Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Cam ala e cel mai mare obiectiv , daca reusesc asta pot sa ma las de fm apoi :))
  3. Today
  4. 2032, ianuarie In vacanta de iarna, aia scurta care-a fost (6 saptamani) ... n-am facut aproape nimic. Doar am imbunatatit putin "junior coaching", adica am trecut de la nivelul 5 (adequate) la nivelul 6 (good). Apoi, chiar in ziua reluarii campionatului am adus, imprumut de la Sepsi, un junior de 18 ani ca rezerva pentru cazu' in care aripa noastra dreapta (Petrescu) se accidenteaza cumva. Din alte puncte de vedere cica am probleme : Care e problema ? Sandu, Rosu, Lupascu si Mutu au intrat in ultimele 6 luni de contract. La Mutu pot sa renunt, la ailalti trei ... nu prea. Da' fiindca le-au intrat gargaunii-n cap nu pot semna contracte cu ei. Pe bune, imi pare rau ca nu l-am vandut pe Sandu cu 220.000 la Ujpest, faceam un ban si scapam si de belele. ***** O chestie interesanta : s-au tras la sorti "sferturile" Cupei Romaniei. Din cele 8 calificate jumatate-s "sudiste" (Craiova, Petrolul, Dinamo,. Voluntari) iar jumatate-s transilvanene (CFR Cluj, Sepsi, Hermannstadt, Unirea). Cumva cele 4 sudiste joaca intre ele iar noi astia de prin Ardeal jucam intre noi (Unirea va juca la Sibiu contra alora de la FC Hermannstadt). ***** Etapa a 22-a. Unirea - HC Hermannstadt Adversar : e o poveste intreaga. Adicatelea prin iarna clubul a fost preluat de-un investitor din Indonezia (???). Ei, dupa ce ala a preluat clubul sibienii s-au apucat sa cheltuiasca la greu. Au platit 9 milioane de euroi pentru un croat de la Hajduk, plus 1,5 milioane pentru cativa jucatori romani. Nebunie curata. Meciul : intrucat prin toamna sibienii ne-au batut cu 6 - 1 iar atacantu' lor Ibrahima Kouadio ne-a inscris 4 goluri am avut grija sa fac tot ce se poate pen' ca Ibrahim sa nu-si mai poata face de cap. Am luat tot felu' de masuri, toate fiind rezultatu' unor indelungate analize tehnice, tactice si strategice. Consecinta : la pauza scoru' era 2 - 0 pentru Sibiu, autorul celor doua goluri fiind ... Ibrahima Kouadio. Scarbit fiind de esecu' eforturilor depuse am jucat "la shto" repriza a doua. Adica le-am cerut sa atace cu toate fortele chiar si-n conditiile in care jucam in 10 oameni. Suprinzator, dupa o juma' de ora de joc superextra riscant scoru' ajunsese ... 2 - 2. In momentu' ala chiar trebuia sa ma implic. Sistemu' clasic : baieti, ne retragem, tineti mingea si trageti de timp, poate scoatem un egal. Efectu' indicatiilor : sibiuenii au inscris de doua ori in ultimele minute si-au castigat cu 4 - 2. Dreaq s-o ia de tactica. ***** Februarie Etapa a 23-a. FC Voluntari - Unirea Adversar : Voluntari 21 puncte, loc 12. Noi ... 18 puncte, loc 13. Ar cam fi trebuit sa-i batem da' daca cumva pierdeam situatia devenea albastra vinetie. Deci, caz de necesitate chiar si-un egal era suportabil. Meciul : am facut totul pentru un egal. Am jucat pe contraatac cu marcaj la sange la mijlocul terenului si presing agresiv. Partea defensiva a strategiei a functionat. Voluntarii s-au apropiat rar de careu' nostru, iar cand s-au apropiat n-au prea reusit sa-si creeze ocazii serioase. Despre partea ofensiva ... mai bine nu vorbesc. Nici o sansa mare de gol, doar vreo 2 ocazii si nici alea cine stie ce. Rezultat final : FC Voluntari - Unirea 0 - 0. Bun si-asa. Etapa a 24-a. Unirea - CS U Craiova Adversar : echipa de podium, desi a inceput slab returul (un egal, o infrangere). Meciul : am aplica schema din meciul anterior. A functionat din nou. Cu o mica modificare : de data asta "ne-a scos" nu marea mea tactica ci prestatia exceptionala a portarului nostru. Oltenii au avut cel putin 4 mari ocazii de gol si de fiecare data Moldovan al nostru s-a opus cu succes. Rezultat final : Unirea - CS U Craiova 0 - 0 Etapa a 25-a. Unirea - Dinamo Adversar : in primele 3 etape ale sezonului de primavara Dinamo a reusit doar 2 puncte (2 egaluri, o infrangere). Dar asta nu-i nimic : n-au mai castigat nici un meci in campionat de 8 etape. Deci sunt intr-o forma de doi bani. Meciul : dom'le, mor de oftica. Puteam sa castigam. Am jucat foarte bine. Sau, hai sa zic, in prima repriza s-a jucat de la egal la egal, insa in repriza a doua i-am avut la mana. Dar am ratat ca tontii cele 3 ocazii de care-am beneficiat . Scor final : Unirea - Dinamo 0 - 0. Preferam sa pierdem cu Craiova dar sa castigam meciu' asta. Chiar meritam victoria. Nasol ... Cupa Romaniei, "sferturi". FC Hermannstadt - Unirea Adversar : se pare ca n-ajunge s-arunci cu milioane ca sa faci fata primei ligi. Dupa ce ne-au snopit pe noi (o chestie usor de facut) nu numai ca n-au mai invins pe nimeni, da' nici macar n-au mai marcat vreun gol in ultimele 3 etape de campionat. Meciul : destul d eechilibrat in primele minute. Apoi ... surprizaaa ... in minutul 24 inscrie insusi Ibrahima Kouadio ! Ca sa vezi, nici nu ma asteptam la asa ceva ! Pana la final sibienii nu s-au mai strofocat prea tare. Noi ne-am strofocat da' ... ma rog, tre' sa ai "cu ce". Sibiul a invins lejer cu 2 - 0 si s-a calificat in semifinalele Cupei. Bravo lor, noi oricum suntem prea slabi pentru nivelu' asta. Etapa a 26-a. U Cluj - Unirea Adversar : inaintea inceperii campionatului problema calificarii clujenilor in playoff parea ca si rezolvata. Lot bun au, antrenor bun ... aveau (ma rog, Reghecampf) si au (Salvatore Sirigu, care-i acum in viata reala antrenor la Torino). Si totusi ... "U" nu mai au practic nici o sansa de calificare in playoff. Meciul : clujenii nu s-au intrebuintat prea tare. Au inscris in gol rapid (minutul 3) apoi au urmarit (probabil amuzati) eforturile noastre apocaliptice de a incerca sa sutam spre poarta lor. Dupa 90 de minute de eforturi d-astea reusisem marea performanta de a suta anemic de doua ori spre poarta clujeana. In minutu' 87 clujenii ne-au mai scapat un gol si-au castigat lejer. Scor final : U Cluj - Unirea 2 - 0. Am incheiat sezonu' regulat. Cam penibil, da' asta-i situatia. Spre norocu' nostru playout-ul ne mai ofera o sansa de a evita macar retrogradarea directa. Cu conditia, fireste, sa jucam si ceva fotbal. Playoff. Suprinzator, pitestenii s-au calificat iar echipe solide precum Dinamo si U Cluj au ramas pe dinafara. In orice caz, Viitorul e 99,99 favorita la titlu. Viitorul au bani. Foarte multi. Cam asa arata transferurile lor in sezonul asta : Ca tot veni vorba de transferuri : cam asa arata lista noastra : Da' e normal. Fiindca - totusi - suntem "saracii" ligii : Prestatiile domnilor jucatori. "Vechea garda" (Mitracu, Siciu, Stanciu, Petrescu) isi face datoria. Hai, poate si Bud. Restul ... De fapt asta e mare aproblema. Mijlocasii mei centrali inscriau lejer 15 goluri (cumulat0 per sezon. Marile sperante Antonescu si Sandu au inscris un singur gol, ba mai fac si fitze ca de ce nu-s titulari meci de meci. si asta in care in conditiile in care amandoi au statut de "Hot prospect" !?! Poate-ar fi cazu' sa iau niscai masuri. Rosu, marele om care se plange ca n-are loc in prima echipa e "Hot prospect" si-a jucat in 15 meciuri. Timp in care a inscris un singur gol. Treaba e complicata si-am asa o presimtzeala cum ca vom retrograda. N-ar fi o problema, si-n liga a 2-a se joaca fotbal. Sau as putea sa merg pe la interviuri si sa schimb "locu' de munca". Ma rog, nu orice fel de intervuri. Ete, la interviu' asta chiar nu m-as duce :
  5. Am jucat cu City, m-au bătut în ambele meciuri, acasă la noi cu 2-1, deși am primit roșu, iar la ei cu 4-1, cu 6-2 la general. Clasament: Echipele românești în șaisprezecimile UEL. CFR: Mai departe au picat cu Udinsese. Pot trece și de ei. Viitorul: Ei au picat mai departe cu Leipzig. Sepsi OSK: Youth Intake: CFR Cluj a eliminat Udinese cu 3-1 la general și a picat Real Sociedad mai departe. Viitorul a eliminat Leipzig, dar în sferturi au picat cu Barcelona. Nu prea au șanse, spre deosebire de CFR, care au ceva șanse, dar dacă îi elimină au cele mai mari șanse să câștige competiția.
  6. Constanta: Liga 4: https://www.ziuaconstanta.ro/stiri/sport/fotbalul-judetului-constanta-ce-echipe-vor-evolua-in-editia-2019-2020-a-ligii-a-4-a-696979.html Liga 5: https://www.ziuaconstanta.ro/stiri/sport/fotbalul-judetului-constanta-programul-primei-etape-a-ligii-a-5-a-697960.html
  7. Yesterday
  8. Multumesc, revin curand cu o sinteza !.. D'apai intre 2 joburi si fm e drum lung :))))
  9. Noiembrie Etapa a 14-a. Unirea - Chindia Targoviste Adversar : in sezonul trecut Chindia s-a luptat pentru titlul de campioana. Dar asta a fost odata. Acum, dupa ce-au pierdut mai bine de jumatate din echipa, se lupta din greu pentru a evita locurile retrogradabile. Meciul : din motive necunoscute Chindia a jucat extrem de slab. Sau poate am jucat noi foarte bine. Oricum, n-am avut nici o problema sa dominam clar si sa castigam la scor. Dupa un meci in care raportul suturilor pe poarta a fost 11 - 3 (din care 7 - 1 din careu) scorul cu care am castigat (4 - 0) nu-i deloc surprinzator. Etapa a 15-a. Poli Iasi - Unirea Adversar : inaintea meciului situatia iesenilor era catastrofala. 14 meciuri jucate, o victorie, zero egaluri, 13 infrangeri. Deci erau "in galeata". Totusi, noi aveam experienta unui meci in care adversarii (FC Voluntari) erau intr-o situatie similara. si l-am piedut. Deci orice era posibil. Meciul : a fost un meci complet idiot. Ma rog, nu meciul ci rezultatul final. Fiindca s-a jucat de la egal la egal. Noi am sutat mai mult pe poarta (10 - 8) dar iesenii au sutat mai mult din careu (8 - 5 pentru ei). Scorul final ? Incredibil : Poli Iasi - Unirea 0 - 5. Cred ca daca as fi piedut un meci cu 5 - 0 in astfel de conditii ... spargeam tastatura. Am castigat, deci, dar faptul ca ultima clasata ne-a pus destule probleme spune multe despre situatia in care ne gasim. Etapa a 16-a. FC Viitorul Constanta - Unirea Adversar : campioana Romaniei, aflata - ca de obicei - in revenire masiva de forma dupa un inceput de campionat ceva mai slab. Meciul : nu ma asteptam la un rezultat pozitiv. Totusi, faptul ca dupa 37 de minute Viitorul conducea cu 4 - 0 m-a cam enervat, mai ales ca - cica - noi jucam "defensiv". Dupa pauza am iesit la atac (n-aveam ce pierde) si, ajutati si de plictiseala constantenilor, am reusit sa inscriem de doua ori si sa pierdem ceva mai onorabil : Viitorul - Unirea 5 - 2. Etapa a 17-a. Unirea - FCSB Adversar : FCSB s-au cam impiedicat la inceputul sezonului insa de vreo cateva etape sunt in revenire de forma. Apropo, GB e in continuare patron, desi are 73 de ani. Meciul : FCSB a deschis scorul repede, apoi restul primei reprize a fost un fel "na-ti-o tie, da-mi-o mie". S-a jucat prost. Noi fiindca atat putem, FCSB fiindca ... habar n-am de ce. Repriza adoua a fost ceva mai animata. Noi am iesit la atac, FCSB nu s-a strofocat prea tare si uite-asa am inscris golul egalizator in minutul 65. De-abia catre final bucurestenii au fost ceva mai insistenti. Nu mult, doar cat sa inscrie in minutul 90 golul victoriei (Unirea - FCSB 1 - 2). Ambele echipe au sutat mult si imprecis, majoritatea suturilor fiind expediate din afara careului iar rezultatul final e destul de echitabil, desi cam enervant (am pierdut puncte pretioase in minutul 90 cu FCSB in tur, cu FC Voluntari, cu Dinamo ... si-acum cu FCSB in retur) Deocamdata-i bine. Ne mentinem pe loc de baraj. Bun si-ala. ***** Decembrie Etapa a 18-a. Unirea - CFR Cluj Adversar : clujenii lupta cu destul succes pentru a se mentine pe loc de playoff. N-au echipa pentru a se implica in lupta pentru titlu dar din punctul nostru de vedere sunt un adversar foarte dificil. Meciul : prost am mai jucat ! Nici clujenii n-au fost cu mult mai buni, dar, oricum, ei au jucat si ceva fotbal. In tot meciul am expediat doua suturi mari si late, ambele de la distanta si ambele complet nepericuloase. Clujenii au sutat de 6 ori pe poarta noastra (de 5 ori din careu) si s-au impus lejer : Unirea - CFR Cluj 0 - 2. Etapa a 19-a. Petrolul Ploiesti - Unirea Adversar : daca in primele etape ploiestenii pareau sa fie o candidata serioasa la titlu ... acum s-au mai linistit (sau i-au linistit adversarele). In ultimele 5 meciuri au castigat doar o data si-au obtinut doar 5 puncte. Meciul : echilibrat in prima repriza. Ploiestenii au deschis scorul la jumatatea reprizei insa noi am egalat (meritat, dupa aspectul jocului) cu doua minute inainte de pauza. In repriza a doua, suprinzator, petrolistii au jucat slab, ceea ce ne-a permis sa ne aparam exact si sa ne cream si ocazii de gol. Am ratat, iar in ultimele minute Petrolul a revenit in atac si-a inscris golul victoriei in minutul 83. Rezultat final : Petrolul - Unirea 2 - 1. Destul de frustrant intrucat in meciul de la Ploiesti chiar am jucat bine si poate am fi meritat cel putin un punct. Etapa a 20-a. Sepsi OSK Sfantu Gheorghe - Unirea Adversar : echipa de nivel "playoff". Adica mult peste nivelul nostru. Meciul : am incercat sa tinem mingea, chestie care-a functionat perfect in primele 45 de minute ... dar nu si-n prelungirile reprizei, atunci cand Sepsi a deschis scorul. Pentru ca nu-mi inchipuiam ca am avea sanse la un rezultat bun n-am mai modificat nimic la pauza, singurul obiectiv fiind sa nu piedem la scor. De bine, de rau, n-am pierdut la scor, desi Sepsi a mai inscris o data. Am redus diferenta dupa cateva minute si-am avut "marea satisfactie" de a pierde onorabil. Scor final : Sepsi - Unirea 2 - 1. Etapa a 21-a. Unirea - FC Arges Pitesti Adversar : prin luna octombrie FC Arges se clasa in zona podiumului. Acum au revenit la normal : lupta din greu pentru a prinde un loc in playoff. N-au cine stie ce lot insa sunt foarte puternici din punct de vedere ofensiv. Meciul : principala noastra preocupare a fost sa nu pierdem. Deci am jucat mai mult defensiv. Totusi, am intrat la cabine cu avantaj pe tabela (1 - 0). In repriza a doua am continuat sa ne preocupam mai mult de defensiva plus ceva contraatacuri din cand in cand. Am avut noroc. In minutul 65 am inscris al doilea gol, apoi, desi pitestenii au atacat si au ratat, portarul nostru a prins o zi mare iar meciul s-a incheiat cu un scor destul de surprinzator (Unirea - FC Arges 2 - 0). Prestatii jucatori in sezonul de toamna : ***** Hmmmm ... poate-ar fi meritat sa incerc ...
  10. Nu o să vă plictisesc cu campionatul, și nici cu meciul cu Club Brugge de la ei de acasă pe care l-am câștigat cu 6-0 la ei acasă. Barcelona - Dinamo. Aveam nevoie de egal pentru a ne califica în optimi, dar voiam victorie, căci puteam lua primul loc. Am deschis scorul în minutul 65 prin Zhivko Mitev. Au egalat în minutul 69 printr-o execuție fabuloasă a lui Philipe Coutinho. În minutul 80 Juan Gonzalez ia cartonașul roșu. În minutul 83 Rodrig Acosta face 2-1 pentru noi, dar imediat după asta, în minutul 84 Diatta egalează. Totuși, ne-am calificat în optimi, dar de pe locul 2, căci Liverpool a câștigat cu Club Brugge. Scor final: 2-2. Omul meciului: Coutinho. Dinamo - Liverpool. Nu conta acest meci decât pentru coeficient. În minutul 12 Gustavo Velasquez deschide scorul. În minutul 19 primim penalty, iar Zhivko Mitev face 2-0. În minutul 60 Wannel reduce din diferență, iar Nabil Jaadi face 3-1 în minutul 85. Scor final: 3-1. Omul meciului: Gustavo Velasquez. În optimi am picat cu Manchester City. CFR a luat locul 1 în grupă, iar în șaisprezecimi a picat cu Bournemouth. Au șanse. Viitorul a luat și ea primul loc în acea grupă grea, iar în șaisprezecimi joacă cu Feyenord. Și ei au șanse. Sepsi a luat locul 2 în grupă, iar în șaisprezecimi joacă cu Basel. Au cel mai ușor adversar dintre toate. Cei mai promițători jucători ai mei: Musa Okoro: Javier Gonzalez: Bahman Zarei: Înainte ziceam că Joseph Banda este cel mai ieftin wonderkid. Am greșit. Bahman Zarei este, pe care l-am luat liber de contract. Stanko Lapcevic: Marco Macias: Karamoko Diaby: Gabriel Cervantes: Juan Gonzalez: Jeison Ramirez: Rodrigo Acosta: Sami Derbali: Tsvetormir Angelov: Radu Paraschiv: Gustavo Osma: Facundo Lopez: Jucem Cascardo: Luis Otavio: Daouda Yao: Tomislav Bozovic: Gustavo Velasquez: Vlăduț Jorza: Emiliano Boye: Luis Silva: Carlos Munoz: Joseph Banda:
  11. Musa Okoro a ieșit cel mai bun jucător african. Derbali cel mai promițător jucător african. Avem un jucător în primul 11 cel mai bun al Africi din 2024.
  12. N-am cautat prea mult. Incerc sa ma scot cu "produse proprii" si ceva juniori buni adusi la noi inainte de a implini 18 ani. S-ar putea sa nu fie o idee desteapta da' macar pot sa incerc. ***** Hehe ... in septembrie ne-au intrat banii din drepturile TV pentru sezonu' precedent. Aproape un milion de euroi. Da' bugetu' pentru salarii si prime a ramas acelasi. Ma rog, merge si-asa, cel putin nu mai e stresat patronu' pe motiv ca n-are profit. Octombrie Etapa a 11-a. CS U Craiova - Unirea Adversar : oltenii-s o forta a primei ligi. Insa deocamdata nu-s in forma maxima (doar 17 puncte din 30 posibile), mai ales pen' ca joaca si-n cupele europene si-s deci nitel ocupati cu chestii mai importante. Meciul : Craiova a dominat categoric. Noi am jucat pe contratac si, culmea, vreo 60 de minute chiar ne-a mers jocul. In prima repriza gazdele-au sutat de nenumarate ori spre poarta noastra ... iar noi am inscris (cu noroc) un gol si-am intrat la cabine cu avantaj pe tabela. Dupa pauza, normal si meritat, Craiova a egalat. Nu-mi faceam iluzii si-am ramas suprins atunci cand la un contraatac am reusit sa inscriem al doilea gol. Ma gandeam "toate ca toate, da' poate chiar ii batem daca ne aparam cum trebuie !'. Din parti. Oltenii s-au mobilizat la maxim si ne-au administrat rapid o serie de 3 goluri in decursu' a doar 11 minute. Catre final am beneficiat de plictiseala oltenilor (care probabil se gandeau la meciurile mult mai grele care ii asteapta) si-am redus diferenta de pe tabela. Scor final : CSU - Unirea 4 - 3. Per total, un meci in care Craiova a ratat din toate pozitiile imaginabile si care se putea incheia lejer cu o infrangere la 4-5 goluri diferenta. Etapa a 12-a. Dinamo - Unirea Adversar : Dinamo inoata din greu pe la mijlocul clasamentului. Dar nu pentru ca n-ar avea jucatori de calitate ci pentru ca dupa ce reusesc sa inviga cate o "forta" a campionatului pierd imediat puncte in meciuri impotriva unor echipe mult mai slabe [hmmm ... destul de realist FM-ul la faza asta]. Meciul : Dinamo a inceput in forta si-a marcat in minutu' 3. Apoi, pana la finalul reprizei, am dominat clar si-am inscris doua goluri. Dupa pauza, ca de obicei, noi am inceput sa jucam slab iar adversarii au prins aripi. Totusi, in minutul 57 ne-am trezit ca beneficiem de-un penalty. Sut, gol, 3 - 1 pentru noi, ole-ole, ole. N-am apucat sa ma bucur prea mult, dupa numai un minut dinamovistii au inscris si-au redus diferenta de pe tabela. Am continuat sa jucam deschis, dar, intrucat Dinamo incepuse sa devina cam prea periculoasa, in ultimele 10 minute am inchis jocul si-am tras de timp la greu. Totul mergea conform planului, dinamovistii cam terminasera "benzina" ... da' a venit minutu' 90+4. Corner pentru Dinamo, cap, gol, 3 - 3, oftica maxima. Rezultat final : Dinamo - Unirea 3 - 3. Etapa a 13-a. Unirea - U Cluj Adversar : echipa de locurile 4 - 6, n-au forta necesara pentru a se implica serios in lupta pentur titlu dar aram o echipa solida si foarte puternica in ceea ce priveste ofensiva. Meciul : pentru ca stiam ca U are o defensiva vulnerabila ... si pentru ca jucat, totusi, la Alba Iulia, am riscat. Adica am atacat. Dupa 5 minute aveam deja avantaj pe tabela. Clujenii insa au egalat dupa mai putin de un minut. Nici o problema, am continuat sa atacam si-am preluat inca o data conducerea. Dupa 2 - 1 am redus frecventa atacurilor si-am incercat sa tinem mingea. N-a mers, U Cluj a egalat cu 4 minute inainte de pauza. In ultimele secunde ale reprizei fundasu' nostru dreapta s-a simtit dator sa se evidentieze cumva (jucase prost pana atunci) si s-a pricopsit cu un cartonas rosu. Totusi, in conditiile astea chiar si-un egal era destul de bun, deci dupa pauza am jucat ultraextradefensiv. Clujenii au avut probleme serioase in a evita autobaza noastra ... dar pana la urma au inscris golul victoriei (Unirea - U Cluj 2 - 3) in minutul 76. N-as zice c-am jucat chiar rau insa clujenii au castigat meritat. Sunt mai buni, n-am ce zice. Cupa Romaniei, tur 6. Aerostar Bacau - Unirea Adversar : bafta ne-a facut cadou cel mai slab adversar posibil in "optimile" Cupei. Bacaul e-n liga a doua, insa vegeteaza pe ultimele locuri si-are sanse minime de a evita retrogradarea. Meciul : fara istoric. Adversarul a fost clar inferior valoric. Am dominat si-am castigat fara probleme un meci in care am inscris doar de 3 ori dar puteam inscrie lejer 5 - 6 goluri. Scor final : Aerostar - Unirea 1 - 3, deci calificar ein "sferturile" Cupei. Suntem doar la jumatatea sezonului regulat da' deja clasamentul arata deprimant de nasol. De bine, de rau, amicalele si victoria de la Bacau au linistit agitatia din vestiar. Deocamdata ...
  13. nu fugii si scrie in acelasi timp :)),felicitari pentru titlu
  14. Sunt live chiar acum: https://www.youtube.com/watch?v=sjsl3QrrL34
  15. Last week
  16. nu credeam ca o sa vad vreodata o cariera cu dacia orastie :)))
  17. Dinamo București - CFR Cluj. În acest meci am jucat cu rezervele căci urma meci important cu Barcelona la noi acasă. În secunda 16 Musa Okoro face 1-0 pentru Dinamo. În minutul 10 Gabriel Răducan face 2-0 pentru Dinamo. În minutul 23 Deian Sorescu a făcut 3-0. Până la pauză nu au mai fost goluri. În minutul 60 Gabriel Răducan face 4-0 pentru Dinamo, urmând ca după doar 5 minute Gabriel Răducan să reușească hat-trick-ul și să facă 5-0. În minutul 80 Musa Okoro face dubla și 6-0 pentru noi. Scor final: Dinamo București 6-0 CFR Cluj. Omul meciului: Gabriel Răducan. Dinamo București - Barcelona (UCL). Era un meci foarte important. Am deschis scorul în secunda 58 prin Joseph Banda și credeam că vom reuși să spargem blestemul și să batem Barcelona pentru prima oară. În minutul 13 Tomislav Bozovic prinde mingea, care era aproape de un jucător al Barcelonei și aceștia primesc penalty, pe care urma să-l execute Abel Ruiz. Abel Ruiz dă pe mijlocul porți și apără Tomislav Bozovic. În minutul 23 Gustavo Velasquez face 2-0 printr-un șut de la disntanță. Până la pauză nu s-a mai dat nici un gol. În mintul 61 Tomislav Bozovic care ne-a salvat într-un hal de la niște goluri, degajează, dar mingea vine în Marco Macias, iar MArtin ceraj profită de poarta goală și reduce din diferență. A fost o greșeală copilărească. În minutul 88 Palacios este liber în careu și face 2-2. Păcat, căci am dominat o echipă ca Barcelona și tot nu reușim să-i batem. Avem trei meciuri cu Barcelona care s-au terminat cu scorul de 2-2. Scor final: Dinamo București 2-2 Barcelona. Omul meciului: Gustavo Velasquez. Chindia Târgoviște - Dinamo București. Am jucat cu câțiva titulari de la meciul cu Barcelona. Până la pauză nu a fost nici o ocazie. Cea mai mare ocazie vine în minutul 90, când Musa Okoro înscrie unicul gol al meciului. Scor final: Chindia 0-1 Dinamo. Omul meciului: Musa Okoro. Național Sebiș - Dinamo București (Cupa României, tur 5). Am deschis scorul în minutul 19 prin Joseph Banda. În minutul 22 Gustavo Velasquez face 2-0 pentru noi. La pauză acest era scorul. În minutul 48 Zhivko Mitev face 3-0, iar în minutul 82 Gustavo Velasquez face dubla și 4-0 pentru noi. Scor final: Național Sebiș 0-4 Dinamo. Omul meciului: Gustavo Velasquez. Ne-am calficiat în optimi, unde jucăm cu Metalul Buzău. Din păcate în acest meci s-a accidentat Gabriel cervantes și trb să jucăm cu Deian Sorescu în UCL. Dinamo București - Petrolul Ploiești. Am jucat cu rezervele, deoarece urma meci pe Anfield cu Liverpool. Am deschis scorul în minutul în minutul 19 prin Olimpiu Moruțan. În minutul 34 Octavian Jula face 2-0 pentru noi. În minutul 38 Olimpiu Moruțan face 3-0. În minutul 42 Ben Uzochukwu dă un gol foarte frumos pentru Petrolul din lovitură liberă. În minutul 72 Rafa de la Petrolul ia roșu, iar în minutul 76 Octavian Jula face 4-1 pentru noi. Scor final: Dinamo 4-1 Petrolul. Omul meciului: Olimpiu Moruțan. Liverpool - Dinamo București (UCL). Era un meci important pentru locul 2. În minutul 29 Roberto Firmino face 1-0 pentru Liverpool. În minutul 34 Ben Woodburn face 2-0 pentru Liverpool. De atunci m-am dus cu totul în atac, căci nu mai aveam ce pierde. În minutul 71 Joseph Banda ne ține în joc și face 2-1. În minutul 90+3 primim penalty pe degeaba, dar puteam egala. Sorescu își asumă și bate penalty-ul și înscrie. Avem un noroc, dar norocul ține cu cei mai buni. Scor final: Liverpool 2-2 Dinamo. Omul meciului: Guedes. Aveam două puncte în două meciuri. Dinamo București - FCSB. Urma un derby cu FCSB. În minutul 36 Lucian Istrate face 1-0. Am ratat foarte mult, dar mingea s-a încăpățânat să mai intre încă o dată în poartă, iar ocaziile s-au răzbunat și în minutul 89 Antonio Berkeczi egalează. Scor final: Dinamo 1-1 FCSB. Omul meciului: Lucian Istrate. Dinamo București - Sepsi OSK. Am jucat cu rezervele, căci aveam meci cu Club Brugge în UCL. În minutul 23 Musa Okoro deschide scorul. Până la pauză nu se mai înscrie. În minutul 82 Akinkumi Uche face 2-0, iar în minutul 90+1 acesta face dubla. Scor final: Dinamo 3-0 Sepsi. Omul meciului: Akinkumi Uche. Dinamo București - Club Brugge (UCL). Un meci important pentru locul 3 din grupă. Am deschis scorul în minutul 6 Joseph Banda face 1-0. În minutul 10 Juan Gonzalez înscrie primul său gol la Dinamo. Până la pauză nu s-a mai înscris și era 2-0 pentru noi. În minutul 70 Gustavo Velasquez face 3-0. După doar 3 minute Velasquez reușește dubla și face 4-0 pentru Dinamo. În minutul 88 același Gustavo Velasquez face hat-trick-ul și 5-0 pentru noi. Scor final: Dinamo 5-0 Club Brugge. Omul meciului: Gustavo Velasquez. Liverpool a bătut Barcelona, iar noi suntem pe locul 2 în grupă. Totuși, ar fi mai ușor locul 1. Astra Giurgiu - Dinamo București. Au deschis scorul prin Neluț Roșu în minutul 9. În minutul 21 Gustavo Velasquez egalează, iar în minutul 40 Musa Okoro face 2-1 pentru Dinamo. În minutul 52 Mrzljak dă gol, însă în poarta lui. În minutul 55 primim penalty, pe care îl execută Deian Sorescu și face 4-1. În minutul 90+2 Gustavo Velasquez face dubla și 5-1. Scor final: Astra 1-5 Dinamo. Omul meciului: Gustavo Velasquez. Gloria Buzău - Dinamo București (Cupa României, optimi). În minutul 3 Lucian Istrate face 1-0. În minutul 8 Carlos munoz face 2-0. După doar 4 minute, în minutul 12 Deian Sorescu face 3-0 pentru Dinamo. Doar după minute au trecut și am făcut 4-0 în minutul 14. În minutul 20 Gino Riquelme face 5-0, iar în minutul 44 Stanko Lapcevic face 6-0. În minutul 81 Rermi Ochea de la ei ia casrtonaș roșu. Scor final. Gloria Buzău 0-6 Dinamo. Omul meciului: Carlos Munoz. Dinamo București - U Cluj. Am jucat cu rezervele, căci urmează meci cu Club Brugge în UCL la ei acasă. În minutul 18 Vlăduț Jorza face 1-0. Până la pauză nu s-a mai înscris. În minutul 67 Akinkumi Uche face 2-0, iar în minutul 90+1 Uche face 3-0. Scor final: Dinamo 3-0 U Cluj. Omul meciului: Akinkumi Uche. Finanțe: Sunt Unouchable.
  18. Octombrie 2025 Update Până acum în Europa mergem "ceas". În campionat facem niște greșeli copilărești. Foarte multe meciuri pe care le dominăm și suntem egalați în min 85+.
  19. Am revenit cu vesti bune, dupa 9 sezoane grele..cu o echipa luata din faliment..2 promovari si o retrogradare...mi-am indeplinit in sfarsit unul dintre obiective, acela de a duce echipa in Champions League ( din pacate in turul 1 din cauza golaverajului ) si a duce trofelul de campioni ai romaniei la Targu-jiu..primul din istorie am rupt in sfarsit sirul celor de la U Craiova care au castigat 5 titluri consecutive Am celebrat dubla anul asta castigat si Cupa Romaniei( a 3-a )..relativ usor in finala dupa ce am zdrobit Steaua cu 5-1 desi ei au deschis scorul :)) , era totusi sa ne impiedicam de Sepsi OSK care ne-au invins in prima mansa a semifinalei cu 1-0 dupa ce i-am dominat clar tot meciul , dar am intors in retur cu 2-0..cu un gol norocos al lui bornescu in minutul 91. Buget de transferuri am primit 2.8Mil cel mai mult de pana acum, o sa il cheltuiesc repede pentru ca patronul vehiculeaza ca ar vrea sa vanda clubul. Dar nu avem numai vesti bune..stalpul defensivei noastre V.Chiriches ( 37 ani ) a anuntat ca se v-a retrage..sper sa mai apuce odata sa joace in Champions League totusi, oricum il voi pastra ca antrenor la juniori..Mihai Popescu a anuntat si el retragerea..iar unul dintre cei mai buni jucatori ai nostri Marius Toma s-a rupt pentru 10 luni Sper sa revina totusi mai devreme, imi e greu sa gasesc un inlocuitor la fel de bun..mai ales roman...si cum am domestic player bias 100% la profil iar in lot 75% nu-mi prea doresc straini.
  20. 16.08.2019 - Arsenal, andrei91, Denissel7
  21. n-ai gasit ceva romanasi liberi de contract care sa vina la voi?
  22. se vede ca nu mai e Bursucul la CFR. le-ai rupt fundurile.
  23. Sunt live chiar acum: https://www.youtube.com/watch?v=pnyedbBjKdo
  24. Satu Mare: http://www.informatia-zilei.ro/sm/s-au-stabilit-seriile-si-programul-din-liga-a-4-a-sezonul-2019-2020/
  1. Load more activity
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy