Jump to content

Uta


Razvan

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Tocmai ma intorceam de la examenul pt licenta PRO, cand lamga mine opreste un Taxi. Din el coboara 2 persoane, imbracate in costum Armani, co achelari de soare Gucci si adidasi in picioare. Le mai vazusem, erau in sala cand dadeam examenul oral pt obtinerea licentei PRO.Unul dintre ei vine la mine si ma abordeaza:

- Buna ziua, domnule.

-Gigi Migi, ma grabesc eu sa raspund

- Noi suntem reprezentantii clubului UTA, din divizia

- B, seria a III-a, stiu echipa. Aveti niste jucatori bunicei (sigur :hysterical: ). Imi place sa fiu la curent cu tot ce se intampla in fotbal; spun eu cu un aer superior

- Asta e foarte bine, imi replica celalalt, care pana atunci nu imi vorbise deloc.

- Noi am vrea sa va propunem un post la echipa noastra.

- Si cam despre ce post vorbim aici? ( ma gandeam ca imi vor oferi cel mult un post de antrenor la copii si juniori )

- Ne-a placut foarte mult cum ati vorbit la examen despre formarea unei echipe competitive, si am vrea sa va oferim postul de manager, al echipei noastre. Obiectivul echipe ar fi clasarea pe un loc de mijlocul clasamentului, dar in urmatorul an va trebui sa atacati promovarea. Ce ziceti?

- Vedeti dvs, eu mai am inca o oferta de a prelua o alta divizionara B, caer imi ofera un salariu foarte atractiv. ( De unde, voiam sa par cautat :cool: )

- Pai uitati oferta noastra (imi intinde un plic), aveti timp sa va ganditi pana maine dimineata.

Ajung acasa si deschid plicul: stupoare imi ofereau un contract pe 2 ani, cu 65000$ pe an; deasemenea in plic aveam toate datele despre echipa: lot (subtire), conducere(nu auzisem de nimeni), stadion ( super naspa 18000 locuri, 1500 scaune), bani de transferuri (50K-binisor).

Cu toate ca eram decis sa accept, am asteptat pana a doua zi de dimineata, cand mi-am dat acceptul prin telefon. In urmatoare zi eram la Arad, sa preiau echipa. Inca de cum am ajuns, patronul Sandu Ion ma chema la el:

- Salut Gigi, eu sunt patronul echipei

- Buna ziua, sa traiti, sa va dea Dumnezeu sanatate si tot ce va doriti ( incercam sa ma pun bine cu el :kisses )

- Fi atent, daca vrei sa transferi pe cineva, vorbesti numai cu Giovanni Becali, noi lucram numai cu el. Poftim munaru' lui, si succes. ( Nu aveam sa ne vedem prea des)

VA URMA

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Primul lucru care il fac cand ajung in birou e sa il sun pe Giovanni.

-Alo, domnu Giovanni?

- Da ma, care esti? Corleone, tu esti?

- Nu domnu Becali, Gigi Migi va deranjeaza

- A.., ala care a luat pe UTA?

-Da repede mai circula stirile.

-Auzi pustiule, zi-mi ce vrei ca ma grabesc

- Pai domnu Becali, as vrea si eu cativa jucatori, care sunt sub contract cu dvs.

-In primul rand, zi-mi Giovanni, si in al doilea rand zi care si mai vedem

- Pai am o lista cam lunga, sa vedem, deocamdata vreau numai jucatori liberi de contract ca nu prea avem bani: Radu Niculescu, Sergiu Radu, Dumitru Haraga, Bogdan Vintila, Romeo Paduret, si ce mai imi propuneti dvs. As mai avea nevoie de fundasi ( stanga, dreapta, centru) Mijlocasi(stanga, dreapta) ok?

- Ok pustiule, te sun eu dupa pranz

Dupa ce inchid telefonul lui Robert de Niro, ma gandesc sa stabilesc niste amicale: hai sa incepem direct cu adversari tari ma gandesc. Pun mana pe telefon si sun la Oradea, Piatra Neamt si la Sibiu. Primesc numai raspunsuri favorabile. In urmatoarea saptamana urma sa ne testam fortele cu echipe care trageau la promovare.

Dupa antrenamentul de dimineata, ma suna giovanni:

-Alo, pustiule, tu esti?

- Da nea Giovanni

- Fi atent aci, ca ti-am facut rost de super jucatori. Pe langa aia care i-ai cerut (toti au zis ca pe primul loc sunt banii, daca le dai contracte bune vin), am niste jucatori super: Dan Eggen- joaca la Le Mans in Franta.Francezii cer pe el 4K E destul de batran 34 ani, da e inca titular in nationala Norvegiei. Am vorbit cu el la tel. si a zis ca vrea sa vina. Ti-am mai gasit un mijlocasi stanga, de viitor: Florin Apetrei-Jiul 23 ani. Asta e mai scump 18K da merita fiecare euro. Ce zici?

- Pe aia liberi ii iau pe toti, zi-le ca le dau contracte de Divizia A. Il iau si pe Eggen, ca e ieftin, da pe Apetrei, dau maxim 10K.

-Bine pustiule, sa vad ce pot sa fac. Vezi ca Radu Niculescu, Dumitru Haraga, Bogdan Vintila, Romeo Paduret vin maine la Arad, Sergiu Radu vine peste 3 zile, ca e in Franta.

- Bine nea giovanni, mai vb

-bine pustiule, pa

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa primele amicale: UTA-FC ORADEA 2-0

UTA-CEAHLAUL 3-0

UTA-FC SIBIU 3-1

Mi-am conturat un prim 11

PS: In acest 11 intra si ultimele achizitii. Dupa despartirea de Giovanni ( la cererea lui justafan ). Dorinel Munteanu :scared - plecat surprinzator de la Steaua, dar care mi-a cerut un salariu de 230.000$

Vasile Avadanei- Ceahlaul-fundas drepta ( imi puneam toate sperantele in el )

Dorin Mihut - FC Oradea -fundas stanga-titular incontestabil

Costel Ilie - Ceahlaul PN- mijlocas dreapta-titular

Ion Berea - Ceahlaull PN- fundas central -rezerva; de viitor

Alexandru Forminte- Ceahlaul PN-fundas stanga-rezerva

DECI: VINTILA, MIHUT, EGGEN, VARGA, AVADANEI, F.APETREI, D.MUNTEANU,

D.RADOI, S.RADU, R.NICULESCU

Link to comment
Share on other sites

Tocmai ma intorceam de la examenul pt licenta PRO, cand lamga mine opreste un Taxi. Din el coboara 2 persoane, imbracate in costum Armani, co achelari de soare Gucci si adidasi in picioare.

Adica aia erau imbracati de firma si mergeau cu taxiul ?:(

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Adica aia erau imbracati de firma si mergeau cu taxiul ?:(

Asta era si faza, erau amarati, costumele erau inchiriate si ei conduceau un club de legenda care se zbatea prin divizia B

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Din cate vad tu ii critici pe toti. Cateodata ai dreptate, da nu de prea multe ori

Incerc sa tai raul din radacina.

Story-ul este foarte slab, sub-mediocru. Nu ai telent de povestitor, imaginatia ta este deficitara, nu reusesti sa surprinzi lucrurile INTEResante in ceea ce povestesti.

Nu te supara ca iti spun, dar asta e adevarul. Incerc sa te feresc de mistourile care vor urma din partea celorlalti.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Nu te lasa impresionat de remarcile lui Pere. Asa face la orice story. Fiindca nu-si poate varsa supararea pe seful lui care-l pune la munca non-stop (shame on you mishou), motiv pentru care nu e in stare sa faca un story delicios pe aici, se leaga de toti userii al caror timp LIBER le permite chestii de astea. Plictisitoare uneori, e drept.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Nu te lasa impresionat de remarcile lui Pere. Asa face la orice story. Fiindca nu-si poate varsa supararea pe seful lui care-l pune la munca non-stop (shame on you mishou), motiv pentru care nu e in stare sa faca un story delicios pe aici, se leaga de toti userii al caror timp LIBER le permite chestii de astea. Plictisitoare uneori, e drept.

Remarcele.

:faces

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest Vlado777
Tocmai ma intorceam de la examenul pt licenta PRO, cand lamga mine opreste un Taxi. Din el coboara 2 persoane, imbracate in costum Armani, co achelari de soare Gucci si adidasi in picioare. Le mai vazusem, erau in sala cand dadeam examenul oral pt obtinerea licentei PRO.Unul dintre ei vine la mine si ma abordeaza:

  - Buna ziua, domnule.

  -Gigi Migi, ma grabesc eu sa raspund

  - Noi suntem reprezentantii clubului UTA, din divizia

  - B, seria a III-a, stiu echipa. Aveti niste jucatori bunicei (sigur  :hysterical: ). Imi place sa fiu la curent cu tot ce se intampla in fotbal; spun eu cu un aer superior

  - Asta e foarte bine, imi replica celalalt, care pana atunci nu imi vorbise deloc.

  - Noi am vrea sa va propunem un post la echipa noastra.

  - Si cam despre ce post vorbim aici? ( ma gandeam ca imi vor oferi cel mult un post de antrenor la copii si juniori )

  - Ne-a placut foarte mult cum ati vorbit la examen despre formarea unei echipe competitive, si am vrea sa va oferim postul de manager, al echipei noastre. Obiectivul echipe ar fi clasarea pe un loc de mijlocul clasamentului, dar in urmatorul an va trebui sa atacati promovarea. Ce ziceti?

  - Vedeti dvs, eu mai am inca o oferta de a prelua o alta divizionara B, caer imi ofera un salariu foarte atractiv. ( De unde, voiam sa par cautat :cool: )

  - Pai uitati oferta noastra (imi intinde un plic), aveti timp sa va ganditi pana maine dimineata.

  Ajung acasa si deschid plicul: stupoare imi ofereau un contract pe 2 ani, cu 65000$ pe an; deasemenea in plic aveam toate datele despre echipa: lot (subtire), conducere(nu auzisem de nimeni), stadion ( super naspa 18000 locuri, 1500 scaune), bani de transferuri (50K-binisor).

  Cu toate ca eram decis sa accept, am asteptat pana a doua zi de dimineata, cand mi-am dat acceptul prin telefon. In urmatoare zi eram la Arad, sa preiau echipa. Inca de cum am ajuns, patronul Sandu Ion ma chema la el:

  - Salut Gigi, eu sunt patronul echipei

  - Buna ziua, sa traiti, sa va dea Dumnezeu sanatate si tot ce va doriti ( incercam sa ma pun bine cu el  :kisses )

  - Fi atent, daca vrei sa transferi pe cineva, vorbesti numai cu Giovanni Becali, noi lucram numai cu el. Poftim munaru' lui, si succes. ( Nu aveam sa ne vedem prea des)

                    VA URMA

<{POST_SNAPBACK}>

UTA Arad e o echipa frumoasa, dar care nu va putea niciodata sa fie o echipa mare. Asta e! :fmro:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Imi suna celularul...,ma uit sa vad cine e,era un numar necunoscut..raspund:

-alo

-poti sa vii repede pana la clubul UTA?

-da in 10 min is acolo

Pe drum tot ma intrebam ce vrea asta de la mine.

Ajung si eu acolo,intru in birou lu dekany:

-ma robert avem nevoie de ajutoru tau

-adica?

-adica rmichiu asta e tare neserios si nu vrem sa ne riscam cu el

-dar nu am o licentza pro

-numai conteaza asta am auzit lucruri bune despre tine

-pff bun,ne vedem maine atunci,pa

-pa

Iesind din club eram tare fericit ca mi sa ivit ocazia sa antrenez UTA.

A doua zi ajung si eu la Club,mi se face cunostinta cu un lot mai numeros de felu lui.

Portari

Marius Marne

Mihai Grozav

Florin Rusu

Cosmin Mersca

Fundasi

Costel Bogosel - DC

Marius Demian - DC

Sorin Aldea - DR

Marius Cioara - DL

Bier - DC

Porumboiu - DC

Purda - D/WBR

Serban - D/WBRL

Radu Andone - D/WBL

Radu Anca - WBL

Mijlocasi

Turcus - ML

Dumitra - DM

Bota - MC

Ovidiu Balan - MC

Dacian Cozea - MC

Marius Cozma - MC

Sziler - MC

Nadaban - AML

Sad - AMC

Georgiu - MC

Atacanti

Enache

Mititi

Hora

santejudean

Mot

Baban

Flavius Bad

totusi Demian ma impresionat...

demianxs9.th.jpg

Se apropie si primu amical al meu cu CS BUFTEA si Vajvodoh,am ales un sistem 4-4-2 sa vad ce pot baieti :)

Cs Buftea - UTA 1-1 , meci bunicel tinand cont de conditia fizica dezastruoasa

UTA - Vajvadho(ceva de genu) 0-3 - deja am avut semne de intrebari si ma-m decis sa ma duc pe piata de transferuri :D din pacate rmichiu nu mi-a lasat nici un ban in plus,trebuia sa aleg din jucatorii fara contract,dupa lungi cautari am ajuns la Ciocoiu , Calin,Dragnea si Toncea(Steaua)

ciocoiucx8.th.jpg

calinph4.th.jpg

dragneang5.th.jpg

tonceaan0.th.jpg

Ma gandeam ca acesti jucatori ma pot ajuta sa ma salvez de la retrogradare

Pe toncea la-m luat pt termen lung...are perspectiva jucatoru

voi revenii mai tarziu cu storyu,cheers si sper sa va placa,e primu meu story...:P:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy