Jump to content

Sergiu'S Story


Sergiu11

Recommended Posts

First Chapter

Welcome to CSKA

Un Audi gri parcheaza in fata unei cladiri uriase cu sigla echipe CSKA Sofia pe ea. Din masina iese un tanar in graba si intra

in cladire.Tanarul a intrat sfios si se uita nedumerit in cladire.Secretara veni si il anunta ca Dl.Ivo Ivanov il asteapta in birou.

Sergiu se indrepta spre o usa mare pe care scria "Mr.Ivo Ivanov Chairman of CSKA".Intra intr-un birou mare si plin cu poze din meciuri si cu o sumedenie de cupe , un domn inalt statea la birou cu un contract si un pix in fata framantandu-se.

Sergiu : "
Buna ziua . Mi s-a spus ca ma-ti chemat
."
Ivo Ivanov :
"Da ,sigur ia loc.Te-am chemat aici pentru ati face o propunere.
"
Sergiu:"
Da sigur va ascult ?
Ivo Ivanov:"
Vreau sa iti propun un contract ca antrenor al echipei CSKA Sofia
."
Sergiu:"
DA !? Glumiti , nu.
"
Ivo Ivanov:"
Nu , nu glumesc.Nu te grabi asteapta sa iti spun despre ce e vorba.Vreau sa iti propun un contract pe
un an cu optiune de prelungire pentru inca doi .Am decis sa il demitem pe fostul antrenor dupa ce am avut un sezon dezastros cu o clasare pe locul 12 in campionat , am reusit sa mai spalam
din rusine dupa ce am castigat Cupa Bulgariei reusind sa prindem EL.
Deci , ce spui accepti ?"
Sergiu:"
DA , ce altceva as putea sa spun ! Sunt inca uimit si va multumesc din tot sufletul pentru ca
mi-ati acordat o sansca si va promit ca nu o sa va dezamagesc."
Ivo Ivanov :"
Sa speram ca asa va fi . Maine la 10:00 ai primul antrenament . Succes ! La revedere.
"
Sergiu : "
Multumesc . La revedere
."
Link to comment
Share on other sites

Chapter 2

First Steps in Football
Era primul meu antrenament la
CSKA
si aveam mari emotii . Speram sa dau de niste jucatori receptivi

si talentati.Am ajuns pe terenul de antrenament si am fost placut surprins ca totii jucatorii erau deja acolo si se

incalzeau.Primul care a venit la mine a fost Zicu cu care am vorbit si ne-am cunoscut , Ianis mi ia prezentat

pe toti si am inceput antrenamentul.

Sergiu :"
Baieti , tot ce vrea de la voi este sa fiti serios si sa dati totul pentru echipa.Trebuie
sa uitati perioada slaba de anult trecut si sa avem evolutii bune.Ceva ce este
foarte important e sa batem toate echipele mici sa ne asiguram puncte.
Atat am vrut sa va spun , ne vedem maine."
Am plecat de la stadion nespus de fericiti dupa ce am vazut ce jucatori intelegatori si seriosi la echipa

Am ales sa jucam doar doua amicale cu Benfica si Oechipa anonima din Franta.

Rezultatele au fost : 2-3 cu Benfica ( Platini , Amzin / Cardozo(2),Witsel) si 4-1 cu anonimi din Franta

( Junior Moraes (2) , Zicu , Amzin )

Urma prima etapa din campionat si SuperCupa Bulgariei adevarate examene.
Link to comment
Share on other sites

CHAPTER 3

Deals and wins

Cu un buget de 400.000 euro , am decis ca trebuia sa pun pe lista de transferuri cativa jucatori.Trifonov a fost primul

deoarece nu prindea titular si valora 700 mii euro .Am primit o oferta de 1 milion de euro de la Cesena pentru el si inca o

oferta de 700 mii de euro pentru Galchev dar el va fi cedat la finalul sezonului.Ambele oferte au fost acceptate si am inceput

sa caut jucatori pentru posturile deficitare.

Ishiaku
-atacant nigerian liber de contract , 25 ani

Baffour Gyan
-atacant ghanez , 31 de ani , experimentat cu 33 selecti si 11 goluri la nationala.
Souleymane Youla
-atacant din Guineea , 29 de ani , 14 selectii 8 goluri la nationala.

A venit ziua primei etape din campionat contra celor de la Cherno More un meci incommod. Speram la o victorie acasa

pentru a incepe cu dreptul.Prima repriza a fost cu putine faze pe poarta la ambele echipe .A doua repriza a inceput cu noi

in ofensiva avand multe suturi si ocazii la poarta.In minutul 56 Delev bate corner fundasul central Halilovic intra in care si

GOOOOOOOOOOOOLLLLLL !!! Cska reusea sa deschida scorul spre fericirea lui Sergiu.Meciul a continuat in favoarea

noastra fiind tot in ofensiva si dominand clar jocul .Minutul 74 aducea un nou corner pentru CSKA , din nou Delev bate

Mingea ajunge la Vidanov care suteaza si GOOOOOOOOOOOOLLLLLLL !!! Se anunta a fi un debut perfect pentru

Sergiu.Meciul se terminase si tot stadionul scanda numele lui Sergiu .

Link to comment
Share on other sites

Chapter 4
Dream or Nightmare ?
.

Dupa primul meci de campionat am fost anuntat ca trebiue sa merg la tragerea la sorti pentru playoff-ul EL.

Aveam mari emotii si speram la un adversar accesibil , dar nu a fost asa Spartak Moscowa e adversarul nostru o echipa

de calibru european mult mai experimentat ca mine si cu jucatorii mai buni dar totul era posibil si acum trebuie sa ma

gandesc doar la SuperCupa.

Era o atmosfera fenomenala , fani se intreceau in scandari , dar ultrasii CSKA-ului strigau si

stadionul rasuna " CSKAAA SOFIAAA !" Meciul a inceput cu noi in ofensiva iar in min 27 Delev executa o lovitura libera

Amzin prinde mingea in careu suteaza si GOOOOOOOOOOOLLLLL !!!CSKA incepuse fantastic , meciul continua cu Litex

in atac cu multe ocazii , dar CSKA a intrat cu avantaj la cabine.Repreiza doua incepuse cu litex in ofensiva si inevitabilul sa produs C.Llama marcheaza pentru Litex , tot Litex ataca si CSKA era la pamant.Litex profita de aceasta situatie si marcheaza pentru 2-1 Flores marcheaza si Litex era in avantaj.Urmatoarea faza Gyan face o cursa de senzatie suteaza

de la 16 metri si GOOOOOOOOLLLLLLL !!! CSKA revenise in meci si echipa juca bine. Min. 80 a adus accidentarea lui

Bandalovski si intra un pusti de 18 ani. In urmatoarele minute meciul se juca pe contre , da in minutul 87 sa produs o

balbaiala in apararea mea si Llama reuseste dubla.Meciul se terminase SuperCupa era la Litex.

Reporter:
" A fost un meci in care echipa dv.nu a avut noroc.Ce spuneti despre evolutia lor?"
Sergiu:
"Da , asa e am avut ghinion dupa ce am intrat la pauza cu avantaj am crezut ca avem o sansa reala la
la castigarea trofeului.Nu stiu ce s-a intamplat , cred ca nu s-au mai concentrat in a doua repriza.
Altceva , ce mai vreti sa ma intrebati ?"
Reporter:Nu , multumesc pentru timpul acordat .La revedere!
Link to comment
Share on other sites

Chapter 5

Hard Times

Dupa infrangerea din SuperCupa jucatorii erau cu moralul la pamant .Urma meciul cu Minyor Pernik o echipa accesibila.

Meciul a inceput bine pentru noi , eram in ofensiva cand in minutul 34 Platini reia din 10 metri cu capu.Era 1-0.

In repriza a doua meciul se derula pe contre , iar in minutul 80 Minyor Pernik reuseste egalarea cu un sut la coltul scurt.

Jucatorii erau uimiti nu le mai iesea nimic , iar in ultima faza a meciului in minutul 93 Minyor mai marcheaza odata si reusesc

o victorie in extremis , un esec rusinos dupa un meci foarte prost.Urma meciul cu Spartak in EL .Rusii au dominat meciul de la inceput pana la sfarsit si ne-au aplicat un usturator 5-0 , eram deja afara din EL.Urmatoarea etapa era cu Lokomotiv

Sofia principala contracandidata la titlu.Meciul a fost unul anost si Lokomotiv au reusit sa marcheze pentru a obtine victoria.

Jucatorii pareau ca nu se mai regasesc pe teren nu mai intelegeam nimic.Returul cu Spartak era doar o formalitate , am dominat tot meci avand ocazii peste ocazii dar niciuna fructificata iar in minutul 63 Ermenike marcheaza pentru 0-1.O noua

infrangere pentru CSKA.Etapa viitoare este cu Svetkavitsa o echipa modesta cu care ne trbuia neaparat victoria.Inca un meci in care am dominat , am avut ocazii si am ratat din toate pozitiile , iar in minutul 56 Svetkavitsa marcheaza.Perioada

neagra continua pentru CSKA si Sergiu.

Link to comment
Share on other sites

Chapter 5

Try to Win

Dupa pasa proasta nu stiam ce sa mai fac si am lucrat putin la tactica si la stilul de joc.Tactica parea buna , urma

meciul de campionat cu Kaliakra.Ne trbuia neaparat o victorie.Meciul a inceput cu noi in ofensiva si parea ca tactica noua

functiona.Dupa o gramada de ocazii , in minutul 41 Delev centreaza pentru Platini care suteaza din voleu din 10 metri si

GOOOOOOOOOOLLLLLLL !!!CSKA conducea la pauza.In repriza meciul s-a jucat pe contre , iar in minutul 67 la primul

sut pe poarta marcheaza.Rezultatul a fost 1-1.Un nou semi-esec pentru echipa romanului.Dezamagirea a fost mare fiindca

am jucat bine.Etapa urmatoare la Sofia veneau Botev Vratsa.O echipa destul de incomoda.Meciul se mentine constant cu

ocazii la ambele portii , dar in minutul 44 cu o faza parca trasa la indigo Delev centreaza , iar Platini reia cu capul din careul

mic si GOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!Pauza o gaseste in avantaj pe echipa gazda.Inceputul reprizei a doua a fost fara

ocazii.In minutul 62 , Nenem expediaza o torpila de la 30 de metri sub bara.CSKA se vedea din nou egalata.1-1 rezultat final.

Dupa aceste evolutii fanii au inceput sa vina in numar mic la meciuri asa ca sefii au decis ca la meciul cu Montana sa

lase intrarea libera.Le-am tinut jucatorilor un discurs inainte de meci cerandu-le sa nu isi bata joc de fani si sa dea totul pe

teren.Meciul a inceut cu numeroase ocazii a lui Gyan si Platini.In minutul 23 Delev primeste o pasa geniala de la Yanchev

intra in careu suteaza si GOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!Era 1-0 si parea un inceput bun de meci.Acesta a fost rezultatul pauzei.Repriza a doua sa jucat doar in favoarea noastra cu ocazii mari si dominand clar.In minutul 84 Delev executa un

corner mingea ajunge la Cousin care statea la respingere suteaza de la 18 metri si GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!

CSKA obtine prima victorie dupa o serie de meciuri proaste.Era o victorie meritata si mult asteptata de Sergiu si elevi lui.

Link to comment
Share on other sites

Chapter 6

Good Times

Dupa victoria cu Montana moralul si jocul echipei se imbunatatise. Etapa urmatoare era o deplasare la

Vidima Rakowski in care puteam obtine o victorie.Meciul a inceput bine pentru noi , iar in minutul 3 Gyan ii da

o pasa geniala lu Platini care suteaza de la 16 metri si GOOOOOOOOOOOLLLLL!Era 1-0 pentru CSKA,un start

de vis.Meciul a continuat in forta pentru noi iar in min 23 Delev scapa singur cu portarul suteaza de la 10 m

si GOOOOOOOLLLL!!!Acesta a fost rezultatul pauzei.Un 2-0 linistitor.Meciul s-a jucat pe contre , dar in min 58

Platini suteaza de la 20 de m si GOOOOOOOLLLLL!!! In faza urmatoare tot Platini recupereaza intra in careu

, suteaza si GOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!Hat-trick Platini , era 4-0.Nu au mai fost ocazii mari .Min 83 a adus un

corner pentru CSKA ,Delev executa , Zicu vine de la respingere suteaza din voleu si GOOOOOOOOLLLLLLL!!!

5-0 un meci fantastic facut de echipa lui Sergiu.

Urmatorul meci era o deeplasare infernala la Litex.Meiucl a inceput cu Litez in atac , nu au fost ocazii

mari.0-0 a fost scorul pauzei.Restul meciului s-a jucat pe contre . In minutul 80 Litex beneficia de un corner si

era o faza grea.Executa Llama, Yanev reia cu capul si era 1-0.O infrangere ghinionista.

Ludogorets Razgrad era urmatorul adversar , o echipa incomoda de pe locul 3.Meciul a inceput bine , am

avut ocazii dar niciuna nu s-a fructificat.In minutul 24 Platini face o cursa individuala de senzatie suteaza de la 18 m si GOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! 1-0 rezultatul pauzei.Restul meciullui a fost dominat in totalitate de noi dar acesta a fost rezultatul final.

Meciul de acasa cu Lokomotic Plovdiv era unul greu.Meciul incepe cu noi in ofensiva iar in minutul 25

Platini suteaza si GOOOOOOLLL!Din nou Platini marcheaza.Repriza a doua incepe in forta , dar in minutul 47

Platini reia cu capul din 8 m si GOOOOOOOOOOLLLLLL!!!Era o noua victorie pentru CSKA.O serie de meciuri buna pentru echipa romanului.

Link to comment
Share on other sites

Chapter 7

Brilliant Month

Dupa jocurile foarte bune facute de echipa speram ca forma sa continue in campionat.Urma meciul de acasa cu

Slavia Sofia , un meci relativ usor.Meciul a inceput bine pentru noi , iar in min.12 Nelson centreaza pentru Platini care reia

cu capul din 6 m si GOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!Un inceput perfect.La faza urmatoare dupa o faza pe pase a celor

de la CSKA , Stoyanov suteaza de la 16 m si GOOOOOOLLLLLLLL!!!2-0 , forma buna continua pentru CSKA.Acesta e

rezultatul pauzei.Repriza a doua se joaca echilibrat , ambele echipe au ocazii.In minutul 69 dupa un corner Cousin vine la

respingere si suteaza direct de la 25 de m si GOOOOOOOOOOLLLLL!!!Ce gol fabulos pentru Cousin , era 3-0.Nu au mai

fost ocazii mari in restul meciului , dar in minutul 86 Vidanov suteaza din careu si GOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!!O noua

victorie la scor pentru CSKA.

Dupa tragerea la sorti pentru runda a doua din cupa , am picat cu Etar 1924 , o echipa modesta din ligile inferioare

Cu toate astea am rugat jucatorii sa trateze meciu cu seriozitate maxima , deoarece cupa este unul din obicetivele noastre

Meciul a inceput cu dominarea noastra clara iar in minutul 27 Platini suteaza de la 18 m si GOOOOOOOOOOLLLL!!!

Din nou Platini.Tot noi eram in atac , iar in minutul 36 veteranul Yanchev suteaza de la 16 m si GOOOOOOOOLLL!!!

2-0 pentru CSKA.Dupa 3 minute CSKA era pe atac prin Platini care intra in careu suteaza de la 9 m si GOOOOOLLL!!!

Dubla Platini.3-0 scorul pauzei.In repriza a doua echipele nu au mai avut ocazii , jocul fiind unul anost pana in minutul 80

cand noul intrat Junior Moraes intra in careu reia cu capul din 5 m si GOOOOOOOOOLLLLLL!!! 4-0 rezultat final.

Urmatorul meci din campionat era derby-ul cu Levski Sofia , toti jucatorii erau concentrati si motivati la maxim inainte de meci.

.Era o atmosfera incendiara pe stadionul Vasil Levski.Meciul incepuse si deja se aruncau petarde si torte din

partea celor de la Levski. Meciul era unul anost , fara ocazii mari la ambele porti.Rezultatul pauzei a fost 0-0.Repriza a

doua a inceput cu Levski in atac si in min.58 Calvo reia din 5 m in plasa la prima ocazie a celor de la Levski.Dupa acest

gol CSKA-ul a iesit la atac ia in min.67 Nelson intra in careu suteaza si GOOOOOOOOOOLLLLL!!! Era primul sau gol

la CSKA.Ultrasii CSKA-ului erau in culmea fericirii.1-1 a fost rezultatul final.Un rezultat echitabil.

Link to comment
Share on other sites

Ca observatie: trecand peste faptul ca scrii story-ul in romana si titlurile capitolelor le pui in engleza (de ce? titlurile in romana nu suna bine?), macar scrie corect cele 2-3 cuvinte in engleza..."Brilliantly" este adverb, exprima caracteristicile unei actiuni sau stari, (Ex : "he won that match brilliantly"). In titlul tau trebuie folosit adjectivul "brilliant" deoarece "month" este substantiv.

Subliniez, e doar o observatie. Bafta cu echipa!

Link to comment
Share on other sites

Chapter 8

Crushing Victory

Dupa parcursul foartebun in campionat si cupa speram ca forma sa continue,Urma ultima etapa din tur impotriva lui

Chernomorets Burgas un meci greu cu o echipa incomoda.Meciul a inceput pe contre nu au fost ocazii mari in prima repriza.

Repriza a doua a inceput in forta pentru noi iar in minutul 60 Platini reia din10 m cu capul si GOOOOOOOOOOOLLLL!!!

Se anunta un sfarsit de tur perfect.Acesta a fost rezultatul final.Forma buna continua pentru CSKA.

Pauza competitionala era de aproximativ 2 luni.Dar in pauza competitionala aveam meci in cupa cu Cherno More si

speram sa trecem mai departe , cupa fiind un trofeu important.Meicul a inceput foarte bine iar din min.30 era 2-0.Continuam

sa fortam in atac iar pana la pauza sa facut 3-0.Repriza a doua a fost un spectacol total in care am marcat pe banda rulanta

.Rezultatul final fiind 7-1 , o victorie fenomenala pentru noi.

Link to comment
Share on other sites

Welcome to Merseyside

Dupa o perioada de 12 meciuri fara infrangere la CSKA , am decis sa imi reziliez contractul din motive personale si

asteptam oferte.Dupa un timp indelungat am primit un e-mail al carui continut m-a uimit.Era o oferta de la clubul englez

Everton F.C.Am acceptat pe loc si am luat primul avion spre Anglia.

Nu imi venea sa cred , ANGLIA cel mai tare campionat al lumii era o sansa imensa pentru mine si vroiam sa profit la

maxim de ea.Everton era un club cu un palmares de invidiat care consta in :9 campionate si 5 cupe interne , dar si 1 Cupa

a Campionilor Europeni.Dar cu toate astea , era o perioada neagra pentru echipa din Liverpool care deabia reusea sa se mentina pe ultimul loc de salvare de la retrogadare.Era foarte greu , deoarece am fost angajat cu doua etape inainte de

finalul campionatului si in finala FA Cup contra celor de la Blackburn , era ultima sansa de spalare a pacatelor in fata fanilor.

Aveam la dispozitie un lot subtire , cu jucatori accidentati si imprumuntati.Trebuia sa ma descurc cu lotul asta in ultimele

3 meciuri ale sezonului.Tocmai incepea aventura mea in Anglia.

Link to comment
Share on other sites

Good Games

Eram in ziua primului meci la Eveton , o deplasare la Wigan ocupanta locului 9 , o deplasare relativ grea dar ne

trebuia o victorie sau minim un egal pentru a ne mentine in prima liga.Meciul a inceput foarte bine iar in min.35 am deschis scorul .Era 1-0 , acesta a fost si rezultatul pauzei.Am inceput perfect repriza secunda reusind majorarea scorului la 2-0.Eram

foarte aproape de victorie , dar in min 63 Wigan reduc din diferenta si relanseaza meciul.Dupa numeroase ocazii pentru ei ,

inevitabilul s-a produs si ne-am vazut egalati in min.78.Am aflat ca Blackburn si Q.P.R au facut egal , deci ne salvasem

.Simteam ca mi s-a luat o piatra de pe inima.Urma finala cupei , un meci in care jucam contra celor de la Blackburn care

erau deja retrogadati.Aveam sansa sa participam intr-o cupa europeana la anul.

Meciul a inceput cu Blacburn in ofensiva , dar la un contraatac fulger al nostru Drenthe intra in careu suteaza de la

10 m si GOOOOOOLLLLLLL!!!Era 1-0 pentru noi si fanii erau in extaz.Tot noi eram in ofensiva , iar in min.41 Osman face

o cursa senzationala suteaza de la 20 m si GOOOOOOOOOOOLLLL!!!2-0 si cupa era tot mai aproape de Everton.2-0 a

fost rezultatul pauzei , unul perfect.Repriza secunda a inceput mai slab pentru noi iar in min.52 Yakubu reduce din diferenta.

Speram ca rezultatul sa ramana asa ca sa luam cupa , dar in min 81 toate visele mi s-au spulberat , deoarece Rochina

reuseste un gol fabulos.Am intrat in prelungiri.In prelungiri nu au fost ocazii mari , deci am ajuns la penalty-uri si era o

presiune foarte mare pe jucatori si pe mine.Dupa prima serie de penalty-uri a fost 3-4 pentru Blackburn , fiind extrem de ghinionisti , dupa joc meritam aceea cupa dar trebuia sa mergem inainte.Ultima etapa am facut 1-1 cu Aston Villa si am terminat sezonul pe

locul 16.

Link to comment
Share on other sites

First's Transfers

Dupa finalul de sezon , am decis sa incep sa caut jucatori pentru intarirea echipei inaintea noului sezon , cu un buget

de 4 mil. euro , trebuia sa pun mana pe niste jucatori decenti si am reusit.Transferurile reusite de mine sunt :

Davide Petrucci-mijlocas ofensiv adus din pepiniera lui ManU pentru 200k, are 20 ani
Sulley Muntari - mijlocas central adus de la Inter pe gratis deoarece era in ultimele luni de contract
Darron Gibson- mijlocas central 24 de ani adus tot de la ManU pentru 900k
Ciprian Marica-Atacant roman 26 ani, adus pentru 2.8 mil euro de la Schalke 04
Morten Rasmussen- atacant danez , 26 ani adus de la Celtic pentru 700k
Giuseppe Mascara- atacant/mijlocas , 32 ani adus de la Napoli pentru 200k
Si inca ceva transferuri facute:Alan Smith , Owen Hargreaves , Arouna Kone , Pierre-Emerick Aubameyang
Link to comment
Share on other sites

Good Start

A venit si inceputul de campionat si am aflat ca in prima etapa vom juca cu rivala de moarte Liverpool.Un meci de la

care vroiam sa reusim un egal.Ziua meciului a venit cu multa presiune atat pe jucatori , cat si pe mine , speram la un rezultat

bun.Meciul a fost unul foarte bun facut de noi cu posesie mult superioara , suturi foarte multe la poarta dar in min.78 Kuyt aduce victoria celor de pe Anfield dupa un gol cu capul.Nu eram suparat pe jucatori , deoarece am fost net superiori in fata

cormoranilor.

Etapa doua era o deplasare pe Villa Park , contra celor de la Aston Villa vroiam cel putin un egal.Meciul a inceput bine

pentru noi cu ocazii , dominand toata repriza dar rezultatul la pauza a fost 0-0.O schimbare inspirata a schimbat toata soarta

meciului , l-am scos pe Arouna Kone si lam bagat pe pustiul Aubameyang.In min.56 o pasa geniala a lui Mascara il gaseste

singur in care pe Aubameyang care suteaza si GOOOOOOOOOOOLLLLL!!!Aubameyang marcheaza la debut.Tot noi eram

in ofensiva si in min.73 Aubameyang suteaza de la 18 m si GOOOOOOOOOOOLLLL!!!Un debut de vis pentru el si victorie

pentru Everton.Urmatorul meci era in cupa contra Preston.Un meci dominat de la un cap la altul de noi.Rezultatul 2-0.

Marcatori Muntari si Cahill.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

PSG , Dream come true

Era sfarsitul iernii si inceputul primaverii , o vreme foarte capricioasa . O masina parcheaza in fata unui sediu imens , in orasul Paris ,unde erau in jur de 5 grade celsius . Un tanar inalt , imbracat cu un palton gros si un fular bine strans la gat coboara dintr-un BMW , iar apoi paseste cu o oarecare retinere in incinta acelei cladiri , pe care trona imens logo-ul si numele echipei
Paris Saint-Germain
.

Acesta merge drept inainte si se opreste fix in fata unei usi impunatoare . Bate usor la usa , iar apoi intra inauntru . De pe un scaun de catifea , se ridica un om in varsta care zambeste si il pofteste pe tanar jos . Langa el , se afla o domnisoara blonda , care face cunostinta cu Sergiu Andrei , instiintandu-l ca ea va fi traducatoarea in discutia celor doi .
Nasser Al-Khelaïfi : " Bine ai venit Sergiu ! "

Sergiu Andrei : " Va multumesc domnule Nasser ! A fost un drum lung , am ajuns aseara . Am avut timp azi-dimineata sa vizitez putin imprejurimile . Chiar e un oras minunat , Paris . "

Nasser Al-Khelaïfi: " Ma bucur ca iti place , pentru ca o sa te obisnuiesti cu locul in timp . "

Sergiu Andrei : " Ce vreti sa spuneti domnule Nasser ?! "

Nasser Al-Khelaïfi : " Ei bine , ce vreau sa spun , este ca DA ! Visul tau va deveni realitate , si vei deveni antrenor in Europa . "

Sergiu Andrei : " Dar .. wow ! Cand am primit acea scrisoare de la dumnevoastra prin care ma chemati aici , nu ma gandeam chiar atat de departe .. "
Nasser Al-Khelaïfi:" Ei bine , iti ofer un contract pe un an de zile . Obiectivul tau este clar si concis . Daca reusesti sa clasezi PSG-ul pe podiumul clasamentului , nu numai ca iti voi prelungi contractul , dar vei fi platit regeste de un investitor arab ce iubeste echipa locala a acestui oras . "

Sergiu Andrei : " Doamne Dumnezeule ! Nu stiu cum sa va multumesc . Sa antrenez o echipa profesionista din prima liga , a fost visul meu de mic copil . Promit sa fac tot ce imi sta in putinta la PSG si sa ma zbat pentru readucerea gloriei acestei echipe . "
Nasser Al-Khelaifi : " Ma bucur sa vad atat devotament din partea ta ! In 3 zile incepe campionatul , iar tu vei avea foarte , foarte putin timp de lucru inainte de asta . Maine vei avea singurul amical pe care il ai la dispozitie . Vei incepe chiar de dupamasa antrenamentele , la ora 17 : 00 . Mult Succes ! "
Sergiu Andrei da mana prieteneste cu patronul clubului , iar apoi se urca in acelasi BMW de la poarta cladirii . Cata presiune va atarna pe umerii antrenorului de 32 de ani ..
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy