Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


  • 0

Cariere Fm 13


dasca

Question

De regula FM inseamna pentru mine Ascoli, Salamanca, 1860 Munchen, Derby County, Vitesse, Minerul Uricani si o cariera unemployed. De data asta, ca si la FM 12, inceputul va fi in Spania la Salamanca. To be continued...

Voi?

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 669
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Adica tine cu Arsenal de mic si a jucat(sau joaca) la Lille si are simpatie pentru Lille. Cum ar fi la noi Mutu ...e de mic suporter Dinamo dar dupa atata timp la Fiorentina ii simpatizeaza si pe italieni pentru simplul fapt ca a jucat acolo si s-a simtit bine.

Link to comment
Share on other sites

Greu cu Liverpool ...

Sa stii ca nu-i chiar asa greu.Am inceput cariera cu Liverpool si momentan merg bine, aici ma refer la Europa League unde mai am un meci de disputat ptr accederea in grupele EL.In campionat este putin mai ciudat, reusesc sa castig dar primesc pre multe goluri, nu-mi dau seama unde gresesc.

Oricum revin cu detalii dupa ce reusesc sa termin primul sezon.Inca ceva, uitam sa va spun ... am incercat sa-l cumpar pe Rusescu, iar nenea Gigi imi cere 4.6 mil pe el.Ok trec peste asta, doar este jucator valoros, dar din pacate liga nu-i accepta permisul de lucru si mi-am bagat picioarele in el transfer ...

Link to comment
Share on other sites

Am cumparat jocul. Imi place!!! Am inceput unemployed. M-au angajat cei de la Havant &Waterlooville (o echipa mica, pentru care cea mai mare performanta a fost o intalnire in turul 4 cu Liverpool in FA Cup :))) uite link aici, ). Cred ca o sa reusesc sa promovez. Cu board-ul nu prea ma inteleg bine, nu vor sa gasim un parent club :))))) o sa revin si cu alte info...

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Jucatori in ME mi se par chiar penibili,de fiecare data cand prind mingea o tin la picior se intorc cu spatele(nu inteleg asta),mingea le zboara din picior zici ca vine din gard si picioru zici ca li se rupe cand suteaza sau paseaza :))

Link to comment
Share on other sites

Salutare. Help me pleaseee !!! Am luat fm2013 .iso de pe net...il instalez fara nici o problema, intru in joc la fel de bine...dar dupa o anumita perioada de timp (cateva zile in joc) imi da o eroare crash dump . se poate face ceva in cazul acesta ???

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Razvanel/Desktop/crash%20fm2013.JPG

Cea mai buna solutie e sa-l cumperi!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

eu as lasa anul asta liber la crack

doar ca un experiment.

Se plangeau deja la comentarii, pe site-urile unde era postat, ca le iese din joc destul de repede. Deci am experimenta multi plangaciosi...

Salutare. Help me pleaseee !!! Am luat fm2013 .iso de pe net...il instalez fara nici o problema, intru in joc la fel de bine...dar dupa o anumita perioada de timp (cateva zile in joc) imi da o eroare crash dump . se poate face ceva in cazul acesta ???

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Razvanel/Desktop/crash%20fm2013.JPG

Cum ziceam pe un alt topic :D

Linkul catre my documents e doar bomboana de pe coliva.

Link to comment
Share on other sites

Fulham!Aici m-am gandit sa imi incep prima cariera in FM13.Dupa o prima analiza,la inceputul pregatirilor,eram destul de optimist,cu un lot destul de valoros(cel putin ca "nume"..cu jucatori ca Berbatov,Petric,Hangeland,Riise,Bryan Ruiz,etc...),insa cu varsta putin peste 30 de ani.Cu un mijloc destul de tanar,si fara experienta, am incercat sa aduc un plus "experienta"la nivel de prima liga,transferandu-l liber de contract pe Nigel Reo-Coker.Bani de transferuri..vreo 5 milioane,cheltuindu-i pe Dzagoev,pus pe lista de transferuri,si Anderson imprumutat de la M.United pana la sfarsitul sezonului.

Cu un fond de salarii destul de limitat,am incercat sa mai economisesc niste bani si am i-am vandut pe Duff(1 mil la Norwich),Schwarzer(375K la City) si Mahamdou Diarra(2.5 mil la Ajax).

Tactica(4-4-1-1)

GK - D.Stockdale

DR - Kelly DC - Hangeland DC - Hughes DL - Riise

MR - B. Ruiz MC-Sidwell MC-Anderson ML- Kacaniklic

AP- Anderson

ST- Berbatov

Dupa un inceput dezastruos,in primele 10 etape obtinand doar 9 puncte(2victorii,3egaluri,5 infrangeri),si cu un atac extrem de slab,marcand doar 8 goluri,am trecut intr-un sistem 4-3-2-1 cu 3 centrali,2 wingeri si un atacant.Echipa a inceput sa joace mai binisor,obtinand 3 victorii consecutive dintre care una contra lui Chelsea pe Stamford Bridge(2-0,dubla Ruiz),in cupa imi mergea bine,obtinand 3 victorii cu echipe mai slabute din ligi inferioare,in campionat locul 11 cu 22 de puncte la sfarsitul turului.

Ca o prima conculzie asupra jocului,mi se pare ca primesc niste goluri total aiurea,fundasii mei parca sunt la plimbare cand ataca adversarul.Pana acum,ce mi se pare putin deranjant(poate mi se intampla doar mie),mi se pare ca fundasii/mijlocasii laterali,pe faza de atac cand au oportunitate sa centreze,nu o fac absolut niciodata si incearca sa intre cu mingea in careu,ori pasand la marginea careului pentru mijlocasul central(este o chestie care ma scoate pur si simplu din miniti).Repet..poate mi s-a inamplat doar mie,fiindca nu manageriez vreo cine stie ce echipa..

Revenind la "micuta"mea echipa de pe Craven Cottage,a 2-a parte a sezonului a insemnat una cu foarte multe egaluri cu echipe destul de slabute de genul Swansea,Wigan,Norvich,infrangeri contra celor de la WBA.QPR etc...si spre surprinderea mea am avut si cateva victorii cu nume contra celor de la Tottenham,Liverpool si United...in rest nimic notabil in campionat,terminand pe un destul de slab loc 13,fata de pretentiile la inceputul sezonului.

In cupa mi-a mers mai binios,insa am avut si putin ghinion.In Capital One,am ajuns pana in semifinale un am pierdut in dubla mansa in fata celor de la Unite(4-2,2-1),cu specificarea ca in sferturi am eliminat Arsenal(3-0),iar in optimi Chelsea la penalty-uri dupa un 3-3 in cele 120 de min,iar in cupa Angliei am iesit din al 3lea tur eliminandu-ma Wolves.

Cam asa s-a descurcat Fulham in primul sezon(destl de slab totusi)..sa speram ca noul sezon va fi unul mai reusit,si poate cu putin noroc prinde si vreun loc de Europa League:D..

Daca v-am plicitisit,imi cer scuze..nu asta a fost intentia:)!

Link to comment
Share on other sites

Si eu inceput tot cu Fulham, insa am jucat doar 5 meciuri in camp si 2 in Cupa Ligii. Campionatul l-am inceput slab prin prisma rezultatelor, infrangeri in primele doua etape ale sezonului, insa jocul m-a multumit, 3-2 in prima etapa vs Sunderland, dupa ce am condus 1-0, insa Diarra mi-a luat rosu, apoi infrangere cu City 0-1, in care puteam marca macar odata..ocazii am avut, dar Hart a fost in zi de gratie. Ca urmare a jocului bun au urmat 3 victorii consecutive in campionat...doua cu rivalele locale, QPR si WH si una cu Swansea. In Cupa Ligii am trecut greu de Bristol dupa prelungiri, scor 3-2, apoi am fost eliminat in faza urmatoare de Reading, bine am jucat cu mai multe rezerve in meciurile astea de cupa..

Folosesc un 4-2-4 - 4 fundasi -1 DM- 1CM- 2 Wingeri si 2 ST. Transferuri n-am facut pentru ca eu debifez allow first window transfer bugdets. La anu' o sa-mi iau si eu un portar pt ca australianu' o sa se retraga cat de curand..pe lista e favoritul meu din realitate Guille Ochoa de la Ajaccio. La echipa ar mai trebui un RB, CD si un CM, in rest echipa mi se pare bunicica. Berbatov joaca bine la mine..are 4 goluri in 5 meciuri.

Nu stiu ce sa zic de apararea ta slaba, poate ca ai gresit ca l-ai dat pe australian...Stockdale ala mi se pare destul de slab, pe mine m-a slavat in cateva randuri australianu'...sa vedem acum cum o sa merg.

http://cloud-2.steampowered.com/ugc/578971143023323474/AED98DE3FD213409DBF81A09593DD66FAE25670A/

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

De ce daca un jucator valoreaza 20k imi cere de 100 de ori mai mult?

- eu ii ofer clubului 20k acum + 100k in rate -> nici nu vrea sa auda

- ii ofer 20k acum + 1mil in rate si imi cere 1,8mil acum + 60k in rate

Mai concret daca se poate

mi se par nerealistice ofertele in care suma oferita pe loc este de 50 de ori mai mica decat suma promisa in rate.

asa ca si echipa aia ti-a propus tot un deal "nebun" :)

you troll, they troll back :D

Cum ziceam pe un alt topic :D

Linkul catre my documents e doar bomboana de pe coliva.

esti rau :B:

Link to comment
Share on other sites

Incep sezonul 2,si cu cateva schimbari de lot sa speram ca vom ajunge mai sus fata de sezonul precedent.

Transferuri.

Andy Carroll 4.9 mil

Jonjo Schelvey imprumut

Jermaine Jenas liber de contract

Aly Cissockho 2.3 mil

Tongo Doumbia imprumut

Ben Amos imprumut

Marco Verratti imprumut

OUT

Berbatov 5 mil Chelsea

Richardson 2mil Birmingham

Sidwell 2.1 mil Leicester

Buget initial de transferuri 2.7 mil.

Link to comment
Share on other sites

mi se par nerealistice ofertele in care suma oferita pe loc este de 50 de ori mai mica decat suma promisa in rate.

asa ca si echipa aia ti-a propus tot un deal "nebun" :)

you troll, they troll back :D

Inteleg ce zici. Nedumerirea mea era alta.

De ce in dreptul jucatorului scrie o valoare iar clubul cere de 50 de ori mai mult? Daca imi cerea de 2-3 ori valoarea lui, mi se parea ok.

Eu daca am un jucator care valoreaza 100k nu o sa reusesc niciodata sa-l vand cu 5mil.

Am facut un experiment. Jucatorul valoreaza 20k si am negociat doar cu banii jos (fara rate).

- am oferit 60k - a refuzat.

- apoi 100k si tot asa pana la 500k

- mi-a cerut 1,6mil

- am reusit pana la urma sa-l iau cu 1,1mil.

Ce e cu diferenta asta asa mare?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy