Jump to content

Catharsis Manager


catharsis

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

care jucatori sunt umflati? cred ca accept oferta lui tata jean, dar fac blaturi numai cu Steaua, in rest ii spun sa se abtina.

btw, am iesit manager of the year in ungaria, campionatul l-a luat sopron, in romania Dinamo si in italia inter.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

dupa negocieri la sange cu tata jean, care a avut tupeul sa imi dea 60 pe an, cu 5 mai putin ca la siofok, accept un contract pe un an de 70k si am ca obieciv evitarea retrogradarii. echipa pe care o gasesc e:

|--------------------------------------------------------------| 
| Dãnut Dumitru Coman | GK       | Okay   | 8-7-7-7-7 | 98%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Sabin Pîglisan      | GK       | Okay   | 7-5-7-7-7 | 93%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Vasile Marchis      | SW, D C  | Good   | 8-7-7-8-7 | 98%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Sergiu Bodea        | D R      | Okay   | -         | 93%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Jozsef Lörincz      | D L      | Okay   | -         | 95%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Octavian Abrudan    | D C      | Okay   | 6-7-6-5-6 | 97%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Ivan Arsovski       | D C      | Okay   | 8-6-7     | 94%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Mirel Soare         | D C      | Okay   | -         | 96%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Nemanja Zlatkovic   | D/WB L   | Good   | -         | 94%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Laur Astilean       | DM       | Okay   | -         | 97%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Cornel Cornea       | M L      | Okay   | 6-7-6-6-6 | 94%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Romeo Pãduret       | M LC     | Okay   | 7-7-7-7-7 | 97%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Adrian Nalati       | AM RC    | Okay   | -         | 96%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Andrei Prepelitã    | AM RC    | Good   | -         | 93%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Andrei Bozesan      | AM LC    | Okay   | 7-6-6-7-6 | 94%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Daniel Iftodi       | AM LC    | Okay   | 7-7-7-7-6 | 96%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Florin Mãjer        | AM C     | Okay   | -         | 92%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Nana Kuffour        | AM/F C   | Okay   | 7-6-5-7-6 | 93%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Dan Gavrilescu      | ST       | Okay   | 7-6-6-6-7 | 93%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Viorel Moldovan     | ST       | Okay   | 7-7-8-8-8 | 98%    |
|--------------------------------------------------------------|
| Rãzvan Radu         | ST       | Okay   | -         | 94%    |
|--------------------------------------------------------------|[/code]

:blind:[b]Nu stiu sa folosesc butonul de edit - imi cer scuze[/b]:blind:

la o prima vedere o sa bag un 4-4-2 (bosezan si prepelita mi se par perfect de wingeri), o sa mai am nevoie de cel putin un atacant, de niste fundasi de banda si de lovin.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

eu am scriu tot story-ul asta fara capsuri si eram mirat de ce au aparut Steaua si Dinamo cu majuscula.

continuand story-ul e normal sa am buget de transferuri de 3 milioane atct timp cat echipa a vandut jucatori de 3 milioane si un pic si a cumparat de 400k.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

transferurile pt gloria facute de mine (dau screenuri la cerere):

| 4.7.2006           | Burcã, Ovidiu      | Free Transfer      | Free               | 
| ----------------------------------------------------------------------------------|
| 4.7.2006           | Pãlimaru, Clement  | Poli Iasi          | €35K               |
| ----------------------------------------------------------------------------------|
| 4.7.2006           | Iliescu, Valentin  | Free Transfer      | Free               |
| ----------------------------------------------------------------------------------|
| 4.7.2006           | Horváth, Levente   | MTK                | €2K                |
| ----------------------------------------------------------------------------------|
| 6.7.2006           | Rivis, Rãzvan      | FCU Poli           | €24K               |
| ----------------------------------------------------------------------------------|
| 6.7.2006           | Miu, Iulian        | Free Transfer      | Free               |
| ----------------------------------------------------------------------------------|
| 6.7.2006           | Kovács, Zoltán     | Bodajk - Siófok    | €210K              |
| ----------------------------------------------------------------------------------|
| 7.7.2006           | Padurariu, Iulian  | Free Transfer      | Free               |
| ----------------------------------------------------------------------------------|
| 7.7.2006           | Koprivec, Jan      | Koper              | Free               |
| ----------------------------------------------------------------------------------|
| 13.7.2006          | Ciupe, Raul Axente | Sportul            | €14K               |
| ----------------------------------------------------------------------------------|
| 15.7.2006          | Lovin, Florin      | Bodajk - Siófok    | €300K              |
| ----------------------------------------------------------------------------------|
| 16.7.2006          | Sepsi, Laszlo      | Gaz Metan          | €16K               |
| ----------------------------------------------------------------------------------|
| 19.7.2006          | Buta, Cornel       | Volyn              | €55K               |
| ----------------------------------------------------------------------------------|[/code]

cu mentiunea ca tanarul valentin iliescu mi l-a recomandat pe un prieten de al sau, koprivec. i-am facut bogati pe cei de la bodajk, dar i-am luat cei mai buni doi jucatori, in rest am investit in jucatori tineri si promitatori sau in aparare, iar pe horvath (joaca oriunde pe stanga) intentionam sa il iau la siofok.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

dupa cum spuneam, ajuns la tata jean acasa am gasit o echipa destul de buna, cu lacune in aparare, cu multi jucatori promitatori, perfecta pt a implementa un 4-4-2 si bani destul de multi sa nu am probleme. obiectivul si el realizabil, ramanerea in prima divizie. imi trimit scoutii sa imi caute jucatori tineri prin romania si estul europei si ma apuc de treaba.

dupa niste amicale in care secundul a rotit jucatorii si kovacs s-a accidentat, debutez in forta la craiova, le legendarul ion oblemenco. noile achizitii palimaru si rivis isi fac treaba si eu plec fericit la bistrita, deja cu calcule sa prin cupa uefa sau macar un intertoto.

meci0338ks.th.gif

in urmatorul meci, cu jiul echipa nu prea merge, dau un gol, dar ma egaleaza pe final.

meci0347bt.th.gif

la timisoara nu prea poti sa ai pretentii sa scoti puncte, chiar daca palimaru isi face treaba.

meci0359wo.th.gif

meciul cu farul mi se parea unul castigabil, viorel moldovan e in continuarea accidentat, iar echipa merge teribil de prost.

meci0360mo.th.gif

intre timp se accidenteaza si burca si ma obliga sa il titularizez pe marchis, kovacs tot nu isi revine si se gandeste ca ar fi bine sa isi rupa degetul si cu Dinamo chiar nu am ce face.

meci0375sk.th.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

urmatorul meci imi revin, miu in mare forma si iau 3 puncte de care aveam nevoie ca de aer.

meci0384rq.th.gif

ziua meciului cu Steaua trebuia sa fie cea mai frumoasa zi din viata mea. ajuns pe templul fotbalului romanesc, pe stadionul unde nationala s-a calificat in anii 90 la aproape toate turneele finale, pe stadionul pe care Steaua s-a calificat in doua finale a cupei campionilor europeni. nu incerc sa stau sa ma apar, ca in meciul cu Dinamo si incep curajos. kovacs e nerefactu comple, coman e accidentat, asa ca, la fel ca in meciul trecut, il chem pe koprivec de la gloria II. urmeaza 90 de minute de durere si jucatorul despre care cred ca e o varza totala ma face muci:

meci0399hb.th.gif

urmeaza meciul din cupa, unul destul de lejer cu Dinamo II. 1-1 ;a final, arbitrul ii anuleaza lui palimaru un gol in minutul 115 si urmeaza penaltiurile, unde normal ca pierd. gloria II se califica mai departe, eu nu.

meci0400lc.th.gif

pentru meciul cu otelul kovacs nu mai are degetul rupt, dar in lunile in care a jucat cred ca a uitat sa apere, echipa merge teribil de prost si incep sa imi pun intrebari. in acest timp gloria II merge sfidator de bine in divizia b si are un avans de vreo 4 puncte fata de locul 2.

meci0411zd.th.gif

la sugestia lui lovin, schimb tactica si din 4-4-2 folosit pana acum fac un 4-1-3-2 la fel ca la siofok. e clar ca burca si miu nu se pot descurca fara un mijlocas defensiv in fata si deja imi pare rau de banii dati pe ei, chiar daca au venit gratis. ma uit pe la gloria II si vad ca nu sta prea bine cu fundasii centrali, in schimb vad un tanar atacant foarte promitator, care poate juca si pe dreapta si care e golgeterul diviziei b, andrei tarnaveanu. noua tactica si tarnaveanu nu ma dezamagesc si reusesc sa castig acasa.

meci0423jj.th.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

cu vasluiul ma salveaza iftodi, cu o lovitura libera. domin meciul, dar pesici apara extraordinar. kovacs se accidenteaza iar si cum coman e si el accidentat ma duc iar la gloria II sa caut jucatori.

meci0439ci.th.gif

cu sportul fac un meci prost si iau goluri din nou pe greseli de aparare.

meci0448ef.th.gif

medias e pe ultimul loc si asta se cunoaste. iftodi prinde o zi mare, sau mihai barbu una proasta. de asemenea, in aceasta partida isi face debutul un jucator recomandat de secundul de la gloria II, florin majer.

meci0450vk.th.gif

dezastru acasa cu brasovul. ma gandesc sa renunt la gloria sau sa imi caut fundasi centrali. oricum, nu trebuie sa dau credit unor jucatori ca nalati.

meci0469xm.th.gif

la cluj joc mai bine, dar nu reusesc sa inscriu. aici ma intalnesc cu ion radu, proaspat angajat de la suceava si aflu ca fc cetatea suceava are nevoie de antrenor. imi depun si eu cv-ul, dar se pare ca francisc dican are pile mai mari ca mine.

meci0476yu.th.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

ultimul meci al anului e pe giulesti si am o echipa complet demoralizata care nu poate face fata echipei cu vagon restaurant la stadion.

meci0489gu.th.gif

iarna ma prinde pe locul 14 in campionat, periculos de aproape de prima pozitie retrogradabila si incep disperat sa imi caut fundasi centrali, dar toata lumea fuge de gloria ca de dracu, refuza pe rand salarii de 250k/an fratii goian, cagnea, pascovici, eugen baciu, adrian ilie. dorin goian se duce la cfr cluj pentru 70k/an, desi cfr cluj are sanse mult mai mari decat mine sa retrogradeze. deci principalele tine ale campaniei de transferari sunt vreo 2 fundasi centrali si eventual un mijlocas central talentat.

prima achizitie pe 2007 vine gratis din china fix dupa anul nou si sper ca va fi unul din stalpii aparari: dan alexa

alexa5ma.th.gif

incep sa ma uit si pe listele de la scouti si gasesc un tanar bulgar foarte promitator, exact ce imi trebuia la mijloc si vine si la reducere (il cumpar cu 10k de la etar 1924) - todor gospodinov:

gospodinov0ho.th.gif

urmatoarele achizitii sunt doi jucatori care i-am observat de-a lungul campionatului, adica iulian stefan, cumparat pentru zilele negre in care mi se accidenteaza atacantii si mijlocasii, un inlocuitor destul de bun si marian dedu, unul dintre putinii fundasi centrali din divizia a care au acceptat sa vina la mine:

stefan3ml.th.gif dedu4mo.th.gif

o ultima achizitie mai importanta este luata tot la recomandarea scoutilor si e cozmin cozma de la uta. dau pe el 95k.

intre timp fac si afaceri, il dau pe burca la brasov cu 100k, tin la pret la razvan radu si pana la urma sportul imi da un milion pe el, il dau pe marchis la dacia unirea cu 10k, pe cornea la vaslui cu 100k, pe dinu sanmartean la callatis la schimb cu un tanar si afacerea anului, dupa ce il prostesc pe piturca sa il cheme la nationala dupa accidentarea lui radoi, cota lui miu creste si il vand la jiul pentru 550k.

in concluzie, ies in si castig si scap si de verzele din apararea, care le inlocuiesc probabil cu niste conopide, dar oricum e mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy