Jump to content

Uta


Razvan

Recommended Posts

;) Inceputul ala ii sec.. (Suna pantoful -numar pervers)

-Alo!

-Poti sa te arunci in Mures(Bega)?

-dap

Go on..

<{POST_SNAPBACK}>

recunosc,am fost in pana de idei :peace:

ca scriu prost sincer na-m ce sa va fac is ungur ! si asa is eu,in orice caz scriu mai bine ca altii.

in alta ordine de idei al 3-lea amical l-am jucat contra Armata Craiova cu sistemul "clasic" 5-3-2 atacking,rezultatul a fost 4-1 dar trebuia sa fiu realist ca era un adversar slab

au mai urmat amicalele cu:

UTA - Poli Iasi 0-1

UTA - Fc Vaslui 0-1

ceva nu era bine.mai aveam vreo 15 zile pt a remedia un eventual start de campionat dezastruos si am decis sa mai fac un amical cu FMRO :peace:

scorul este un mincinos 6-1 (Noel) :D dar e bine ca jucatorii si-au revenit.

M-am decis si asupra echipei de baza

lineupju3.th.jpg

acolo la mijloc voi mai face rotatie ca am jucatori aproapiati ca valoare...

Timpu ne preseaza si uite ca inceputu de campionat ne bate la usa,prima etapa cu FC Bihor(rivali) un meci pe care nu puteam sa-l pierdem ce-l putin pt suporterii Aradeni asa ca ia-m adunat pe toti jucatorii si le-am explicat ca sa joci pt UTA este o mandrie ! =)

Alexandru Kiss antrenoru de la Fc Bihor a declarat in presa ca nu ma suporta si vrea neaparat o victorie contra lui UTA,vom vedea pe teren daca are dreptate.

prima etapa-Derby UTA-Bihor:

Am inceput cu un sistem 5-3-2 atacking: Stiel-Ciocoiu,Demian,Bier,Toncea,Serban-Cozea,Balan,Hora-Bad,Calin

se da lovitura de start iar in min 8 Sami centreaza pt rozsel si Bihoru inscrie pt 0-1,nuuu

min 10 miculescu ii paseaza lui mutu in careu iar acesta din fericire pt mine da peste poarta

min 17 fele a tras un sut din afara careului,ai mei nu se regasesc...

min 33 Serban recupereaza la mijlocu terenului ii paseaza lui Hora care acesta ia trimis un "killer pass" lui calin iar acesta singur cu portaru inscrie 1-1 ce bine pt noi ca am egalat :D

min 40 Ciocoiu ii centreaza lui Balan care din voleu rateaza cu mult poarta

min 45 Calin Scapa singur cu portaru,portaru iese din poarta dar calin trage la vinclu si rateaza,am ratat sansa de 2-1 trebe sa-i motivez in vestiar,trebe sa castigam meciu !

a inceput repriza a 2 min 49 un aparator advers trimite in spate la portar calin face pressing la portar ii ia mingea si inscrie pt 2-1 stadionu era in delir (doar 1500 de spec)

min 60 ciocoiu ii centreaza lui Bad dar acesta trimite cu capu pe langa

Bihorenii nu se regasesc :>

min 66 miculescu ii paseaza lui rozsel care din 4 metrii trage milimetric langa poarta,doamne ce meci pt mine :D

min 69 Fele trage din 10 metrii milimetric,bihorenii ne domania si nu e bine,le-am spus baietilor sa tina mai mult mingea la ei si asta sa vazut deoarece meciu sa terminat UTA-Bihor 2-1 o victorie nu prea meritata tinand cont ca oaspetii au ratat mult dar in fotbal nu intotdeuna castiga cine joaca mai bine :D,revenind la partea tehnica mi-e teama ca sistemul nu functioneaza cum as dorii si ma tenteaza sa schimb intr-un 4-4-2,am decis sa mai joc un meci cu 5-3-2 sa vad daca renunt sau nu

Etapa a 2 alt DERBY CF TIMISOARA( :thumbdown: ) - UTA

min 5 turcu ii centreaza lui OPREA care din min 5 inscrie timisoara conduce cu 1-0,faceam spume la gura =) nu avem voie sa pierdem cu timisoara !!! bomba a venit in min 37 Bier a luat rosu pt un fault nesportiv iar eu cred ca fac infart acolo mai mult de ora sa jucam in inferioritate numerica si cu un handicap de 1-0 pt ei imi trebuiau solutii pe care nu prea le aveam....

min 44 Demian ii centreaza lui enache care acesta prelungeste lui HORA,acesta fuge cam 30 de metrii singur cu mingea ii paseaza lui enache care cu poarta goala face 1-1 Bucurie totala am egalat in 10 oameni !!

min 71 rotaru ii paseaza lui ilie care din careul mic inscrie pt 2-1 si asa se termina si meci,am pierdut derbyu cu Timisoara...ia-m bagat in sedinta pe baieti sa inteleg ce nu merge sa-mi explice le-am explicat ca UTA este o mare echipa,trebuie sa moara pe teren sa deie tot din ei,baietii mi-au promis ca urmatoru meci il vor castiga...asteptam

Etapa a 3-a Minerul Lupeni-UTA

am ramas tot pe acelasi sistem cu aceasi echipa in afar ca l-am titularizat pe sas in locu lui hora,santejudean in locui Bad si pe purda in locu lui serban sper ca am facut schimbari inspirate...

min 10 Purda recupereaza si ii da o centrare perfecta de 20-30 de metrii lui santejudean care din pacate tine prea mult mingea si este deposedat...

min 15 Sas rateaza incredibil din 4 metrii

min 16 atac al minerilor o minge balbaita degajata de cozea ajunge la santejudean care singur cu portaru nu reuseste sa inscrie,nu stim sa finalizam din pacate...

min 26 Toncea da o minge lunga pe partea dreapta dupa care fuge Calin acesta ii centreaza lui Sas care din urma numai rateaza din 4 metrii 0-1

min 30 Purda ii centreaza o minge de la 20-30 de metrii lui santejudean care inscrie pt 2-0 bucurie maxima !! =)

min 62 Toncea ii paseaza lui Ciocoiu acesta centreaza pentru calin care din urma da peste poarta cu capu

din pacate asa se termina si meci nimic spectaculos doar 3 puncte vitale pentru noi

va urma

FC_Bihor_v_UTA.pkm

UTA_v_CFR_Tim..pkm

M._Lupeni_v_UTA.pkm

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Apropos de U.T.A.Am reusit sa-i duc in champion's league in 2012.Am reusit sa ii suflu stelei si doua campionate..si se prefigureaza o primava europeana in Cl.Cea mai buna performanta..optimi cu Bayern in cupa uefa(2011).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy