Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. S-a terminat și luna august. Am făcut egal 2-2 cu Botoșani, după ce am condus cu 2-0. Apoi am umilit CFR cu 4-0, am bătut Astra cu 3-1 după ce i-am dominat, am condus cu 3-0, dar meciul a fost câștigat și cu FCSB am câștigat cu 3-0, meci înm care am avut 39 de șuturi și 18 pe spațiul porții. Dacă vom juca cum am jucat cu FCSB și în Europa, trebuie să luăm cel puțin locul 3. Clasamentul ligii 1: Suntem pe locul 2 și presimt că și în acest an ne vom bate la titlu cu Craiova.
  3. Today
  4. Sunt live chiar acum: https://www.youtube.com/watch?v=_xcJ86KPeC8
  5. Necazu' e ca doar o parte din liga 4 poate fi activata fiindca e incompleta. Cam 90 %. Restu' cluburilor si competitiilor trebuie create de la zero. In liga 4 sunt 666 cluburi si lipsesc 11. In liga 5 sunt 1029 cluburi, lipsesc peste 800. In ligile 6 si 7 sunt 336 cluburi, lipsesc peste 300. Asta inseamna definirea a vreo 5-600 de localitati, a peste 1100 de cluburi. Chestie care ia mult timp da' s-a facut de mult. Ei, si-acu' vine partea tare : trebuie activate sau create vreo 200 de competitii si vreo 350 de stagiuni. Aici nu timpu' e marea problema (dureaza mult, da' se poate face). Problema e ca orice greseala poate genera erori care impiedica validarea fisierului. Unele chestii par simple da' pur si simplu comenzile din editor sunt definite neclar si nu stii ce si cum functioneaza. Si mai e ceva. Informatiile despre ligile inferioare-s neclare. Cateodata habar n-ai care-i sistemu' competitional intr-un judet fiindca nu-i nimic publicat. Exista judete in care regulile se schimba in fiecare an. Ca idee, cam asa arata sistemu' competitional in ligile inferioare : https://drive.google.com/file/d/1AKU98EQ5D-4SolonCahWFxf1BclojpTa/view?usp=sharing
  6. Salutare! Știu ca e mult de munca dar...se mai aude ceva de activarea celorlalte ligi inferioare😊?
  7. Yesterday
  8. ...ca tiganul la mal... Jucam meci de meci fara presiune, victorie peste victorie...goluri peste goluri ... , nimeni nu ne baga in seama. Batem Craiova lui Mititelu` , facem scorul campionatului in urmatorul meci si fara sa`si dea nimeni seama ajungem in ultima etapa , pe locul 1 , cu un punct avans fata de echipa lui Dragnea. Jucam cu titlul pe masa , cu suporterii veniti in numar mare. Fundasul central, stalpul apararii se accidenteaza pentru 3 saptamani, sunt nevoit sa introduc un fundas folosit intr`un singur meci. Si cum e facut jocul , sa iti creasca fire albe in cap, dominam tot meciul, Volantariul III ne marcheaza pentru 0-1 la singura faza din prima repriza. Egalam imediat , iar in a doua repriza bare , ocazii peste ocazii ...siii...spre finalul jocului, fundasul central rezerva face penalty si pierdem 1-2... a plans pisica la finalul meciului ... Incheiem sezonul pe locul 2 , cu cea mai buna aparare , dar totusi cu un gust amar . Poate fi un lucru bun, poate nu eram pregatiti pentru liga a II-a , cine stie, poate promovam si picam imediat inapoi. Facem o echipa puternica in vara.
  9. Am mai simulat un pic și s-a jucat turul 2 UEL și prima manșă din turul 3 atât UCL, cât și UEL. Turul 2: UEL: Iași: Iași a eliminat Dinamo Zagreb și urma să dea de Dinamo Zagreb. Turul 3: UCL: Astra: Astra dacă va merge mai departe (să sperăm), va da în play-off de Copenhaga sau Galatasaray. Favorita este Galatasaray care a câștigat cu 2-0 la Copenhaga, iar Astra o să aibă un adversar foarte greu dacă va merge mai departe. UEL: Viitorul: Vitorul a bătut cu 3-1 Braga la Braga acasă, deci șansele sunt foarte mari ca Viitorul să meargă mai departe. Iași: Iași a bătut cu 2-0 pe Dinamo Zagreb la Zagreb, deci șansele și ale Iașiului sunt foarte mari să meargă mai departe în play-off-ul UEL. Să vedem ce vor face în retur. Să sperăm că vor bate, pentru a face coeficient cât mai mare pentru țară. S-a terminat și campionatul european U19. Grupe: Am făcut egal cu Portugalia, deși au condus până în ultimul minut portughezii. Cu Olanda am câștigat cu 2-0, iar cu Germania am câștigat cu 4-1. Clasamentul grupei: Am terminat pe primul loc și am mers mai departe și am fost calificați la Cupa Mondială U20 2023, pe care sper că o vom câștiga la anul, căci anul trecut am ajuns în finală. Semifinala și finala: Am câștigat Campionatul European. Sper că vom avea o generație mare care va face performanțe și la nivel de club, dar și la națională. I-am pus pe lista noastră de transferuri pe cei care au jucat bine la acest european ca să vină la noi.
  10. S-a terminat și luna iulie. Am făcut niște transferuri: Veniri: Cel mai important este Costin Bolozan, care este român și este wonderkid: Am cheltuit 9.25M în luna iulie. Plecări: Pe Andrei Stan l-a vândut clubul. Am protestat, dar nu au vrut. Clubul era să mi-l vândă și pe Traore, dar am protestat și a rămas la club. În total am făcut 14M. Se pare că suntem pe plus. Rezultatele: Am pierdut cu 3-1 cu PSG în amical, meci în care ne-am creat ocazii, în condițiile în care au jucat cu titularii, iar stadionul Dinamo a fost plin. Cu Craiova am pierdut nemeritat în Supercupă, scor 2-1 după ce i-am dominat, pe Porto am bătut-o cu 2-0 la Porto și toată lumea vorbea despre asta. Apoi am bătut pe Mediaș cu 1-0, după ce i-am dominat, chiar dacă au ratat penalty, pe CS Mioveni i-am bătut doar cu 3-0 și cu Craiova am pierdut nemeritat, 1-0, ei dând golul pe contraatac: Clasamentul arată așa:
  11. Poll Cu cine sa fac cariera am ideei
  12. Sezon 2019-2020 Multe transferuri in noul sezon, iar de data asta am asteptari mai mari, sper sa nu mai scap campionatul printre degete si sa vedem cum se prezinta echipa si in liga. Un sfert de finala pentru inceput ar fi ok. Cam asa arata si lotul cu care plec la drum in noul sezon...
  13. Sunt live chiar acum: https://www.youtube.com/watch?v=AXVFNsiYOaI
  14. FINAL DE SEZON 2018-2019 Chiar daca am castigat cu 8:0 in ultima etapa nu a fost de ajuns pentru a lua titlu. Asteptam un egal din partea cormoranilor, dar n-a venit... Torreira a fost senzational tot sezonul, acelasi lucru pot spune si despre achizitiile Ziyech si Van de Beek. Poate veni si primul trofeu in finala Cupei uefa contra Leipzig. Nu pare un meci greu ... In sezonul urmator va trebui sa aduc 2-3 fundasi obligatoriu, il am pe Lichsteiner foarte batran si n-o sa-i mai prelungesc contractul, Koscielny 33 de ani si el si o sa il vand, iar pe stanga Nacho Monreal 32 de ani. In caz ca n-o sa am finante pentru 3 fundasi , o sa aduc unul pe stanga si unul in centru, iar in dreapta voi pastra ca solutie de rezerva pe Guendouzi pentru ca oricum joc cu inverted winger si poate face fata cu brio acolo.
  15. S-a terminat luna aprilie. Am pierdut cu Giuleștenii cu scorul de 4-0, victorie meritată de Rapid, dar dupaia ne-am revenit și am bătut Unirea Slobozia cu 3-1 și Agricola Borcea cu 3-0 după ce au avut două goluri din offside. Eu tot ziceam de galeria noastrș, dar la meciurile din deplasare am avut maxim 4 persoane care țineau cu noi, deci nu avem cine știe ce galerie. Decât din 4 persoane să înțeleg. Clasamentul arată așa: Rapid o să promoveze mai mult ca sigur.
  16. Update Prima recrutare de juniori imi ofera un jucator interesant , probabil ii va mai scadea din potential , dar la ce conditii si ce responsabil am pe aceasta sectie, nu speram la asa ceva. Am semnat doar cu 4 dintre ei, financiarul fiind la pamant. Pentru retur am avut un singur obiectiv , promovarea fiind departe iar evitarea retrogradarii fiind realizata : Victorie contra liderului. Am fost informat ca in tribune a fost si Liviu Dragnea . Un meci senzational facut de echipa noastra, cu ocazii nenumarate , 3 fiind imense. Dragnea a plecat suparat, mustacind ceva la adresa mea, bineinteles , diplomat , mi`am permis sa ii iau familia , neamul si mortii la p... . M`au oprit jandarmii , amenda fiind prea mica in comparatie cu bucuria victoriei. Clasamentul arata in acest moment chiar interesant... sa zic , l am ajutat pe Mititelu`, m`am apropiat si eu de ei, dar probabil forma echipei va avea un declin in viitorul apropiat. Dar cine stie?! Am 2 antrenori separat pe partea de atac. Ori datorita lor, ori si`au intrat atacantii in mana... am reusit o serie de victorii mai mult decat multumitoare. Revin la finalul sezonului.
  17. S-a terminat și play-out-ul: Barajul: Liga 2: Au promovat CS Mioveni și Petrolul în liga 1, în liga 2 au retrogradat Sepsi și Chindia Târgoviște. Liga 3: Predicțiile sezonului:
  18. Last week
  19. Intru in vacanta de iarna cu doar 2 infrangeri , cedez prima oara cu Craiova lui Mititelu`, total nemeritat dar experienta jucatorilor lui si`o zis cuvantul. A doua infrangere la Domnesti acasa, dupa un joc slab. Pastram in continuare lipsa eficientei in atac...aproape toate meciurile fiind 0-0 la pauza . Pe langa locul relativ bun ocupat, ma bucur sa vad ca avem cea mai buna aparare din campionat . Am mai primit un accept pentru inca un antrenor, poate in primavara voi reusi mai multe goluri cu ajutorul unui attacking coach in plus. Se pare ca nu reusesc sa inchei mai devreme contractele jucatorilor nefolositi, de vandut nu se pune problema . Voi merge cu acelasi lot pana in vara , unde voi curata toate uscaciunile . In vara vor fi mai putine transferuri, astfel incat sa am omogenitate de la inceput pentru atacarea promovarii.
  20. Van de Beek si Ziyech sunt masini de fotbal, marcheaza pe banda. Egalitate perfecta la toate capitolele cu Liverpool si se anunta un final de campionat in care o victorie cu 1-0 poate fi prea putin pentru a castiga titlu. Am scapat si de 2 salarii mari din echipa Wellbeck l-am dat gratis si Mikhytarian pe 1 milion.
  21. In acesta iarna nu prea am facut tare multe mutari,doar acolo unde era nevoie. Larsen cel mai sonor transfer,l-am luat cu o nimica toata de la Dortmund care si-au batut joc de el,bifand o singura partida in 18 etape,sper sa ii pot pune ceva meciuri in picioare si sa ii ridic cat de cat moralul. Mory Bamba,un wonderkid luat de la Roma,atat mijloc stanga cat si dreapta,17. Emerson,fundas stanga de baza,dar poate juca si drepta vine ca rezerva in caz de avarii. Nicolas Dominguez,un argentinian promitator care l-am adus pentru pentru il baga in locul lui Grujic,care ii expira imprumutul in acesta vara,iar suma de transfer pe care o vor cei de la Liverpool nu mai mai putin de 138 milioare de euro,exagerat de mult pentru noi. Restul sunt copii,veniti pe filiera nemteasca sau braziliana. Plecari : Imprumuturi multe,pentru a le oferi tinerilor sansa sa joace,si sa vina inapoi cu ceva mai multa experieta.
  22. Update S`au scurs 11 etape. Nu stiu ce sa zic, ne mentinem neinvinsi, dar nu reusim sa marcam asa cum ne`am dori. Controlam majoritatea jocurilor, dar atacantii mei nu gasesc luciditatea catre gol. Am avut un accept din partea Boss ului, mi`a mai dat un coach si un scouter, am schimbat putin pe partea de attacking technical, poate reusim in viitorul apropiat. O serie de 6 egaluri cu meciuri dominate categoric, singura victorie fiind de altfel singurul meci in care am fost dominati , atacul echipei secunde a Craiovei jucandu`se cu ocaziile , iar Iacob intrecandu`se pe sine. Baicu, Markovic, Burlacu fiind mult peste noi. Per total suntem ok, tinand cont ca avem obiectiv evitarea retrogradarii. Daca voi reusi sa reziliez contractele celor 10 jucatori care nu prind lotul, astfel sa fac rost de ceva buget la salarii, sunt sigur ca voi avea sanse la top 3 . Am o lista de 3 jucatori pe care i`as putea lua oricand , de fapt imediat cum fac rost de bani.
  23. S-a terminat și luna martie. Cu Axiopolis am pierdut cu 2-1, cu Sportul Chișcani am câștigăt doar cu 1-0, cu Înainte Modelul am pierdut cu scourl de 2-1, am bătut Progresul Spartac (scuze, @DragosBox) și pe CSM Oltenița am bătut-o cu 3-0. Clasamentul arată așa: Dacă mai vrem promovarea trebuie să batem tot, inclusiv Rapidul. Dacă pierdem cu Rapid, o să fie greu. Dacă îi batem vom micșora distanța de puncte de la 9 la 6 puncte, dar și așa va fi greu. Dacă nu vom promova, poate promovăm la anul. Meciurile din luna aprilie: O să fie un meci greu în Regie, dar sper că îi vom bate pe Giuleșteni, iar acesta va fi un meci foarte greu. Se poate decide promovata dacă nu vom câștiga noi
  1. Load more activity
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy