Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Cu Lancaster Spre Champions League


Naughty_devil

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur
super beton storiu. ai o imaginatie marfa. ce te faci daca lili sandu se impak cu stelica? crezi ca te va afecta si la ekipa? suparaaaaaaaaat... lol  :P

:lol::lol::D:hysterical:

(asa se manifesta user-ii lui Marean  :(   )

ai fata. adica moaca.

Link to comment
Share on other sites

De la primul meci o sa sar la sfarsitul sezonului, o sa va spun pe scurt ce au facut baieti mei un intreg sezon. Pana in iarna am dus-o rau, am pierdut cam multe meciuri, eram destul de dezamagit de "amaratii" mei. Va dati seama, eu care ma asteptam sa ma lupt pentru promovare sa fiu la retrogradare!!! Asa ca m-am hotarat sa fac niste schimbari. Dar cu ce bani??!! Asa ca m-am hotarat sa ma interesez daca mai e vreo valoare care inca nu a fost imprumutata. Imi trebuia un atacant si un mijlocas dreapta si am reusit sa il imprumut pe un anume Andy Drury(AMR) care inca de la prima vedere mi-a dat sperante ca poate sa ma ajute. Acum imi mai ramanea sa fac rost doar de un atacant, dar ia-l de unde nu-i. Incepusem sa ma gandesc ca cel mai bine ar fi sa ma intorc eu pe gazon, dar Lili m-a facut sa-mi dau seama ce gresala mare ar fi, imi patam o cariera de fotbalist impecabila daca ma legitimam la un club de dizizia a 6a. Cand credeam ca nu mai am ce face, ca nu mai am de unde sa mai iau un atacant, mi-am adus aminte cum in urma cu aproape 20 de ani nea Marin a avut incredere sa ma promoveze de la juniori chiar daca Rapidul nostru nu o ducea asa bine si cum in scurt timp am reusit sa ma impun si sa devin liderul acelei minunate echipe. Asa ca am riscat si am promovat de la echipa de rezerve pe Tony Sullivan, un jucator care nu mai se afla la prima tinerete.

La scurt timp dupa ce am facut aceste "implanturi" in echipa au inceput sa apara si rezultatele, iar la sfarsitul sezonului m-am trezit ca am terminat pe un loc de playoff. Cei doi jucatori de care v-am spus au fost cei mai buni din retur Drury a avut o medie de 7.74 iar Sullivan a fost golgheterul echipei cu 22 de goluri inscrise.

In playoff eram sigur ca o sa ajung macar pana in finala, dar nu a fost sa fie. Dupa o victorie cu 1-0 si o infranger cu 3-1 in deplasare, impotriva celor de la Barrow, am iesit din prima runda :russian_roulette: . Am fost foarte dezamagit, dar nu a durat mult, m-am gandit ca mai am 14 ani la dispozitie sa castig CL :evil .

Asa ca dupa un sezon foarte greu si obositor am dat intregii echipe liber o luna, am luat-o pe Lili si am plecat intr-o mini vacanta la Miami :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Nu e prea bine ca ai facut asa, mai bine detaliai fiecare meci. Cel mai bun story dupa mine si nu numai e "Dinamo story - best story ever". Vezi acolo si apoi mai gandeste-te daca vrei sa mai faci un story. Nu te intrista asa am inceput si eu, primul story fiind penibil, al doilea mai putin penibil, si al treilea deloc penibil, dar cam slabut :P

Link to comment
Share on other sites

Nu e prea bine ca ai facut asa, mai bine detaliai fiecare meci. Cel mai bun story dupa mine si nu numai e "Dinamo story - best story ever". Vezi acolo si apoi mai gandeste-te daca vrei sa mai faci un story. Nu te intrista asa am inceput si eu, primul story fiind penibil, al doilea mai putin penibil, si al treilea deloc penibil, dar cam slabut :P

<{POST_SNAPBACK}>

Pai nu cred ca v-ar interesa asa mult ce fac cu echipele astea asa slabe. Intentionez sa faca asa cum spui tu, adica sa vorbesc despre fiecare etapa, dar mai incolo, cand ajung macar in League Two.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Pai nu cred ca v-ar interesa asa mult ce fac cu echipele astea asa slabe. Intentionez sa faca asa cum spui tu, adica sa vorbesc despre fiecare etapa, dar mai incolo, cand ajung macar in League Two.

Nu are importanta cu ce echipa joci si nici performantele tale. Important e modul in care spui story-ul.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
offtopic: "chiatra"

ontopic: holy shit, ori am ratat eu primul meci din campionat, ori tu ai editat postul mai tarziu, ca e full de ..., dar nush daca mai am voie sa discut despre astea pe aici...

Special am ales "piatra". Nu mi-am batut capul de pomana la crearea acestui post pentru a fi corectat. ^_^

Daca pana si tu ai inceput cu "nush"... :(

De la primul meci o sa sar la sfarsitul sezonului, o sa va spun pe scurt ce au facut baieti mei un intreg sezon.

Tine-o tot asa, Naughty! Adica progresul sucks.

Am citit tot pana acum, nu iert nimic. Crezi ca baeti tai o sa obtina rezultate bune?

Ma tenteaza sa fac un story in paralel cu tine. Te asigur ca baeti mei ar fi mai pregatiti ca baeti tai.

Story fan no. 1

Link to comment
Share on other sites

Gata! Vacanta s-a terminat, trebuie sa incep iar munca.

Am reusit sa-mi vand un jucator cu 28k asa ca sunt in bani :P , dar nu prea multi, conducerea imi rezerva doar 10% din banii de pe tensferuri, deci am 3k. Toti banii acestia i-am cheltuit doar pe un jucator, Ryan Harpur, este un mijlocas central de doar 17 ani, dar care deja arata semne ca poate sa ajunga un mare jucator. Pe langa acest jucator am mai imprumutat inca 3: Zak Whitbread(DC, de la Liverpool), Stephen Cooke(AML, de la Aston Villa) si Jemal Johnson(MR, de la Blackburn). Cu acesti 3 jucatori + Harpur sunt sigur ca anul acesta voi promova fara probleme, trebuie sa nu dau gres pentu a-i inchide gura mult mai putin cunoscutului, anahoret_1908, care vorbeste mult si degeaba.

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit a sosit, ziua primului meci din campionat. Dupa 3 luni de odihna si pregatire a venit timpul sa vedem daca Lancaster a devenit o echipa mai competitiva ca in anul anterior.

Primul meci din sezonul 2005/2006 il voi juca la Stadionul Ashton-under-Lyne, impotriva echipei Ashton United. Afara nu e o vreme prea buna, a plouat de dimineata si acum inca mai picura, starea gazonului nefiind prea buna, lucru care ar putea sa-i avantajeze pe adversarii nostri. La centru se afla arbitrul Christopher Reeves, arbitru ce ma arbitraza in premiera.

Se aude fluierul de inceput, echipa mea incepe minge. Deja m-au luat emotiile, imi aducuc aminte cum anul trecut in primul meci am luat gol in minutul 3.

Au trecut primele 20 de minute, echipa mea arata un fotbal bun, jocul pe care il presteaza e mult peste cel al adversarilor; parca simt ca nu mai pot sa pierd. Si precum am preconizat, echipa mea deschide scorul: Johnson il deschide pe partea stanga pe Cooke care avanseaza cu balonul spre centu; ajuns fata in fata cu portarul acesta suteaza puternic, portarul reuseste sa respinga balonul, dar numai pana la Johnson,care a urmarit faza, iar acesta reia fara emotii in plasa; 1-0 iar eu deja parca ma gandesc unde sa-i duc pe baieti sa sarbatorim. Acum ma asez linistit pe banca langa secundul meu care era la fel ca mine, in culmea fericirii.

In minutul 37 cei doi jucatori care au creat primul gol isi inverseaza rorurile; Johnson ii paseaza pe jos in careu lui Cooke care cu un sut puternic si bine plasat ridica scorul la 2-0. :yeah La pauza i-am felicitat si le-am spus sa aiba grija ca daca primesc gol o-ncurca, dar ei au spus sa ma calmez ca mai dau cel putin unu.

Nici nu a inceput bine repriza a doua si golgheterul meu de anul trecut Sullivan inscrie dupa o superba pasa de 40 de metri a lui Jones :P . Desi pana la sfarsit am mai avut cateva ocazii de gol nu s-a mai modificat tabela.

Acum trebuie sa ma duc sa fac cinste, am obtinut cea de-a 25a victorie a mea :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy