din cauza ca in afara de Stejnic toti ailalti cu care-am jucat erau intr-o forma cam de cacao ? - Bah, se poate si-asta. Habar n-am. In orice caz, am mai avut si ceva bulan, nu doar ghinioane ca-n septembrie." ***** "- Bravo, bah Gogule ! Ti-ai tras licenta nationala A, te-ai scos ! . Vezi ca ne esti dator ! - Io ? Voua ? De ce-s dator ? - Ca te-am incurajat, d-aia ! - Voi, bah ? Cum dreaq m-ati incurajat ?!? - Te faci ca nu stii, mah ? Ete, scrie-n comunicat : "Ion was encoraged by other staff members to complete the course". Ia sa sari la cap diseara. Dai de baut pentru tot staff-u'. Si mie triplu, ca te-am incurajat mai cu talent." "- Gogule, e ceva-n neregula cu scoala aia a ta ... - Ce sa fie-n neregula ? Ce-ai, Georgele ? - Bah, pai m-am uitat pe raportu' de l-au trimis aia. Deja esti dubios, neica. Ce-i cu disciplina asta pe tine ? - Ce disciplina ? Ce raport ? Bah, ce-ai baut ?!? - Ete, bah, acilea. Asa scrie : disciplina 17 din 20. Zici ca esti gradat in armata. Bah, sigur nu te-au facut astia sergent major ? Ca vad ca ai aptitudini d-astea ..." ***** "- Georgeleeee ... vino-ncoa', bah ! Hai sa vezi valoare-acilea ! - Unde, mah ? - Ia d-aici si oftica-te ! Ete, bah, cine-ntreaba de Gogu. Barosani d-astia mari din liga a doua ..." "- Bravo, Gogule ! Ia stai asa ... bah, nebunule, tu le-ai dat eject astora ? - Da ... - Esti cazut in cap, vere. Ce dreaq te-a apucat ? - Bah ... hai sa fim seriosi, n-am io mecla de liga a 2-a ... deocamdata. - Gogule, tu chiar credeai ca astia te iau manager la ei ? Ho, bah, era doar un interviu. - Stiu si io ? Nu cred ... da' daca cumva greseau aia si ma trezeam cu contractu' pe masa ? Bah, io m-am laudat in stanga si-n dreapta cum ca-s mare scula de manager si ca promovez numa' si numa' pe teren. Ca nu-i exciting daca promovez dand cu pixu' pe hartii. D-aia zic ... nu merge sa m-apuc acu' sa fac taman chestii d-astea care nu-s exciting." ***** Noiembrie 2023 "- Gata, Georgele, am rezolvat problema ! - Adica ? - Adica ciuciu promovare anu' asta ! - De unde stii ? Mai sunt 14 etape de jucat la primavara ... - Neh, Georgele. Sase puncte diferenta-s prea multe. Daca erau unu' sau doua ... hai, mai mergea. Si-apoi ... bah, tre' sa recunosc, si Cornu si Maneciu-s mai buni decat noi. Mai ales aia de la Cornu. Ete, in meciu' direct puteau sa ne snopeasca lejer. Am avut noroc c-au castigat doar cu 1 - 0. La cum s-a jucat n-aveam ce sa comentez daca ne dadeau 3 sau 4 goluri. Aaaa, ca si noi puteam sa-i snopim pe-aia de la Banesti da' am ratat ca fraierii ? Nu mai conteaza, vere." ***** "- Da' totusi ... anu' trecut pe vremea asta stateam mai bine-n clasament. Acu' ce crezi ca s-a-ntamplat ? - Pai am mai zis. Anu' trecut eram nou promovata. Acu' ne stie toata lumea de ce suntem in stare. Nu mai ies la atac precum orbetii. Stau la cutie si-ncearca sa ne prinda descoperiti. Da' mai e ceva. Nu ma-ntreba de ce, da' mijlocasii nostri nu mai marcheaza aproape deloc. Acu' stam numa' la mana atacantilor. Daca atacantu' e-n forma, marcheaza si castigam. Daca nu ..." ***** "- Mdeh, Gogule, moralu' e maxim. Si la ce ne-a folosit ? - Stiu si io ? Bah, poate daca nu era maxim acu' eram pe locurile 7-8. Asa, suntem pe podium. Tot e ceva si-asta." ***** "- Ia zi, Gogule, ce-ai de gand ? Pleci de la Zalhanaua-n iarna asta ? - Depinde, Georgele. Deocamdata piata-i cam saraca-n joburi convenabile. Sunt vreo 25 de cluburi care au nevoie de head coach da' nici unu' din cluburile astea nu-i interesant. Nu plec de la Zalhanaua ca s-ajung tot in rural. - Pai poti s-ajungi si-n urban, daca vrei. Ete, Campina cauta manager ... - Si-s in liga 5. Nu, mersi, te las pe tine sa-ncerci pe-acolo. Plus ca alde Campina nu-i un oras mare. Da' hai sa zicem ... deocamdata caut un club dintr-un oras mai mare. Daca pan' la vara nu apare nimic la orizont atunci mai las din pretentii si-nghit si orase mai mici. Da' numa' la vara. Acu'-n iarna fie gasesc un club d-asta dintr-un oras mare ... fie raman la Zalhanaua. - Gogule, intreb si io ... ete, patronu' pune la bataie o suta de mii. Nu crezi c-am putea aduce vreo 5-6 jucatori cu adevarat buni ? Poate-am avea o sansa sa recuperam diferenta aia de sase puncte din liga. - Georgele, cum crezi tu ca sta Arizona cu reputatia ? - Pai ... club de mana a doua de prin Prahova, cred. - Aha, vezi ca stii ? Ia zi, cam cati jucatori cu adevarat buni se-nghesuie sa vina la Zalhanaua ? Hai, ca s-au gasit cativa, da' stii si tu ca majoritatea ne dau un mare eject. Iar aia care vin nu-s mai buni decat astia de-i avem ... da' au pretentii. Vor sa fie titulari. Anu' asta o las moarta cu trialurile si-o sa-ncerc s-aduc imprumut niscai jucatori de prin liga a 3-a. Poate gasesc macar niste rezerve pentru mijlocasii laterali." ***** "- Gogule, ia d-acilea si bucura-te ! - Ce-i porcaria asta, bah ?!? - Ete-asa o s-arate juniorimea care-o sa se prezinte la selectia pentru lotu' U19 ... - Film horror, neica. Deja m-a luat cu frisoane. Bah, macar stie vreunu' sa dea cu picioru-n minge ? Sau tre' sa-i invatam si-asta ?" ***** "- Gogule ! Io nu mai intru la tine-n birou ! - Ce-ai, Georgele ? Esti suparat pe viata sau ai visat ceva nasol ? - Bah, nu mai intru nici de-al dreaq. Esti periculos, bah. N-am chef sa scoti vreun ciomag de prin dulap ... - Ce-ai, fratele meu ?!? - Ti-a venit evaluarea, bah. Deja pe la club te-au poreclit astia Zbiru' ... unii zic c-ai avea lanturi si bice prin sertare ... - V-ati dilit, bah ! Hai ca-ncep sa ma 'nervez ! - Vezi ?!? Au dreptate aia. Esti periculos. Ce te uiti asa ? Ete evaluarea, Gogule. Ce scrie la chestia aia cu disciplina ? Ti-ai gresit cariera, Gogule. Gradat in armata trebuia sa te faci ... " ***** "- Bah George, imi vine sa ma iau la palme ... - Sa-mi zici daca ai nevoie de-ajutor ... stai c-am glumit, bah ! Zi, ce-ai mai facut ? - Am gresit antrenamentele. - Serios ? Bah, tot e bine ca te-ai prins pan' la urma. Da' cum ti-ai dat seama ? - Pai i-am zis lu Stelica, ala de-i antrenor cu tehnica, sa-mi trimita evaluarea jucatorilor pe ultimii 4 ani. - Asa, si ? - Si le-am bulit baietilor finishing-u', bah ! Ma miram io de ce rateaza-n prostie. Nu erau ei de vina. Io i-am antrenat aiurea ... - Bravo, Gogule, al' data vezi s-o faci si mai lata ! Si-acu' ce-ai de gand ? - Ii trec pe finishing intensiv. Poate mai pot drege cate ceva pan' la vara ... - Pai nu mai pleci ? - N-am gasit echipa, Georgele. Pan' la vara raman la Zalhanaua. Da' dupa aia ... (...)
  10. Sa nu te simta baietii ca esti calare pe matura. Te-or lasa cand ti-e lumea mai draga
  11. Tomorrow should be Cup Final day. We urge you to chuck your suit on anyway and play FM in your best dress. Send pictures in using #FMCupFinalDay and we'll share and reward our favourites
  12. Incheiem sezonul regulat cu inca doua victorii obtinute acasa in compania celor de la Sepsi si UTA. Astfel terminam pe 9, cu 28 de puncte, ceea ce inseamna ca intram in play-out cu 14, doar 2 puncte peste Gaz Metan si UTA ce ocupa locurile de baraj si respectiv retrogradare directa. FC Arges pare ca e deja o cauza pierduta si prima formatie care va fi retrogradata daca nu scot un miracol din palarie. In play-off merg Craiova, Viitorul, Astra, Steaua, Dinamo si Sepsi.
  13. Our newest member on FMRo Forum - Football Manager Romania is titiliv. He joined our forum on 05/22/20 and here is his profile: View Member
  14. Our newest member on FMRo Forum - Football Manager Romania is VI VON ZULUL. He joined our forum on 05/22/20 and here is his profile: View Member
  15. Our newest member on FMRo Forum - Football Manager Romania is Patrick102938. He joined our forum on 05/22/20 and here is his profile: View Member
  16. Our newest member on FMRo Forum - Football Manager Romania is gacargon. He joined our forum on 05/22/20 and here is his profile: View Member
  17. Eu stiu ce sa zic, parca avea sediu orin Ilfov :)) Ghici cine s-a intors antrenor la ei - Nicolae Dica.
  18. O sa-ti dau mesaj in privat ca sa putem rezolva ceva mai usor Avem doua echipamente si pentru 'prietenii' mei stelisti. Sper ca aveti amintiri frumoase cu echipamentele astea
  19. Imi doresc sa castig mica tripla cum o denumesc eu (campionat-cupa-europa league) :D
  20. foarte tare cum le pun in joc ca eu am o salvare cu oradea
  21. Am facut si un model negru pentru Ceahlaul, cu aceiasi sponsori si cu acelasi logo vechi de la echipamentul alb Un set de echipamente si pentru CA Oradea, foarte asemanatoare cu cele din realitate, dar nu chiar pe-acolo. M-am chinuit destul de mult sa gasesc template-uri pentru echipamentele alea pentru ca nu scrie nicaieri ce firma le produce, si deci n-am avut habar unde sa caut. Sper totusi ca a iesit ceva
  22. Ma bucur foarte tare frate. Poate fac si un model pe negru, macar sa coincida cu cele din joc.
  23. Danke ! **************************************************************************************************************************** "- Gogule ! Umbla zvonu' prin club ca te-ai dillit ... - Ce zici, bah ?!? - Te duci la scoala, mah ? Iar ?!? Ete-asa-ncepe dileala, fratele meu. Te-apuca chefu 'de scoli ... - Taci, bah, nu te-ai prins. Mi se falfaie de scoala lor, da' mi-a zis mie careva ca cica prin liga a 4-a cer astia patalamale. Cica-i mai bine sa ai licenta d-aia nationala A. Sau, si mai bine, continentala. Daca ai licente d-astea esti boier, te-angajeaza astia manager in secunda doi. - Lasa, bah, ca nasicu nu-ti cere patalama d-aia ... - Lasa-l bah pe nasica-tu. Nu-ti zisei ca vreau sa ma uschesc de la Arizona ? Ete, dupa ce fac scoala asta ... o sa-mi bag, neica. Stai asa, io ziceam de CV. O sa-mi bag CV-u' ala la greu. ***** "- Ce-ai facut, Gogule ?!? - Ce-am facut neica ? - Pai nu ziceai tu ca d-abia dupa ce-ti iei licenta te-apuci sa bagi CV-u' ? S-aude ca nici n-ai mai asteptat sa iei licenta aia. La ce club vrei sa te cari ? - Ce-ai, vere ? Astia au ramas fara manager si-au dat sfoara-n tara cum ca asteapta CV-uri. Eram fraier sa scap ocazia ? Incercarea moarte n-are". "- Bah Gogule, parca Satu Mare nu era-n lista aia a ta ... - Bag George, nu era atunci ... da' e acu'. Bah, io nu stiam ca Braila, Aradu' si Baia Mare n-au nici o echipa-n liga a 4-a in sezonu' asta. D-aia am completat lista. I-am scos p-aia trei si-am bagat la schimb Suceava, Satu Mare si Ramnicu Valcea." "- Gogule ... adica ti-ai bagat CV-u' la Timisoara si dupa aia le-ai dat eject ?!? - Mda. - Bah, cred ca s-au crucit aia. O sa-ti mearga faima de al' mai parolist cetatean in viata. Ce-ti veni ? - Pai nu mi-a convenit treaba cu takeover-u'. Poate bateam palma cu ei si ma trezeam ca vine alt patron si-mi cere tot felu' de minuni." *** "- Ce tzapa ti-ai luat, Gogule ..." "- Lasa bah Georgele, nu-i cazu' sa te bucuri. Ce, tu nu ti-ai luat tzepe pe la interviuri ? Ete ce zic oamenii aia. Cica i-am aburit cu talent da' nu m-am priceput sa bag vrajeala maxima. N-are nimic, Georgele, Gogu cat traieste-nvata. Data viitoare nu mai gresesc. Aaaaa ... ia stai asa. Stii cine l-a mai cautat pe nen-tu Gogu' sa-l intrebe de sanatate si sa-l cheme la interviu ? Ia d-acilea. Club de liga a 3-a, frate ! Si nu d-ala de se bate la retrogradare ..." "- Si de ce nu te-ai dus, Gogule ? - Ca vreau liga a 4-a, d-aia. - Aha. Ai tu o fixatie cu liga a 4-a ! - Neh. Bah Georgele, mie-mi convin si ligile mai barosane ... da' nu-i exciting sa promovezi doar pe baza de schimbare de job. Nu, fratele meu, promovarea tre' sa fie d-aia glorioasa, neica, pe teren. Unde dreaq e gloria aia daca promovezi numa' fiindc-ai dat cu pixu' pe-o hartie ? - Deci ramani la Zalhanaua ? - Deocamdata. Ma sacrific. - Sacrifica-te, Gogule ! Vezi ca daca pleci inainte sa ti se incheie contractu' clubu' care te ia tre' sa plateasca pentru licenta aia de vrei sa ti-o iei. Si 20 % din salariu' tau anual compensatie. Cat inseamna asta ? Hmmm ... 220 de euroi. - Ce compensatie, Georgele ? - Aia scrie-n contractu' tau. Asa a zis nasicu'. Ce faci, Gogule, semnezi fara sa citesti, ca primaru' ? - Mda. Nasol ... " ***** "- Georgele, ti-am zis io, mah ? Cat timp patronu' n-are pretentii de promovare nici io n-am cum sa motivez jucatorii ... - Pai si care-i problema ? Bagi si tu o tactica de maestru si nu mai conteaza motivarea. - Aia-i beleaua, George. Nu le am p-astea cu tactica. E complicata ca dreaq si nu prea ma pricep. Adica ... ma pricep la chestii d-alea simple. Sa le zic sa bage un pressing, sa paseze mai scurt, sa atace mai mult sau sa se apere ... da', frate, asta stiu. Da' cand e vorba de fineturi nu ma bag. Unde mai pui ca anu' asta nu mai suntem outsideri. Anu' trecut eram nou promovati si credeau astia de prin liga ca ne bat la curu' gol. Acu' stiu si ei ca Zalhanaua are echipa tare. D-aia-ti zic ... aveam nevoie de motivarea aia ..." "- Ete, vezi ? Nici unu' n-a zis cum ca suntem prea buni ca sa ne batem doar pentru top half. Toti or sa fie foarte happy daca echipa se claseza-n primele 8 locuri ..." ***** "- Mda, cum ziceam. Bah George, nasica-tu are ce-are cu cupa aia. De liga nu-l doare, ii ajunge-un loc in primele 8. Da' cand e vorba de cupa ... - Mah Gogule, cred ca n-am intarit suficient lotu'. In media prediction zic astia ca n-o sa prindem nici podiumu'. Si stii si tu ca prezicerile alora depind si de cat de tzapan e lotu' ... - Georgele, nici nu stiu cat mai stau pe la Zalhanaua. Poate cateva luni, poate-un an. De ce sa-mi bat capu' ? Boss-u' nu poa' sa se planga c-am stat degeaba. Am facut trialuri, am adus jucatori ... si-apoi, cat timp lui ii convine "top half" ... io de ce m-as strofoca la mai mult ? ***** "- Ai cam exagerat, Gogule. Ajunsesem s-avem 4 fundasi stanga ... - Bah, recunosc, la faza asta am cam exagerat. Da' am ramas cu sechele din sezonu' trecut, cand am fost cam tot timpu' cam descoperiti pe stanga. Mai ales ca ala de-a jucat titular, Cojocaru, e mai mult fundas central. Habar n-are sa centreze si nici nu-i mare scula de pasator. In orice caz, Dica si Loga nu prea mai aveau ce cauta in lot. Or avea ei calitati, da' nu d-alea care ne trebuie noua. - Si cu mijlocasii centrali ? Si-aia-s cam multi ... - De Constantin am scapat. Incepuse sa ma cam 'nerveze. N-aveam ce face cu el, cat a jucat ... a jucat slab. Si se si plangea toata ziua ca de ce nu prinde echipa. Ete de-aia. Cat despre Bratu ... l-am trimis la juniori. Io am tot sperat c-o sa plece singur. Erau vreo 7-8 cluburi care-l tot intrebau de sanatate. De un' sa stiu io ca asta are-o idee fixa sa ramana la Zalhanaua ? Adevaru'-i ca are atribute de liga a 3-a ... da' joaca de zici ca-i ultimu' junior cules ieri de pe maidan. Habar n-am de ce. Nu se leaga cu echipa indiferent ce i-as face. D-aia m-as bucura daca s-ar cara". ***** "- Astia de-au evaluat loturile zic c-al nostru ar fi destul de bun. Nu al' mai bun da' sigur in primele 4-5 din liga. - Poate si mai bine. Am cam avea nevoie de ceva mai mult pe la decisions, passing, first touch, technique ... da' las' ca merge si-asa. - Ehei, Gogule, daca-ar avea echipa si-un manager care sa se priceapa la tactica ... - Bah, George, io nu m-as oftica dac-ar gasi nasica-tu vreunu' d-asta dupa ce-oi pleca eu ..." ***** "- Moralu' echipei e beton armat, Gogule ! Pana acu' n-am avut vreun sezon in care echipa sa inceapa campionatu' cu un moral atat de tzapanos. - Mdeh, Georgele, sezonu' de toamna o sa fie-n regula. Da' nu bag mana-n foc pentru ce-o fi la primavara. Oricum, poate nici nu ma mai prinde primavara d-acilea ..." ***** "- Ete, se vede ca ultimele 4 meciuri le-am jucat fara sa folosim trialisti. - Pai da. Si-n loc sa folosesti rezervele ai bagat titularii. Iar or sa fie obositi pe final de sezon. - Lasa, bah, macar s-ajunga ei sa joace bine in primele meciuri din campionat ..." ***** August 2023 "- N-am jucat rau, Gogule ... - Mda. Cam exagerate scorurile de la Tomsani si Blejoi. Am dominat in ambele meciuri da' in nici un caz cat sa dam cate 3 goluri. Nasol e c-am scos egal fix in meciu' pe care trebuia sa-l castigam. Adica-n derby-u' comunal. Pacat, bah, aia au avut o juma' de ocazie in tot meciu' ... si taman din jumatea aia de ocazie aia au marcat golu' egalarii." ***** "- Nasoala luna ! - Mie-mi zici Georgele ? Bah, macar dac-am fi jucat prost. Da' zi si tu. Jucam acasa cu Gorgota, aia se apara-n disperare, avem 4 ocazii, aia ajung o singura data sa suteze pe poarta din careu ... baaaanng, 1 - 0 pentru ei, scor final. Bon. Ne deplasam la Maneciu. Echipa tare, nu zic nu. Dau aia gol, sarim pe ei, avem iar 4 ocazii, aia nu mai nimeresc poarta in restu' de 85 de minute ... si-ajungem sa zicem mersi c-am scos un egal. Dupa aia ... vin la Zalhanaua niste unii care se-agita la greu sa scape de retrogradare. Normal, ca orice retrogradabila care se respecta, joaca precum Barcelona. La pauza putea sa fie lejer 4 - 1 pentru ei. La pauza marele Gogu isi intra-n rol, mobilizeaza baietii, face niste schimbari tactice geniale, ajungem s-avem 3 - 2 in minutu' 95 ... baanng ... egalare-n minutu' 96. Bah, sa nu-ti vina sa spargi monitoru' ?!? - Ba da, Gogule. Ghinionu' dreaq ce-avem. Unde mai pui ca dupa seria asta s-a bulit si-atmosfera in vestiar ... - Bah, e clar. Tre' sa fac ce nu-mi convine. Adica sa umblu la tactica. - Esti sigur ca stii ce sa faci ? - Bah, ce-ntrebari pui ... normal ca nu-s sigur. Schimb si io cate ceva si-om vedea ce-o iesi ... (...)
  24. Hai bre nea' Gigi, matale vrei antrenor ce se bate la retrogradare? Eu nici macar nu stiu sa fac schimbari la pauza, asa ca... pas!
  1. Load more activity
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy