Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Ultima Sansa.


Ita

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Nici nu mai tin minte cati ani au trecut de cand am parasit Pro Vercelli si Italia. Cinci, sase, noua, dar nu mai conteaza acum. De atunci o tin intr-un ghinion continuu, la Lille am avut probleme cu suporterii cand am fost numit principal, la Aris Salonic am stat mai putin decat stateam de obicei in concediu in Grecia, la National am dus-o bine un timp, neintelegerile cu federatia si lipsa suporterilor m-au scarbit.

Acum o frec de un an si ceva, divort, bautura, tigari, nopti nedormite, barbierit la luna, dus doar cand se termina baxul cu tigari si trebuie sa cobor. Ma uit la Le Tour, astept sa-si rupa Lance gatul, nu o face, poate o face dupa ce se retrage, niciodata nu e prea tarziu. Hei, poate o face intr-una dintre plimbarile cu Bush si-l ia si p-ala dupa el.

Sa ii F*t pe toti, si mai ales pe nevasta-mea, m-a lasat javra fara nimic. Nici de fotbal nu-mi mai arde. Am avut oferta de la CSM, am refuzat-o, pur si simplu n-am chef. Sunt constient ca in iarna foamea o sa ma faca sa-mi caut echipa, dar pana atunci sunt fericit sa ma balacesc in mizeria mea.

Telefonul n-a mai sunat de doua saptamani, chiar ma intrebam daca l-am platit, nu ca m-ar interesa prea mult, pana intr-o zi cand ii aud taraitul enervant. Fostul meu impresar cu glumitele inerente situatiei oarecum jenante in care ma aflam, nu-i port pica, probabil asa reactionam si eu. Ce mai faci, cum o mai duci, cand bem berea aia, mai iesi si tu la un pescuit, dar la o femeie? La sfarsit imi arunca soparla, sunt interesat sa ma bag la o echipa MARE din Italia, echipa din C1? Dap, a spus foarte raspicat mare, din C1. Raman masca, ce echipa e, cum au ajuns la mine? Probabil e felul lui Dumnezeu de a-si lua revansa in fata mea. Zice ca nu poate sa-mi spuna ce echipa pana nu e sigur ca vreau. Ii zic ca ma gandesc pana maine si-l sun. Cacat, la ce sa ma mai gandesc, am amanat cu greu raspunsul cu toate ca si eu si el stiam ca o fac dintr-o mandrie prosteasca, de fapt din ultima picatura ramasa.

Hai sa ma pacalesc si pe mine si sa analizez situatia la rece. Pe de o parte am sansa sa ma reintorc in Italia la o echipa de top din Champions League. Cine ma vrea de acolo? Inter? Nu cred, chiar daca am multi amici in Italia, n-am schimbat niciodata doua cuvinte cu Moratti. La Juve nu cred ca se pune problema, la fel si la Milan. Ramane Roma, dar nici acolo nu cred ca e cazul. Sau poate a pus Chivu o vorba buna?

Pe de alta parte am echipele din judet, incepand cu Farul. Acolo m-as duce dar sunt amic prea bun cu Grigoras si echipa merge prea bine. Deci pica varianta cu Farul, raman Callatis, Midia, CSM, Altay, deci pica Romania.

Dau iama pe internet, citesc ziare, siteuri, vreau sa vad cine a murit sau cine a luat-o razna de ma vor pe mine. In Italia e liniste, cata liniste poate sa fie in Serie A. Incep sa ma gandesc ca si-a batut joc de mine idiotul. Sau poate, poate a zis C2, la echipele calificate in UEFA mai am pile. Deci sunt Lazio, Udinese si Parma. Parma trebuie sa fie, cu Sacchi am fost bun prieten, cateva iesiri cu barca lui la pescuit, cateva beri. De cativa ani n-am mai vorbit, dar felicitarile de Craciun au venit cu regularitate in fiecare an. Imi inghit cu greu impulsul de a-mi suna amicul impresar.

Ma agit prin casa, hei, ma agit, am prins viata! Pana maine mai sunt cateva ore, ar trebui sa le dorm.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Vine maine, vine telefonul, vine oferta. 80.000k, contract pe un an, optiune de prelungire pe inca doi, obiectiv promovarea imediata. Promovarea? Da, promovarea. Pai nu ziceai ca e echipa mare de c1? Pai da, Napoli. Moment penibil... eu tac, el tace. Rup tacerea, vineri incepem? Doar daca te simti in stare. Da, vineri e k.

Uffff, nu stiu la ce ma gandeam, vroiam la Roma sau Parma. Pana la urma e bine si la Napoli, o iau de jos. Daca eram la o echipa din Serie A, la primul esec imi luam suturi in cur. Aici, dupa promovare o sa fiu erou, imi cumpar simpatie pentru inca doua sezoane. Sunt oarecum dezamagit dar imi dau seama ca nu am cariera de Serie A. E bine ca am visat, inseamna ca nu-s mort. Pana la urma e bine ca nu m-au uitat toti. Ulterior am aflat ca am pile la Napoli, presedintele De Laurentiis are ceva afaceri in Romania si am fost recomandat de Gino Iorgulescu.

Ajung la Napoli. Tin minte un slogan scris pe gardul unui cimitir, suna cam asa"Nici nu stiti ce ati pierdut!". Anii '90, Cupa UEFA, Campioana, Cupa Italiei, San Paolo, Maradona, Zola, Ferrara, suporteri fanatici.

Stadion legendar de 80.000 locuri, facilitati bune. Buget sanatos de 3M, aproape jumatate pentru jucatori noi, sper sa am multi abonati. Din bugetul pentru salarii de 5M, folosesc doar 3.2.

Echipa exceptionala pentru nivelul la care joaca. Am ramas surprins cand am vazut ca echipa de U20 lipseste cu desavarsire, socant pentru o echipa care a scos multi jucatori mari.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

@Wyzel - nu trebuia sa-mi spui, acum m-ai facut curios si chiar nu vreau sa vad cum se termina joaca lui. Oricum, e foarte posibil ca pana maine sa ma plictisesc.

@Noel - nu am poze cu mine, nu cred in ele, dar promit ca incerc maine sa gasesc o camera o sa-ti satisfac curiozitatea. Daca nu gasesc trebuie sa mai astepti o saptamana pana-mi creste iar barba. Maine o dau jos, a inceput sa ma deranjeze.

Nu am somn, toata cariera am jucat 4-4-2. Desigur, 4-4-2 rulz dar m-am cam plictisit de el. Inclin spre un 3-4-3 super-ofensiv, de pierdut promovarea nu cred ca am cum sa o pierd, dar daca tot castig grupa vreau sa am macar o medie de 2.5 goluri pe meci, chiar daca exista riscul sa am si multe goluri primite. Vreau sa le arat napoletanilor ca si in C1 se face spectacol.

Mi-am schitat in mare parte lotul:

Portari:

Emanuele Belardi(GK 26 ani 180.000/an) - important first team - portar resilient, ajuns aproape de maturitate, crescut de Reggina. Reflexe si determinare bune, agil, titular incontestabil. Si-a intersectat cariera cu Taibi la Reggina si chiar daca a fost rezerva lui un sezon sustine ca a ramas cel mai bun prieten, asta spune mult despre caracterul lui.

Antonio Saviano(GK 20 ani 7.000/an) - backup - venit la pachet cu Belardi este rezerva perfecta. Iese bine pe centrari, foarte puternic. Sper sa prinda cateva meciuri titular, daca-mi iese jocul o sa risc cu el de cateva ori.

Matteo Giannello (GK 28 ani 80.000/an) - not needed - o petarda de portar. Singura calitate este priza la balon, dar doar daca i-o arunci direct in brate. Nu stiu cine l-a adus de la Lodigiani si cum a rezistat multe sezoane pe la Chievo sau Siena. Sper sa scap repede de el si cu salariul lui sa pot prelungi contractele celorlalti doi portari.

Sunt bine acoperit dar o sa caut un portar ieftin si valoros care sa-i faca concurenta lui Belardi.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Fundasi:

Luigi Piccirillo (D/RL 20 ani 7.000/an) - not needed - un full-back model professional. Din pacate fara talent nu poti face nimic, e al patrulea an la noi si nu a prins nici un meci. Nu are nici cea mai mica sansa in fotbalul profesionist, o sa-l dau. De el chiar o sa imi para rau dar la o echipa de amatori poate sa invete pe cineva ceva. O sa il iau usurel, sper sa inteleaga.

Salvatore Accursi (D/RC 26 ani 50.000/an) - squad rotation - asistentul imi zice ca e full-back, eu il vad mai aproape de centre-back, mai ales din cauza marcajului bun. Rezistent, puternic, pozitionare destul de buna. A jucat multi ani la Messina dar nu a rezistat, o sa il tin si eu cel putin un an. Sper sa scot bani frumusei pe el dupa cateva sezane.

Nicola Mora (D/L 25 ani 180.000/an) - squad rotation - un full-back stangaci bun, fosta speranta a fotbalului italian, a prins cinci jocuri la U21. Centreaza si paseaza bine, un jucator destul de complet. Titlar daca joc cu patru fundasi, daca nu o sa incerc sa il reprofilez, are si calitati de DC. A mai prins 50 de jocuri la noi, a plecat pe la Torino, Piacenza si doua sezoane la Bari, acum s-a reintors.

Alberto Savino (D/LC 30 ani 95.000/an) - backup - veteranul echipei, cred ca o sa prinda cateva meciuri. E determinat, stie jocul de echipa, o rezerva decenta. Am ramas surprins ca m-a intampinat cu "Buna ziua si bine ati venit!". Am aflat ca a jucat patru sezoane la Brescia, unde l-a avut antrenor pe Lucescu, care a devenit si antrenorul lui favorit. A jucat patru ani si la Lecce, a avut ceva meciuri tari in viata lui.

Gaetano Avolio (DC 22 ani 40.000/an) - not needed - produsul nostru, a fost imprumutat la doua echipe de amatori dar nu a convins. Incerc sa scap de el.

Gennaro Scarlato (D/DM/RC 27 ani 200.000/an) - important first team - strong centre-back, acopera o multime de posturi, vedeta incontestabila a apararii. Are reputatie, a prins 6 meciuri la U21, a marcat o data. E localnic, a debutat la noi, a trecut pe la Udinese. Daca nu vine o oferta foarte mare, cred ca se retrage din fotbal de la Napoli. Sper sa imi permit sa-i prelungesc contractul care expira in 2006.

Toni Vidigal (D/AM/R 29 ani 100.000/an) - backup - si in privinta lui cred ca greseste asistentul. Il descrie ca pe un full back dar e mai aproape de un AM/R, chiar un F/R. Stie jocul de echipa, sta bine fizic, determinat, dar mai ales are un finishing de atacant. L-am gasit pe lista de transferari dar o sa ii mai dau o sansa.

Gian Battista Ignoffo (DC 27 ani 100.000/an) - important first team - imprumutat de la Perugia. Incercam sa-l cumparam, cei de acolo vor sa-l vanda. Atribute specifice fundasilor centrali foarte bune, pacat ca e cam lent.

Pe imprumutatii Claudio Terzi (DC 20 ani) si Simone Bonomi (D/DM/L 23 ani) i-am trimis la cluburile de care apartineau, respectiv Bologna si Siena. Ma costau aproape 200.000/an si nu avea rost sa ii tin degeaba.

Compartimentul slab. In afara lui Scarlato nu vad cine ar face fata in serie B, trebuie sa ma intaresc serios. Nu e urgent, nu cred ca o sa am probleme in C1.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Milocasi:

Francesco Montervino (DM R/L/C 26 ani 230.000/an) - important first team - jucator determinat, cu excelente atribute mentale. Destul de puternic, o sa traga de multe ori echipa dupa el. A jucat 6 ani la Ancona, a fost imprumutat 2 sezoane la noi. Cred ca a fost destul de scump de am ezitat, sunt sigur ca o sa faca multe meciuri bune.

Karl Corneliusson (DM R/C 27 ani 120.000/an) - backup - rezerva buna, fosta speranta, a prins 9 meciuri in nationala Suediei. Combinativ, determinat, agresiv. O sa incerc sa il vand anul viitor, acum o sa avem nevoie de el.

Cataldo Montesanto (DM R/C 27 ani 100.000/an) - indispensable - capitanul echipei, cand am venit deja ii dadeau tarcoale cateva cluburi bune de Serie B. Nu prea stie el cu mingea, doar centrarile ii ies foarte bine, dar e genul care "moare cu ei de gat", de asta il iubesc fanii.

Fabio Gatti (DMC 22 ani 90.000/an) - important first team - entuziast, determinat, agil, bun pasator. Am 50% din proprietate, jumatatea cealalta e la Perugia, incerc sa cumpar toate drepturile asupra lui. Favoritul lui este Cosmi.

Nicola Corrent (MC 25 ani 300.000/an) - squad rotation - cel mai creativ jucator din echipa, pasator bun, cred ca o sa aiba cea mai mare libertate in tactica mea. A prins 10 selectii la U21, a marcat un gol.

Marcello D'angelo (AM R 20 ani 7.000/an) - hot prospect - winger bun, puternic, de viteza, agresiv, destul de tehnic pentru varsta lui. La Napoli a intrat in fotbal, este o speranta careia ii dau sanse in fotbalului mare, o sa incerc sa il folosesc cat mai mult.

Leandro Guerreiro (MC 25 ani 100.000/an) - not needed - nu e foarte slab dar nici nu are puncte tari. O sa scap de el, mai ales ca ocupa un loc de stranier.

Ignazio Abate (un MR de 17 ani de la Milan) si Toledo(AM/F RC de la Udinese) au fost trimisi de unde au venit. Toledo merita chiar un loc de titular dar avea salariu mare (200.000) si ocupa un loc de extracomunitar. In plus, vreau sa il fortez un pic pe D'Angelo.

Compartimentul forte al echipei, unul mai rau ca celalalt, determinati, puternici, adevarati luptatori. Am nevoie de jucatori rapizi de banda.

Atacanti:

Emanuele Berrettoni (SC 23 ani 200.000/an) - backup - cam scump pentru o rezerva, in coproprietate cu Lazio. Ma poate ajuta in c1, dar mai sus nu cred ca ajunge. Poate fac ceva bani de pe urma lui. Ma ingrijoreaza ca in 47 de meciuri la Perugia si Catania a marcat doar 3 goluri.

Gennaro Esposito (SC 20 ani 7.000/an) - not needed - petarda si asta, stie sa loveasca cu capul dar nu stie sa sara. O sa intre doar daca nu reusesc nici un transfer.

Mirko Santangelo (SC 18 ani 7.000/an) - important first team - atacant promitator, o mare speranta a clubului. Bun in fata portii, sau cel putin asa pare la antrenamente, lovitura buna de cap, determinat, concentrat, fasnet. Astept macar 10 goluri de la el sezonul asta.

Roberto Sosa (SC 29 ani 575.000/an) - important first team - vedeta echipei, nici nu se putea sa nu avem un argentinian bun, noroc ca are si cetatenia italiana. E atacant pur-sange de careu, lovitura de cap extraordinara, forta, demarcare. De la el astept majoritatea golurilor.

Massimiliano Varricchio (SC 27 ani 120.000/an) - backup - se remarca doar prin demaraj si teamwork, o sa ne ajute anul asta dar mai mult nu poate. Sezonul viitor il vand.

Nicola Pozzi - (SC 18 ani 40.000/an) - hot prospect - jucator imprumutat. A debutat la Cesena la 16 ani, la 17 a marcat 4 goluri si a ajuns in curtea Milanului. Cred ca o sa il tin, poate scot ceva din el.

Sosa e cu adevarat impresionant, mai am un pustan care trebuie sa confirme. Aici am nevoie de intariri, de preferinta doi forward.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am bani, pun scoutii la treaba in America de Sud, in Africa siin Europa de Est.

Vreau sa transfer cel putin doi jucatori, unul care inseamna mult pentru suporterii batrani, si unul sub 19 ani pentru pustime. Pentru jucatorul consacrat ma indrept spre Ferrara si Zola. Stiu ca e cu bataie lunga, dar merita orice sacrificiu jucatorii astia, macar unu dintre ei sa vina. In plus, scap de toti contestatarii. De noua stea de pe San Paolo se vor ocupa scoutii.

Pe jucatorii transferabili ii ofer mai intai celor de la Pro Vercelli. Se baga doar la Avolio, cu toate ca pentru ei toti erau gratis. Se semneaza actele, suporterii fostei campioane se bucura, ma reintalnesc cu Daniele Cirio, ii spun ca o sa il ajut cu jucatori de fiecare data. Ii promit si un amical pe Silvio Piola in viitorul apropiat, zice ca e in rahat mare cu banii.

Lui Ferrara i-a oferit Palermo 1M, eu puteam doar 0.5M, asa ca s-a dus la ei. Zola imi spune ca ii plce la Cagliari, si cu toate ca cei de acolo mi-au acceptat oferta, nu am putut nici macar sa-i egalez salariul. Asta e, ii urmaresc, poate ii iau la iarna.

Pregatirea pentru noul sezon vine peste mine cu un amical tare, cu Duisburg.

Incep intr-un 3-4-3 foarte ofensiv dar nemtii ma taxeaza cu doua goluri in 20 minute. Dupa cateva reglaje pe prin defensiva reusesc sa ii opresc si chiar marchez si eu o data prin Varricchio. Oricum, s-au suit pe noi si mi-e rusine de cei 25.000 de oameni care au venit sa ne vada, a iesit cam urat. Fentez ziaristii cu cliseele specifice meseriei, a fost primul meci, o sa vedeti in curand fotbal spectacol, ei aveau deja meciuri in picioare, nu m-a interesat rezultatul.

Astept amicalul cu rezervele Parmei sa mai iau o gura de aer.

Pe Guerreiro nu-l vrea nimeni, l-am oferit gratis tuturor. Decat sa tin locul de extracomunitar ocupat prefer sa il dau afara. Ii dau 56k din cei 200k pana la expirarea contractului si ne strangem mainile.

Am reusit sa ii conving pe cei de la Perugia sa mi-l cedeze definitiv pe Ignoffo pentru 150k. E primul transfer bunicel, mai astept macar 2-3.

1-1 cu Parma Reserves, tot 1-1 la Taranto si incep sa ma ingrijorez. Am nevoie de un om rapid de banda stanga, de un varf, o sa mai incerc cu Santangelo dar pare ca nu e pregatit pentru titularizare.

Din Europa nu primesc vesti, din America imi trimite numai ratati, doar din Africa vin vesti bune.

Primesc caseta cu cateva rezumate ale celor de la Orlando Pirates si recomandarea expresa pentru trei tineri: Leremi, Vilakazi si Mokoena. Pe Vilakazi deja se bat Espanyol, Chelsea si Valencia, nu are rost sa incerc, mai ales ca nu face banda si e exact pe tipul jucatorilor mei. In schimb Leremi imi face cu ochiul, un AMLC de 19 ani, daca era mai creativ devenea un coordonator perfect. Loveste mingea bine cu ambele picioare, pe mine ma intereseaza doar stangul, acolo o sa joace daca reusesc sa-l transfer. Ma grabesc sa nu-l inhate Abramovic si pe asta. Mokoena e un FC de 17 ani exceptional, se pare ca toti africanii au ambele picioare. Exact ce cautam pentru o viitoare vedeta, daca era argentinian, era perfect. Demarez tratativele si cu el. Am doua locuri de extracomunitari, daca reusesc sa le ocup cu astia doi, sunt foarte multumit.

Scarlato se rupe pentru o luna (fractured arm), exact cand incep meciurile din Cupa Italiei. Asta nu reprezinta un obiectiv principal pentru mine dar mi-ar placea sa incep bine meciurile oficiale si sa aduc o echipa de Serie A pe San Paolo. Componenta grupei: Ancona(C2/B), Modena(B), Napoli(C1/B), Treviso(B). Partea buna e ca am cele doua jocuri mai grele acasa, sper sa strang ceva bani de pe urma lor, chiar daca banii din Cupa Italiei stiu ca se impart in mod egal.

Italian Cup Grp1 (H vs.Moodena)

(San Paolo, Naples)

Attendance 60890

Refreed by Paolo Dondarini

3-4-3 Belardi-Accursi,Ignoffo,Savino-D'Angelo,Montervino,Gatti,Montesanto©-Varricchio,Sosa,Santangelo

Ies la incalzire, imi ingheata inima. 60.000! Multi, ai dracu de multi. Ma asteptam la maxim jumatate. Am fost la cateva echipe in viata mea dar niciodata nu am avut 60.000 de sustinatori. Jucatorii se uita la mine calmi, se citeste compatimirea in ochii lor. Incerc sa par nepasator, ii spun lui Carlo Tebi, asistentul meu, sa conduca incalzirea. Ma trantesc pe banca, imi aprind o tigara si-mi pun castile pe urechi. Acum nu mi se mai pare o idee atat de proasta CSM. Gata, nu mai e timp, incepe balul!

1'- incep ei, interceptam, mingea ajunge la Sosa, sut-centrare...corner. Tifossi iau foc. Bate Savino, cap Montesanto, peste.

4' - contraatac Modena, Ignoffo intervine excelent, mingea ajunge la Tisci, sut din 16 metri, scoate Belardi.

14'- Santangelo il gaseste liber pe Sosa in 18 m, sut, scoate Fiori.

33'- schimbare Modena. out-Fabbrini accidentat, intra Marino

42'- interceptie Modena, contraatac, Bisconi il lasa in urma pe Savino, iese Belardi, fault. Penalty si eliminare, am cacat steagul. Iese Varricchio, intra Saviano, ramanem in 3-4-2.

45'-gol, Ponzo, 0-1.

47'- interceptie Gatti, Montesanto, Santangelo, sut din 16m.

Pauza, nu le zic nimic, stiu ca am jucatori cere nu cedeaza. Nici pe Belardi nu-l cert, se intampla. Mare pacat, pana la 11m am dominat teritorial si am avut doua ocazii mari.

Dupa pauza m-au omorat, au avut cel putin 5 sanse dar ne-a scos Saviano.

83'- Accursi face semn ca nu mai poate, il schimb cu Brettoni. Il scot si pe D'Angelo si-l bag si pe Vidigal.

Trec in 2-3-4.

Mai au doua ocazii, Saviano ma scapa de un 0-4,0-5.

90'-Ajunge o minge pe dreapata la Vidigal, centrare peste tot careul, Santangelo liber in 6 metri, cap, Gooool!

Ma bag cu curu-n poarta si astept sa treaca timpul.

MOM-saviano(9)

Accursi-indisponibil 5 zile

Felicitari, interviuri, bucurie. Nu e un rezultat mare dar in conditiile date toti sunt fericiti. Am trecut bine primul soc.

In celalalt meci din grupa Treviso(B)-Ancona(C2) 1-2, rezultat surprinzator.

L-am semnat pe Mokoena! Vroia crestere salariala de la 30k la 800k sa schimbe clubul, i-am spus ca nu-mi permit decat 500. I-am promis ca o sa il las sa plece daca nu se adapteaza la Napoli si ca meciul trecut am avut 60.000 de oameni in tribuna. Vine si Leremi pe 300k/an.

Mi-am ocupat locurile de stranieri, oricum nu mai vreau altii. O sa trimit un scout in Argentina sa-mi gaseasca un Maradona, dar la cum merg lucrurile cu scoutul de acolo sunt sanse slabe.

Ultimul amical, in deplasare la Lodigiani. Pana im minutul 55 Leremi si Mokoena au colaborat excelent, se vede ca vin de la aceeasi echipa. S-a terminat 1-2, au inscris Mokoena si Sosa. Atacul merge din ce in ce mai bine, apararea inca scartaie.

Italian Cup Grp1 (H vs.Treviso)

(San Paolo, Naples)

Attendance 39414

Refreed by S. Racalbuto

3-4-2 saviano-Accursi,Ignoffo,Savino-Vidigal,Leremi,Montesanto©,Montervino-Santangelo,Sosa,Mokoena

Oaspetii incep intr-un 4-4-2 foarte ofensiv, joaca foarte dur. Cand s-au trezit era deja 3-0(Sosa('7), Mokoena(20), Santangelo(24)). Leremi a pasat decisiv la primele doua goluri, Mokoena la al treilea.

La pauza ii scot pe Ignoffo si Leremi usor accidentati, intra Mora si Corrent.

Mokoena mai inscrie din penalty in min 61, Accursi, Montervino si Mokoena se plang de lovituri. Il schimb pe Montervino cu Gatti. Pana la final se loveste si Mora.

Intru la conferinta nervos, ii acuz pe oaspeti de duritati si pe Racalbuto de indulgenta. Nu se poate sa am sase loviti si nici un galben.

Treviso nu are fata de B dar sper din tot sufletul sa ramana acolo, o sa-i tin minte.

Ancona castiga la Modena cu 2-1 si se pare ca se decide calificarea la ei.

Vine si raportul medicilor: Accursi 2 saptamani, Ignoffo 5 zile, Leremi 3 saptamani, Mokoena 5 zile, Mora 5 zile. Pe Accursi il trimit la fizioterapie. Am ramas cu 14 valizi, bine ca meciul urmator e abia peste 9 zile.

Gura voastra de imputiti, va prind eu, macar intr-un amical si tot va ard!

Rahat, scoutii nu-mi mai trimit nimic, ii sun pe cei de la Lille si in intreb daca au ceva de vanzare. Imi spun ca tocmai l-au semnat pe Lamouchi si au avut un scandal cu Mathieu Chalme. Vor 150k acum si 100 pana la iarna. Jucatorul e cu moralul la pamant, disperat sa plece, vrea 90k. Ii dau 100 si ma aleg cu un jucator de 23 ani, polivalent (D/AM RLC), profesionist desavarsit, cu sut fantastic si tacklinguri englezesti. E ultimul venit, in seara asta s-a incheiat perioada de transferuri.

Sunt multumit, din 1.3M mai avem 450k. In iarna incerc iar la Zola si Ferrara. Am mai ramas si cu 1M pentru salarii.

Italian Cup Grp1 (A vs. Ancona)

(Del Conero, Ancona)

Attendance 22130

Refreed by Raffaele Vitali

3-4-2 saviano-Chalme,Ignoffo,Savino-Vidigal,Montervino,Montesanto©,Corrent-Santangelo,Sosa,Mokoena

Abia am adunat 18 jucatori. Ancona incepe in 4-4-2 diamond.

Au posesie dar eu reusesc sa trag de 3 ori pe poarta.

29' Salvatori scapa din marcaj, 1-0.

41'Ignoffo bate o lovitura libera, il gaseste pe Sosa in 18 metri, intoarce un fundas si o baga-n ate. 1-1, suntem in joc.

E randul nostru sa jucam dur, Corrent il scoate din joc pe Vendrame, intra Mannucci. Fig are nevoie de ingrijiri medicale.

Nu se intampla mai nimic, la scorul asta se califica Ancona. Cer schimbare Corent-Gatti si trec in 3-2-5 cu pase lungi. Chalme o sa joace FR.

Ignoffo il scoate din joc pe Mannucci, nu au schimbari. Jucam 11 la 10. La mine ies Vidigal si Montervino, intra D'Angelo si Varricchio. Joc 2-2-1-5.

Meci incins, Ancona nu se retrage, joaca 1-3-5, nu stiu ce e in capul lor. Eu am 2 ocazii mari, ei o contra. Ma scoate Saviano. I-a cam luat fata lui Belardi.

Prelungiri, minutul 93, Varricchio avanseaza pe stanga, in careu avem 6 oameni, ei doar 2, Santangelo e in offside, ma rog sa nu centreze Varricchio, nu o face, trece de Franchi, portarul iese, centrare.GOOOOOOLLLLLL!!!!Santangeloooo!!!!

Parchez autobuzul si astept, banca e in piciore, tipam la Vitali sa fluiere, 1000 de napoletani canta. Fluiera, gata, s-a terminat! Trecem de grupa.

Picam cu Chievo in primul tur, invingatoarea joaca cu Sampdoria. Primul obiectiv l-am atins, aducem echipa de Serie A pe San Paolo. Sper sa nu fie caciula prea mare.

Avem 12 zile de pauza pana la primul meci din liga, avem timp sa ne revenim dupa trei meciuri grele.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

In Cupa C1 dam de Vittoria(C1/A)

Barbadillo, scoutul pe care l-am trimis in Europa nu mi-a recomandat absolut nimic. Mda, buna idee, trimit un italian in S-E. Daca nu avea contract pana in 2009 si nu aveam doar 3 scouti il dadeam afara fara sa ma gandesc. Il trimit sa "citeasca" urmatorul adversar.

Serie C1/B (H vs. Avellino)

(San Paolo, Naples)

Attendance 25.624

Refreed by Luca Romani

3-4-3 Saviano©-Savino,Ignoffo,Mora-D'Angelo,Chalme,Gatti,Corrent-Berrettoni,Santangelo,Varricchio

Avellino joaca curajos, 4-3-3, au un portar in mare forma si chiar daca au pierdut 2 meciuri acasa in cupa, se anunta o contracandidata la promovare. Au si un manager guraliv, Cuccureddu, care incearca sa puna presiune pe noi.

Incep cu rezervele, nu vreau sa-mi obosesc jucatorii, peste 3 zile vine Chievo.

'2 - Ignoffo nu iese la offside, Savino nu are timp sa intervina, Evacuo plaseaza mingea in stanga lui Saviano. 0-1. Incepem prost.

Jucam prost, nu reusim sa dominam mijlocul terenului cu toate ca avem superioritate numerica acolo. Ne prind usor pe contre, pierdem multe mingi pe sus cu toate ca le-am zis sa joace la firul ierbii, nu avem mijlocasi inalti.

Rup echipa, cobor linia defensiva, poate asa o sa limitez numarul ocaziilor lor.

Ies Gatti si Corrent, intra Montesanto si Montervino. Il scot pe Sosa la incalzire.

'65 - Sosa intra, iese Berrettoni.

'76 - Savino il rupe pe Morfu, au facut schimbarile, iar joc in superioritate. Trec in 2-2-1-5.

Cacat, nu merge nimic, din 7 suturi doar 1 a prins cadrul portii. Primul esec.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Italian Cup 1'st Rnd Leg 1 (H vs. Chievo)

(San Paolo, Naples)

Attendance 66,720

Refreed by Salvatore Recalbuto

3-4-3 saviano-Chalme,Scarlato,SavinoMontervino,Leremi,Corneliusson,Montesanto©- Santangelo,Sosa,Mokoena

Chievo in 4-4-2:Marchegiani-F.Moro,Lanna,Bergdolmo,Hoogdalem-Semioli,De Franceschini,Brighi,Baronio-Cossato,Amauri

Federatia mi-a facut o surpriza si l-a trimis iar pe carnatul de Recalbuto. De data asta o sa joc eu cu hard-tackling.

Dominam teritorial, ei sunt mai periculosi.

'29 - Montervino il rupe pe De Franceschi. Arbitrul nu da nici fault. Intra Nuno Valente . Lanna se plange si el de jocul nostru dur.

'31 - libera de la 25m, Corneliusson bate scurt la Montervino, sut-centrare in careu, Leremi din 11 m.Goooooooll!!

Tribuna in delir, eu ma felicit ca l-am fortat pe Leremi chiar daca e riscul mare sa recidiveze accidentarea.

'37 - Leremi urca in viteza pe stanga, pasa scurta la Mokoena, primeste liber Santangelo, Marchegiani iese aiurea pe centrare, 2-0!!!!! 60.000 de oameni explodeaza.

Pauza. Aud urlete in vestiarul lor, e bine, i-am speriat. Ies cu 5-3-2 cu libero, cred ca au renuntat la jocul la offside.

Ii simt slabi, mai am 2-3 ocazii bune.

'71 - fortez. Ies Corneliusson si Mokoena, intra Vidigal si Berrettoni. Las lateralii sa urce mai mult, trebuie sa ii mai surprind o data.

'74 - schimba si ei. Out Semioli si Amauri, intra Tiribocchi si Verze.

Cateva ocazii de 3-0, se termina doar 2-0. I-am avut in mana, i-am urcat pe garduri, puteam sa ii umilim.

MOM Leremi(8), suturi la poarta 16-10, pe poarta 8-4. Joc excelent, suporterii incep sa viseze.

Jucatorii sunt obositi, lotul destul de subtire, o sa ne fie foarte greu, jucam urmatoarele 6 meciuri din 3 in 3 zile.

Serie C1/B (H vs. Foggia)

(San Paolo, Naples)

Attendance 25.394

Refreed by Manilo Salamone

3-4-3 Belardi©-Savino,Ignoffo,Mora-D'Angelo,Chalme,Gatti,Corrent-Santangelo,Mokoena,Berrettoni.

'5 - ma prind pe o contra si marcheaza Oliveira din 15m. Iar am inceput prost.'

Nimic, nimic, nimic, nu prea miscam.

'62 - se accidenteaza D'Angelo. Ii scot si pe Corrent si Berrettoni. Intra Vidigal, Montesanto, Sosa. Urc aripile, nu-mi permit inca un esec acasa in campionat.

'71 - Chalme pe stanga, centrare in careu, cap Santangelo, 1-1!.

Nu ma retrag, mai vreau un gol.

Inca cateva ocazii dar se termina 1-1.

Trebuie sa imi revin rapid in campionat, o sa bag mereu cel mai bun 11. Exista riscul sa se sperie suporterii sau jucatorii, suntem doar pe 14. Belardi e total iesit din forma, problema e ca nu are cine sa-l duca acolo, dau anunt ca suntem in cautare de scouti, antrenori si asistenti.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Serie C Cup 1st Rnd Leg 1 (A vs. Vittoria)

(Comunale, Vittoria)

Attendance 1137

Refreed by Christian Brighi

3-4-3 Saviano-Accursi,Scarlato,Mora-Corneliusson©,Chalme,Gatti,Corrent-Varricchio,Berrettoni,Vidigal

Scoutul mi-a zis ca vor juca 4-4-2, joaca 4-3-3. Dap, cum gasesc alt scout il dau afara.

'12 - contraatacam, Berrettoni centreaza pe 18m, preia Vidigal, sut plasat la vinclu, gol! Ma felicit pentru ca l-am titularizat in atac, m-am bazat pe sangele lui rece si am avut dreptate.

Pana la pauza ma ataca in valuri dar rezist datorita lui Saviano.

'55 - Vasari centreaza de pe dreapta, Corneliusson nu vine cu Manca si asta inscrie pentru 1-1. Am gresit eu, trebuia sa il intreb daca mai poate, a fost aceeasi faza cu 2 minut inainte.

Cer schimbare, vreau sa ma calific din deplasare. Ies Corneliusson, Corrent si Varricchio, intra Leremi, Mokoena si Sosa. Se pare ca fara artileria grea nu am sanse prea mari.

'72 - Iar primesc gol, 2-1.

Am comis-o, l-am rupt pe Sosa pentru 4 saptamani. Ma incapatanez sa pastrez doar 3 in defensiva cateva meciuri, daca-mi simt amenintata promovarea voi trece pe 4-3-3.

Si ca sa fie meniul complet accidenteaza la antrenament si Corneliusson. L-am vazut mort meciul trecut, trbuia sa ii dau cateva zile libere. Ii spun asistentului ca atat timp cat avem meciuri la 3 zile nu ne mai antrenam a doua zi de dupa joc.

Serie C1/B (A vs. Spal)

(Paolo Mazza, Ferrara)

Attendance 1541

Refreed by Matteo Morigi

3-4-3 Saviano-Accursi,Scarlato,Ignoffo-Vidigal,Leremi,Montervino,Montesanto©-Mokoena,Santangelo,Varricchio

'5 - Leremi il deschide pe Mokoena cu o pasa de 50 metri, 0-1. I-am prins dormind pe ei.

'11 - ingramadeala mare in careul lor, nu inteleg prea bine ce s-a intamplat dar il vad pe Santangelo ca se bucura. E 0-2!

'15 - Corallo reduce din diferenta pe o contra. Nu-mi amintesc nici un gol primit din atac pozitional, avem o mare problema la raidurile in viteza. Fundasul central e prins mai mereu avansat cu toate ca le cer sa joace in linie.

'16 - refacem diferenta de 2 goluri. Varricchio trage din 6 metri in portar, o baga Santangelo in ate. Hai ca facem scor cu astia.

Pauza. Am avut inca 4-5 ocazii de unu la unu cu portarul. Trei ratate de Varricchio.

'53 - incerc sa odihnesc dintre oamenii importanti. Ies Leremi, Mokoena, Santangelo, intra Chalme, Gatti, Corrent.

'75 - Tatti face 3-2, pluteste in aer egalarea cam de 20 de minute. Ma incapatanez iar si nu modific asezarea. Ma F*t maine ziarele daca pierd.

'85 - Vidigal ne aduce linistea si prima victorie in campionat. 2-4.

In clasament suntem pe 7, la 3 puncte de liderul Avellino. Astia si Padova par principalii contracandidati. Avem golaveraj 5-4, kamikadze.

Ii promit lui Varricchio ca-i mananc ficatii daca mai rateaza cum a facut-o la Ferrara. A avut 5 ocazii singur-singurel, 4 suturi au tintit portarul, un sut in bara.

Pentru meciul de la Verona l-am pierdut si pe Montervino. Chiar daca am mari emotii, sunt destul de increzator.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Italian Cup 1'st Rnd Leg 2 (A vs. Chievo)

(Bentegodi, Verona)

Attendance 15.340

Refreed by Simeone Trefoloni

5-3-1-1 Saviano-Savino,Ignoffo,Scarlato-Chalme,Leremi,Gatti,Montesanto,Corrent-Mokoena-Santangelo.

I-am mirosit ca vor juca cu trei varfuri si am cedat nervos, nu am jucatori care sa se bata unu la unu cu ei. E ciudata tactica, 3 fundasi centrali, pe dreapta am un fullback, pe stanga Loremi are multa libertate, de la el astept surpriza. Un DMC - Gatti, doi MC cu rol defensiv - Montesanto,Corrent. Varf impins e Santangelo, in spatele lui e Mokoena.

Chievo3-4-3:Marchegiani-Hoogdalem,Bergdolmo,Valente-Semioli,Franceschini,Baronio,Lanna-Tiribocchi,Cossato,Pellissier

'7 - pasa gresita Saviano, Cossato face 1-0.

'9 - Tiribocchi face 2-0 din coltul careului de 6 metri. Uite ca am luat gol si din atac pozitional. Aproape am trecut cu bine peste perioada critica de 15 minute. In 10 minute i-am tinut sa nu treaca in avantaj, daca-i mai tin 5 minute, sunt mare.

'46 - vine si golul 3. Din cele 7 cornere trebuie sa iasa un gol.

Pauza. Iesim la joc, nu pot sa-i cert cu toate ca am motive. Eu am schimbat tactica, ma simt raspunzatir de esec dar si sa primesti 3 goluri din 4 suturi pe poarta e cam aiurea. La singura ocazie pe care am avut-o, Santangelo a preferat sutul de la 18 metri din colt inchis chiar daca eram 4 oameni la 2 fundasi in careul lor. Faptul e consumat.

Ei ies in 4-4-2, de cand astept sansa sa trec pe 3-4-3. Iese Corrent, intra Vidigal. Hai, frate!!!

'66 - inca n-am tras pe poarta dar incep sa scot capul in ofensiva. Contra in superioritate, Chalme intra in careu cu un fundas la aspiratie, Trefoloni fluiera, banca noastra explodeaza, fault in atac! Cacat!

'70 - Pellissier patrunde in careu, il lasa in spate pe Ignoffo si inchide jocul, 4-0.

Il arunc si pe Berrettoni in joc in locul lui Savino, trec in 2-3-5. Dezastrul pluteste in aer.

Pana la final au avut inca 7-8 ocazii, au mai tras de 7-8 ori pe poarta dar m-a razbunat si eu pe ei, i-am lasat de 3 ori in offside. Am avut de cateva ori sarje in superioritate dar n-am reusit sa tragem spre poarta. Poate e mai bine asa, avem mai mult timp pentru campionat si Serie C Cup dar am ramas cu un gust amar, in tur am fost mult peste ei.

Dintre scoutii care au raspuns anuntului meu nici unul nu avea un CV impresionant, in schimb am gasit un antrenor neamt care ma poate ajuta mult, fost jucator de nationala, cu 47 selectii si 8 goluri. Un antrenor excelent pentru echipa de tineret a clubulul, pacat ca la mine lipseste. Antrenorul cu portarii de la Lanciano ma anunta si el ca e interesant de o mutare la Napoli, dar trebuie sa ofer clubului 50k pentru dezlegare. Ii agat pe amandoi. Inca nu sunt multumit de echipa tehnica si am jucatori tineri care trebuie ajutati. Dau anunt si pentru asistenti.

Serie C1/B (H vs. Rimini)

(San Paolo, Naples)

Attendance 25.070

Refreed by R. Olivieri

3-4-3 Saviano-Scarlato,Ignoffo,Savino-Chalme,Leremi,Montervino,Montesanto©-Mokoena,Santangelo,Varricchio

Dupa trei deplasari revenim pe San Paolo, Acori, antrenorul lui Rimini ma pune sub presiune, zice ca nu avem fata de Serie B. Pe mine nu ma deranjeaza, problema este ca incep sa-l creada jucatorii.

Joc echilibrat pana la pauza, ambii portari au avut o repriza buna.

'46 - reusim sa deschidem scorul, Leremi il gaseste pe Mokoena in marginea careului, sut plasat si 1-0.

'69 - se joaca periculos. Ii scot pe Chalme si Montervino, ambii cu cartonase, intra D.Angelo si Gatti.

'74 - Santangelo iese pe targa, astea ne lipsea. Intra Vidigal.

'85 - atac masiv pe semicerc, Vidigal este lovit de un adversar, penalty! Mokoena face 2-0 si pot sa ma gandesc la returul cu Vittoria. (Atac masiv, hei, acum ascult Massive Attack - am avatar :) ).

Cu astea 3 puncte reusim sa intram in trena liderului Vis Pesaro.

La anuntul pentru asistenti raspund nume grele, incepand cu Baresi. Cam scumpi dar o sa dau salariul maxim tuturor, macar doi sa vina la Napoli.

Vesti bune vin si de la medici, Santangelo poate relua antrenamentele incepand de maine.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Serie C Cup 1st Rnd Leg 2 (H vs. Vittoria)

(San Paolo, Naples)

Attendance 25017

Refreed by Stefano Farina

3-4-3 Saviano-Scarlato,Ignoffo,Savino-Chalme,Leremi,Montervino,Montesanto©-Mokoena,Santangelo,Varricchio

Le zic jucatorilor sa o lase mai moale cu intrarile la intimidare, cine stie ce joc a trantit Farina de l-au trimis la Serie C.

'15 - Leremi prinde un sut fabulos de la 20 metri si face 1-0. M-am mai linistit, acum suntem calificati.

'42 - Santangelo patrunde in forta si trage plasat , 2-0. Si al doilea gol a fost superb.

'56 - Ii scot pe Leremi si Santangelo vizibil obositi dupa ultimele meciuri, intra Vidigal si D'Angelo.

'58 - jucam in superioritate, un adversar eliminat pentru cumul de galbene. Iese Montesanto, intra Corrent.

Ramane 2-0 si calificare destul de lejera.

In turul 2 jucam cu Acireale(C1/A), o formatie iesita din forma. Nu ar trebui sa avem probleme.

In sfarsit avem pauza de o saptamana. Dau baietilor trei zile libere, par obositi la antrenamente. Vine inca o serie lunga cu meciuri la 3 zile in campionat, cupa, pus o restanta cu Teramo.

Accept invitatia lui Gino si merg in Cehia sa vad meciul Nationalei. De cand sunt aici m-am indepartat total de fotbalul autohton, profit de ocazie si ma interesez de ce s-a intamplat in ultima vreme.

Nationala a dus-o bine pana acum, 3 victorii cu 2-0 cu Finlanda, Macedonia si Andorra, azi e marele test.

Steaua, dupa ce l-a pierdut pe Dumitru plecat la Mainz pentru 575k, l-a dat si pe Oprita Rapidului pentru numai 160k. Se pare ca zvonurile erau adevarate, Becali e in criza financiara. Nici in campionat nu stau prea bine, sunt pe 7, la 7 puncte de Rapid dar au si un meci mai putin. In Europa se descurca ceva mai bine, s-au calificat in grupa G (Nantes, Zaragoza, Steaua, Bochum, Bodo/Glimt) dupa ce au trecut de Vaduz si Terek Grozny.

Dinamo merge mai bine, nu ma mir ca e Borcea atat de expansiv. In campionat sufla in ceafa Rapidului, au 3 puncte dar si un meci mai putin. In CL, dupa ce au trecut de KR au dat peste Real de la care au incasat 5 boabe dar si cel putin 1M. Au reusit o calificare spectaculoasa in grupa D(Newcastle, Sevilla, Steaua Rosie, Siroki Brijeg, Dinamo) a cupei UEFA dupa o dubla cu Stuttgart(1-1 afara, 4-1 in Groapa). In Cupa Romaniei le merge si mai bine, tocmai au trecut de Dinamo 2 cu 1-0 intr-un meci de la care nu a lipsit spectacolul total. Se pare ca trucul cu bilele calde inca mai tine.

Incepe meciul, cehii sunt dezolati si in scandal cu presa dupa un 0-4 in Olanda.

Piturca incepe in clasicul lui 4-4-2 cu Lobont-Contra,Rat,Filipescu©,Ghionea-Dumitru,Dica,Codrea,Pancu-Mutu,Neaga.

'1 - scapam pe un contraatac, Codrea da assistul, Mutu marcheaza.

'4 - cehii sunt debusolati, alta contra, Neaga paseaza pentru Mutu care face 0-2.

Restul e istorie, cehii au atacat furibund(20 suturi la poarta), noi ne-am aparat excelent cu un Ghionea surprinzator de bun si am atacat periculos pe contre (din 5 suturi, 4 au prins poarta).

Inca o victorie cu 2-0 si ne asezam confortabil pe primul loc al grupei.

Echipa lui Iorgulescu sta decent in campionat, e pe locul 4, dar tot se plange de eterma problema a Nationalului, banii. Ii promit ca o sa il urmaresc pe Caramarin si o sa incerc sa ii dau o mana de ajutor in iarna.

In avionul care m-a readus in Italia am schimbat cateva cuvinte cu Paul Codrea, am discutat de situatia lui de la Palermo, daca e interesat sa joace in B pentru Napoli. Mi-a raspuns ca vorbim sezonul viitor. Il urmaresc si pe el.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Serie C1/B (A vs. Teramo)

(Comunale,Teramo)

Attendance 5.765

Refreed by Stefano Parente

3-4-3 Saviano-Scarlato,Ignoffo,Savino-D'Angelo,Leremi,Montervino,Montesanto©-Mokoena,Santangelo,Varricchio

'11 - Savino bate un corner de pe dreapta, Aurelio il agata in careu pe Santangelo si Leremi transforma lovitura de la 11 metri.

'29 - contraatac cu Mokoena pe dreapta, intoarce o minge pentru Santangelo, simpla formalitate. 0-2.

La pauza il protejez pe Montesanto, usor accidentat, intra Gatti.

Dominam categoric, scot piesele tari. Ies Leremi si Montervino, intra Mora si Corrent.

'93 - ii surprindem inca o data. D'Angelo bate un aut, Mokoena centreaza si Varricchio inscrie primul gol pentru Napoli. Cam putin pentru un atacant in 8 meciuri.

Un 3-0 categoric care ne urca pe locul 4 in campionat, la 3 puncte de liderul Padova.

Serie C1/B (A vs. Giulinova)

(Rubens Fadini, Giulianova)

Attendance 7.978

Refreed by Enrico Verzini

3-4-3 Saviano-Scarlato,Ignoffo,Savino-D'Angelo,Leremi,Montervino,Montesanto©-Mokoena,Santangelo,Berrettoni

'17 - aut Mokoena, Santangelo scapat din marcaj inscrie pentru 0-1.

Dominam clar dar nu putem sa ne desprindem. Ies Savino, D'Angelo si Berrettoni, intra Mora, Vidigal si Varricchio

'80 - Montervino prinde un sut de la 20 metri si inchide jocul.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy