Jump to content

Napoli Calcio


Ciprian

Recommended Posts

Continuare sezonul doi: spuneam de Andreas Dahl, un executant excelent de lovituri libere dar si un f. bun DM sau MR. Va spun, cautati-l ca merita! E undeva in Suedia nu mai stiu de la ce club l-am luat dar voi reveni!

Deci: in campionat am terminat pe primul loc, la 6 puncte de Torino si 7 de Livorno care a jucat baraj si a promovat si ea. Am avut 4-5 infrangeri si tot cam atatea egaluri.

Golgeter a iesit Inacio Pia cu 24 de goluri.

Jucatorul anului acelasi Inacio Pia!

Trebuie sa spun ca in primele doua sezoane in Serie C si B am jucat extraordinar acasa, cu publicul in spate, am avut o medie de vreo 30 si ceva de mii de spectatori pe meci! Nu am pierdut decat un meci acasa in doua sezoane (cu Genoa, in finala Girone C) si am facut vreo 3 sau 4 egaluri cu Torino, Livorno si inca vreo doua...

Deci, promovare in Serie A unde, in primul sezon trebuia sa evit retrogradarea...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Sezonul 3, primul in Serie A!

Transferuri in: Antonio Bellavista WBL 29 ani free nu mai stiu eaxct de unde l-am luat, Jaja 19 ani AMLC, FC free de la Feyenoord, jucator brazilian f. bun, dar f. capricios, Xabi Prieto 25 ani MR cumparat de la Valencia cu vreo 7,5 Milioane, Madgid Bougherra DC, 24-25 ani Algerian, cumparat din Serie B pe vreo 3 mil., Terlizzi DC 27 ani cumparat tot din serie B pe 2 mil., Ivan Gonzalez, AML FC paraguaian free, Marco Olivi portar 20 ani, cumparat de la Messina pentru 1,75 mil., excelent portar, titular incontestabil in fata lui Supple tot sezonul, Christian Weber WBR DM 23 ani luat de la Torino pe veo 600k, Bresciano free AMRLC Parma

Transferuri out: R. Sosa 1,2 mil. Bologna, Cembranos retras, Capparella retras, Grava plecat in serie B pe 50k, Giubilato pe vreo 100k, Savini 250k etc(transferuri neimportante).

Inceputul a fost de vis: dupa o infrangere acasa cu Parma cu 0-1, am castigat la Modena cu 3-1, apoi victorie cu Roma acasa cu 3-0, victorie la Milan cu 1-0 (dupa inca vreo 3 etape au schimbat antrenorul si l-au adus pe Rijkaard cu care au terminat pe 2)! Dupa 7 etape aveam linia de clasament 7 6 0 1 si eram pe primul loc! Speram...ca pot sa termin in primele 4 pt. a juca in Champions League sezonul urmator...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ce scrie baiatul asta ^_^ Am observat ca oriunde ai juca gasesti jucatori ieftini si buni si pana la urma ajungi sa ai "super" echipa si sa-i bati pe toti. Nu e ceva fenomenal ca ai castigat nu stiu cate campionate sau n s c cupe, daca faci asta cu o echipa mai slaba e si mai mare satfisfactia... da' cui ii pasa? :B:

Am auzit ca un membru al forumului, nu spun cine, a ajuns la cm 01/02 pana in 2100 si ceva ca sa bata recorduri peste recorduri cu o echipa de prin italia... Inter cred ca se numea :B:

Link to comment
Share on other sites

Echipa standard in sezonul 3: Olivi-Lustig, Terlizzi, Bougherra, Bellavista-Xabi Prieto, Dahl, Bresciano, Ivan Gonzalez - Calaio, Pia. Cu echipa asta am inceput sezonul, pe parcurs a trebuit sa schimb un pic... Cea mai importanta schimbare a fost cea a lui Pia cu Ezequiel Lavezzi (am uitat sa-l trec la transferuri in pe 160k de la Genoa). In rest, au mai jucat si au avut evolutii bune Szelesi, Weber (pe care l-am reprofilat WBL), Jaja si R. Elm.

Am uitat sa va spun ca in sezonul 2, Inter mi-a oferit coproprietate pe Calaio pe 4 mil. pe care am acceptat-o, iar la inceputul sezonului 3 l-am rascumparat cu 1 k euro!!! Inter n-a oferit nimic pe el! Super afacere...

Inacio Pia a debutat in nationala ITALIEI desi e brazilian, dar imediat dupa debut a trebuit sa-l trimit pe banca de rezerve pt. ca juca extrem de prost! Pana la finalul sezonului nu stiu daca a prins 7-8 meciuri titular...

Deci, revenind la campionat ... am continuat destul de bine insa incet-incet am coborat pana pe 5 la sfarsitul turului dupa Juve, Inter, Milan si Udinese dar in fata Romei, lui Lazio si a lui Lecce! Totusi, aveam doar un punct spatele lui Udine! Speram... Daca nu aveam sincope de genul 0-0 cu Siena acasa 1-3 cu Inter acasa, 1-1 cu Ascoli in deplasare (egalat in min. 88) as fi putut fi mai sus, dar asa...

Link to comment
Share on other sites

valy si nu ai folosit deloc reload ? :B: Daca nu, sincere felicitari ! :)

<{POST_SNAPBACK}>

Nu stiu cum jucati voi FM... Eu cand am cate un meci mai important si il pierd, in general il rejoc...(adica fac blat :bere ) asta se intampla de vreo 3-4 ori pe un sezon...

Dar in asta mi-am propus sa nu fac nici unu`! Si n-am facut, daca ma credeti bine, daca nu, nu...veti vedea ca am si un exemplu spre sfarsitul sezonului 3 in care daca faceam reload...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Nu stiu cum jucati voi FM... Eu cand am cate un meci mai important si il pierd, in general il rejoc...(adica fac blat :bere ) asta se intampla de vreo 3-4 ori pe un sezon...

Unde e farmecul ? :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

OK. Deci in intersezon am mai cumparat un singur jucator: pe Abel Aguilar DM, 21-22 ani cumparat de la Genoa pe vreo 4,5 mil. - columbian. Am inceput bine si returul cu victorie la Parma (revansa), victorie la Roma, egal cu Milan...si am ajuns iarasi pe locul 4 la vreo 5 puncte de primul loc...Ma gandeam asa...e oare posibil...??? Din pacate vine meciul cu Torino in deplasare...In minutul 80 aveam 3-1 (Lavezzi, Bresciano - 2). Am gresit tactica, am crezut ca Torino nu mai are forta sa revina si am lasat-o neschimbata, 4-4-2 cu atac pe flancuri (clasica la mine). Si m-au egalat in minutul 91! Cu cele doua puncte in plus ajungeam pe 2 la 2 puncte de Inter...Pacat, mare pacat...Apoi vine meciul cu Lecce, acasa. Meci extrem de slab si infrangere din nou in minutul 90 cu 2-1! Dintr-o eventuala pretendenta la primul loc ajung sa ma bat cu Udinese pentru locul 4(mai aveam 2 puncte avans).

Din nou deplasare, de data asta la Inter si din nou infrangere cu 0-1 din fericire si Udine o comite...si mai speram. Urmatorul meci, cu Juventus acasa: aveam nevoie disperata de victorie dar Juve era era in lupta directa pentru titlu cu Inter si Milan...Si nu reusesc decat un 1-1 chinuit...Udine castiga si ma egaleaza la puncte! Mai erau 4 etape: aveam de jucat cu Palermo si Messina away si Ascoli si Bologna home iar Udine cu Lazio si Inter away si Juve si Parma home! Avantaj eu la prima vedere, numai ca echipa mea era intr-o forma extrem de slaba...Am uitat sa va spun ca inaintea meciului cu Torino(de unde cred ca a inceput totul)ii umilisem pe Udinese cu 4-0!

Link to comment
Share on other sites

Dar sa revin... Meci cu Palermo in deplasare. Conduc cu 3-1 in min. 55, Palermo revine si ma bate cu 4-3 Mutu inscrie de 2 ori(ajunsese la Palermo, am uitat sa va spun). Udinese castiga cu 3-0 la Lazio. Imi spun ca poate o vor comite cu Inter si Juve... Deci eu: meci cu Ascoli, acasa: 1-1 greu am egalat spre final. Udinese-Juve 3-1 si Juve out din cursa pentru titlu si eu de 3 lei speranta pentru Champions League.

Penultima etapa :Messina - Napoli iarasi egal 2-2, Inter - Udinese 1-0 am pierdut orice sansa la locul 4, Inter noua campioana. In ultima etapa, in sfarsit, victorie cu Bologna cu 5-1 si Udinese - Parma 4-1 cu Parma retrogradata in Serie B. Cam asta e ... urmeaza sa incep sezonul 4, cu siguranta ultimul...Poate voi mai incepe unu` nou de la zero cu alta echipa, nu stiu...

Cam asta a fost, poate va mai povestesc sezonul 4, cand il voi termina...deocamdata am transferat pe Fawcett de la Boca pentru 12 mil. si Virga de la Lecce pentru 4 mil.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Asa m-am obisnuit de pe la CM 00/01...dar in ultimul timp il folosesc din ce in ce mai putin...Hai zi ca tu nu l-ai folosit niciodata :faces

Ba da, la inceputuri, cm 00-01 si cm 01-02. De atunci nu l-am mai folosit absolut deloc :)

Link to comment
Share on other sites

Sezonul 4! Inceput aseara! Primele doua meciuri: Sampdoria - Napoli 2-3 si Chievo - Napoli 2-4! In ambele partide am condus cu 1-0, am schimbat tactica pe defensive si am luat cate 2 goluri, apoi am revenit in forta si am castigat pe final, cu Sampdoria chiar in min. 92!

In Cupa UEFA nu am fost cap de serie si am picat cu Dinamo Kiev... Sper ca voi trece desi sunt cam sceptic...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Daca vrei sa povestesti ce faci incepe un nou topic si scrie un story ca lumea(vezi raikkonen, IliciMan cu Juventus Bucuresti si CFR Cluj) sau raikkonen(rapid), wyzel(poli iasi) de pe fmromania.com/forum

Give the guy a break. Si asa story-ul acesta e mort, i-a crapat salvarea lui Raiko :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy