Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Templul Lui Ocneanu


Ibe

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Si "masina noastra de goluri". :wow:

Incercam sa nu intram in vorba cu el decat dupa meci. Are un ritual ciudat. Se scarpina pe burta si inchide ochii, dand impresia ca doarme. Si cand nu te astepti iti plaseaza o parte a corpului in minge.

post-4-1102791877.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Dat fiind faptul ca nu avem oameni, a trebuit sa ma orientez Rapid catre jucatorii pe free de pe piata romaneasca. Iar castigatorul este... Lascarache, exact omul de care aveam nevoie pentru a acoperi benzile, mai ales ca pe dreapta nu exista om.

Sau, cu alte cuvinte, iata pe ce s-au dus banii de pe Seatul lui Noelul...

post-4-1102792989.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Primul amical, de pe Templul lui Ocneanu, cu Pandurii. 96 de specttori, majoritatea copii de prin imprejurimi ( intrarea a fost libera). Vreme perfecta pentru fotbal.

Scorul a fost 2-2, dupa ce As FMRo conducea cu 2-0 la pauza. Din nefericire am picat fizic pe final. Goluri: Ibe - 2, unul din pasa lui Lascarache si unul dintr-un superb asist, cu capul, al lui Blondu' De fapt, la acea faza, adversarul direct lui direct s-a accidentat, strivit de corpolentul oltean. :hysterical:

De remarcat pofta mea de joc. :drool

Omul meciului: MAX :angel Noi am fost mereu impinsi in propriul careu si, daca nu ar fi fost Gophren cu niste interventii precise si Solsein, care a scos o minge de pe linia portii, scorul ar fi fost altul. Singurele faze au venit in urma unor contraatacuri. Mai mult, puteam chiar invinge, daca bulangiul de Admin, pe finalul meciului, ar fi pasat, in loc sa aleaga sa traga in portar, intr-o faza in care scapasera 3 oameni singuri cu portarul.

We rul. Asteptam urmatorul meci mult mai increzatori. Asta in ciuda faptului ca toti jucatorii zac pe undeva pe iarba, sunt ametiti, lesinati si nu mai au forta nici macar sa bea din apa de la cismea, care se gaseste din belsug. Ilici chiar ne-a speriat. AM crezut ca o sa vomite. Asta e viata. O sa invete sa slabeasca. Garantam.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Si Juventus Bucuresti il vrea pe Ilici. Astia sunt nebuni. Omul a jucat o repriza si a luat nota 6. Eu am dat 2 goluri, la dreaq. Dar Ilici, pe langa faptul ca il iubeste pe Becali, e Very Loyal. :wub: Asa ca, deocamdata, nu e nici o problema. Sa nu cumva sa apara echipe din prima liga, ca ne pleaca papanasul sef. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Al doilea amical. As FMRo - Tractorul Brasov. 4-2

Lesinati, adunati de prin carciumi, adusi cu forta. Admin a jucat superb. A driblat in careu [ana l-a agatat unul . Penalty transformat de mine, fara nici o emotie. A doua oara, contraatac, pasa de 20 metri, printre 2 adversari, data de Noel la Admin, Admin a intrat in careu si a centrat la Lascarache, care l-a executat pe portar.

Max a jucat iarasi superbine. A luat, insa, un gol din lov. libera de la 35 metri :(

Si ce sa mai zic? Un gol luat pe o grseala a lui Iulica. Inca 2 goluri date de mine, amandoua din pasele date de Mihai, amandoua date in minutul 90, amandoua pe contraatac. Note - eu 10, Admin - 10.

Omul meciului, eu. Pare prea usor.

Aratam a echipa. Suntem dopati cu incredere, respectiv papanasi. Asteptam primul amical tare, cu Apulum. Solsein isi freaca mainile.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

A semnat cu noi un al treilea atacant, care sa stea in umbra celor doi titulari. Adica in umbra mea, golgeterul la zi in amicale, cu 5 goluri in 2 meciuri. Si in umbra lui Blondu, care se bate ca o fiara cu fundasii adversi.

Iar numele atacantului este: Lavi Hrib. 31 ani. Obosit si multumit, pe moment, cu statutul de rezerva. Am sperante mari. Cred ca voi promova.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

FMRo- Apulum 3-3

Meci frumos. Toate golurile, din nou, pe contraatac. Suntem o masina de contre. Goluri: Ibe :P , Noelul (super gol, cu o centrare de pe dreapta si o infiltrare din linia a 2-a a lui Noel) si cu Lavi Hrib.

Gol primit de Max de la 30 metri, desi a aparat destul de bine in restul meciului. La o faza l-a invartit Maier pe Iuli de 3 ori inainte sa centreze de gol.

:ole:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Lool, Sibiu s-a interesat de Ilici.  :flush: Cand am refuzat, Ilici a izbucnit intr-un plans nervos si a fugit la cabine. Acum ma duc pana la el, cu niste clatite, ca sa il impac.

Si Juventus Bucuresti il vrea pe Ilici. Astia sunt nebuni. Omul a jucat o repriza si a luat nota 6. Eu am dat 2 goluri, la dreaq. Dar Ilici, pe langa faptul ca il iubeste pe Becali, e Very Loyal.  :wub: Asa ca, deocamdata, nu e nici o problema. Sa nu cumva sa apara echipe din prima liga, ca ne pleaca papanasul sef.  :wacko:

Se vede adevarata valoare... :hysterical: Uite o lista cu echipele la care ai voie sa ma vinzi: Steaua, Rochdale, Ternana, PSG, Milan, Barcelona si NK P**a...

P.S. Ibe, vreau si eu salvarea si baza de date

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Nu am mancat bataie de la Apulum si am luat-o pe coaja de la descultii de liga a 3-a de la Auxerre Lugoj. or 1-2 Au jucat foarte dur, dovada ca 3 dintre oamenii nostri s-au accidentat.

Lascarache - 1 sapt. (wrist sprained)

Noel - 5 zile (bruised jaw)

Admin - 5 zile (gashed leg)

In repriza a 2-a am fost nevoit sa il folosesc pe Ilici atacant. :P S-a descurcat in nota obisnuita. Adica 4 si o mare ocazie ratata, dupa o pasa a lui Blondu'

Vin meciuri oficiale si cred ca meciul asta a fost perfect ca sa ne bagam mintile in cap.

Ma ingrijoreaza Blondu. In 3 amicaluri nu a dat nici un gol si doar o pasa de gol. Diseara il ducem la femei. Poate isi revine, daca marcheaza acolo :fmro::capu

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Si primul meci din campionat. Emotii cat cuprinde. Ploiestiul m\pare un oras oke, spre deosebire de ce se vede din tren. :P

AS FMRo - Petrolul.

- Min 13, greseala Gophren, apara Max sutul lui Costache

- Min. 17, centrare de pe partea lui Iulica, Bar ia fata lui Solsein, loveste cu capul, bara transversala. Cateva balbe si Cheloo degajeaza. :help Mijlocul joaca sub orice critica...

- Min. 18, contraatac, scapa 4 oameni contra 2 fundasi, Admin nu paseaza, trece prin apararea lor ca prin branza, are in fata doar portarul, in dreapta e Blondu in pozitie regulamentara. Dar nu vrea sa paseze, dribleaza scurt si suteaza. GOOOOL 0-1 Din nou pe contraatac. :finger:

- Iuli il deposedeaza superb pe Orlando Sunt pe noi :punch: Crue joaca atat de prost, incat, daca nu as sti mai bine, as spune ca vinde meciul :think:

- Min 45, prelungiri, Corner Petrolul. Cap Mihart. Max scoate cu un reflex uimitor.

- Min 49. Admin suteaza in balarii, ca sa scape de ea..

- Min 55 Buca centreaza de langa solsein, mingea ia o traiectorie ciudata, se duce spre vinclu, scoate max

- Min 56 Sut violent Ene, retine max

- Min. 62, inlocuire, iese Noel si intra Tomesco. Noel vocifereaza, nemultumit de prestatia lui. Se indreapta vijelios spre scticlele cu apa minerala si le trage un picior cu sete. Tribuna urla.

- Min. 65, Mihalache depaseste un Gophren visator, ramane singur cu max, care respinge pana la solsein. Fara complicatii, Solsein o buseste in tribune.

- Min. 67, Orlando scapa de solsein, cursa de 40 de metri, sut pe langa, milimetric. Ai nostri incep sa se certe. Se simte golul in aer. Nu mai avem cum sa rezistam. Ma retrag eu un pic mai pe dreapta. Admin cu Lascarache primesc interdictie sa mai urce atat de des. Trebuie sa rezistam.

- Min. 72. Fault Gophren langa careu, lovitura libera batuta in bara de Mihalache.

- Min. 73 - inlocuire, iese lascarache, intra lavi hrib. Ma retrag eu pe dreapta...

- Min 75 - invalmaseala in careul nostru, mingea ajunge la blondu la 30 metri de propria poarta. Nimeni in fata lui. Alearga 15 metri, dar il ajunge un adversar. Da drumul la minge la Hrib. CUrsa a lui Hrib de 40 de metri, ratare la mustata. Il injur. Sentimentul e reciproc, il vad cum face un semn a lehamite.

- Min. 78. Orlando suteaza din 10 metri usor lateral, Max scoate cu greu in corner.

- Min. 82, superb Iulica, intre 2 adversari.

- Min. 83 - sun retragerea. 4-1-4-1. Toti in aparare. Hrib singur, in fata. Se respinge tot. Pe aici nu se trece !!!

- Min 84 - Cheloo buseste o minge jumatate de teren, Hrib preia, alearga 30 metri incoltit de 3 adversari, suteaza , respinge portarul. A 2-a ocazie imensa a lui Hrib. Mai sunt 6 minute. Cel mai greu meci de pana acum. :( Si e abia primul oficial.

- Min 87, resping o minge din propriul careu pana la Hrib, care iar scapa cu portarul adversar si iar rateaza. Incredibil !

- Min. 89, schimbare la trecerea timpului, ies eu, intra Ilici. Formula 5-4-1. 4 MINUTE DE PRELUNGIRE.

- Min. 93, Hrib se distreaza cu adversarii, centreaza, dar nu mai ajunge nimeni la minge. Ce mai conteaza, insa... Fluier final.

Offf, no comment.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Meciul nr. 2

AS FMRo-Caracal 3-2

I-am odihnit pe cheloo, pe gophren si pe noelu.

De fapt, punctul cheie al meciului a fost in minutul 26, cand am scapat singur si un advers a vrut sa imi zboare ghetele din picioare. Cartonas rosu. Asta la 1-0 (Gol TOmesco). Apoi au mai marcat Admin si cu Hrib.

Apoi s-a intamplat ceva ciudat. Au dat oltenii 2 goluri rapide. Si l-am bagat pe gophren sa pastrez rezultatul. A jucat dezastruos. A luat nota 2 ! :(:blink:

Scor final 3-2, inca o vitctorie. Omul meciului, Mihai, care a jucat fara pata. Un gol, o pasa de gol si la originea fazei de la al 3-lea gol.

Respeckt

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy