Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Erori Gasite In Fm Beta 14 Pentru Romania


Mihai

Recommended Posts

Poate mai dati o tura pe la jucatori si mai modificati din calitatile si pozitile eronate. ( Matei e AM R natural )

Comentariile tale sunt atat de gaunoase si de tipic romanesti incat meriti mila.

Imi asum inclusiv un warning care ar fi primul in istoria mea de 7 ani ca utilizator pe site si primul in istoria mea de 6 ani ca researcher.

Zi care jucator trebuie modificat si eventual (daca poti) si de ce.Asta cu generalizarea arata exact cat de mult poti gandi tu.

E facut topic pentru jucatori si pentru propuneri. Ai postat ceva in august? nu..

Matei e AML natural. Ti-am si explicat de ce..

Ia zi Nicolita ce e natural?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Salut,

Tocmai am dat peste o eroare de XML care nu imi mai permite sa continui jocul. Screenshot mai jos. Pare sa fie o eroare de interpretare a codului; sa aiba cumva legatura cu faptul ca numele stationului de la Slobozia apare in beta "1Mai<" ? Numele stiu ca va fi reparat; numai sa nu mai fie si alta problema.

news_error.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Salut,

Tocmai am dat peste o eroare de XML care nu imi mai permite sa continui jocul. Screenshot mai jos. Pare sa fie o eroare de interpretare a codului; sa aiba cumva legatura cu faptul ca numele stationului de la Slobozia apare in beta "1Mai<" ? Numele stiu ca va fi reparat; numai sa nu mai fie si alta problema.

news_error.jpg

Issue solved. Sper ca ai pus si pe SI Games la topicul de Romania, ca sa o rezolve

Link to comment
Share on other sites

La Olimpia Satu Mare:

- Tiberiu Csik este manager nu jucator

- Ovidiu Suciu este antrenor cu portari nu manager

-Ciprian Prodan este doar jucator

- S-au montat 1.500 de scaune la inceputul campionatului

- Nu mai fac parte din lot: Ionut Danila, Lucian Homorozan

- Dan Gavrilescu este natural AMR

- Nu sunt creati urmatorii jucatori(mai importanti) : D. Muntean- DR , Feier- ST

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Vom actualiza la urmatorul update. Din pacate, Liga a II-a a inceput dupa inchiderea bazei de date. Daca mai sunt si alte probleme legate de echipa din Satu Mare te rugam sa ni le semnalezi. Iti multumim pentru feedback, dar din pacate la Olimpia nu am avut researcher

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Nu sunt erori...dar nu stiu unde sa ma plang. Am inceput si eu o campanie (de curiozitatate cu Steaua) si l-am ofertat pe Matel, de la Astra care valoreaza 1,2 mil euro...ei mi-au cerut 12 mil de euro pe el!!! Pe Tudorie, Otelul cere 2.1 mil euro el valorand 40k euro, pe Marc de la Ceahlaul, la fel se cere de vreo 20 de ori valoarea lui.

Mi se par exagerate sumele cerute pe jucatori. In contrapartida, eu l-am vandut pe Tatu lui Olaroiu la Al-Ain pe 250k euro, unde i s-a oferit un salariu fabulos (din nou exagerare imensa, daca suporta grad de comparatie) de 3,3 mil euro pe an.

Link to comment
Share on other sites

S-a incheiat si primul meu sezon in Romania.

Ca feedback...pana acum mi s-a parut cel mai realist clasament pentru Liga 2, Seria 1. Sportul a retrogradat de pe ultimul loc; promovate CSMS si Rapid.

Un lucru nu prea ok mi se pare realismul transferurilor. Ca si in versiunile anterioare, pe langa baza de date standard(Romania), incarc tot din Europa de est. Chestia este ca in pauza dintre sezoare, adica inainte de sezonul 2014-2015 mi se pare ca toate echipele romanesti aduc doar jucatori straini. A mai observat si altcineva aspectul asta?

Link to comment
Share on other sites

1. Castigatoarea Cupei Romaniei din 1964 - Stiinta Cluj (alias "U" Cluj) - "EXTINCT" :)))) Seriously???

2. idem: Runner-up-era Cupei Romaniei din 50 si ceva - Flacara Medias (actuala Gaz Metan) - "EXTINCT"... istoricul competitiilor (si Liga 1, si Cupa) ar trebui refacut de la 0, o gramada de echipe ce inca exista figureaza ca desfiintate...

3. owner la stadionul "Farul" - Viitorul Constanta. Atunci dupa ce joaca la Chiajna? :D

4. al doilea stadion al CFR-ului (de antrenament) e CUG, nu Baza Sportiva Transilvania. Dimpotriva, daca nu ma insel, Baza Transilvania e loc de-al lui "U".

5. echipe desfiintate inca apar in joc (FCM Bacau, FC Arges (parca), Unirea Alba Iulia, Luceafarul Oradea, Olimpia Gherla etc.)

6. echipa orasului Sighetu Marmatiei nu mai e Marmatia 96, ci CSM Sighetu Marmatiei.

7. am remarcat ca multe stadioane sunt neocupate, in timp ce echipele oraselor respective figureaza fara stadion (Progresul Medgidia ma gandesc ca joaca pe Centralul din Medgidia, Baita Gherla (noua echipa a orasului) pe stadionul din Gherla etc.)

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

1. Castigatoarea Cupei Romaniei din 1964 - Stiinta Cluj (alias "U" Cluj) - "EXTINCT" :)))) Seriously???

2. idem: Runner-up-era Cupei Romaniei din 50 si ceva - Flacara Medias (actuala Gaz Metan) - "EXTINCT"... istoricul competitiilor (si Liga 1, si Cupa) ar trebui refacut de la 0, o gramada de echipe ce inca exista figureaza ca desfiintate...

3. owner la stadionul "Farul" - Viitorul Constanta. Atunci dupa ce joaca la Chiajna? :D

4. al doilea stadion al CFR-ului (de antrenament) e CUG, nu Baza Sportiva Transilvania. Dimpotriva, daca nu ma insel, Baza Transilvania e loc de-al lui "U".

5. echipe desfiintate inca apar in joc (FCM Bacau, FC Arges (parca), Unirea Alba Iulia, Luceafarul Oradea, Olimpia Gherla etc.)

6. echipa orasului Sighetu Marmatiei nu mai e Marmatia 96, ci CSM Sighetu Marmatiei.

7. am remarcat ca multe stadioane sunt neocupate, in timp ce echipele oraselor respective figureaza fara stadion (Progresul Medgidia ma gandesc ca joaca pe Centralul din Medgidia, Baita Gherla (noua echipa a orasului) pe stadionul din Gherla etc.)

1 si 2.. Seriously. E vorba de conexiunile dintre echipe. Ştiinţa Cluj e fostul nume la U Cluj, dar nu mai există Ştiinţa Cluj. E greu de explicat pe scurt. Ideea e ca atunci cand o echipa isi schimba numele, ea devine extinct si se face una noua in baza de date, care este legata de cea veche. De aceea, scriptic, cupa a fost luata de Stiinta Cluj, finala a fost jucata de Flacara Medias si nu de U Cluj si Gaz Metan. Insa in aceeasi masura, trofeele ar trebui sa apara in palmaresul echipei de acum.

3. Aia cu owner e dubioasa. O sa verific. Viitorul joaca la Chiajna on loan ca sa zic asa

4. Multumesc pentru semnalarea problemei

5. La o parte din ele bati campii. FCM Bacau nu e desfiintata are grupe de juniori active, Unirea Alba Iulia nu e desfiintata - idem, Luceafarul Oradea - joaca in Liga a IV-a Bihor, FC Arges e in insolventa - nu e desfiintata, Olimpia Gherla nu te pot contrazice. Daca ai informatii despre L4 Cluj te rog sa ma ajuti sa actualizez acolo ce si cum

6. Nu stiam, multumesc

7. De Baita am zis si mai sus. Progresul Medgidia trebuie sa verific

Oricum iti multumesc pentru feedback si mai astept si altele

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate referitor la Luceafarul Oradea si Unirea A.I. (am verificat site-urile AJF-urilor, nu stiam faza cu juniorii care le tin in viata).

Liga 4 Cluj: http://www.frf-ajf.ro/cluj (observ ca CFR International a fost desfiintata, intre timp...)

Oricum, site-urile AJF-urilor sunt cele mai credibile surse, parerea mea.

Cred ca intr-un an ar trebui sterse toate echipele si stadioanele din Ligile 3, 4, 5 si refacute de la 0 (multe au disparut, si-au schimbat denumirea, diferite scapari etc.). Doar o parere :D

Spor!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy