Jump to content

O Aventura Nesfarsita


CFR1907Cluj

Recommended Posts

Uite ca am ajuns si antrenor..

Dupa ani si ani de jucat la echipa din liga II slovena Fc Mura 05 si fiind considerat de suporteri - si nu numai - unul dintre cei mai buni jucatori care au imbracat tricoul acestui club, eu ,Ilie Adrian, am revenit la echipa cu ajutorul unei hartii (diploma de la scoala de antrenori pe care am urmat-o dupa ce mi-am incheiat cariera) si al unei prietenii puternice, de mai bine de 10 de ani, cu patronul clubului la care mi-am terminat cariera. Dar sa va spun cum s-a intamplat...

Pe prietenul meu il chema Ervin Kutos (actionar si manager) al echipei Mura 05. Intr-o zi ploioasa primesc un telefon de la Ervin :

Kutos : Alo !

EU : Alo !

Kutos : Ce faci omule?

EU : Bine uite ce sa fac, stateam si ma gandeam la vremurile acelea…

Kutos : Aaaaa ! Pun pariu ca iti doresti sa revii in fotbal!

EU : Mai mult ca orice.

Kutos : Uite ca ai sansa…

EU : E cumva ce cred eu?

Kutos : Iti dau niste indicii : Antrenorul echipei a fost dat afara nereusind sa indeplineasca obiectivul,si cum sezonul nou e pe cale sa inceapa si noi nu avem antrenor....cred ca stii despre ce este vorba?

EU : Normal

Kutos : Sunt sigur ca raspunsul tau este "DA" maine dimineata la prima ora la mine in birou

EU : Bine presupun ca o sa fim ca in vremurile bune,sa urcam echipa sus

Kutos : Normal prietene ! Acum am putina treaba ne vedem maine

EU : Bine pa!

Kutos : pa!

Link to comment
Share on other sites

Sa va prezint putin echipa :

2wqzq84.gif

Este o echipa de fotbal profesionista care activeaza in divizia a-II slovena in din orasul MURSKA SOBOTA ,echipa se numeste Nogometno Društvo Mura 05 ( Mura 05) Stadionul sau se numeste Fazanerija 061810334b6d94795fa4e.jpg

iar capacitatea sa este 5,500 locuri.Echia are in palmares un singur titlu : CUPA SLOVENIEI 1994/1995 aceasta finala a fost ultimul meu meci pentru aceasta echipa,totusi reusind sa marchez de 2 ori.Obiectivul meu este de a o promova in Prima liga !

Kutos imi arata programul echipei si aflu ca jucatorii asteapta cu nerabdare primul antrenament cu noul lor antrenor.Kutos imi da un trening amarat cu care sa tin antrenamentele.

Dupa 10 minute de prezentari le zic jucatoriilor ca o sa-i muncesc pana scot untu din ei. Dupa o jumatate de ora de joc imi sare ochi pe 2 pusti promitatori care par a fii peste campionatul din Slovenia

Damjan Bohar :

061807284b6d93c085366.JPG

Simon Pavel :

061807514b6d93d728693.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dupa cateva meciuri amicale 062012334b6db1119438d.jpg urmeaza primul meci din campionat

PRIMORJE 3-1 MURA 05

Un inceput de campionat slab,dar noi puteam castiga fiindca am lovit de 2 ori transversala si nu ni s-a acordat un penalti.Dupa pauza am introdus pe cei 2 regeni si iata ca au demonstrat ca pot fii titulari !

062014264b6db1824ccdb.JPG

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca il vei mai putea citi !

Dupa meciul dezastros din prima etapa.....L-am convins pe Kutos sa-mi fie Ass.Manager....sa le aratam atacantilor sutul puternic si plasat si portarilor cu se apara un sut adevarat.......Am strans echipa langa careul de 11 metri sa ii trag un sut la poarta fostului portal al Sloveniei.....El imi zice sa trag tare.....Imi iau avant gandesc coltul si POCCC direct pe Vinclu :fight: Kutos sare sa-l apere dar sutul fiind atat de puternic minhia il loveste in gat si il impinge puternic cu capul de bara....Eu cu jucatorii credeam k glumeste dar cand a venit salvarea am aflat ceva groaznic :capu:wtf: KUTOS A MURIT:(( :capu:crazy:

GANDURILE CA MI-AM UCIS CEL MAI BUN PRIETEN m-au facut sa iau o hotarare :

NICIODATA IN VIATA MEA NU O SA MAI VREAU SA AUD,SA VAD FOTBAL ! SI IMI PUN CAPAT ZILELOR

Link to comment
Share on other sites

Hahahahahaha. Asta e cel mai grozav story care l-am citit vreodata!!1111!

Adica cum mah? Deci ii vine mingea in gat (ce plm, tovarasul tau n-avea maini?), sutul tau din fundul gradinii bineinteles ca ii trimite gatul cu tot ce-i deasupra in bara (deja stiu, majoritatea ati adormit) si din cruzimea-i lovitura, tovarasul tau cel trag isi trage ultima suflare, cand voi radeati de el ("da-l in coaiele mele, ca face pe prostul"), iar cand salvarea vine, se pare ca de fapt (SOC!!11!) el murise.

Trist :(

Link to comment
Share on other sites

Copiii astia au prea mult timp liber...

Nu mergea nimic ca esti inapt... da nu-i nimic poti sa antrenezi si Mancister Siti, Barcelona, Real Madrid, Celski... poate la aia o sa mearga ceva... ia incearca si revino cu feedback, poate iese si de-un story ca tot s-au inchis clasele I-VIII pana miercuri, stai pe acasa, n-ai ce face... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy