Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Fc Vaslui Surpriza Champions League?


Ionut91

Recommended Posts

Am hotarat sa incep si eu un "story" cu o echipa romaneasca.Am ales Vasluiul pentru ca mi se pare o echipa foarte buna,insa planul meu este sa schimb politica de transferuri a lui Porumboiu.

Voi incerca sa transfer numai jucatori romani sub 21 cu care voi spera ca intr-un viitor apropiat sa fac o figura frumoasa in LC si de ce nu sa o castig.

O voi lasa mai usor cu printurile pentru ca imi este extraordinar de greu sa uploadez colo,adauga link aici,etc.,dar daca veti vrea sa vede vreun jucator sau rezultatul unu meci va voi arata.

Voi reveni in cateva minute cu transferurile si amicalurile

Link to comment
Share on other sites

Am adus foarte multi jucatori,toti romani si am incercat sa scap de aproximativ toata echipa veche a Vasluiului.

Iata si transferurile mele,toti cu banii jos:

transfersini.png

si jucatorii vanduti

transfersout.png

Am luat o suma frumusica pe ei,plus ca am scapat de salariile enorme ale unora dintre ei.Asa arata acum lotul Vasluiului:

lote.png

A mai ramas sa il vand pe Ozeia si Zappinno in urmatoarea perioada de transferuri.

Am reusit sa perfectionam si cateva amicaluri cu rezultate destul de bune pentru noii jucatori

amicale.png

Urmatorul meu post va fi la jumatatea sezonului.

Link to comment
Share on other sites

Puteai lua mai multi bani pe Wesley si Adailton. Stiu ca Adailton e pe finalul carierei, dar 250 K e o suma jenanta, uitandu-ne la cum joaca. Oricum, ti-ai facut echipa frumoasa. Ti-as ecomanda sa-l iei pe Serediuc de la otopeni ca vad ca nu pre ai prea multi DR.

Link to comment
Share on other sites

Pe postul de DR vreau sa il am numai pe Zaharia,mi se pare un jucator extraordinar.mcity am dat atat pentru ca primise deja o oferta de la Southampton in valoare de 2.2mil,l-am vrut foarte mult in echipa mea si deaia am dat atat,in plus am si de unde ma:)).

Srdjan pe Adailton nu a vrut nimeni nici in ruptul capului sa dea mai mult.

S.Ilie,Antal si Neagu au fost pe lista mea de transferuri dar pur si simplu nu erau interesati de Vaslui,nu stiu de ce.

Mai am 3 jucatori pe lista mea toti 3 romani de viitor care vor veni la urmatoarea perioada de transferuri.

De Bus de la CFR Cluj ce ziceti?L-am luat pentru 650k,la fel voi face o oferta si pentru Himcinschi de la Empoli.

Si Voican de la U Cluj mi se va alatura pentru ca intr-o alta salvare am vazut ca avea atribute destul de bune pentru un AMC.Daca mai aveti ceva sfaturi cu jucatori romani?

Vreau o echipa romaneasca 100%.

Link to comment
Share on other sites

iam dat 250k pe an,250k euro la semnatura lui si 250k agentului,eu zic ca a fost o oferta buna.nu am trisat cu nimic daca asta insinuezi.

Nu stiu cum a ales Vaslui in loc de Southampton, intelegi? Cat de mica sa fi fost oferta englezilor ca el sa aleaga Vaslui.

Link to comment
Share on other sites

Poate din cauza ca noi jucam in Champions League si ei nu:P.Oricum ne-am facut de ras acolo..Lyonu masi

Si nu o sa fie un story din 3 ss si 2 postari:P,cel putin momentan zapada aici la mine are peste 1m jumate deci nu prea am ce face,curentu vad ca nu pica asa ca am timp pentru FM

Link to comment
Share on other sites

jucatori tineri si de perspectiva ar fi Serediuc, Peteleu, posibil si Ionut Rada (de la Pandurii, nu de la CFR) Brata si Ormenisan, daca iti trebuie portar...si sa nu uit de Rafi Stanescu care o sa fie liderul echipei la 20 de ani ;)...posibil si Darius Buia sa fie bun, insa nu bag mana in foc pentru el...

si mai era la Timisoara unu' Ilie...nu stiu si prenumele, dar imi pare ca juca fundas

Link to comment
Share on other sites

Am ajuns si la jumatatea primului meu sezon cu FC Vaslui.Sunt destul de multumit de prestatia echipei in ciuda faptului ca am achizitionat un lot intreg.In campionat am dominat insa se putea si mai bine,linia defensiva a fost pur si simplu la pamant in fiecare meci.

Daca in Liga I am dominat autoritari(exceptie facand 3 meciuri cand incercam sa le dau sansa si unor jucatori sa joace)63631882.png

in Liga Campionilor nici nu am contat,poate doar cu Twente,Lyon ne-a spulberat pur si simplu,parca au jucat intre ei30367188.png

Nici in Cupa UEFA nu am reusit ceva extraordinar terminand pe ultimul loc in grupa si surpriza Sporting a terminat pe 3.

Clasamentul dupa 18 etape arata bine pentru noi

99325666.png

Si lotul

65356317.png

Atat deocamdata.Cel mai probabil deseara voi posta sfarsitul sezonului.

Link to comment
Share on other sites

Cam sec...nu vreau sa fiu carcotas, dar asta nu prea e story, e doar o prezentare de cariera care mergea mai bine pe thread-ul de "Cariere FM 2012". Un story presupune mult mai multe detalii decat 3 poze si ... gata, am castigat campionatul ! Si peste 5 post-uri o sa fii deja in al 3-lea sezon. Parerea mea, esti liber sa faci cum vrei.

Multa bafta !

Link to comment
Share on other sites

Ne poti spune ceva de tactica folosita sau e secret?Ai lot foarte bun,cred ca vei lua campionatul.Tucudean e cam inconstant trebuie sa te gandesti sa aduci un atacant bun pentru concurenta pe post.Bafta!

Da stiu de aceea l-am adus pe S.Bus si sper ca sa il aduc si pe Himcinschi desi as vrea un atacant cu experienta gen M.Niculae.

Tactica este un 4-2-3-1 in functie de ce pozitie joaca cel mai bine un jucator,de exemplu asistentul meu mi la indicat pe Tucudean ca un target man pe atac si asa la toti jucatorii.Arata cam ciudat tactica o sa fac un print.

Cam sec...nu vreau sa fiu carcotas, dar asta nu prea e story, e doar o prezentare de cariera care mergea mai bine pe thread-ul de "Cariere FM 2012". Un story presupune mult mai multe detalii decat 3 poze si ... gata, am castigat campionatul ! Si peste 5 post-uri o sa fii deja in al 3-lea sezon. Parerea mea, esti liber sa faci cum vrei.

Multa bafta !

Da stiu da nu prea ma pricep la povestire,oricum apreciez critica.O sa ma informez mai mult dupa storyul tau cu Real.

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy