Jump to content

Sergiu'S Story


Sergiu11

Recommended Posts

Transfers

Incredibil , dar adevarat . Dupa doar o saptamana de la venirea romanului la PSG , ziarele vuiesc . Si nu doar pentru increderea incredibila acordata acestuia , ci pentru primul transfer facut de acesta la francezi , la doar o saptamana de la venirea sa . OSCAR CARDOZO , venit de la Benfica Lisabona , pentru suma de 15 milioane de euro .

5v3foh.jpg

Dupa acest transfer pe o suma mare a fost adus si fundasul olandez John Heitinga pentru a acoperi si ultimul post deficitar.
Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am terminat cu transferurile si am stabilit loturile pentru Europa League si campionat asteptam nerabdator sa

incepem jocurile.Inainte sa incepem meciurile simteam in mine o dorinta nebuna de a castiga cat mai multe meciuri si sa

avem un joc bun.

Cel mai important pentru mine era sa multumesc fanii , care sustin echipa la fiecare meci si in perioade grele.Obiectivul meu principal era sa invingem majoritatea echipelor mici si accederea in fazele superioare a Europa League. .Zilelea treceau repede si am ajuns la inceputul de campionat.

28mk7iw.jpg

Link to comment
Share on other sites

A new Start

sy9uyo.png

Dupa o perioada slaba la PSG in care ne aflam pe un dezastros loc 8 am decis sa imi dau demisia nevrand sa duc

echipa mult mai jos decat se afla deja.Acum speram sa am parte de oferte care sa ma atraga.Intruna din zile am primit un

telefon care ma anuntat ca sunt cautat de patronul celor de la Borussia Dortmund.Echipa germana a ramas fara antrenor

dupa ce dezamagiti fiind de locul 4 in campionat si de jocul echipei au decis sa demita antrenorul.

* DUPA O ZI * Imaginile sunt in fata unei cladiri imense , acolo unde tanarul Sergiu este surprins , inaintand sfios . Acesta bate usor la o usa pe care scria mare " BOSS " . Imediat , detinatorul biroului il pofeteste pe tanar inauntru , iar un om inalt se aseaza langa cei doi , prezentandu-se ca translator .
Reinhard Rauball : " Guten Tag! Bine ai venit ! "

Sergiu: " Buna seara Domnule Rauball ! Este o mare onoare pentru mine sa stau alaturi de dumneavoastra , aici . "

Reinhard Rauball : " Ei bine .. ai primit telefonul meu , nu ? "

Sergiu : " Da , bineinteles . De indata ce am primit foaia , am luat primul avion spre Germania . "

Reinhard Rauball : " Un prieten de-al meu , roman , a spus ca tu esti un tanar dornic de antrenorat si ca pui foarte mult suflet in tot ceea ce faci . Asa ca , ce spui de o propunere ? "

Sergiu : " Ahhh .. nu pot sa cred , m-au luat transpiratiile .. ascult oferta dumneavoastra ! "

Reinhard Rauball : " Deci , propunerea mea suna asa . Contract pe un sezon , in care obiectivul tau este in principal campionatul , in care vrem minim locul 3 , pentru a prinde UCL . Suntem si in grupele UCL , iar pe plan european , singura mea pretentie este sa califici echipa in primavara . Apoi , cu cat realizezi mai multe , cu atat mai bine . Daca reusesti sa indeplinesti aceste obiective , vei avea contractul prelungit , vei fi platit regeste si vei avea o MARE , mare surpriza . Dar surpriza , ramane surpriza pana la sfarsitul sezonului , asta pentru a te stimula . Si nu , nu va veni din partea mea . Din partea unor oameni influenti . Dar sa lasam astea acum , vom avea timp destul .. "

Sergiu : " Wow .. pot sa spun altceva decat .. DA ?! "

Reinhard Rauball : " Ok .. semneaza aici , peste o ora ai antrenament , iar baietii asteapta cu nerabdare sa isi cunoasca noul antrenor . "
" Cu mana tremuranda , semnez contractul si zambesc mereu . Patronul ma conduce afara , iar eu raman pe ganduri . Ma duc acasa , imi fac un dus rapid iar apoi ma echipez pentru primul meu antrenament din cariera . Astept cu nerabdare sa antrenezi jucatori . . Ajuns la stadion , baietii ma intampina extraordinar , facand cunostinta cu mine , rand pe rand . Gotze este cel pe care il simpatizez cel mai mult , fiind sigurul care m-a salutat in romana , spunand ca a invatat aceste cuvinte de pe internet . Mai in gluma , mai in serios , antrenamentele incep , iar eu ii supun la teste dure , pentru ca ne asteapta un sezon infernal . AVENTURA .. tocmai a inceput ! "
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy