Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Wonderkids In Romania


Bogonici

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Defapt lam luat chiar inainte cu o zii sa apara articolul pe sport.ro... il am pe valer somesan ca scouter prin romania si mi la recomandat. Am decis sa il cumpar iar ieri am vazut pe sport.ro ca este urmarit de juve. Sper sa imi confirme cu adevarat acest lucru :))

Link to comment
Share on other sites

Cu Steaua in 2018, am 4 jucatori romani foarte buni, si sunt regeni foarte buni. Dar la inceputul sezonului mi-a revenit din imprumut un atacant argentinian foarte bun si tanar, pe el il foloseam atacant de baza si pe jucatorul roman incercam sa-l integrez, sa se obisnuiasca cu tactica, echipa etc. Aproape de sfarsitul turului reusisem ce-mi propusem, dar mi-a venit o oferta pe Borostean de 10,25 mil de euro de la Derry city si Becatlonul a acceptat in locul meu. Jucatorul a fost luat de la U Cluj pe 4 mil. Am buget de transferuri de 35 mil, si la salarii 20 si ceva de mil.

Link to comment
Share on other sites

Din Romania sunt asa : Fabian Himcinschi,Stefan Tira,Bumba,Stanescu,Stanciu,Peteleu,Negrut,Laurentiu Branescu,David Lazar,Octavian Ormenisan,Cornel Rapa,George Tucudean,Sergiu Bus si Silviu Pana. Toti cu un antrenament si un tutoring potrivit ajung titulari la nationala .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salut :) ! Am creat acest topic pentru ca nu am vazut sa mai existe vreunul asemanator.

As vrea sa postati aici ce tineri romani, de perspectiva, considerati ca dupa cativa ani pot ajunge adevarate staruri pentru campionatul romanesc si nu ma refer la regeni.

Voi incepe eu.

tiberiuserediuc30iun201.png

Uploaded with ImageShack.us

:D

Link to comment
Share on other sites

Probabil ai citit articolul ieri pe sport.ro .E un jucator bun insa e destul de scump in al 2 lea sezon .Eu nu pot sa il iau pe mai putin de 400k.

L-am luat pe Markus cu 60 k in iulie 2012...

Link to comment
Share on other sites

Claudio : mersi de pont

L0n3: Asta ,domnu' troler du-te cu trenuletul tau de aici si revino altadata cu ceva serios pentru acest topic sau blocheaza acceleratia la tren...

yogi : off- Cand am zis ca in unele locuri e putina debandada in topicuri m-a durut poponeata de la reactiile unora..Ai dreptate trebuia sa pun poza pentru ce am zis in celalat topic facut in plus http://www.fmro.ro/forums/index.php?showtopic=13121&hl=&fromsearch=1 dar bine aranjat si cu un nume mai potrivit. Pentru cum a decurs acest topic am avut indoieli si nu am mai pus poza ,mai ales ca s-a mai mentionat de el de 3 ori pana la mine..Markus un atacant (dlf) talentat pe care am dat doar 35k in 2012

Am zis sa pun si eu un jucator tanar ,foarte ieftin si promitator : Andrei Voican un Amc (trequartista) care da multe goluri si costa doar 75k in 2012

122271voican.GIF709920markus.GIF

Link to comment
Share on other sites

Pai cat ai dat pe Markus, 35k cum arata in poza sau 60k cum ai zis in primul post. E din ce in ce mai greu sa inteleg ce scrii.

Aveam FM inchis in primul post, era o cifra aproximata si mult mai mica decat 400k cum a scris bogonici ,in fond asta era ideea..Sper ca acum iti este mai usor sa intelegi..

l0n3 : Ti-am blocat eu acceleratia ..Cat dreacu sa le creasca valoare daca nu au nici o luna de cand i-am cumparat....ca deobicei te bagi ca musca-n lapte.. drum bun cu trenuletul.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa invete mititelul de el. Cand te lauzi ca ai luat nu stiu ce jucator incredibil de ieftin si bun, pune poza cu atribute si cu history. Asta ca sa stie lumea ce afacere ai facut.

Si lasa arfele deoparte ca nu pacalesti pe nimeni. Daca ti-am lezat egoul , nu imi cer scuze,that is!!!

Link to comment
Share on other sites

Vad ca nu a zis nimeni de Ionut Putanu, LD (Cover), de la Viitorul Constanta. E foarte bun, mai ales daca il antrenezi cum trebuie la marcaj, tackling si pozitionare. Are viteza, anticipare, determinare, are toate calitatile fizice in jur de 15... Il am la Craiova, l-am luat liber de contract cand am promovat in Liga a III-a (am patch-ul cu "noul sistem competitional" si am luat echipa din L6).

L-am mai luat si pe Gugu (tot liber), Bumba (275K), Negrut (100 sau 150K) si ii mai aveam din L5-6 pe Cobrea in poarta, Stefan Blanaru in atac (nu e asa bun dar m-am invatat cu el si nu il mai dau nici daca joc in CL), Sorin Busu fundas stanga, si pe parcurs au mai fost Chitosca si Peteleu imprumut si altii mai batrani ca Alex Piturca, Mihai Panc, Croitoru, etc. Am jucat finala cupei cu Steaua in 2015 cand eram in Liga a III-a si am jucat si finala cupei la U19 in acelasi an, iar acum in Liga a II-a am reusit sa ii transfer pe Sapunaru (31 de ani) si Stancioiu (34 de ani) - veteranii echipei, Serediuc, Mihai Roman cel tanar (ambii liberi), Nastasie (imprumut) dar nu il suport deloc. Iar in rest am jucatori din propria pepiniera si cativa culesi de Ion Ionescu din tara. Mai am inca 3 regeni africani, unul din ei a costat 200K atunci cand eram in L4, dar am riscat si l-am adus cu toate ca nu am putut trimite scouterul pentru un raport. L-am luat doar pe baza a cateva atribute vizibile si acum a ajuns sa fie ofertat din Liga a III-a de Saint-Ettiene si AS Monaco. A crescut in 2 ani incredibil, este un MC ce joaca AP (S). Sper sa il vand in maxim 3 ani cu >5 milioane.

Am scris asta pentru ca zicea cineva ca nu a reusit sa duca o echipa la nivel continental cu jucatori romani. Sper sa reusesc eu, pana acum totul pare ok, oamenii vin la stadion in nr. mare inca din Liga a VI-a si cresc de la an la an, banii curg si inca nu am vandut decat un jucator pe 400K (si nici macar nu il folosisem prea mult, era doar bine vazut). Nu o sa folosesc niciodata mai mult de 3 straini (cu exceptia celor din academie, care au si nationalitate romana) si maxim unul dintre ei sa fie luat din afara tarii, iar ceilalti doi din ligile inferioare din Romania, si o sa incerc sa folosesc multi jucatori din academie si mai putini gasiti de scouteri. Ceea ce sper sa fac e sa aduc Training&Youngsters Facilities la maxim in urmatorii ani si sa aduc youth coaches foarte buni la club. Am afiliat deja ceva cluburi pentru a trimite pustii care nu au loc imprumut.

Link to comment
Share on other sites

http://www.fmro.ro/f...ds&fromsearch=1

Exista :) pacat ca nu se pun poze ..dar exista

off- avand in vedere discutiile din celalat topic am decis sa postez aici

Markus un atacant (dlf) talentat pe care am dat doar 35k in 2012

Andrei Voican un Amc (trequartista) care da multe goluri si costa doar 75k in 2012

Alinoys Cat ai dat pe T. Serediuc? Eu l-am cumparat intr-o cariera anterioara si a venit pe 1 mil de euro ,apoi l-am vandut pe 3 milioane. Bunicel jucator acopera toata banda dreapta...

132551voican.GIF

760621markus.GIF

Link to comment
Share on other sites

unul din ei a costat 200K atunci cand eram in L4, dar am riscat si l-am adus cu toate ca nu am putut trimite scouterul pentru un raport. L-am luat doar pe baza a cateva atribute vizibile si acum a ajuns sa fie ofertat din Liga a III-a de Saint-Ettiene si AS Monaco. A crescut in 2 ani incredibil, este un MC ce joaca AP (S). Sper sa il vand in maxim 3 ani cu >5 milioane.

Cand erai in liga a-III-a, St. Etienne si Monaco ti-au ofertat un jucator si patronul nu s-a bagat peste tine? Ciudat..

Link to comment
Share on other sites

Te certi singur L0n3 si ar trebuie sa le scrii la toti din acest topic daca tot vorbesti de printuri.. ma faci sa ma repet..te bagi ca musca-n lapte (daca citesti posturile de mai sus nu eu folosesc cuvintele "incredibil" sau "minunati")

N-am nimic cu nimeni in afara de tine. Nu stiu de ce imi esti asa de "drag".

Si era un sfat cel cu pozele. Restul e ca sa facem atmosfera pe forum pentru ca din cate tin minte chiar tu te plangeai ca forumul asta n-are acel "je ne sais quoi"...

Acuma hai fugi sa te joci in continuare si sa descoperi multi tineri romani promitatori.

Tu du lu

Link to comment
Share on other sites

l0n3: Eu stiu ca vrei sa ma prinzi dar aici ai ratat. Ma sfatuise si yogi din cauza acestui post http://www.fmro.ro/f...l=&fromsearch=1 .Oricum eu te iert :D numai repet ce am zis de doua ori sus :) si te astept sa dezbatem "acel "je ne sais quoi"... pe celalat post.

edit: I-au sters postul ,e mai bun asta wonderkidsii de la Romanie

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy