Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Echipa Secunda Poate Promova?


Bogonici

Recommended Posts

Salut!

Eu manageriez Pandurii si sunt momentan in sezonul III.In sezonul II totul a mers foarte bine,reusind sa ajung in Finala UCL,si sa iau campionatul si cupa in ambele sezoane.Echipa U19 merge destul de bine,iar acum multi jucatori au fost promovati la echipa secunda(majoritatea regenuri),jucatori pe care daca i-as juca in jur de 2-3 ani ar deveni super-staruri ale Europei.Insa tinand cont ca am o echipa destul de buna,si am destui de multi jucatori pe unele posturi(6DM si 4 RB),printre care sunt jucatori foarte buni precum Lesjak,Caceres,Hernandez,Matel,Aksentijevic sau Souza,imi e cam greu sa ii joc pe tineri.Am incercat sa ii imprumut,insa fara mare succes...

Acum ma intreb daca pot face ceva ca si echipa secunda sa promoveze.Sunt sigur ca aceasta echipa s-ar clasa in primele 10 in Liga 1(echipa secunda).Insa chiar nu stiu in ce liga e sau daca poate promova.Daca echipa s-ar afla in Liga a II-a,multi jucatori s-ar obisnui cu fotbalul romanesc(majoritatea sunt internationali africani),si ar avea sanse reale sa joace pentru prima echipa.

Oare ce pot face eu ca si echipa secunda sa promoveze,sau mai bine zis ''echipa secunda poate promova''?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri;)

Link to comment
Share on other sites

S-a mai discutat cu echipa secunda, da un search. In Liga I nu poate promova, cum ar fi daca ai vedea IRL un meci decisiv pt campionat Dinamo vs Dinamo II?

Stiu ca echipa secunda nu poate promova in Liga 1:)))).Dar Dinamo II macar e in liga secunda.Echipa secunda a Pandurilor e prin Liga a III-a sau a IV-a,sau nici macar nu stiu daca e inscrisa in vreo liga......

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca echipa secunda nu poate promova in Liga 1:)))).Dar Dinamo II macar e in liga secunda.Echipa secunda a Pandurilor e prin Liga a III-a sau a IV-a,sau nici macar nu stiu daca e inscrisa in vreo liga......

Asa ai dat inteles ca vrei sa promoveze in Liga 1. Poti sa modifici cu FMRTE si sa introduci Pandurii II in locul alteia din Liga 2. Daca vrei cu editor trebuie sa incepi din nou.

Link to comment
Share on other sites

ba esti nebun?? "In sezonul II totul a mers foarte bine,reusind sa ajung in Finala UCL" :capu

Si ce te bagi ma tu?Ce te bagi,ce nu crezi ca sunt alti antrenori mai buni decat Guardiola,putin suport pentru el daca se poate,ete na la ei.

Link to comment
Share on other sites

ba esti nebun?? "In sezonul II totul a mers foarte bine,reusind sa ajung in Finala UCL" :capu

Altii au batut Barcelona cu Minerul Uricani la scor de neprezentare din primul sezon. Cica orice e posibil, asa mi-au zis <_<

Imaginile nu sunt modificate,deci nu prea am cum sa mint.Daca am ajuns acolo cu Pandurii,atunci inseamna ca se poate.Tinand cont ca am avut bugete in primele 2 sezoane in jur de 2,5 milioane insumat,inseamna ca nu sunt chiar praf la jocul asta.Nu spun ca nu am dat realoaduri,desi victoriile cu Bayern ,PSG in deplasare nu au fost cu reloaduri.Din grupe oricum ieseam fara reloaduri.Iar in sferturi la fel.In nici un meci insa nu am fost nevoit sa dau de mai mult de 3 ori reloaduri(doar in cel cu CSKA din semifinale cand aveam nevoie de un 1-1,pe care l-am si obtinut de altfel.oricum in acel meci pierdeam mai mereu la un gol diferenta,si am vazut ca se poate si am crezut pana la capat).In primul meci incercam sa imi inteleg adversarul,si jucatorii acestuia,apoi nu mai aveam probleme.Sa stiti ca nu mereu atacantii sau jucatorii cu nume iti fac probleme...Insa asta nu inseamna ca nu am stiut sa imi fac echipa,tactica sau sa imi aleg jucatorii.Daca voi va chinuiti sa luati UCL cu Barcelona,folosind sute de reloaduri e treaba voastra.In viata reala e imposibil sa faci asa ceva,dar jocurile sunt doar o realitate virtuala.

Si vreau sa termin cu subiectul asta!Cine vrea sa ma creada ,ma crede.Cine nu,nu...Eu macar am demonstrat ca se poate.

Gaming placut in continuare;)

Link to comment
Share on other sites

Eu te cred pe cuvant. De altfel, nu pot percepe cum de nu ai incercat sa "visezi" la mai mult. Nu in orice zi poti vedea Pandurii castiga UCL. Bate fierul cat e cald! Sau te-ai gandit dupa primele 3 reload-uri: "De ajuns! De la 3 in sus simt asa un fior cum ca as trisa"? Sincer iti spun acum... Nu vei avea niciodata un sentiment complex in legatura cu jocul pana nu vei inceta sa mai joci cu reload-uri.

Link to comment
Share on other sites

Eu te cred pe cuvant. De altfel, nu pot percepe cum de nu ai incercat sa "visezi" la mai mult. Nu in orice zi poti vedea Pandurii castiga UCL. Bate fierul cat e cald! Sau te-ai gandit dupa primele 3 reload-uri: "De ajuns! De la 3 in sus simt asa un fior cum ca as trisa"? Sincer iti spun acum... Nu vei avea niciodata un sentiment complex in legatura cu jocul pana nu vei inceta sa mai joci cu reload-uri.

Sincer eu la inceputul jocului ma multumeam sa termin si pe 3 in grupa.Chiar sa si ajung acolo.Insa am inceput bine: victorie cu Bayern si egal cu Napoli si mi-am zis de ce nu?Chestia asta o facusem si cu U Craiova in FM11(atunci am ajuns in semi finale,dar diferenta Pandurii UCV e foarte mare).Oricum eu am fost foarte multumit cand am iesit din grupe,iar apoi am facut meciuri foarte bune.Iar in meciul cu CSKA,daca nu era in semi finale,nici nu imi pasa.Nu era o problema daca pierdeam.Dar m-am gandit ca era ceva foarte tare sa ajungi in finala.Iar CSKA nu era Barcelona sau Real,totusi fiind o echipa accesibila.Acasa facusem 0-0 din prima,deci nu am avut probleme,iar in deplasare luam bataie numai cu 1,2-0 si mi-am dat seama ca e posbil sa trec mai departe.Per total cred ca doar la 5 meciuri am fost nevoit sa dau reload.3 in grupe,unul in preliminarii si 1 in semifinale.

Si speranta a murit ultima,,,,,si am ajuns in finala.(fara exces de reloaduri)

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau pentru tine, dar nu ai inteles nimic.

5. Nu încercati sã ne impresionati cu performante "senzationale" de genul Liga Campionilor cu echipe din România în primul sezon sau zeci de titluri luate cu cluburi românesti, dar fãrã folosirea de jucãtori români. Nu suntem chiar asa usor de impresionat si nu credem în basme cu jucãtori codati si reloaduri.

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Off, altul pleaca, altul vine. De unde apareti mah? Amice, joaca fara reload, fmrte, editor, ca sa vezi unde esti ca manager, "capischi"? Iti garantez ca oricat de talentat esti la acest sport nu poti face minuni cu Pandurii.

Vrei sa-ti spun ceva? Ai dat reload sigur sigur si la cateva meciuri din campionat, alea mai importante asa. Vreau sa vad din screen-urile tale, cel putin 3 meciuri in care ai primit gol in min 85+ si ai pierdut puncte.

Link to comment
Share on other sites

Din grupe oricum ieseam fara reloaduri.

Per total cred ca doar la 5 meciuri am fost nevoit sa dau reload.3 in grupe,unul in preliminarii si 1 in semifinale.

O fi primul meu an de cand joc fm dar totusi nu vad rostul reloadurilor , te simti mai antrenor asa cand dai restart ? Pacat ca nu e si in viata reala asa , sa ai sansa sa dai 3 reloaduri dar sa nu faci exces de ele .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy