Jump to content
  • 0

Schimbari De Echipe/Nume/Orase


gf1989clujnapoca

Question

Atentie! In presa si la radio (dau linkuri daca trebuie) s-a spus ca din sezonul asta care urmeaza, FCM Targu Mures se va numi FCM ASA Targu Mures si va prelua palmaresul lui ASA, deci va trebui schimbat anul infiintarii, palmaresul, precum si listele istoricului competitiilor (ex. Runner-Up in Liga I in 1974-75 etc. - sa se link-eze cu FCM ASA Tg Mures).

In aceeasi situatie va fi si ACS Poli, care va prelua palmaresul Politehnicii Timisoara, dar acest caz deja a fost mediatizat destul.

Am vrut sa deschid un topic nou, ca am vazut ca titlul acestui topic se refera doar la cautarea de researcheri si nu exista topic pentru anuntarea de schimbari de acest gen (sau nu l-am gasit), dar am zis ca nu e adecvat pentru un user nou :sweat: Mi-am facut cont ca sunt pasionat de ani de infiintare si palmaresuri :ro:

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 52
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy