Jump to content

Cariera Membri Fm


Rykos

Recommended Posts

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

IULIE 2013

STIRI 28.06.2013

TROFEE

AS Roma a castigat Liga Campionilor invingand Barcelona scor 1-0;

Ol. Lyon a castigat Europa League invingand Benfica scor 2-0;

Dinamo a castigat Cupa Romaniei invingand FC Brasov scor 3-2;

Steaua a castigat campionatul in Romania;

Lucian Scutariu (Cetatea Tg. Neamt) a fost ales de catre fanii echipei, jucatorul anului;

TRANFERURI

Valentin Codreanu (CF Braila) este dorit de Dunarea Calarasi, Kaproni, Vointa Sibiu si CS Domnesti, putand fi achizitionat liber de contract;

Daniel Grosu (Juventus Buc) este dorit de Slovan Liberec;

Cristian Serbu (Viitorul C-ta) este dorit de Unirea Urziceni;

Victor Lungu (FC Timisoara) este dorit de Dnipopetrovsk din Ucraina;

Danut Spirache (CS Buftea) este dorit de Slovan Liberec;

Robert Stancu (Unirea Urziceni) este dorit de Sageata Stejaru imprumut;

Justin Tapu (Unirea Urziceni) este dorit de Univ. Craiova;

Alexandru Vintila (Viitorul C-ta) este dorit de Dunarea Galati si Unirea Urziceni;

COMPETITII

Dinamo Buc la care evolueaza S.Rusu a terminat pe locul 5 in Liga 1;

FC Timisoara la care evolueaza V.Lungu a terminat pe locul 6 in Liga 1;

Unirea Urziceni la care evolueaza R.Stancu si J.Tapu a terminat pe locul 8 in Liga 1;

Pandurii la care evolueaza M.Florea a terminat pe locul 9 in Liga 1;

Astra la care evolueaza R.Hritcan a terminat pe locul 12 in Liga 1;

Rapid Buc la care evolueaza L.Stroe si A.Dumitru a terminat pe locul 13 in Liga 1;

FC Vaslui la care evolueaza C.Herta a terminat pe locul 15 in Liga 1, retorgradant in Liga 2;

Viitorul C-ta la care evolueaza A.Vintila, A.Radau si C.Serbu a terminat pe locul 6 in Liga 2 seria I;

CS Buftea la care evolueaza G.Beldiman si D.Spirache a terminat pe locul 12 in Liga 2 seria I;

Gloria B-ta la care evolueaza G.George a terminat pe locul 3 in Liga 2 seria II;

CF Braila la care evolueaza V.Codreanu a terminat pe locul 4 in Liga 3 seria I;

Petrotub la care evolueaza D.Cordun a terminat pe locul 8 in Liga 3 seria I;

Cetatea Tg Neamt la care evolueaza L.Scutariu si S.Lovin a terminat pe locul 12 in Liga 3 seria I, retrogradant in Liga 4;

Viscofil la care evolueaza D.Dulgheru a terminat pe locul 2 in Liga 3 seria II;

CS Domnesti la care evolueaza A.Coman a terminat pe locul 4 in Liga 3 seria II;

Juventus Buc la care evolueaza L.Savulescu, G.Sterian si D.Grosu a terminat pe locul 4 in Liga 3 seria III;

FCM Alexandria la care evolueaza R.Sandu a terminat pe locul 7 in Liga 3 seria IV;

AS Albota la care evolueaza V.Bratu a terminat pe locul 12 in Liga 3 seria IV;

ECHIPA NATIONALA

Victor Lungu (FC Timisoara) este primul jucator chemat la prima reprezentativa a Romaniei;LIGA 1

STATISTICI

Mihai Radoaca (Palermo) este jucatorul cu valorea cea mai mare - 5.750.000 E

Valentin Codreanu (CF Braila) este jucatorul cu valorea cea mai mica - 30.000 E

LIGA 2 seria I

LIGA 2 seria II

SUMMARY SEASON

STATISTICA EVOLUTIE JUCATORI

STATISTICA JUCATORI LA ECHIPA NATIONALA SI VALOARE

STATISTICA CONTRACTE JUCATORI

WORLD PLAYER OF THE YEAR

PROFILE JUCATORI

Beldiman Gabi (gabiro)

Bratu Valentin (bad_boy_ovidiu)

Codreanu Valentin (vallygl)

Coman Alex (BizzyD)

Cordun Dragos (bubu)

Dulgheru Dragos (george231)

Dumitru Alin (Cuellar)

Florea Mihai (FMLaur)

George George (georgeg)

Grosu Daniel (danyyel01)

Herta Cristian (cristi.hz)

Hritcan Robert (P0K3R)

Lovin Silviu (l0n3)

Lungu Victor (victor_lungu)

Radau Alexandru (alexx1xx)

Radoaca Mihai (dLt)

Rusu Sergiu (sunbeam)

Sandu Robert (numarul)

Savulescu Lucian (myhay99)

Scutariu Lucian (bobo89)

Serbu Cristian (cristy_all_the_way)

Spirache Danut (spirachedanutz)

Stancu Robert (R0b3rt0)

Sterian George (AdY_TeQ)

Stroe Laurentiu (Rykos)

Tapu Justin (justin15)

Vintila Alexandru (axxxel_v)

Link to comment
Share on other sites

Foarte tare, am ajuns la U Cluj, unul dintre cluburile favorite, si imediat m-au transferat la Dinamo (probabil numai pentru ca-s prieteni). Si Dinamo m-au jucat in mai multe meciuri decat U :))

Am doua rugaminti, pentru cand ai timp: sa-mi arati cine mi-e tutorele (eventual si cum arata, atribute si personalitate) si pe ce post ma joaca. Mersi mult de tot.

Link to comment
Share on other sites

Foarte tare, am ajuns la U Cluj, unul dintre cluburile favorite, si imediat m-au transferat la Dinamo (probabil numai pentru ca-s prieteni). Si Dinamo m-au jucat in mai multe meciuri decat U :))

Am doua rugaminti, pentru cand ai timp: sa-mi arati cine mi-e tutorele (eventual si cum arata, atribute si personalitate) si pe ce post ma joaca. Mersi mult de tot.

Problema e ca la prima echipa a lui Dinamo n-ai jucat nici un minut. Ai 8 partide in acest sezon, toate la Dinamo II si ai fost folosit mai mult DR. Ca mentor i-l ai pe C-tin Gangioveanu

Link to comment
Share on other sites

SEPTEMBRIE 2013

STIRI 01.09.2013

TRANSFERURI

George George (Gloria B-ta) s-a transferat la Rapid Buc. - 400.000 E;

Robert Hritcan (Astra) s-a transferat la FC Timisoara - 675.000 E;

Victor Lungu (FC Timisoara) s-a transferat la Dnipro (Ucraina) - 3,4 mil E;

Laurentiu Stroe (Rapid Buc) s-a transferat la FC Brasov - 1,3 mil E;

Justin Tapu (Unirea Urziceni) s-a transferat la Dinamo Buc - 2,5 mil E;

Sergiu Rusu (Dinamo Buc) a fost imprumutat la Gloria Bistrita;

Robert Stancu (Unirea Urziceni) a fost imprumutat la CS Otopeni;

TROFEE

Steaua a castigat Supercupa Romaniei in partida cu Dinamo, scor 2-1;

AS Roma a castigat Supercupa Europei in partida cu Ol.Lyon, scor 2-1;

Victor Lungu a castigat trofeul Romanian Young Player of the year;

STATISTICI

Justin Tapu (Dinamo) a debutat in Europa League intr-o partida cu Siroki Brijeg, scor 2-0;

Laurentiu Stroe (FC Brasov) a debutat in Europa League intr-o partida cu MTK Budapesta, scor 6-0;

STIATI CA ...

Justin Tapu (Dinamo) este considerat urmasul lui Cristi Chivu;

Mihai Radoaca (Palermo) este un jucator similar cu Mark Bresciano;

Cel mai mare transfer din lume este Mauro Zarate de la Lazio la Chelsea - 38,5 mil E;

Cel mai mare transfer din Romania este Juan Carlos Menseguez de la FC Timisoara la Palermo - 9 mil E;

Mihai Radoaca (Palermo) ocupa locul 5 in topul celor mai valorosi jucatori romani, dupa Ochirosii (Tottenham), St.Radu (Inter), Bourceanu (Dinamo Kiev) si M.Roman (Wigan);

Link to comment
Share on other sites

:X locu 5 :X auzi am si o rugaminte pune statistici si din campionatul italian unde evoluez :D

daca te referi la statisticile gen summary season sau clasament etc din campionatul italian, atunci nu te pot ajuta, deoarece nu am campionatul italian incarcat.

Insa ca informatii iti spun ca Palermo s-a calificat in Europa League in acest sezon, deci a terminat in primele 7 echipe, esti cel mai tanar marcator al echipei la 19 ani si 45 zile, esti un jucator destul de important al echipei, deoarece joci aproape meci de meci ori ca titular ori din postura de rezerva, manager este tot Walter Zenga si i-l ai coleg inca pe Dorin Goian, care este un jucator de baza.

Link to comment
Share on other sites

IANUARIE 2014

STIRI

TRANSFERURI

Alexandru Radau (Viitorul C-ta) s-a transferat la Pandurii Tg Jiu - 90.000 E;

Alexandru Vintila (Viitorul C-ta) este dorit de UTA;

Cristian Serbu (Viitorul C-ta) este dorit de Inter Pitesti si Pandurii Tg Jiu;

Alexandru Radau (Pandurii) este dorit de CSM Sebes si CSM Pascani;

COMPETITII

LIGA 1

Dinamo Buc la care evolueaza J.Tapu este campioana de toamna;

FC Timisoara la care evolueaza R.Hritcan se afla pe locul 2 la sfarsitul turului in Liga 1;

Rapid Buc la care evolueaza A.Dumitru si G.George se afla pe locul 4 la sfarsitul turului in Liga 1;

Pandurii la care evolueaza M.Florea si A.Radau se afla pe locul 7 la sfarsitul turului in Liga 1;

FC Brasov la care evolueaza L.Stroe se afla pe locul 9 la sfarsitul turului in Liga 1;

FC Vaslui la care evolueaza C.Herta se afla pe primul loc la sfarsitul turului in Liga 2 seria I;

CS Otopeni la care evolueaza R.Stancu se afla pe locul 2 la sfarsitul turului in Liga 2 seria I;

Gloria B-ta la care evolueaza S.Rusu se afla pe primul loc la sfarsitul turului in Liga 2 seria II;

CS Otopeni la care evolueaza R.Stancu se afla in semifinalele Cupei Romaniei si va juca impotriva Unirii Urziceni;

FC Brasov la care evolueaza L.Stroe a terminat pe locul 4 in grupele Europa League;

Dinamo la care evolueaza J.Tapu a terminat pe locul 3 in grupele Europa League;

Palermo la care evolueaza M.Radoaca s-a calificat in saisprezecimile Europa League, unde va intalni pe AS Monaco;

Dnipro la care evolueaza V.Lungu a fost eliminata din Europa League de catre B.Dortmund inainte de faza grupelor;

STATISTICA VALOARE SI CONTRACTE JUCATORI

STATISTICA EVOLUTIE JUCATORI

Link to comment
Share on other sites

Romanian Young Player of the Year - SUPER

Am debutat in cupele europene (1 assist) si joc la nationala la 20 de ani... ma descurc foarte bine. Sper numai sa nu ma ingrop in campionatul Ucrainei. Poti sa-mi pui un screen te rog cu pagina de Information a lui Dnepr unde evoluez eu acum

:thankyou:

nu stiu cat de mult te ajuta dar, Dnipro

La echipa i-l mai ai coleg pe Ionut Mazilu, care este cel mai in varsta jucator al echipei;

Link to comment
Share on other sites

[MARTIE 2014

STIRI 01.03.2014

TRANSFERURI

Silviu Lovin (Cetatea Tg Neamt) a semnat un precontrat cu Gloria Buzau, unde va juca din vara;

Alexandru Vintila (Viitorul C-ta) a semnat un precontract cu Min Mehedinti unde va juca din vara;

Cristi Serbu (Viitorul C-ta) a semnat un precontract cu Pandurii unde va juca din vara;

Valentin Codreanu este jucator liber de contract si este dorit de Ineu;

Danut Spirache (CS Buftea) este dorit de Sportul;

Daniel Grosu (Juventus Buc) este dorit de Poli Iasi;

Alin Dumitru (Rapid) este dorit de Sportul ca imprumut;

STATISTICI

Victor Lungu (Dnipro) este jucatorul cu contractul cel mai mare - 210.000 E/an

Valentin Codreanu este jucatorul care nu se afla sub contract, fiind jucator liber;

Cel mai mare transfer din lume este Jeremy Helen de la Man. CIty la Barcelona - 25,5 mil E;

Cel mai mare transfer din Romania este Ciprian Tatarusanu de la Steaua la Burnley - 7 mil E;

COMPETITII

Palermo a fost eliminata din saisprezecimile Europa League de AS Monaco 0-0 si 0-1;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy