Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] [Farul] - Rechinii


Muttley

Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Incheiem sezonul regulat in mare forma, chiar daca programul a fost unul destul de lejer, doar in ultima etapa avand derby la Craiova, pe care am reusit sa il castigam in minutul 94. Terminam pe Locul 1 dar situatia e atat de stransa, cu doar 7 puncte intre primul si ultimul loc) incat nu putem stii ce se va intampla in play-off, practic toate formatiile mai spera sa atinga un obiectiv.

Farul-Constanta_-Senior-Fixtures6bb2104c1dc18163.png

Liga-I_-Overview-Profile-29ab798ceb9519a99.png

Liga-I_-Overview-Profilee3682690494ce1a5.png

Link to comment
Share on other sites

Ei bine, da. Nu am facut un play-off deloc perfect, ba chiar am incheiat in genunchi, presiunea locului 1 a fost prea mult pentru noi. Iar cand in penultima etapa am pierdut 3-0 la Cluj, titlul parea compromis. Mai ales ca am reusit doar un 1-1 tras de par in ultima etapa la Viitorul. Totusi, norocul nostru a fost ca CFR a pierdut in ultima etapa, si astfel, pentru prima data in istoria clubului, Farul Constanta este campioana Ligii 1. Un trofeu muncit din greu, si nu as pune neaparat o surpriza, pentru ca avem un lot destul de solid in care in ultimii ani au fost investiti o gramada de bani. 

Farul-Constanta_-Senior-Fixtures231beb55737158be.png

Liga-I_-Overview-Profileea2d4230c6d8393d.png

George-Curca_-Inbox55ee010d1011afe7.png

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, kevinluci said:

I told ya. Te lasam sa te pregatesti de UCL

Nu e nevoie de mari pregatiri, intram direct in grupe. Unde o sa luam nana grav de la baietii mari, dar si milioane de euro pentru patronul nostru sa ii sifoneze :)

Link to comment
Share on other sites

Si jucatorii care au dus greul in aceasta campanie incununata de succes. De remarcat ca cei 4 jucatori din fata au inscris nu mai putin de 42 de goluri si oferit 23 de pase de gol, forta noastra ofensiva reprezentand principalul atuu in castigarea titlului. Nici la nivelul apararii nu am stat prost deloc, titularii avand toti patru medii peste 7.00. Probabil mai avem nevoie de un mijlocaj central foarte bun (Tarsa nu prea mai face fata), iar in poarta o sa il fortam pe Cristea sezonul urmator (Dur-Bozoanca si el e un pic dezamagitor).

George-Curca_-Inboxac342da7279975b4.png

Farul-Constanta_-Players-Players01ad5ed3da83a50e.png

Link to comment
Share on other sites

Pana la un anumit nivel sa zicem ca pot intelege cum castigarea titlului in Liga 1 te poate propulsa la echipa nationala a Romaniei. Dar cum face asta sa primesti oferta concreta de la AC Milan mi se pare destul de improbabil. Le-am refuzat pe amandoua, bineinteles.

George-Curca_-Inbox7f1fe8a7797dd865.png

George-Curca_-Inbox-251159a3c2ad26c81.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, kevinluci said:

De ceeeee??? La Milan era de mers..

Era, dar nu pentru Curca. Plus ca vrea si el sa vada cum e sa mergi cu Farul in Champions League, daca poate sa apere titlul castigat, mai sunt multe de invatat.

Link to comment
Share on other sites

O caruta de bani cafre ne vin din Champions League, dar din pacate nu am avut noroc la tragerea la sorti, si intalnind reprezentante din cele mai puternice campionate, sansele noastre de calificare chiar si in Europa League merg un pic spre zero. Totusi, poate reusim sa facem o figura frumoasa pentru suporterii constanteni.

George-Curca_-Inbox6ace79282db3fd93.png

George-Curca_-Inbox-2fa50747fdd6a20de.png

Link to comment
Share on other sites

La capitolul transferuri am cheltuit peste 5 milioane, si toti pe jucatori tineri sau foarte tineri (practic am luat atat nationalele U21 si U19 cat si echipele secunde ale cluburilor la puricat). Nu stiu daca vreunul dintre ei va devenit titular in acest sezon, poate o sa ii fortez un pic pe Puscas si Rosca pentru ca pana la urma am platit cel mai multi bani pe ei, dar ce e demn de retinut este ca acum avem aproape pe fiecare post cate o rezerva de calitate care are pana in 21 de ani. Bineinteles ca au trebuit sa si plece ceva jucatori pentru asta, si ca nu am incasat mare lucru pe ei, dar per total sunt multumit.

Farul-Constanta_-Transfer-Historyb96b3de8aa2e2e09.png

Am inceput sezonul acesta fix ca pe anteriorul - cu o infrangere in supercupa cu Steaua. Ne-am luat revansa fata de ei in campionat, acolo unde am mers perfect si dupa 7 etape avem tot atatea victorii, din care 5 meciuri fara gol primit. E clar ca suntem detasat pe primul loc, dar din Septembrie incep si meciurile in grupele Champions League, se aduna cartonase si accidentari si o sa trebuiasca sa rotim un pic mai mult lotul, asa ca nu imi fac nicio iluzie fata de un sezon de Invincibili.

Farul-Constanta_-Senior-Fixtures292db3536140dcd7.png

Liga-I_-Overview-Profile3def3314e04784f4.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Muttley said:

Legenda in devenire. Si avand in vedere ca Tarsa nu mai prinde prima echipa si ca el inca e titular indiscutabil sunt sanse mari sa prinda peste 200 de meciuri la Constanta. Cine ar fi crezut?

George-Curca_-Inbox3a80a7250cf7550d.png

Macar in joc sa-si arate valoare. N-ai incercat sa-l faci jucator mare si pe Mihalcea, alt jucator cu mare potential :D?

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Octavian said:

Macar in joc sa-si arate valoare. N-ai incercat sa-l faci jucator mare si pe Mihalcea, alt jucator cu mare potential :D?

Am incercat sa il aduc si pe Mihalcea imediat dupa promovarea in Liga I dar din pacate ei joaca pe acelasi post de AML si am avut de ales doar unul. Cred ca am fost inspirat.

Link to comment
Share on other sites

Normal ca odata cu meciurile din Champions League au venit si infrangerile. Am pierdut cu Valencia si Inter, dar cumva am reusit sa castigam total nemeritat impotriva celor de la Monaco. Cu toate ca am jucat acasa cu Valencia si Monaco, totusi ceea mai mare asistenta din acest sezon (si din istorie), un stadion pin de 15500 de spectatori s-a inregistrat in derbiul judetean cu Viitorul - pe care din pacate l-am pierdut. Cu toate acestea avem un avans considerabil in fata lor in campionat, si am mai trecut un tur si in cupa Romaniei, dupa o victorie a rezervelor noastre contra celor de la Metaloglobus.

Farul-Constanta_-Senior-Fixturesd48f77c8b0d00b86.png

Liga-I_-Overview-Profilee0ad95b24ca58a19.png

Link to comment
Share on other sites

Inca un upgrade la facilitatile de juniori care acum sunt la nivel de Great. Cu toate acestea nu prea producem nimic, si asta cred si pentru ca Junior Coachingul si Youth Recruitment nu s-au schimbat deloc de la inceputul carierei, si nici nu am optiunea de a cere conducerii imbunatatirea lor.

George-Curca_-Inboxd7b59dc479b1c2c6.png

Farul-Constanta_-Informationd2cba391cbbbcd12.png

Link to comment
Share on other sites

Doi jucatori deja semnati pentru perioada de iarna, sunt inlocuitori lui Dur-Bozoanca si Tarsa care nu isi mai gasesc locul la noi, fac un pic de galagie, si vor merge pe lista de transferuri si la echipa a doua intre timp.

Farul-Constanta_-Transfer-Centre24b62df7a41b7524.png

Link to comment
Share on other sites

Am incheiat anul calendaristic intr-un ritm nebun, cu 3 infrangeri consecutive in meciurile din Champions League. Am ramas cu victoria accidentala cu Monaco, si parasim rapid orice competitie europeana. Am mai rata si in campionat, pierzand cu Steaua si facand egal cu U Cluj, Dinamo si Voluntari, astfel ca intram in vacanta de iarna cu doar 6 puncte peste cei de la Viitorul.

Farul-Constanta_-Senior-Fixtures5d15c94f86f740b9.png

Liga-I_-Overview-Profilef3d66d703fbcf97f.png

Link to comment
Share on other sites

Nu incheiem deloc in cea mai buna forma sezonul regulat. Viitorul ne-a batut si in campionat si in cupa, iar dupa injumatatirea punctelor s-a apropiat la doar 3 de noi, asa ca totul se joaca, mai ales ca si Dinamo si Steaua stau la cotitura.

Farul-Constanta_-Senior-Fixtures586c4f68d506c547.png

Liga-I_-Overview-Profile-24a4afffb14201d90.png

Liga-I_-Overview-Profilecce1d597376daa9a.png

Link to comment
Share on other sites

Al doilea la rand! Cheie in acest titlu au fost meciurile cu Viitorul din playoff, cand spre deosebire de sezonul regulat am fost formatia mai buna si am luat 4 puncte din 6. De asemenea 6 puncte din 6 cu Dinamo, formatia de pe locul 3, asa ca se poate spune ca este un titlu cu totul meritat. Singura formatie pe care nu am putut sa o depasim a fost Steaua, si ei au prins locul 4. In schimb Voluntariului si CFR au facut figuratie in playoff. Am primit cel mai mare buget de cand suntem la club si va trebui sa avem grija ce transferuri facem, desi probabil vom continua politica de intinerire a lotului prin achizionarea de jucatori U21 sau U19.

Farul-Constanta_-Senior-Fixtures853d2f8ee5b7a77c.png

Liga-I_-Overview-Profileb59c9c0e58b00cec.png

George-Curca_-Inbox07aee6705d856ae8.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy