Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


A(thutiki) E(nosis) K(onstantinoupoleos)


Emilian

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

MIJLOCAS(da, da! :huh: ) CENTRAL

Vladimir Ivic, 27 ani, MC , dribling 15, finishing 15, long shot 15, passing 18, teamwork 19. M-am inselat, nu Katsouranis e vedeta echipei ci acest sirb fenomenal.

ivic7cu.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

MIJLOCASI LATERALI OFENSIVI

Simos Krassas, 21 ani, AMRLC, dribling 13, finishing 11, passing 11, accelerare 14 - fara concurent pe post, deci titular.

Ivan Rusev, 25 ani, AMLC, 12, 9, 13, 12, pus pe lista de fostul antrenor, repus in drepturi de mine. Titular si el.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

ATACANTI, multi, exagerat de multi

Soares, 31 ani, FRC, imprumutat de la OFI, de la 1 iulie 2005 jucatorul nostru definitiv; dribling 11, finishing 10, first touch 9, heading 9, off tha ball 16 - probabil una din rezerve

Sotiris Konstantinidtis, 27 ani, FLC; 12, 11, 9, 12, 12 - a doua rezerva

Christos Chrisoforidis, 23 ani, suedez, SC; 11, 14, 10,, 8, 6 = transferabil

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Nikos Lyberopoulos, 28 ani, FC, 39 selectii la nationala; 12, 13, 12, 14, 17 - titular incontestabil

lybero2ir.th.jpg

Leonida Kabantais, 22 ani, SC; 11, 11, 9, 11, 11 - transferabil

Christos Kostis, 33 ani, SC; 11, 11, 11, 9, 13 - transferabil

Ilias Solakis, 29 ani, SC; 11, 14, 11, 14, 13 - titular momentan

Plus 9 jucatori la echipa U20 si vreo 4 imprumutati ici-colo. Nici unul capabil sa faca fata la prima echipa.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa ce am terminat cu studierea lotului am trecut la pasul urmator in relatia noastra. Alegerea tacticii potrivite. 4-4-2 -ul atat de uzitat in lumea buna a fotbalului (cu problemele aferente inc azul nostru) sau un 3-5-2 perfect pentru ce aveam la dispozitie. Voi incerca totusi in amicale asezarea 4-4-2. Anulez un turneu in Scotia, raman 3 partide mari si late: la Stranraer (Scotia), si doua acasa, cu Unterhaching si, mai ales, cu Otelul Galati. Stafful tehnic e bogat numeric, nu simt nevoia inmultirii. Stabilesc Rapid si programul antrenamentelor si, inaintea primului meci, trimit cei 4 scoutsi la cautat talente: Grecia, Romania, Amercia de Sud, Europa de Est. Si le reamintesc nevoile: fundasi laterali, mijlocasi laterali si un atacant vinos linga Lyberopoulos.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Deci primul meci. In Scotia cu Stranraer. 4-4-2: Chiotis - Kontis, Petkov, Georgeas, Malbasa - Krassas, Rusev, Ivic, Katsouranis - Lyberopoulos, Solakis plus 12 rezerve.

1-1 (Krassas 49'). Meci controlat pina prin m.75 cand am schimbat in totalitate primul 11. Astfel am fost egalati pe final. Cei doi fundasi laterali improvizati s-au descurcat bine.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

05 iulie Primele neintelegeri. Koutsikos, fundasul dreapta pus pe lista de transferuri, nu se prezinta la antrenamente. Probabil e dezamagit ca am respins cateva oferte de vreo 10k fiecare. A primit un warning. Si promisiunea ca data viitoare ii voi taia din salariu. Accept o oferta de loan pentru un pusti. Primesc si 6k pentru el.

07 iulie Nikos Anastapoulos devine noul manager al echipei Panathinaikos. Presa nu pare a fi susrprinsa desi remarca ca acesta trebuie sa foloseasca toate trcurile posibile (hmm!?) pentru ca Pana sa castige titlul.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

10 iulie in sfirsit o recomandare inteleapta a unuia din scoutsi: Petr Johana fundasul central al Spartei Praga. E evaluat la 375.000 lire, eu am 450 k de toti, incerc o oferta smechera cu 100k pe loc, 250k in 24 de luni si 25% din viitorul transfer. Sper sa tina. A doua zi intra si Reggina in hora. Cu o oferta cifrata in total la 510 k. Hmm!

13 iulie Primesc raspunsul de la cehi. Vor 170k pe loc si 300k in 24 de luni. Asta inseamna cam toti banii mei. Ma gandesc un minut si le raspund ca accept. Acum ramane la latitudinea jucatorului.

In acceasi zi unul din scoutsi ma anunta ca Ghioane e disponibil pentru un imprumut. Trimit repejor o oferta la Kiev. Oho, ce bine ar fi!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
13 iulie  Ma gandesc un minut si le raspund

:hysterical:

Te si vad - "Domnilor, m-am gandit un minut, il cumpar! Are si umeras? Sper ca dati garantie la rotite."

Si conducerii - "Am gasit un super jucator, m-am gandit un minut - cred ca e tare!"

Emil si antologia umorului involuntar. :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

mijloas dreapta, si trece Krassas pe stinga

16 iulie Prima intilnire cu suporterii. Pe imensul stadion Spyros Louis doar 2190 spectatori. Adversari: Unterhaching. Trimit acelasi "11" in teren ca in primul amical. 2-1 la pauza. Partea nasoala este ca au marcat cei doi mijlocasi laterali. Hmm, mai am nevoie de Ghioane? Scor final: 3-1 (Krassas 41', Rusev 44', Ivic 51')

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

17 iulie :( mda, Johana alege Perugia. Si eu care imi faceam planuri!... Primesc si o veste buna totusi. Scap de Koutsikos. Incasez 60k pe el de la un club din nu stiu ce liga inferioara. Si apoi una rea: oferta de loan pentru Ghioane este respinsa de Dinamo Kiev.

22 iulie Amicalul cu Otelul. Ultimul meci de rpegatire ianintea startului de sezon. Din nefericire inca n-am perfectat nici un transfer asa ca nu putem face o prezentare a lotului cu tot ce inseamna asta. Acelasi 11 care pare a fi de baza. Final: 1-1 (Krassas 51' - D.Oprea 41'). Surpriza a fost alta: la Otelul titular a fost Vasile Maftei, transferat de la Rapid pentru 325k. :P

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

26 iulie Pana scapa de Sanmartean. Pentru 110k il primeste OFI Kreta. Mai este o saptamana pina se incheie perioada de transferuri si io, NIMIC. Ma tot chinui sa aduc un fundas stinga tinerel de la Iraklis dar astia se tin tare. Oly si Pana sunt vazute ca favorite la titlu cu o cota de 6/4. le urmeaza PAOK-ul (3/1) si apoi noi (16/1). Hmm, mai ca as paria salariul meu pe tot anul. :D

28 iulie Reusesc sa scap de Christoforidis, pentru un sezon cel putin. Il imprumut la Larisa si incasez 55k pentru asta.

30 iulie In ultima zi de transferuri reusesc un transfer. Imi acopar partea stinga cu un fundas venezuelean foarte bun: Rojas. Pentru numai 220k.

rojas4io.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy