Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


FM23 - activator Liga 3 & Liga 4 Romania


ovidiu10

Recommended Posts

Salutare folosesc patchul L4, playoff-ul are 8 echipe fara sistem tur retur in playoff si cea mai mare ciudatenie dupa ce am castigat Campionatul,eu am mers in Conference League iar Craiova de pe 2 in Champions Leagueimage.thumb.png.543562cb383b42b6dba848f233633c52.png

Just now, tynutu said:

Salutare folosesc patchul L4, playoff-ul are 8 echipe fara sistem tur retur in playoff si cea mai mare ciudatenie dupa ce am castigat Campionatul,eu am mers in Conference League iar Craiova de pe 2 in Champions Leagueimage.thumb.png.aba10dd2e36034100cddbca0c43347e4.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 10/23/2022 at 3:05 PM, ovidiu10 said:

ACTIVATOR.png

 

15/03/2023 - v.2 

Romania L4 23.3.0.rar 235.28 kB · 91 downloads

 

Ce conţine patchul:

  • Ligile 3 si 4 - playable
  • update al stadioanelor din primele 2 ligi.

Instalare:

  • Windows: Fisierul cu extensia .fmf din arhiva se copiaza in folderul Documents\Sports Interactive\Football Manager 2023\editor data

este nevoie de un nou activator dupa ultimul update?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 4/20/2023 at 1:11 PM, Alexandru H. said:

Ce lene pe aici.

Uite solutie: deschizi editorul, incarci activatorul si salvezi. Valabil pentru orice fisier editat inainte de aparitia patchului.

Sa stii ca nu merge da erori,cel putin la mine in editor.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
14 hours ago, PoliTrax86 said:

de ce e regula cu "maxim 4 jucatori din afara UE"? nu exista asa ceva in liga 1, Farul are 8, spre exemplu

Pentru că apare în regulamentul FRF

Articolul 19 bis | Listele de jucători

1. Pentru competițiile organizate de LPF, cluburile participante vor prezenta lista cuprinzând

lotul celor 25 de jucători (denumită în continuare ”Lista A”) ce va fi compusă din următoarele

categorii de fotbaliști profesioniști:

a. un număr minim de 6 jucători formați la nivel național

b. un număr minim de 2 jucători formați la nivelul clubului;

c. un număr maxim de 4 jucători non-UE,

Link to comment
Share on other sites

Salut. Folosesc patch-ul in save-ul actual si sunt in al 5-lea sezon, al treilea in Liga 2.

Nu am avut nicio problema pana acum, dar se pare ca nu o sa pot sa incep al 5-lea sezon pentru ca Zalau si Mioveni au de jucat un playoff de retrogradare care trebuia sa se intample prin mai.

Asa imi arata programul actual pentru sezonul 2026-27, doar un meci in Cupa Romaniei. FWIW, am primit mesajul cu "season draw near" pe 23 iunie, deci trebuia sa am deja meciurile in calendar. Pot sa fac ceva sa trec peste bug-ul asta, sau pot sa imi iau adio de la save? Nu am editorul, dar sunt dispus sa il cumpar daca ma poate ajuta cumva.

20230718234421_1.jpg

20230718234415_1.jpg

Edited by adiboier
Link to comment
Share on other sites

@adiboier Am întâmpinat și eu aceeași problemă la un moment dat și nu utilizam vreo bază de date sau vreun activator pentru ligile inferioare. Efectiv nu ai ce face. E o problemă a jocului. Efectiv treci peste acest sezon (holiday, amicale) și din următorul sezon ar trebui să-și revină. Cel mai probabil este o problemă cu sistemele astea de retrogradare/promovare dintre ligi. Poate vei vedea că din Superligă au retrogradat 3 și din Liga 2 au promovat doar 2. Eu am o salvare cu Dinamo și deja am jucat peste 20 de sezoane și am pățit chestia asta de 2 ori, undeva la 10 sezoane se repetă chestia asta. Din sezonul următor își revine, da îi ca și cum sezonul ăsta în care nu ai meciuri deloc (doar Cupa, Supercupa și meciuri din competițiile europene) n-a existat, la Club Info, la graficul ăla cu istoria clubului o să vezi o linie punctată.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Breakdown said:

@adiboier Am întâmpinat și eu aceeași problemă la un moment dat și nu utilizam vreo bază de date sau vreun activator pentru ligile inferioare. Efectiv nu ai ce face. E o problemă a jocului. Efectiv treci peste acest sezon (holiday, amicale) și din următorul sezon ar trebui să-și revină. Cel mai probabil este o problemă cu sistemele astea de retrogradare/promovare dintre ligi. Poate vei vedea că din Superligă au retrogradat 3 și din Liga 2 au promovat doar 2. Eu am o salvare cu Dinamo și deja am jucat peste 20 de sezoane și am pățit chestia asta de 2 ori, undeva la 10 sezoane se repetă chestia asta. Din sezonul următor își revine, da îi ca și cum sezonul ăsta în care nu ai meciuri deloc (doar Cupa, Supercupa și meciuri din competițiile europene) n-a existat, la Club Info, la graficul ăla cu istoria clubului o să vezi o linie punctată.

Mersi mult, @Breakdown! Am gasit un topic pe forumul SI Games despre bug-ul asta, dar ultimul raspuns de la staff e din 17 mai si e ca o sa continue sa investigheze problema :)) Sper sa fie rezolvata pentru FM24.

In legatura cu sursa problemei, ai dreptate, e de la sistemul de promovare/retrogradare - am dat reload la ultimul overwrite al save-ului (care din pacate e dupa terminarea sezonului) si Mioveni are programat meciul de retrogradare pe 17 mai, in timp ce Zalau il are pe 26 mai. Pe langa asta, data save-ului e 12 iunie, deci meciurile sunt programate in trecut cu adversari 'Unknown'.

Un raspuns din topicul de pe SI Games sugereaza ca daca dai reload in luna mai, exista sansa ca meciurile de promovare/retrogradare sa fie programate corect. Din pacate ultimul meu autosave e din decembrie, deci nu pot sa confirm daca solutia asta functioneaza si deocamdata nu prea am chef sa rejoc 7 luni de joc.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

salut, sunt in liga a 3-a cu scm ramnicu valcea am promovat din liga a 4-a iar acum cand a inceput liga a 3-a imi cere sa selectez 15 jucatori care sa fie mereu la prima echipa asa cum cere la orice cariera in orice tara, insa problema este ca eu nu am niciun buton de register players, iar cand apas sa raspund acolo la solicitare ma da pe tab-ul de squad si atat, mentionez ca la celalalte cariere nu am avut aceasta problema, ma poate ajuta cineva va rog frumos?

Screenshot(3).thumb.png.44bd1dea2be3930de089dbd4012f5033.png

image.png.e99407746740a23498bd0762abdc4079.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy