Jump to content

Nottingham Forest


craius

Recommended Posts

Etapa XLV; Coca-Cola League 1

Northampton (17) - Nottm Forest (3) in tur 0-1

Smith - Perch, Lockwood, Chambers, Goulon, Commons, Vacas, Davies, Cohen, Holt, Agogo

Subs: Heaton, McGugan, Morgan, Tyson, Wilson

Sistem 4-3-3 normal. Situatia in clasament cu doua etape inainte de finalul campionatului, arata astfel:

Loc I: Doncaster 89 puncte

Loc II: Swansea 87 puncte

Loc III: Nottm Forest 84 puncte

Locurile patru, respectiv cinci nu mai au nicio sansa in prinderea pozitiilor pentru promovarea fara baraj, deaceea nu le voi mai prezenta. Speram ca si etapa trecuta ca una din cele doua se se incurce si noi sa invingem in deplasarea de la Northampton.

Min 5: Avem sansa deshiderii scorului prin Davies, insa un picior salvator al fundasilor adversi pastreaza tabela imaculata.

Min 7: Burnell rateaz din 11 metrii cu toata poarta in fata. Mai bine zis, Smith face o robinsonada si ne salveaza. Din cornerul rezultat Gazdele deschid scorul, cu un cap la coltul scurt. :cray: 1-0!

Min 22: Holt se pare ca nu stie decat cu capul si rateaza o ocazie cu un sut peste, un pic din unghi.

Min 23: NU STIU AL CATALEA GOL DIN SCHEMA CORNER!!! :yahoo: Vacas inscrie cu capul dupa centrarea lu Commons 1-1! Egalarea survine rapid. Spaniolul este la al 5-lea gol sezonal si al doilea consecutiv.

Min 37: Pasa senzationala a fundasului stanga Lockwood aflat in jumatatea adversa. Mingia a depasit toata apararea adversa si l-a pus pe Holt in situatie de unu-la unu cu portarul advers la 10 metrii. Ratare uriasa.

Min 43: Perch executa un out scurt pana la Vacas. Spaniolul trimite o mingie lunga de 40 de metrii peste toata apararea adversa si Agogo nu mai rateaza. Goooool! Conducem in deplasare cu 1-2!

Min 47: Nici nu incepe bine repriza secunda si dobitocul francez Goulon o comite din nou :( Asta parca nu-si doreste promovarea. La un atac banal, iese din dispozitiv aiurea la 30 de metrii de poarta si-si lasa omul liber. Mijlocasul, paseaza imediat spre el, iar atacantul indeplineste o simla formalitate. 2-2!

Min 76: Gazdele rateaza ocazii uriase din cauza faptului ca noi ne-am aruncat in atac.

Scor final 2-2! Acest rezultat cred ca ne pecetluieste soarta! Din pacate vom juca baraj pentru promovare, asta daca Swansea nu se ineaca a treia oara consecutiv...

Alte rezultate:

Yeovil-Swansea 3-0 :worship

Walsall-Doncaster 1-3

Clasament inaintea ultimei etape:

Loc I: Doncaster 92 puncte CAMPIOANA

Loc II: Swansea 87 puncte

Loc III: Nottm Forest 85 puncte

Continuarea astazi dupa pranz...asta ca sa fie un pic suspans.

post-2038-1210291520_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Am incercat sa va fac sa simtiti si voi ca mine. In timpul meciului ma plimbam prin camera :D , n-aveam stare.

Sa vedem ce facem in ultimul meci. Ma apuc de el in scurt timp, asa ca stati pe frecventa.

Link to comment
Share on other sites

Etapa XLVI; Coca-Cola League 1 ULTIMA

Nottm Forest (3) - Carlisle (7) in tur 1-3

Smith - Perch, Lockwood, Chambers, Goulon, Commons, Vacas, Cohen, Tyson, Holt, Agogo

Subs: Heaton, Clingan, McGugan, Davies, Wilson

Davies (7 goluri, 10 pase) este accidentat :(, insa l-am luat in lot pentru orice eventualitate

Sistem 4-3-3 normal. Clasament inaintea ultimei etape:

Loc I: Doncaster 92 puncte CAMPIOANA

Loc II: Swansea 87 puncte

Loc III: Nottm Forest 85 puncte

Carlisle se afla pe locul 7, cu sanse reale de a prinde ultimul loc pentru barajul de promovare in Championship. In aceste conditii va fi un meci infernal pe care imi doresc enorm sa-l castigam. Swansea, de care depind toate calculele noastre, joaca pe teren propriu cu Swindon, prima echipa peste linia de retrogradare, salvata deja, deci teoretic fara nicio grija :(.

Swansea are doua variante din trei, ajungandu-i si un egal, fiind avantajata in caz de egalitate de puncte cu noi de meciurile directe. Asadar toate premisele pentru trimiterea noastra la baraj.

Loc VI: Leyton Orient 74p

Loc VII: Carlisle 74p

Loc VIII: Southend 73p

Min 2: Incepem ofensiv, cu toti cei trei atacanti ai nostrii in teren . Carlisle adopta un stil devensiv cu 4-5-1

Min 5: Dupa un sut slab al lui Vacas, Carlisle trece pe langa deschiderea scorului. Sut din marginea careului, foarte puternic, insa Smith este la post. Pff...scapam de un inceput dezastros.

Min 7: Corner pentru Carlisle...stadionul erupe scandand numele nostru. Swindon conduce pe Liberty Stadium din Swansea :yahoo: . In acest moment suntem la egalitate de puncte, insa nu e suficient. Ne trebuie victoria.

Min 25: Foarte slab inceput de meci. Carlisle domina clar si are deja 6!! suturi la poarta noastra dintre care Smith a avut treaba la 4. Noi in schimb n-am nimerit poarta pana acum.

Min 42: Dupa o ratare a lui Holt, reusim o actiune frumoasa. Recuperam o mingie in centru, pasam rapid pe centru si aceelasi Holt suteaza pe langa din pozitie buna.

Min 44: Atac pozitional cu 12-15 pase scurte la mijlocul terenului. Cohen reuseste sa inainteze pe un spatiu liber si ii paseaza in dreapta, in careu, lui Tyson. Cei 25000 de spectatori se ridica, faza iminenta de gol, Tyson are golul in bocanc si-l executa pe portarul advers cu un sut in forta la coltul lung. GOOOOOOOOOOLLLLLLLLL! :yahoo:

GOOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Conducem cu 1-0! Suntem in Championship la acest scor.

post-2038-1210332248_thumb.jpg

Pauza: Nu se mai aude nimic de la Swansea. Asa ca sperantele cresc.

Min 47: Oaspetii rateaza egalarea, dupa un cap peste din interiorul careului.

Min 54: Incredibil ce se intampla pe celalalt stadion. Swindon joaca senzational si mareste avantajul la 2-0! :yahoo: Nu-mi vine sa cred. Swansea ar fi la a 3-a infrangere consecutiva.

Min 59: Swansea reduce din handicap si ne da emotii. Swansea-Swindon 1-2!

Min 60: In sfarsit o interventie buna a francezului Goulon dintr-o situatie foarte grea. Cap din 6 metrii, cu un adversar in spate.

Min 77: Chambers are si el o interventie la limita unui 11 m. Carlisle a schimbat si joaca 4-4-2 ofensiv. Noi jucam slow si tragem de timp. Scopul scuza mijloacele :B:

Min 78: Holt are sansa inchiderii meciului, insa lui daca nu-i centrezi nu iti poate da gol. A fost un contraatac cu o ultima pasa data de Vacas. Sut direct in portar si interventie fantastica a lui Westwood.

Min 79: Holt iese dupa ratarea uriasa care l-a afectat si intra Davies pe final. Am nevoie de viteza lui pentru un ultim contraatac.

Min 83: Vacas trece mijlocas devensiv si coboara mult pentru a ajuta apararea. Carlisle ne cam calareste, dar trebuie sa rezistam. Contraatac al nostru dupa o respingere a lui Goulon. Fundasii adversi recupereaza la centru, Tyson alearga ca un nebun si face presing. Incredibil reuseste sa fure mingia si fuge spre poarta, este la 40 de metrii. Nimeni nu-l mai poate ajunge, se apropie de careu, perpendicular, isi aseaza mingia, portarul iese la 14 metrii...GOOOOOOOLLLLLLLLL! GOOOOOOOOOOLLLLL! Ce gol, un gol cat un campionat. Meciul este inchis, avem 2-0! si stam cu urechile ciulite la ceea ce se intampla pe Liberty Stadium din Swansea.

Min 89: Nimic nu se mai poate intampla. Tyson a fact diferenta in acest meci, ca in multe altele dealtfel. Cele doua goluri l-au adus la cota 15 in acest sezon.

Scor final 2-0!

S-a incheiat meciul de la Swansea si AM PROMOVAT FARA BARAJ IN CHAMPIONSHIP :ole: Bucurie de nedescris atat in tribune cat si pe teren.

Alte rezultate: Swansea-Swindon 1-2 :yahoo::worship

post-2038-1210332063_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

in seara asta incep una noua ,mai glumesc si eu,stiu ca am inceput decent una doua dar niciodata nu am avut pofta sa o duc pana la capat...acum am nervii ,calcu plin de virusi probabil de merge odata la fiecare 5 restarturi,la poker am pierdut toti banii ,deci e timp ,inspiratie sa fie :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Apropo de ProZone, bai astia care sunteti fani Forest, care va bagati?

Performance Analysis Vacancy: Nottingham Forest FC

Nottingham Forest Football Club are seeking a full-time Performance Analyst to work alongside the coaching team from the beginning of the 2008-09 season. Employed directly by the club and reporting directly to the First Team Manager and Chief Executive, the analyst would be responsible for assisting with scouting and post-match analysis using the ProZone performance analysis system.

recruiter Nottingham Forest FC

salary Negotiable

location East Midlands

job term Full-time

reference NFFCPA1

contact Paul Boanas

posted on 13/06/2008

deadline 19/06/2008

Training will be provided by ProZone, although the applicant is expected to have;

o Minimum 2:1 degree classification in a Sports Science related course (Masters Qualification would be preferred but not essential), and/or

o Coaching experience/qualifications and a high level of football knowledge, and/or

o ISPAS Accreditation

o Good interpersonal and communication skills (team, coach and player interaction) and be proactive within the role

o Competency with IT literacy / video-editing skills

Experience of using performance analysis systems such as ProZone would also be an advantage for the applicant.

Applications should be received by 5pm on Thursday June 19th 2008, with successful candidates attending interviews taking place at Nottingham Forest Football Club at the beginning of July 2008.

CVs and Covering letters should be emailed to paul.boanas@prozonesports.com

Thank you.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy