Jump to content

Nottingham Forest


craius

Recommended Posts

trrr, trrr...suna telefonul (nu, nu e story-ul lui serja85 :D )

- Salut Scott! La multi ani!

- Salut tata, multumesc, multumesc...nu te-am mai auzit de ceva vreme. Cum iti merge?

- Totul e OK. Uite am un "deal" pentru tine; Asta bineinteles daca esti interesat.

- Pai zi repede despre ce e vorba, pentru ca trebuie sa intru pe terenul de antrenament in 10 minute.

- Ti-ai gasit echipa? Am crezut ca n-ai angajament

- Echipa a mult spus. Ma chinui cu amatorii de la Cambridge City...m-a rugat primarul Simon sa incerc sa-l ajut cu clubul. I-am facut o promisiune cum ca incerc sa-i promovez in liga a patra, asta pentru ca nimeni n-a mai vrut sa antreneze clubul asta. In fine, ce vroiai sa-mi spui?

- Nu stiu daca stii, ma rog nici n-ai avea de unde, dar...de o luna sunt presedintele...The Reds

- What??!! :rolleyes: Nu se poate...Liverpool?

- Nu ma nebunule :youwish:...Nottingham Forest. Am preluat conducerea de la Eric Barnes, fostul meu coleg de facultate care a trebuit sa se mute in alt oras din cauza sotiei.

- Ohh fantastic tata. Ma bucur pentru tine stiu ca iubesti la nebunie acest club.

- Scott fii atent! Vreau sa lasi totul si sa vii sa-mi dai o mana de ajutor. De o luna de cand am preluat clubul ma chinui sa gasesc un antrenor capabil, care sa-si doreasca sa faca performanta. Stii ca sunt foarte exigent. Pana acum nimic nu m-a multumit.

- Asa tata...continua. Te ascult.

- Sii...cadou de ziua ta m-am gandit sa-ti fac o oferta de nerefuzat. Iti ofer postul de antrenor al lui Notthingham si un salariu anual de 125 de mii de lire. Ce zici esti interesat?

- Tata asta e cel mai tare cadou primit vreodata. Iti multumesc. Iti dai seama ca de-abia astept sa vin. Lasa-ma sa rezolv cu primarul si iti dau un telefon.

Inchid telefonul. Inca nu-mi revin...de-abia astept sa ajung la Notthingham dar mai intai trebui sa-l conving pe Simon sa-mi dea drumul.

Ajung pe teren, unde, baietii numai de antrenament n-aveau chef. Felicitari, pupaturi alea, alea insa cu totii sunt cu gandul la petrecerea de diseara :bere. Ii anunt ca am rezervat o masa la Fez Club, unde ma gandesc ca le voi da si vestea cea mare.

ora 22:16

distractie cat cuprinde, bere, puddings, chilli crackers, pistachio nuts, primarul un pic cherchelit numai bun de luat la discutii serioase.

- Simon, prietene te simti bine?

- Excelent Scott, de-abia asteptam seara asta.

- Simon, vreau sa te anunt ca am primit o oferta de la Nottingham Forrest si as vrea sa-i dau curs. Stiu ca am inceput o munca aici insa, gandeste-te la viitorul meu. Acolo voi putea sa-mi pun in practica calitatiile mele de manager. Iti promit ca intr-o zi voi reveni in acest minunat oras si voi da o mana de ajutor echipei.

- Scott ma bucur pentru tine. Nici n-am cum sa nu fiu de acord cand tu m-ai ajutat la greu. Iti doresc succes! Cand ai de gand sa pleci?

- Maine dimineata la prima ora. In seara asta imi fac bagajele/

- Ok hai sa anuntam baietii...

Ies repede din bar pun mana pe telefon si-l sun pe tata:

- Da Scott, ia zi ai scos-o la capat?

- Daa, a fost mai usor decat credeam. Maine dimineata la 10 ma urc in masina si vin spre Notthingham. Sunt in jur de 130 Km asa ca in 2 ore ajung.

- Bine Scott, te astept. Noapte buna

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Gonesc ca un nebun pe autostrada si ma gandesc la momentul in care voi pasi in sediul clubului. Sunt asa emotionat. Dupa 2 ani de antrenorat prin subsolurile ligii a 5-a din Anglia la echipe precum Havant & Waterlooville sau Cambridge City iata ca mi se iveste ocazia sa antrenez un club cu istorie si cu ambitie. Nottingham, fosta castigatoare a titlului in insula in 1978 si dubla castigatoare a CL in 1979 si 1980 se afla in acest moment in liga a 3-a din Anglia (Coca-Cola League 1). Ma gandesc ca in 3 ani sa ajung in Premier League insa e greu...mai intai sa vedem cum stam cu lotul si cu banii.

Ajung in sediul clubului si dau cu ochii pentru prima data de stadion. The City Ground foarte cochet si modern, aprox. 30000 de locuri aflat pe malul raului Trent exact in centrul orasului.

800pxthecitygroundnottizt9.th.jpg

Urc repede in biroul tatalui meu bat la usa si intru. In birou tata discuta cu un tip de vreo 40 de ani ce purta un trening cu insemnele clubului:

- Buna dimineata

- Buna dimineata Scott! Ai ajuns repede. Ti-l prezint pe David (David Kerslake), el va fi Assistant Managerul tau. S-a ocupat de echipa si pe vremea lui Colin, (Colin Calderwood fost manager la Nootingham) ii cunoaste foarte bine pe baieti si tocmai discutam despre tine.

- Salut David ma bucur sa te cunosc, sper ca vom colabora bine impreuna.

- David a pregatit de aseara un dosar unde in care vei gasi fisele tuturor jucatorilor din club. Sa ai mare grija de el ca altul nu mai avem.

- Tata de-abia astept sa incep munca. Sper sa nu te dezamagesc.

- Scott, David hai sa bem o cafea jos in sediul clubului. Scott, nu uita dosarul!

- Pana diseara voi stii totul despre jucatori.

Din discutia ce a urmat, am aflat ca David si-a inceput cariera la Q.P.R si a avut apogeul carierei la Tottenham intre anii 1993-1997, clubul are un buget de transferuri de 150000 lire iar din vanzari de jucatori se mai adauga 60%. Va trebui sa vad cum pot sa cresc acest procent. Am facut cunostinta si cu ceilalti membrii ai clubului:

Barry 38 de ani antrenorul\jucator venit in acest sezon de la Doncaster. In toata cariera lui a jucat numai in ligile inferioare si nici la la capitolul preferat "Coaching Golkeepers" nu exceleaza.

John 43 de ani antrenorul bun la toate. Este la noi de 3 ani si exceleaza pe profil tactic.

Cam asta ar fi la echipa mare. Un pic mai tarziu ii voi cunoaste pe cei de la tineret. Sper ca macar unul sa ma poata ajuta la echipa de seniori...pentru a nu fi nevoit sa dau bani si pe staff.

Link to comment
Share on other sites

Sa repetam impreuna: Forest. Nottingham Forest.

Si intreaba-l pe tata daca poti sa folosesti si virgule. :B:

hai ca n-am gresit decat in titlu si inca odata :rolleyes:. cat despre virgule, tata a zis ca am folosit destule dar ca mai e loc... :thumbup:

apropos, rog moderatorii sa-mi modifice titlul daca nu e cu banat...thx!

Am ratat repetitia. Se mai tine?

ana, te salut si eu :B:

P.S. story-ul continua in 3 zile pentru ca maine plec din bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

In jur de ora 15:00, ajung in biroul meu de la sediul clubului. Inchid usa, ma arunc in scaunul confortabil din piele si deschid dosarul primit de la David. Prima fisa pe care-mi pica ochii, este cea a portarului:

GK: Paul Smith

Un baiat de 28 de ani venit de la Southampton acum un an pe o suma frumusica 500000 lire. Cred ca va fi titular, asa la prima vedere...

paulsmithzw4.th.jpg

GK: Shane Redmond

Un tanar irlandez de 19 ani care exceleaza la jocul aerian.

shaneredmondsh1.th.jpg

DRC: Luke Chambers

22 ani, poate juca in centru, cat si pe dreapta. Cred insa, ca voi juca cu el fundas central deoarece viteaza si centrarile nu sunt punctele lui forte.

lukechambersep6.th.jpg

DR, DC: Kelvin Wilson

22 ani venit in acest sezon de la Preston. Profil similar cu al lui Luke Chambers.

kevinwilsoncq7.th.jpg

DR, DM: James Perch

22 ani, produs al centrului de copii si juniori. Incepe al 6-lea sezon pentru noi. Daca nu gasesc ceva mai bun va fi titular in banda dreapta.

jamesperchqr1.th.jpg

DL, DC: Julian Bennet:

23 ani, este deja de doi ani la noi. Va fi probabil, o optiune serioasa pentru cel de-al doilea fundas central.

julianbennettel3.th.jpg

DC: Hamza Bennheriff

20 ani. Nu stiu de unde a aterizat acest algerian la noi...Va fi rezerva sau probabil il voi trimite la echipa a doua.

hamzabechrifch0.th.jpg

DC: Ian Breckin

33 ani, veteranul lotului nostru. La el, varsta si-a spus cuvantul insa eu cred ca mai duce fara probleme un sezon la nivelul la care suntem in acest moment. Exceleaza la jocul aerian si este printre putinii de acest gen din lot.

ianbreckinau9.th.jpg

DC: Wes Morgan

La 24 de ani este cel mai vechi jucator din lotul nostru. Este pe cale sa inceapa al 8-lea sezon pentu noi. Din pacate nu ma pot baza prea mult pe el, din cauza greutatii, la 93 de Kg fiind de departe cel mai gras din lot.

wesmorganpw6.th.jpg

DL, WBL: Matt Lockwood

31 ani venit in acest sezon de la Leyton Orient. Titular indiscutabil in banda stanga, exceleaza la lovituri libere si centrari.

mattlockwoodix0.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

MC: Sammy Clingan

24 ani international nord-irlandez, foarte bun pasator. Se califica pentru postul de playmaker.

sammyclingangw0.th.jpg

MC: Lewis McGugan

19 ani, produs al centrului nostru de juniori. La varsta lui are calitati interesante, insa, nu cred ca va prinde prea multe meciuri.

lewismcguganev1.th.jpg

MC: Alan Power

20 ani, irlandez. Nu este destul de copt pentru a juca in prima echipa.

alanpowerle7.th.jpg

MC: Matt Thornhill

19 ani, se prezinta binisor la aceasta varsta frageda. Voi fi cu ochii pe acest copil pentru ca-l consider un viitor star al echipei.

mattthornhillnc8.th.jpg

AM (R, L, C): Kriss Commons

24 ani, vedeta echipei. Jucator polivalent, foarte bun cu ambele picioare, poate juca chiar si varf. Pozitia lui preferata este cea de extrema stanga.

kriscommonslc0.th.jpg

AM (R, L), ST: Arron Davies

23, ani international galez. Este o extrema clasica. Mic de inaltime foarte rapid poate juca atat in benzi cat si ca varf.

arrondaviesch4.th.jpg

AM (L, C): Chris Cohen

21 ani, produs al clubului West Ham United si venit in acest sezon din liga a 3-a de la Yeovil. Un bun pasator, ce poate juca cam orice in linia mediana.

chriscohenwn7.th.jpg

ST: Junior Agogo

28 ani, international Ghanez. Un atacant scund, rapid, deficitar la jocul aerian.

junioragogokv0.th.jpg

ST: Grant Holt

27 ani, sosit acum doua sezoane de la Rochdale. Inalt, nu foarte rapid, insa bun la jocul aerian.

grantholtkj5.th.jpg

ST: Nathan Tyson

26 ani, foarte asemanator ca profil lui Junior Agogo. Daca voi juca cu cei doi titulari, va trebui sa le furnizez baloane la firul ierbii.

nathantysonay7.th.jpg

S-a facut ora 17:30 si am reusit sa parcurg toate fisele din dosar. In mare masura sunt multumit de lot, insa vor trebui intarite cateva posturi. Ma gandesc in primul rand la postul de portar, mijlocas defensiv, fundas central inalt cu o buna lovitura de cap.

Link to comment
Share on other sites

Incep amicalele:

16.07.07 Accrington - Nottingham Forest 0-1 (Thornhill)

19.07.07 Lewes - Nottingham Forest 3-0 (Clingan, Agogo, Holt)

22.07.07 Llaneli - Nottingham Forest 2-1 (Breckin, Whitehurst)

26.07.07 Alrincham - Nottingham Forest 0-0

30.07.07 Mansfield - Nottingham Forest 3-0 (Whitehurst(2), Holt)

Saptamna trecuta am avut o discutie cu tatal meu pe tema incheierii unui parteneriat de tip parent-feeder. L-am convins ca acest lucru ne va ajuta in viitor, promitandu-i ca in momentul accederii in prima liga intelegerea va cadea. A pus mana pe telefon si a inceput sa sune directorii din prima liga plus cateva cluburi de peste hotare. Raspunsul, a sosit din partea lui Sir Alex Ferguson :yahoo: . Manchester United era bucuroasa sa ne fie parent club, iar intelegerea avea sa inceapa din 29.07.07. Totodata Manchester era obligata sa ne plateasca o taxa anuala de aprox 90000 lire.

parentdn1.th.jpg

In urmatoarea dimineata primesc pe fax fisele a doi jucatori de la echipa de rezerve a lui Manchester ce urmau sa joace la noi pana la sfarsitul sezonului:

GK: Tom Heaton

Este exact ce cautam pentru postul de portar. Acum sunt acoperit.

tomheatonif9.th.jpg

AML: Michael Barnes

Din pacate nu cred ca are loc nici la echipa de juniori. O catastrofa...

michaelbarnesko4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zilele, trec si inceputul de sezon se apropie. Scoutul meu David Friio fost component al echipei mi-a prezentat cateva tinte pe piata transferurilor, insa nimic spectaculos.

Reusesc totusi, doua transferuri pe langa imprumuturile de la Manchester. Iata profilele celor doi jucatori:

currovacasxx5.th.jpg post-2038-1209857383_thumb.jpg

seyfosoleywd5.th.jpg post-2038-1209857423_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Etapa I; Coca-Cola League 1

Cheltenham - Nottm Forest

Heaton - Perch, Lockwood, Bennett, Chambers, Soley, Vacas, Davies, Commons, Agogo, Holt

Subs: Smith, Clingan, Breckin, McGoldrick, Goulon

Sistem 4-4-2 clasic. Un meci pe care-l consideram relativ usor cu una din candidatele certe la retrogradare, incheiat rau pentru mine...

Min 23: Davies trimite in adancime o mingie pentru Agogo, care se descotoroseste de marcajul fundasului advers, inainteaza, intra in careul advers, centreaza in fata portii, de unde Holt inscrie cu o frumoasa lovitura de cap. :yahoo: Goool, primul nostru gol in campionat si se anunta un sezon frumos.

Min 27: Pe fondul dominarii noastre, Cheltenham reuseste o faza frumoasa in marginea careului. Triunghi de pase intre Offiong-Finnigan-Spencer apararea noastra se pierde si ultimul marcheaza.

Min 44: Cheltenham mai inscrie odata prin Offiong, dupa o pasa in adancime primita de la aceelasi Finnigan. Chambers iese gresit la offside si scorul devine 2-1.

Dupa pauza tactica devine 4-3-1-2, cu Commons la carma jocului si Holt rateaza cateva ocazii monumentale. Din minutul 63 fortez cu trei atacanti, insa meciul se incheie cu victoria gazdelor. Scor final 2-1.

post-2038-1209859464_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

League cup 1st Rnd:

Nottm Forest - Roterham

Smith - Perch, Lockwood, Bennett, Chambers, Soley, Vacas, Davies, Commons, McGoldrick, Holt

Subs: O'Brien, Clingan, Breckin, Agogo, Goulon

Sistem 4-4-2 attacking. Obiectivul conducerii este accederea in cea de-a doua faza a ligii.

Un meci dominat de la inceput pana la sfarsit (la pauza posesia era 61%-39%), decis de un gol inscris pe o grava eroare de plasament a fundasilor, plus o iesire hazardata a portarului.

Min 62: Unul din mijlocasii lui Roterham arunca o mingie in careu catre Holmes, fundasii mei se invita unul pe altul care sa atace, iar acesta insrie lejer cu capul pe spate. In minutul 70 intra Agogo in locul lui Vacas, fortez din nou cu trei atacanti insa nu reusim sa inscriem.

post-2038-1209860630_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Etapa II; Coca-Cola League 1

Nottm Forest - Port Vale

Heaton - Perch, Lockwood, Goulon, Chambers, McGugan, Vacas, Davies, Commons, McGoldrick, Holt

Subs: Smith, Clingan, Breckin, Tyson, Bennett

Sistem 4-4-2 attacking. Dupa doua infrangeri ceva trebuia schimbat, cineva trebuia inlocuit. Astfel fundasul Julian Bennett si proaspata achizitie Seyfo Soley au iesit din echipa, iar in primul 11 a revenit portarul de imprumut de la Manchester, Heaton.

Min 11: Commons lucreaza o mingie pe stanga si paseaza in marginea careului careului catre Holt. Acesta incearca un sut din prima spre poarta, blocat insa de unul din fundasii adversi. Mingia ricoseaza in marginea careului de 16 metrii si McGugan inscrie cu un sut plasat din 20 de metrii. Gol superb, primul in fata propriilor suporteri. 1-0

Min 27: Lockwood, un foarte bun executant de lovituri libere arunca o mingie in careu dupa un fault la mijlocul terenului. Chambers sare dintr-un meleu de jucatori si deviaza catre Holt aflat singur in 6 metrii. Gooool! Conducem cu 2-0!

Min 75: Corner executat perfect de Commons in careul de 6 metrii. McGugan sare decis cu unul dintre fundasii adversi, care isi introduce mingia in poarta. Goool! 3-0 si e meciul e decis. Prima victorie acasa, prima victorie in campionat.

Scor final 3-0

McGugan MoM, excelent debut pentru tanarul mijlocas.

post-2038-1209861955_thumb.jpg

Etapa III; Coca-Cola League 1

Southend - Nottm Forest

Heaton - Perch, Lockwood, Goulon, Chambers, McGugan, Vacas, Davies, Commons, McGoldrick, Holt

Subs: Smith, Soley, Breckin, Tyson, Cohen

Sistem 4-4-2 normal. Echipa este aceeasi ca cea din ultima etapa doar ca mentalitatea este diferita. Un meci ce se anunta greu cu una din echipele ce se lupta pentru promovare.

Min 15: Dominare sterila a noastra (38%-62%) insa golul pica in poarta lui Heaton. Dupa un corner, mingia ajunge la Goulon care o degajeaza la intamplare spre mijlocul terenului. Byrne preia avanseaza cu mingia la picior si incearca o pasa perpendiculara catre Barnard. Chambers rateaza interceptia, iar acesta prelungeste in 11 metrii la Hooper, care inscrie fara probleme. 1-0

Min 22: Unul din mijlocasii adversi trimite o pasa senzationala in diagonala de 30 de metrii catre Bailey, Lockwood este surprins departe asa ca acesta are timp sa centreze. Si o face foarte bine catre Bernard talonat de aceelasi Chambers. Bernard preia fara probreme si inscrie din 4 metrii in coltul lung. Chambers o comite a doua oara in aceasta partida. 2-0

Pana la pauza, Southend mai inscrie odata, gol anulat corect pe motiv de offside, insa rateaza alte cateva ocazii. Desi dominam, ca dealtfel in toate meciurile de pana acum, pana in minutul 60 n-am reusit sa tragem decat un sut spre poarta!

Scor final 2-0 victorie clara a lui Southend.

post-2038-1209863767_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cine face story-uri despre Tricky Trees si nu a citit despre Clough, John Robertson, McGovern sau Pearce ar trebui banat. <_<

hai sa nu fim chiar asa rai. au citit si altii carti despre footbal sa stii! recunosc ca n-am auzit McGovern, insa ma mir ca n-ai pomenit de legenda Shilton.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

N-am pomenit nici de Kenny Burns, este?

Cred ca e bine ca atunci cand incepi un story sa citesti un pic despre echipa aia - jucatori, trofee, manageri etc. Poti apoi sa folosesti informatia in story si sa il faci oarecum mai interesant.

Chestia cu banarea era o gluma.

Link to comment
Share on other sites

Etapa IV; Coca-Cola League 1

Nottm Forest - Swansea

Heaton - Perch, Lockwood, Goulon, Chambers, McGugan, Vacas, Davies, Commons, Tyson, Holt

Subs: Smith, Soley, Wilson, McGoldrick, Cohen

Sistem 4-4-2 attacking. Meci foarte important cu a doua favorita la promovare. Ne trebuie o vitorie pentru moral.

Min 4: Tyson un primeste o mingie cu spatele la poarta, undeva la 35 de metrii. Davies sprinteaza in dreapta si primeste mingia la intalnire in marginea careului, inainteaza, dribleaza si portarul si inscrie in poarta goala. Goool, inceput perfect pentru noi 1-0

Min 36: Meci foarte echilibrat, Swansea preseaza si inscrie. A fost un sut din 20 de metrii, perpendicular pe poarta noastra, mingia ricoseaza nefericit la Bauza care inscrie la coltul lung. 1-1

Min 60: Posesia egala, ocazii la ambele porti. Anderson il depaseste in viteza pe partea stanga pe Lockwood si centreaza in careul mic. Chambers se inalta si respinge cu capul pana in 25 de metrii, de unde Bodde reuseste un gol de senzatie din voleu. 1-2 si gluma se ingroasa.

post-2038-1209913281_thumb.jpg

Min 76: Fortam egalarea cu 4 atacanti si Swansea se apara cu toata echipa. In acest minut aceelasi Bodde beneficiaza de o lovitura libera din 17 metrii si reuseste o executie perfecta la paianjen. 1-3!

Scor final 1-3. O infrangere dura, ce ne plaseaza pe un rusinos loc 18 in clasament.

post-2038-1209913216_thumb.jpg

Johnstone's Paint Trophy S 1st round

Nottm Forest - Shrewsbury

Smith - Perch, Lockwood, Breckin, Morgan, Thornhill, Clingan, Davies, Commons, Tyson, Agogo

Subs: Heaton, Soley, Wilson, McGoldrick, Cohen

Sistem 4-4-2 normal. Acesta cupa este unul din obiectivele mele in acest sezon. Johnstone's Paint Trophy (numele este dat in fiecare an de sponsorii competitiei) este o cupa adresata echipelor din ligiile inferioare. Asteptariile clubului sunt disputarea finalei, iar primul meci este cu o modesta echipa league 2.

Min 0' 58'': Commons executa o lovitura libera din marginea careului advers lateral stanga, mingia ajunge la Agogo care suteaza. Unul din fundasii adversi deviaza nefericit si conducem deja cu 1-0

Min 41: Perch si Davies schimba vreo 4-5 pase in jumatatea adversa, ultimul centreaza aproape de pe linia de corner, Agogo se inalta si inscrie cu capul. 2-0 si sper la o diferenta mai mare.

Min 70: Commons executa un corner si Clingan inscrie cu capul pentru un scor de forfait. :yahoo:

Scor final 3-0

Link to comment
Share on other sites

Etapa V; Coca-Cola League 1

Hartlepool (17) - Nottm Forest (18)

Smith - Perch, Lockwood, Breckin, Morgan, Thornhill, McGugan, Davies, Commons, Tyson, Agogo

Subs: Heaton, Wilson, McGoldrick, Cohen

Sistem 4-4-2 normal-narrow-slow. Inca un meci cu una din echipele ce se vor bate pentru evitarea retrogradarii. Am mare nevoie de o victorie pentru a nu pierde contactul cu partea superioara a clasamentului.

Min 40: Plimbam mingia fara rost, fara sa tragem la poarta. Atacantii nostrii pierd usor mingiile in fata fundasilor adversi si Hartlepool beneficiaza de cateva situatii clare de gol. Totusi, in acest minut, dupa un out, mingia ajunge in centru la Thornhill acesta paseaza spre Agogo aflat cu spatele la poarta. Agogo se intoarce, trimite scurt catre Tyson care reuseste sa dea o pasa pe culoar catre Commons si astfel fentam iesirea la offside a apararii adverse. Goooool...0-1!

Min 74: Hartlepool preseaza, noi jucam pe contraatac si in acest minut Tyson scapa, face o cursa de 30 de metrii insa rateaza incredibil in fata lui Budtz.

Scor final 0-1. Victorie importanta obtinuta insa, dupa un joc foarte slab.

post-2038-1209916071_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Etapa VI; Coca-Cola League 1

Nottm Forest (16) - Luton (23)

Heaton - Perch, Lockwood, Breckin, Morgan, Thornhill, McGugan, Davies, Commons, Tyson, Agogo

Subs: Smith, Soley, Wilson, McGoldrick, Cohen

Sistem 4-4-2 normal-slow. Revin in fata suporterilor dupa infrangerea in fata lui Swansea. Trebuie sa castigam pentru a profita de punctele castigate etapa trecuta in deplasare.

Min 22: In acest meci jucam mult mai bine fata de cele precedente. Mijlocasii centrali combina frumos, aproape toate actiunile trec pe la Thornhill si McGugan. In acest minut Agogo inscrie dupa o pasa scurta primita de la Tyson.

post-2038-1209919189_thumb.jpg

Min 40: Ocazie uriasa pentru Luton care rateaza prin Parkin din 3 metrii. Centrarea a venit din dreapta pe un spatiu liber lasat de Lockwood.

Min 48: Posesie devastatoare 61%-39%. McGugan trimite o pasa maiastra in partea stanga pentru sprintul lui Commons. Aceasta preia centreaza in 10 metrii perfect pentru Agogo care rateaza inca o ocazie mare. Ne trebuie inca un gol pentru a sta linistiti.

Min 64: Luton joaca cu fundasii la 40 de metrii de poarta. Aceelasi McGugan trimite o pasa verticala spre Tyson care castiga duelul cu Perry datorita vitezei superioare. Fault din spate si rosu pentru Luton. Misiunea noastra devine simpla din acest moment.

Min 65: Gooool! Din lovitura libera obtinuta, McGugan marcheaza superb in coltul lung si conducem cu 2-0!

Scor final 2-0! Meciul se incheie cu o victorie obtinuta dupa un meci foarte bun. Posesie la final 65%-35%. A doua victorie consecutiva in campionat, cu un McGugan la 19 ani foarte matur in joc.

post-2038-1209919236_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Etapa VII; Coca-Cola League 1

Doncaster (7) - Nottm Forest (10)

Heaton - Perch, Lockwood, Breckin, Morgan, Thornhill, McGugan, Davies, Commons, Tyson, Agogo

Subs: Smith, Soley, Wilson, Holt, Cohen

Sistem 4-4-2 normal-slow. Un meci in deplasare cu o echipa care a inceput bine sezonul. Apararea s-a comportat bine in ultimele meciuri, asa ca imi pun sperante in acest meci.

Min 4: Doncaster incepe tare meciul si rateaza o ocazie mare prin Heffernan la primul lor atac.

Min 27: Doncaster reusise deja 6 suturi spre poarta noastra si se anunta un meci foarte greu. Out executat catre Agogo, acesta intoarce in marginea careului catre McGugan sosit fara marcaj, care prinde un sut sanatos respins cu greu in corner de portarul advers.

Min 30: Foarte multe din actiunile noastre au loc pe partea dreapta a atacului nostru acolo unde Davies face diferenta printr-o viteza superioara. Intr-una din aceste faze dupa un triunghi Thornhill-Perch-Davies ultimul talonat de doi fundasi adversi reuseste o centrare impecabila exact pe punctul de la 11m, de unde Agogo inscrie din nou cu o lovitura de cap. Gooooool! 0-1!

Min 54: Preluam conducerea in ceea ce priveste posesia mingii si McGugan joaca din ce in ce mai bine. E o placere sa il urmaresti pe micut in ultimul timp. Tot in acest minut Hayter rateaza incredibil din 8 metrii. Cred ca e cea mai mare ocazie pe care au avut-o adversarii de cand am inceput sezonul. Acesta reuseste sa-i dribleze pe Breckin si Morgan dar Heaton se opune incredibil.

Pana la final mai intra Soley si Clingan in locul accidentatului Tyson respectiv Thornhill insa rezultatul ramane aceelasi.

Scor final 0-1! A treia victorie consecutiva, al treilea meci fara gol primit. :yahoo:

post-2038-1209933490_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy