Jump to content

Ok Biatches


Andrei

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

FMRo team is back. nu intru in detalii, dar mismasurile necesare au fost puse la dispozitie de acelasi neobosit :B: Iohanel. de data asta a facut un business cu Corvinul, suntem bagati in seria B3 asa ca avem de calatorit prin tot Ardealul.

Gruia, e clar tati, de data asta chiar tre sa te lasi de fumat, avem nevoie de bani de tren ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

treaba e imputita rau si nu ma refer la vestigii mentolate sub brad. sunt constient ca ma inham la o munca titanica avand in vedere puterea de munca "deosebita" si "talentul" majoritatii jucatorilor. lotul e numeros, e adevarat, suntem acoperiti pe toate posturile, media de varsta e una destul de mica, dar valoarea...eh, aici e o alta poveste.

Demarez noul sezon cu o conferinta de presa, foarte multi ziaristi au cerut acreditari, insa locatia oarecum improvizata (la mine acasa :B: ) nu ne-a permis sa oferim acreditari decat super ziarelor "Viata satului", "Jurnalul Spitalului 9", "Fulgerul Adancatei" si "Revista de zootehnie, zoologie, zoofilie si altele".

Avem un sezon greu inainte, dar sunt convins ca jucatorii vor forma un grup puternic. Vom incerca sa ne bazam pe relatii de joc bine stabilite, pe atmosfera deosebita din vestiar si mai putin pe individualitati. Am incredere in baieti si cred ca putem ataca chiar si promovarea, chiar daca avem putina experienta la acest nivel. Iar in cativa ani, cine stie, poate o sa cante si imnul Shampion Lig aici pe Tineretului.

In ciuda rasetelor isterice starnite de declaratiile mele, I mean it :B:

Maine, primul antrenament. WAKE UP, BIATCHES! :peace:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

4.07.2004

Tineretului, 7 AM :scared

toti baietii au niste fete somnoroase si sictirite. asa cum ma asteptam, dorinta de glorie si puterea de munca isi arata fetele hidoase inca de la inceput. Ii numar : 24. Ce pm-ul meu? Iohanel imi zisese ca are 25 de jucatori sub contract. la 7:10 apare alergand dezordonat un pletos cu saliva in coltul gurii si nebarbierit de vreo 5 luni, bucuros nevoie mare. cine putea sa fie in afara de Gruia?

ma intreb de ce oare e asa voios asa ca il iau la o discutie tete-a-tete (adica printre altele i-am dat si un cap in gura pt intarziere :peace: )

Gruia : Frate, e super tare de beton de misto!

Io : care-i faza, frate?

G : scuze pt intarziere, am trecut pe la chioscul de ziare sa vad daca scrie ceva de noi si am gasit interviul cu matale! (imi arata bucuros "Revista de zootehnie, zoologie, zoofilie si altele") am citit aici ca o sa jucam cu Inter la anul, super beton de tare, frate!

Io : stai calm, baietas, asta era pt presa, sa nu ne desconsidere baietii. oricum, as aprecia daca ti-ai tine gura, nu vreau ca echipa sa joace sub presiunea rezultatelor.

Dupa ce-am lamurit treaba cu zoofilul echipei, e timpul sa trecem la treaba, sa-i vad si eu pe baieti cum se misca in teren.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

atmosfera la primul antrenament e de-a dreptul incendiara (nu avem dusuri la stadion, deh, famelie mare, remuneratie mica), iar la un moment dat Ibe isi pierde tenisii si joaca in sosete. Rezultatul a fost cel scontat, aparatorii adversi s-au dat la o parte din fata lui. Note to self : vom folosi arma secreta, sosetele lui Ibe, si in meciurile oficiale

Lotul arata cam asa :

squad6wr.th.jpg

Dupa cum vedeti, mai toti jucatorii Lack Match Practice. este insa si o exceptie, ma refer desigur la Ilici, care Lacks Mancare (aperitive, ciobita, felul 2) si Papanasi.

Am si o echipa tehnica, desi 4 dintre noi suntem si jucatori sunt sigur ca o sa ne achitam bine de ambele job-uri. in plus, castigam si mai multi bani :B:

staff0oh.th.jpg

La sfarsitul antrenamentului, fac greseala sa cred ca banii aia pe care ii primesc unii pt postul de ASSMAN :B: sunt dati pe valoare, asa ca il chem pe Mihai sa ne consultam cu privire la primul 11. Omul meu are o parere cam buna despre el insusi insa :( de observat insa ca pana si el si-a dat seama cine este cel mai slab atacant al echipei.

report3oz.th.jpg

e clar ca nu exista nici un prim 11, nu exista nici macar un prim 1, dar ne descurcam noi cumva.

mda, e timpul sa mergem la terasa, eu imi iau si bloc notes-ul cu mine sa pun la cale tactica pentru amicale.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Joaca cu wingeri !! Tre sa am si eu loc :B:

in afara de Jirar, care deja trage la galere impreuna cu VLasov, Vultur si altii la echipa de rezerve, toata lumea va juca. ma rog, s-ar putea pe Trompetis sa il tinem doar de mascota totusi :B:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Sunt POTENTIAL STAR...asa ca vreau sa fiu titular in 10 partide si sa mi se mareasca contractul :D

astia micii comenteaza cam mult. cred ca starurile astea o sa inceapa amandoua de la munca de jos, in divizia pe sector :B:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
habar n-am, i-a bagat Mihai in patch pe toti necunoscutii, oricum n-o sa apara niciodata in story

afara cu ei!!!!!!!!! afara!!!!!! ponegresc numele echipei!!!! :paladin::orc:

noi suntem singurele vedete...

P.S. Da afara si un mihai :P

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

... C-ul pute a dracului de urat . In toate salvarile mele FMRo-ul s-a dus in rapa .

desigur, echipa n-are mecla nici macar de divizia sateasca. adevaratul meu obiectiv e sa fac macar 10pcte, dar shhh, nu spune la nimeni, nu vreau sa se demoralizeze baietii :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Iohanel a perfectat 3 amicale ca sa ne pregatim pt sezonul care ne asteapta, Cu Chitila, Pascani si Conpet. o sa folosesc tot lotul ca sa-mi fac o idee mai clara asupra jucatorilor pe care ma voi baza mai mult in lupta pt promovare :B:

0-1 vs. Chitila

0-1 vs. CFR Pascani

2-2 vs. Conpet (goluri Noel si Blondu (din penalty) )

asa cum spuneam am rulat tot lotul si am observat o mare carenta pe postul de fundas stanga, unde daca Mishou lipseste, e jale mare. Remarcatii sunt Bogdan, Bunneh, Catharsis (toti cu medie de 8 pana acum), deci suntem acoperiti bine in poarta, Nea Ovi, Tomesco, Adelio, Ibe si Emil. Foarte slab s-au prezentat in pregatiri Mutu, Cristiano, Ita si Iulica care nu au depasit media de 6.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Romania - Finlanda 1-1, gol Danciulescu; cashcheta sau piti sau cine e antrenor la nationala a inceput bine :swear

Otelul a trecut in turul preliminar de IA, iar Dinamo s-a calificat datorita golului inscris in deplasare in dauna lui Apoel.

pentru ultimul tur preliminar sunt programate meciurile Dinamo-Real Madrid (in UCL) si Otelul-Bodo Glimt si Steaua-Ekranas (in Uefa)

a avut loc tragerea la sorti pentru primul tur al Cupei Romaniei, unde vom da piept cu Forex. Cupa este principalul nostru obiectiv, vreau sa ajungem in cupele europene chiar din sezonul urmator :hysterical:

in aceeasi zi aflu ca Ilici s-a accidentat in timpul unui antrenament gastronomic si va lipsi timp de 4 saptamani. l-am pus pe Stef sa ii prescrie o dieta stricta de salate si piept de pui la gratar pt a-si reveni cat mai repede.

21.08.2004

Armatura-FMRo

incepem in formula Bogdan-Emil, Mutu, Nea Ovi, Mishou-Cristiano, Andrei, Mihai ©-Ibe-Tomesco, Noel

pe banca Bunneh, Jirar, Dumy, Iulica, Blondu, Trompetis si Adelio.

cacat cu perje, vestigii mentolate etc. suntem masati (nu de catre o thailandeza) in propriul careu inca din primul minut.

min 2- sut de la distanta, 1-0 pt Armatura

urmeaza tzspe miliarde de ocazii la poarta noastra

min 25- Mutu il scapa din marcaj pe adversarul direct, 2-0

min 35- primul nostru sut pe poarta, autor : Noel

min 43- prindem curaj, Ibe trage peste de la marginea careului

HT 2-0, ies Tomesco si Cristiano, intra Adelio si Blondu

tzspe trilioane de ocazii la poarta noastra, pentru ca am decis sa jucam mai ofensiv

min 74- Trompetis intra in locul lui Andrei. s-a tuns :B:

min 81- meci negru pt Mutu care faulteaza in careu. penalty si 3-0

min 90- MIhai este accidentat de un taran, jucam si in inferioritate pe final de meci

min 90- centrare in careul nostru de 6m , unde Mishou si Bogdan se dau cap in cap si... 4-0

min 90- Emil executa o aruncare de la margine, Ibe preia si vrea sa centreze, mingea ia o traiectorie ciudata si intra in plasa. GOOOOOOOOOOOOOOOOOL, EUROGOL al lui Ibe, toata echipa e in delir de parca am fi castigat Cupa Campionilor. e clar, avem un viitor maret :B:

FT 4-1, Emil, Andrei, Mihai si Ibe au luat note de 7, Tomesco 5.

good start :)

Mihai va lipsi 7 luni datorita accidentarii :(

Mihai, in caz ca vrei sa ai grija la research :B: de ala care te-a accidentat, numele lui e Claudiu Vasile Mutu

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy