Jump to content

Capitanii Ligii I


Recommended Posts

@ Claudio:

Eu spun situatia de acum. Canu este capitanul oficial. Era si inainte de accidentare, si chiar cu Wesley inca in club.

E foarte posibil sa nu ramana. Insa nu cred ca va fi desemnat Sanmartean capitan. Milanov e a 3 optiune pt postul de capitan.

Link to comment
Share on other sites

Dinamo:

Capitan - Catalin Munteanu; Vicecapitan - Ionel Danciulescu

Pandurii:

Capitan - Ousmane Viera; Vicecapitan - nu am gasit nimic oficial dar in opinia mea Dan Nistor (o sa vedem in viitor cand nu v-a juca Viera)

CFR Cluj:

Capitan - Ricardo Cadu; Vicecapitan - Vasile Maftei (l-a inlocuit pe Gabi Muresan in aceasta vara)

Vaslui:

Capitan - Ousmane N'Doye e capitanul oficial din cate stiu eu pentru sezonul 2011-2012; Vicecapitan - ca si la Pandurii nu se stie cu certitudine

Otelul:

Capitan - Sergiu Costin; Vicecapitan - Gabriel Giurgiu

Link to comment
Share on other sites

@ Claudio:

Eu spun situatia de acum. Canu este capitanul oficial. Era si inainte de accidentare, si chiar cu Wesley inca in club.

E foarte posibil sa nu ramana. Insa nu cred ca va fi desemnat Sanmartean capitan. Milanov e a 3 optiune pt postul de capitan.

Nu stiu exact de unde ai tu datele astea. Milanov nu stie sa lege inca 3 propozitii in romana si tu il vezi capitan? Sanmartean a mai fost, nu i se potriveste perfect dar este o solutie.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu exact de unde ai tu datele astea. Milanov nu stie sa lege inca 3 propozitii in romana si tu il vezi capitan? Sanmartean a mai fost, nu i se potriveste perfect dar este o solutie.

Milanov a fost capitan cu Sparta Praga (in retur).

Asta cu legatu vorbelor in romana, intr-un vestiar care nu vorbeste romana nu stiu daca e corect. A, ca reprezentativ, prin evolutii, si prin nationalitate e Sanmartean, asta e altceva. Dar nu intotdeauna a fi reprezentativ= a fi capitan. SI nu intotdeauna solutiile cele mai evidente sunt si cele mai alese/corecte.

@ Alec,

La Vaslui capitanul clubului e Gabriel Canu. El a fost accidentat, acum e in proces de a se recupera definitiv. Exista posibilitatea ca el sa nu joace si sa plece. De asta Ousmane Ndoye a fost ales capitan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Generaţia de Aur

Capitani.png

Asta ar fi statistica capitanilor dupa primele 5 etape.

Astra: Gaman - capitan / ? - vicecapitan

Ceahlaul: Vitelaru - capitan / Cazan - vicecapitan

CFR Cluj: Cadu - capitan / G. Muresan - vicecapitan

Chiajna: Ghionea - capitan / Paraschiv - vicecapitan

CS Severin: Balau - capitan / Mitic - vicecapitan

CSMS Iasi: R. Tincu - capitan / Onofras - vicecapitan

Dinamo: C. Munteanu - capitan / Danciulescu - vicecapitan

FC Brasov: L. Munteanu - capitan / Buga - vicecapitan

FC Vaslui: N.Doye - capitan / Cânu - vicecapitan

Gaz Metan: Cr. Todea - capitan / ? - vicecapitan

Gloria: V. Năstase - capitan / Cafasso - vicecapitan

Otelul: Sg. Costin - capitan / Giurgiu - vicecapitan

Pandurii: Viera - capitan / ? - vicecapitan

Petrolul: Mustivar - capitan / ? - vicecapitan

Rapid: Pancu - capitan / Bozovici - vicecapitan

Steaua: Bourceanu - capitan / Tanase - vicecapitan

U Cluj: Szilagyi - capitan / V. Gheorghe - vicecapitan

Viitorul: Dică - capitan / Larie - vicecapitan

Sugestii, pareri, opinii?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cu Pancu la Rapid accidentat, face sens, dar cu Danciulescu nu prea sunt de acord cu rationamentul asta: X-ulescu e capitan sigur la echipa Y, dar in tur o sa joace 2 meciuri, iar din retur nu se stie daca o sa mai fie la echipa. O sa modific in postul initial. Mai sunt alte greseli/pareri?

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

E ciudata faza cu capitanul, mai ales daca nu joaca. Uite azi de exemplu, la conferinta de presa sustinuta de Dario Bonetti, Catalin Munteanu a fost prezent si el in calitate de capitan al echipei. Deci Danciulescu este probabil vice-capitan.

Link to comment
Share on other sites

C. Munteanu e capitan chiar daca Danciulescu ar juca titular cu siguranta. Danciu nu a vrut niciodata sa i-a in primire banderola, cu atat mai mult in situatia dificila pe care o are acum cu Bonetti.

La Astra pune-ti cum vreti, dar Mihalache e de 5 ani la Astra si el era capitan daca tin bine minte sezoanele trecute cand juca titular. Eu unul asa as pune: 1. Mihalache, 2. Gaman. La Pandurii chiar nu sunt sigur si nu are rost sa ma pronunt cu Nistor doar dintr-o presupunere.

Nu sunt sigur dar parca Sanmartean a avut banderola cu Steaua.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy