Jump to content
Sign in to follow this  
Bobby Robson

[ENG] Arsenal - Northern London will become a temple of football

Recommended Posts

In preliminarii am jucat play off-ul cu Basel a fost un meci usor. Dupa primele 3 meciuri suntem pe primul loc in grupa si cu o victorie ce pare sa fie usor de obtinut in meciul urmator pe arena nationala cu Sahtior as putea sa imi asigur in proportii de 80-90 % calificarea in optimi.

vv.png

Din pacate am pierdut pe muchie de cutit calificarea mai departe, datorita unui 2-2 facut la Bucuresti cu Napoli si 0-0 in Italia. Mergem insa in Cupa Uefa unde ne vom duela cu portughezii de la Benfica, va fi o dubla complicata, Benfica a fost echipa incomoda in majoritatea fm-urilor. In campionat deja diferenta fata de locul 2 e foarte mare, titlul pare sa fie o simpla formalitate, dar am zis sa imi trec in CV si un titlu de campion in tara natala dupa care voi reveni din nou pe prima scena fotbalistica la o echipa cu pretentii ceva mai mari decat Fcsb.

tt.png

ww.png

ee.png

14 minutes ago, Bobby Robson said:

Au fost irezistibili baietii cu Benfica. Urmeaza Valencia :campioni:

vvv.png

Iar Valencia? :D

Nu am crezut că o să zic asta vreodată, dar Forza Steaua!

Am trecut si de Valencia si am ajuns in sferturile Europa League unde am pierdut impotriva celor de la Marseille. In minutul 85 aveam scor de calificare, dar un gol in ultimele minute a fost de ajuns pentru a iesi din competitie. Titlul l-am luat lejer si am ajuns la 5 Premier League cu Arsenal, 2 Scudetto cu Napoli si un titlu in Romania. Ramane de vazut ce oferte primesc. O noua aventura coming soon !:campioni:

2028 - 2029

Fiul ratacitor se intoarce acasa, in locul unde am antrenat timp de 7 sezoane.:ro:

Dupa 3 sezoane in care echipa a fost antrenata de Klopp, au terminat pe locul 3, iar Jurgen a fost dat afara, am zis sa o preiau din nou pe Arsenal pt. a deveni cel mai titrat club din Anglia, ceea ce imi propusesem de la inceput. Ar mai fi nevoie doar de un titlu pt a fi la egalitate cu United care are 21 acum. Inca mai sunt multi jucatori din primul meu mandat si cu un buget de peste 100 de milioane pot construi din nou o echipa cu care sa atac liga campionilor si premier league.

ars.png

Edited by Bobby Robson

START 2028 - 2029

Odata cu revenirea la Arsenal am decis sa schimb si culorile echipamentului intr-un alb complet classic cu gulerul si marginile manecilor rosii.

cls.png

Edited by Bobby Robson

91 de selectii pentru Man la nationala ? A batut cineva recordul lui Dorinel ? :D

(re)Bafta la Arsenal ;) 

L-am debutat in Premier League la 16 ani, pare un mijlocas de mare potential si sper ca in 2-3 sezoane sa fie titular, pana atunci il tin in spatele regenului Carazinho care este word class in momentul de fata.

weston.png

ca.png