Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Today
  2. Am terminat sezonul tot pe primul loc. Am avut 8 victorii, un egal și o înfrângere și campionatul l-am terminat la 11 puncte de locul 2. Titlul a fost câștigat în returul cu Craiova, în care aveam nevoie și de un egal cu 1-1 sau 0-0, deoarece erau meciurile directe la care conduceam, iar după ce am luat titlul m-am trezit cu un buget de 20 de milioane, cu care mi-am făcut de cap și am luat mulți titneri și alți jucători pe pozițiile unde stăteam prost, cum ar fi fundaș central, fundaș stânga, mijlocaș ofensiv și portar (deoarece Mananda îmbătrânește și am nevoie de ceva mai bun). În Europa vom merge noi (Turul 1 UCL), Craiova, Viitorul și Astra (turul 1 UEL). De retrogradat au retrogradat U Cluj și Chindia, iar la baraj au fost cei de la Hermannstadt, cu Ripensia, dar au câștigat cu 3-0 în tur și 3-1 pentru Ripensia în retur. Play-out-ul a fost câștigat de FCSB, unde a intrat un prieten. Din Liga 2 au promovat UTA Arad și ACS Poli Timișoara (nu știu ce să zic dacă sunt ambele de tradițe, căci nu știu care este adevărata Timișoara). Petrolul a terminat pe 4, Rapid pe 9, ASU Poli Timișoara pe 13 și Oțelul pe 19. Din Liga 3 în Liga 2 au promovat: Gloria Buzău, Dacia Unirea Brăila, FC Argeș (pe doi a fost Viitorul Domnești, surprinzător), CSM Reșița și CFR Cluj II. Manchester United a câștigat Europa League, iar Champions League a fost câștigat de Manchester City, împotriva Barcelonei. Trecem la Cupa României. Am trecut de Mediaș cu 5-2 la general. Primul meci a fost pierdut cu 2-1 cu un ghinion foarte mare, după ce arbitrul a dat penalty în minutul 6 de prelungiri și au reușit să ne învingă, dar noi i-am bătut cu 4-0 la Mediaș. În finală am jucat cu Viitorul și am reușit să ne luăm revanșa după ce ne-au eliminat anul trecut din sferturile cupei. La națională s-a tras la sorți pentru Liga Națiunilor și am picat cu Grecia și Olanda. Dacă vom bate Olanda acum la eurpean înseamnă că suntem favoriți la primul loc, cel puțin după părerea mea. Obiectivele mele pentru anul 2020 la națională: Să ajung în optimile Euro 2020 Să iau locul 2 în Liga Națiunilor
  3. La asa ceva doar putem visa frumos Mi-as fi dorit ca Viitorul Constanta sa construiasca urmatorul stadion in Constanta si nu in Ovidiu
  4. Felicitari ! abia astept sa vad parcursul in Liga3-a
  5. 4 echipe, si cand o echipa castiga Europa League, evident 5, cred ca toate direct in grupe daca nu ma insel
  6. Sunt live chiar acum: https://www.youtube.com/watch?v=UfgzWj9P0NI
  7. Yesterday
  8. Foarte dificil de urmarit, dar voi incerca sa iti fac pe plac 2017-2018 Champions League Viitorul scoate pe APOEL din Cipru si este eliminata in Playoff de Malmo (care a scos Celtic, si College Europa - Gibraltar), Malmo care va pica in grupa Mortii din acel an cu Real Madrid, Chelsea si Roma Steaua ia bataie 3-0 de la Ajax in dubla mansa Europa League Astra scoate greu Botev Plovdiv Dinamo scoasa de tizul ei Dinamo din Zagreb Craiova scoasa de Fenerbahce Astra elimina Sarajevo in Playoff Astra este eliminata de Dinamo Zagreb (care scoate 2 echipe romanesti in 2 runde consecutiv) Steaua trece fara probleme de AEL Limassol Viitorul are o grupa foarte disputata - rezultate Iar Steaua nu are noroc - rezultate cand imi mai fac timp o sa mai pun din rezultate, dureaza foarte mult
  9. Perioada premiilor la final de sezon. Si o veste proasta pentru coeficientul Romaniei.
  10. se vede ca baga bani aici Gigu Grozav, ai buget de prima liga. bafta!
  11. Ca si o coincidenta cu ce se intampla acum, avem nu mai putin de 5 jucatori la nationala Romaniei pentru campionatul european din 2025.
  12. Last week
  13. S-a tras la sorți pentru EURO 2020, iar noi am picat în grupă cu Olanda(cu care vom pica și în realitate dacă ne vom califica ambele), Albania și Slovacia. Ce m-a uimit a fost că noi am făcut parte din urna 1. Nu știu cum vom face cu Europa dacă ne vom califica mai departe. Adică va trebui să jucăm meciuri o dată la o zi. De aceasta nu voi chema mulți jucători titulari la echipa națională.
  14. Am terminat luna august și am avut 3 victorii din 3. 1-0 cu Wolves, 3-0 cu Fulham și 2-1 cu Leicester după ce m-au condus cu 1-0. În clasament suntem pe locul 3, la egalitate de puncte cu Liverpool și Manchester City. În Carabao Cup am picat cu Everton. S-a tras la sorți și pentru grupele UCL, iar noi am picat în grupă cu Real Madrid, CSKA Moscova și Malmo.
  15. Sezoanele trec, ramane o singura constanta la club - Vilceanu cel mai bun jucator!
  16. Arată-ne toate sezoanele cum au stat echipele românești în Europa.
  17. Sunt live chiar acum: https://www.youtube.com/watch?v=TVBYRvscIFA
  18. Al doilea la rand! Cheie in acest titlu au fost meciurile cu Viitorul din playoff, cand spre deosebire de sezonul regulat am fost formatia mai buna si am luat 4 puncte din 6. De asemenea 6 puncte din 6 cu Dinamo, formatia de pe locul 3, asa ca se poate spune ca este un titlu cu totul meritat. Singura formatie pe care nu am putut sa o depasim a fost Steaua, si ei au prins locul 4. In schimb Voluntariului si CFR au facut figuratie in playoff. Am primit cel mai mare buget de cand suntem la club si va trebui sa avem grija ce transferuri facem, desi probabil vom continua politica de intinerire a lotului prin achizionarea de jucatori U21 sau U19.
  19. Nu chiar la Cluj dar prin zona. Deci, am demisionat la incheierea campionatului : Intentia mea era sa preiau o echipa de liga a 3-a din zona Transilvaniei sau Crisanei. Se pare ca in zona asta managerii sunt foarte stabili fiindca din iunie si pana in noiembrie a existat un singur job disponibil, la Gloria Bistrita. M-am intervievat la ei insa n-am avut succes. De-abia dupa incheierea sezonului de toamna au mai aparut doua joburi in liga III (Unirea Alba Iulia si Hunedoara) si doua in liga II (Luceafarul Oradea si Olimpic Rasnov). Rasnovu' era exclus, m-au enervat si, din partea mea, n-au decat sa retrogradeze in cel mai umilitor mod posibil. Lol, cred c-as fi putut sa-i ajut la chestia asta. Oricum, m-am prezentat la interviu la Alba Iulia, si ... Unirea e club profesionist. Contracte full, antrenamente zilnice si-o gramada de bani. Au al treilea buget de salarii din toata liga a 3-a (600.000 de euro) si n-ar fi chiar saraci nici in liga a 2-a. Problema lor e ca-n clasament sunt pe locu' 11 si-a mai aproape de retrogradare decat de jumatatea clasamentului : Problema mea e c-am promis "midtable position", chestie pe care tre' s-o obtin in doar 13 etape. Exista ceva sase sa-mi iau tzapa. Da' daca nu-mi iau, sezonul viitor va fi foarte interesant.
  20. Sunt live chiar acum: https://www.youtube.com/watch?v=7x7nhVEnHg4
  21. Destul de trista aventura la Turda Te muti la Cluj ?
  22. Sanse mari la campionat din cate se pare pana acum, dar mai e mult din campionat, iar in retur voi avea meciurile cu juventus , milan si roma in deplasare.
  23. FINAL SEZON 3:2020-2021 CAMPIONE D'ITALIA SIAMO NOI !!!! Un campionat dominat de la un capat la altul. In UCL am fost eliminat din grupe. Am mers din nou in UEL, acolo unde am fost eliminati in semifinale de Barcelona la goluri inscrise in deplasare. A fost un sezon senzational. Obiectivul pentru urmatorul sezon este sa jucam minim sferturi de finala in UCL. ROMA SIAMO NOI !!! CU nationala Italiei am reusit sa castig National League.
  1. Load more activity
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy