Jump to content

Catharsis Manager


catharsis

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

alte 5:

meci1142ph.th.gif meci1155se.th.gif meci1167cv.th.gif meci1170mb.th.gif meci1189xm.th.gif

1. dupa cum spuneam, inceput de campionat foarte greu. Dinamo, rapid si Steaua programate in primele 6 etape.

2. victorie lejera, dar dupa aceasta victorie s-a intamplat ceva f important. m-am certat cu lovin, care vroia cu disperare sa plece de la gloria. l-am rugat in repetate randuri sa ramana pt ca am construit o echipa frumoasa, dar el tot o tine cu plecatul. intr-un final cedez si ii acord permisiunea sa plece (transfer listed by request). oricum, un moment foarte greu pe echipa.

3. tur la atena, domin meciul, dar lovin e mai mult cu gandul la transfer in alta parte, decat la meci. dupa o cearta violenta la pauza il schimb.

4. ma impac cu lovin. unul din momentele in care merita sa fii antrenor. castig la vaslui, visul vietii mele.

5. un meci pur si simplu fantastic care ma face sa cred ca am o echipa mare. kovacs greseste ca boul si se accidenteaza, sunt condus cu 2-1 la pauza. mai primesc un gol si e 3-1 pt olteni. prin minutul 70 lovin inscrie printr-un sut fantastic, imi arunc toata echipa in atac si il introduc si pe rivis, care inscrie doua goluri, ultimul in chiar ultimul minut si restul e istorie.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

inca 5 meciuri:

meci1198xo.th.gif meci1206lu.th.gif meci1218ax.th.gif meci1221wr.th.gif meci1232ne.th.gif

1. aek nu misca acasa la mine si MA CALIFIC IN GRUPELE CUPEI UEFA. pic cu liverpool, galatasaray, st etienne si sturm graz. cu un pic de noroc ma pot califica in primavara europeana. dupa cum se vede, l-am ambitionat pe lovin, care a prins niste meciuri excelente.

2. se cunoaste momentul bun al echipei. vreo 3 din cele 5 goluri au fost din afara careului.

3. in cupa joc cu rezervele, incerc experimental si un 4-4-2 cu care vreau sa joc din iarna.

4. primul meci din grupele uefa. ma asteptam la un meci usor, dar a fost exact contrariul.

5. micile placeri ale vietii. sa castigi pe un stadion cu 40.000 de oameni care striga impotriva ta.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

inca 5:

meci1240yx.th.gif meci1255tc.th.gif meci1268me.th.gif meci1275nv.th.gif meci1287hg.th.gif

1. in cupa Steaua pica inca din turul 2 cu echipa mea. ghinionul lor. dau totusi mana cu lacatus dupa meci si ii spun ca a avut ghinion.

2. nu pot sa dau gol. oricum otelul era pe 3.

3. un meci care a inceput bine. am luat gol. LOVIN a egalat si totul mergea spre un egal cand cozma s-a gandit sa faulteze in careu si am pierdut stupid un meci pe care il puteam castiga contra echipei lui luca toni. in uefa mai am meciuri cu liverpool si galata, meciuri din care sper sa scot 1 punct. primavara europeana s-a dus pe P**a.

4. iar nu pot sa dau gol. vreau un atacant care sa dea gol meci de meci.

5. istusk nu e deloc tehnic, e ratangiu, dar e puternic si are fizic. altfel nu inteleg cum poate sa dea goluri.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

inca 5:

meci1290ca.th.gif meci1302yv.th.gif meci1312ih.th.gif meci1324nf.th.gif meci1333nh.th.gif

1. am portar ungur. si e bun. lovin greseste ca un copil mic si asta nu e bine.

2. intru decis sa fac istorie pe anfield. englezii ma linistesc repede: 3-0 la pauza. intru in vestiare si le zic alor mei: "P**a mea, azi sigur pierdem, dar trebuie sa dam macar un gol. cu focu` pe ei!". mai iau 2 goluri pe chestia asta, insa dupa acest meci vine rafa si ma felicita pentru curaj si ramanem buni prieteni. nu stia ca il admir pe jose :)

3. nu dau gol, dar ma ajuta echipa adversa.

4. cel mai mare meci al meu de cand sunt antrenor. ii dau o sansa lui viorel moldovan sa joace poate un ultim meci in cupele europene si el ma rasplateste cu 2 assist-uri. mare jucator. termin grupa pe 5, dar sunt fericit.

5. ai mei inca sunt mahmuri de la bauta de dupa galata.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

ultimul meci e din cupa. urat, dar sper intr-un retur mai bun. se vede ca ai mei sunt complet deconectati:

meci1347ja.th.gif

ce nu stiam eu atunci e ca acela va fi ultimul meu meci ca antrenor al gloriei. adun baietii in vestiar si le spun ca au facut un an excelent si ca la anul va fi si mai bine. in divizia a gloria termina in iarna pe 4, la egalitate cu locul 3, la 6 puncte de Steaua si la 11 de Dinamo.

cozma in schimb ma bate la cap sa il las sa plece, asa ca trimit faxuri la cluburile interesate ca pentru 2 milioane il las pe cozma sa plece (desi el avea o clauza ca de reziliere de 1.2 milioane). singurii care pun botul sunt normal cei de la ufc poli, care dau cele 2 milioane.

fiti atenti, in postul urmator o sa urmeze PLOT-TWIST-ul.

iar pentru cei care ma sfatuiau sa imi dau demisia si sa plec afara le spun ca am antrenat deja afara, in ungaria.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

si acum plot twist-ul:

pe 26 decembrie ma uit la stiri la tv si vad ca stefan stoica e demis de la poli timisoara. in secunda urmatoare ma suna marian iancu si ma intreaba daca nu vreau sa vin la timisoara. eu nu zic nu, dar il intreb ce imi ofera. el imi spune ca am 9 milioane buget de transfer, 9 milioane de salarii si imi da contract pe un an si jumatate cu 120 mii de euro pe sezon. eu zic ca 120 de mii de euro am si la gloria si cer 200, el imi da 150.

accept sa ma duc la timisoara, sa vad si eu cum e la civilizatie, dar numai cu o conditie: sa plece cativa straini din lot si sa cumpar ce vreau eu, adica vreo jumatate de echipa de la gloria bistrita. iancu e de acord, asa ca pe 26 decembrie 2008 devin antrenorul politehnicii timisoara. obiectivul imediat: clasare pe la mijlocul clasamentului.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

ajuns la poli gasesc o echipa cu multi straini, in mare parte sud-americani, atac bun, mijloc bunicel si cam varza in rest.

clasamentul arata asa:

clasament088ln.th.gif

prima miscare pe care o fac: imi asigur serviciile unui lider, un mijlocas la inchidere care poate sa imi motiveze o echipa, inalt, suteaza de la distanta bine, dar cel mai important, cum spuneam, un adevarat lider. ati ghicit, e vorba de LOVIN.

de la gloria imi aduc copiii de suflet si cam tot ce pot cumpara de acolo, adica pe langa cozma, care era deja acontat, torje, bosezan, valentin iliescu (un tanar de mare viitor), alexandru popovici, suru, enea, frasinescu si koprivec. mai incerc sa il aduc si pe kovacs, dar alege Dinamo si sepsi, dar olaroiu refuza sa il vanda. mai vin: nesu de la Steaua, cristi irimia de la Dinamo kiev, lukasz piszczek de la hertha, yaroshenko de la chernomorets, patrascu de la jiul, dan mutu de la otelul si andrei ionescu de la fc national.

pleaca: renan la gremio, holsen la wolsburg, gomez la groningen, marius popa la jiul, paleacu la gloria buzau, tchecher la rapid si biscan la sportul

cheltuieli de transferuri 8 milioane, venit din transferuri 5,75 milioane.

la prezentarea lotului il chem pe prietenul meu rafa, ca sa ma invete fotbal:

liver2td.th.gif

mai organizez 2 turnee amicale sa imi obisnuiesc noii jucatori sa joace impreuna. unul cu Steaua, Dinamo si gloria in care pierd cu gloria, fac egal cu Dinamo si bat pe Steaua si unul cu rapid, otelul si fc national in care castig toate 3 meciurile.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

meci1351ir.th.gif meci1361fk.th.gif meci1377lw.th.gif meci1383bn.th.gif meci1399lx.th.gif

1. debutul meu in fata suporterilor timisoreni. un meci pe care as vrea sa il uit repede. se vede lipsa de coeziune a lotului si o posibila problema cu atacul.

2. prima victorie intr-un meci oficial. o victorie cu stil. se contureaza si primul 11: mutu - irimia, frasinescu, cozma, boussaidi - lovin - stoica, paez, ionescu - chihaia, tudor.

3. returul din cupa. stoica pierduse cu 2-0 la brasov. reusesc 2-0 la pauza, dar in repriza a doua echipa cade si desi castig, adio cupa. oricum o ia Dinamo.

4. in campionat la brasov dau gol in 10 oameni, dar castig.

5. o alta victorie lejera. publicul timisorean deja ma respecta.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy