Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Fm 12] O Viata Nu Atat De Obisnuita


Style

Recommended Posts

Hmm.. O zi obisnuita de vara . Nimic nu pare sa se schimbe in viata mea , chiar daca anul trecut am reusit sa fac rost de licentele de antrenor . Probabil am inceput prea brusc , fara prezentari sau alte introduceri . Ei bine , sunt un pitestean , un om ca oricare altul , dar ce am eu mai special? Nu cred ca pot sa spun ca am ceva special , doar ca sunt un mare fan al sportului numit fotbal . Multi nu inteleg ca nu este vorba doar despre scuipat seminte , injuraturi , batai sau sa dai cu sutul in minge .. fotbalul este o arta transpusa pe teren cu doua porti , in care jucatorii isi arata talentul . Oricum sa ne reintoarcem la prezentarea mea ca sa zic asa. Provin dintr-o familie nu prea numeroasa , am decat un singur frate , care e plecat la Bucuresti pentru a-si continua afacerile . As putea spune ca a ajuns departe , pe cand eu am ales sa raman aici , intr-o garsoniera si fara un servici . Tatal meu m-a sustinut in alegerea mea , insa mama de fiecare data m-a batut la cap spunandu-mi ca e un sport de huligani si ca n-am ce cauta acolo. Eh , mamele.. Totusi am continuat sa sper si sa cred in visul meu de a deveni antrenor , dar dupa cum puteti observa de mai bine de 5 luni stau si imi plang de mila . Oare sa fi facut o alegere proasta? N-am cautat destul?

Punandu-mi atatea intrebari fara raspuns , iata ca telefonul ma surprinde sunand de zor. Arunc o privire dizgratioasa si observ ca este bunul meu prieten , Daniel . Il cunosc din clasa a 9-a si din primele zile de liceu ne-am imprietenit , la fel ca mine este si el un microbist . Cu toate astea avem si ceva ce ne separa , eu sunt dinamovist , in timp ce el sustine la maxim Steaua. De multe ori apar certuri amicale intre noi pe tema asta . Revenind , apuc mobilul si ii raspund lejer si calm , ca deobicei.

- Alo , da coane.

-Ce faci ,ba? Nu mai dai si tu semne de viata?

*Adevarul e ca nu am mai vorbit de cam multa vreme cu el, pentru ca am fost destul de ocupat cu cautarea unui loc de munca.

-Uite , am fost ocupat cu niste treburi .. stii tu , job , alea alea.

-Macar de-mi dadeai si mie un apel sau ti-au luat si creditul de la telefon?

-Asa ma , zi de ce m-ai sunat?

-Voiam sa te intreb daca iesi mai pe seara la o bere . Am vorbit cu Cristi si zicea ca vine si el .

-Nu stiu ce sa zic..

-Hai ma dracu. Nici la bere nu vrei sa vii? Daca la ora 8 nu esti gata , intru peste tine in casa.

*Nu puteam sa-mi refuz prietenul cel mai bun , asa ca in cele din urma am acceptat , desi nu eram foarte incantat de idee.

-Bine , hai ca vin .

Inchid telefonul ,dupa care ma uit la ceas : ora 16:30 . Mai aveam timp , insa voiam sa imi fac un dus sa-mi mai revin din inabuseala verii .

Voi face un story bazat pe preluarea unei echipe din ultimul esalon . Numele echipei nu il voi da , il pastrez deocamdata surpriza. Oricum as vrea intr-un fel sa-i multumesc lui IlMuce pentru idee si nu vreau sa simta ca l-as fi copiat sau ceva de genul , doar ca voiam sa experimentez ceva nou . Story-ul va fi cat se poate de original ca sa zic asa .

Link to comment
Share on other sites

Ceasul arata ora 19:50 , iar eu nu eram inca gata . Din minut in minut asteptam ca la usa mea sa aud un ciocanit in usa. In cateva minute acest lucru s-a si intamplat , insa ceva m-a facut sa cred ca nu el este la usa , asa ca din precautie m-am uitat peste vizorul usii. Surpriza! Era fratele meu! O bucurie de nedescris mi-a patruns in corp , asa ca am deschis incantat usa . El parea putin abatut , dar nu s-a putut abtine sa nu ma imbratiseze si sa ma bata prieteneste pe spate . Observasem starea lui inca din clipa in care m-am uitat pe vizor , asa ca nu l-am luat pe ocolite si l-am intrebat direct.

-S-a intamplat ceva , Mariuse?

*Acesta ma privi indelungat , dupa care ,parca nici nu ar fi auzit intrebarea ma intreaba.

-Pleci undeva?

-A.. da , uite voiam sa ies cu Daniel si cu Cristi la o bere. Vrei sa vii?

-Nu , lasa . Vreau sa ma odihnesc putin.

*Parea intradevar obosit si nu voiam sa-l bat la cap , asa ca i-am dat cateva indicatii despre garsoniera. Fratele meu era mai mare cu 4 ani ca mine si mi-a fost ca un mentor ,inca din clipa in care m-am nascut . Rareori l-am vazut asa mahnit , trebuia sa fie ceva destul de important. Parca citindu-mi gandurile , acesta imi spune pe un ton baljin.

-Vorbim maine despre asta , acum du-te si distreaza-te putin .

Aproape ca si uitasem ca trebuie sa plec . Un fluier tare cunoscut mie , imi reaminteste acest lucru si ii transmit fratelui meu ca ma voi intoarce pe la ora 12-12:30 si ca voi lua cheia dupa mine.

~~~~~

Ajuns la carciuma impreuna cu cei doi prieteni ai mei , am luat in primire o masa de 3 persoane . Ne-am asezat cuminte si am comandat mai intai un rand de bere . Inca de la venirea aici , observasem un grup de indivizi la costum , asezati la o masa mare , insa ceva mai mult de atat imi captase atentia : Auzisem o mica parte dintr-o discutie . Vorbeau ceva de un club si de faptul ca ar cauta un antrenor . Nu puteam sa ignor acest lucru , asa ca mi-am instiintat prietenii despre asta.

-Ia fiti putin atenti. Ii vedeti paia de acolo?

-Care ma?(Daniel)

-Uite ma , aia de acolo , din coltul de la intrare . Trebuie sa fi chiomb sa nu-i vezi.

-Aia la costum?(Cristi)

- Da , exact aia.

-Ce e cu ei?(Cristi)

-Cand am intrat aici , am auzit o parte din discutia lor.

-Ai dracu , sunt teroristi ,a?(Daniel)

-Lasa ma glumele.. Ziceau ceva de un club , dar nu i-am auzit numele. Ziceau ca au nevoie de un nou antrenor , urgent.

-Si te pomenesti ca de tine au nevoie?(Daniel)

-Nu strica sa incerc , nu? Poate cine stie cum reusesc sa imi gasesc un loc de munca.

- Ia stai ,ba putin. Ala nu e Tihuta? (Cristi)

-Care Tihuta , bre?(Daniel)

-Ala ma , de a fost tacsu director la hotelul Alcapon si de a fost in generala cu noi , nu-l stii?(Cristi)

-Ce-i cu el?(Daniel)

-Uite-l colo cu tipii aia .(Cristi)

-Si ce vrei sa-i fac? Sa ma duc sa-i dau o bere? Sa fie sanatos.

-Voiam sa zic ca poate reusesc eu sa aflu niste chestii pentru asta(aratandu-ma pe mine) . Ia zi ,Vlade, vrei sa procur niste informatii? Ma descurc eu.

*Nu stiam cum sa reactionez initial , insa stiind ca este un prieten de incredere , nu am putut sa refuz propunerea lui . Vorba aia : Ce vine de la Domnul e bun venit.

-Bine , hai ca rezolv eu maine . Acum hai sa bem si noi. Noroc! (Cristi)

Timpul trecea pe nesimtite , iar ceasul deja batea ora 12 . Din nou o neliniste ma cuprinsese , gandindu-ma la fratele meu . Nevrand sa discut despre aceasta problema cu cei doi , le-am zis ca ar fi bine sa ne intoarcem acasa . Daniel si Cristi au fost de acord si impreuna am chemat un taxi sa ne duca acasa.

Link to comment
Share on other sites

Eram acasa , mai bine spus in fata usii. Chiteam ca ar fi mai bine sa intru incetisor in casa , ca sa nu-mi deranjez fratele , care probabil deja dormea . Deschid cu dibacie zavorul usii , dupa care apas incet pe clanta si imping usa cu usurinta . Nu apuc sa fac nici primul pas ,caci observ ca fratele meu era inca treaz si era asezat pe pat ,tinand capul plecat . Ma vede si imi arunca rapid o privire calma , insa in acelasi timp si tulburatoare . Nu schitez niciun gest , ci doar intru in garsoniera mea si las usa sa se inchida singura . O liniste muribunda se lasa in camera , eu nu stiam cum sa reactionez ,dar spre uimirea mea el a fost cel care a intrerupt amuteala.

-Deja ai venit?

-Pai da.. Nu prea am avut chef asa mult sa beau. Nu te culcasesi?

-Nu pot sa adorm. Ma bantuie gandurile negre si te aspteptam ca sa putem vorbi.

-Spune , ce s-a intamplat?

-Stii ca iti povestisem luna trecuta ca am preluat o firma si ca s-ar putea sa dau lovitura?

*Nu i-am raspuns , decat am aprobat din cap .

-S-a dovedit a fi o mare m**e! Nimic bun ! In plus de asta m-am trezit si cu o datorie de vreo 60.000 de euro pe care trebuie sa o achit in urmatorii 2 ani. Nu stiu ce sa ma mai fac . Profit nu prea am , clienti nici nu se mai pune problema , iar angajatii incep sa faca nazuri ca vor bani mai multi.

*Dupa felul in care vorbea si dupa comportamentul sau , mi-am dat seama ca e o situatie critica pentru el. Dar cum puteam eu sa-l ajut? Eu eram mai la fel de bogat ca un om de pe strada , plus ca nici macar nu aveam un loc de munca. Gandul acesta imi fu intrerupt tot de fratele meu , care continua sa spuna.

-Nu-ti cer ajutor financiar , pentru ca stiu ca nu ai de unde.. Stiu ca duci o viata grea .. Am venit la tine sa vad ce mai faci , sa-mi mai petrec putin timpul cu tine . Ai gasit ceva pana acum?

*Initial voiam sa ii raspund nu , dar mi-am adus aminte de faza petrecuta acu cateva ore .

-Nu chiar.

-Cum adica , nu chiar? Ti-ai gasit sau nu?

-La bar erau niste tipi , printre care si Tihuta ,fisu aluia cu Alcaponu'. Si atunci cand am intrat acolo , i-am auzit ca discutau ceva despre un club si un antrenor . N-am indraznit sa ma bag in treburile lor , dar dupa am vorbit cu astia Cristi si Daniel despre asta si a zis Cristi ca poate rezolva el ca il stie pe Tihuta.

- Si ai auzit si tu numele echipei? Cine stie unde dracu te duc astia.

-Poate fi mai rau de atat? Nu cred. Eu am zis ca nu strica sa incerc , plus ca n-am nimic de pierdut.

-Asta cam ase e. In fine , eu daca voi putea te voi ajuta cu cea mai mare placere . Totusi as cam vrea sa ma culc , maine am o intalnire importanta aici in oras pe la 09:00 si nu vreau sa intarzii .

I-am urat noapte buna , dupa care m-am dus sa ma schimb . Mi-am luat niste haine comode , apoi m-am intins pe canapea . Stateam si ma gandeam ... cum ar fi sa devin in sfarsit un antrenor? Oare asta era sansa pe care o cautam de atata timp? Cum va fi primul antrenament? intrebarile ar mai fi continuat in sir inalntuit , dar somnul ma cuprinsese .

~~~~~~~

Zrrrr!Zrrrr!Zrrrrr! *soneria*

Buimac ma trezesc si primul meu gand fu : Cine dracu m-a trezit ? Era o intrebare destul de prosteasca pentru ca nimeni in afara de cativa prieteni si familie nu m-ar fi cautat. Arunc o privire pe vizorul usii si imi dau seama ca cel care suna este Cristi . Deschid usa si il primesc in casa pe amicul meu , constantand in acelasi timp ca fratele meu plecase. Ii spun acestuia sa se simta ca acasa si sa se aseze undeva , cat timp imi pregatesc cafeaua . Nu a durat mult , pentru ca o gasisem deja facuta pe masa ,asa ca trebuia doar sa o reincalzesc. Ma duc cu ceasca in mana catre Cristi si m-am asezat in fata acestuia . Nu ma mai oboseam sa-l intreb daca doreste , pentru ca stiam raspunsul .

-Ba , am fost acu vreo 20 de minute la Alcapon si am dat de alde Tihuta.

-Asa , ma ! Si ai rezolvat ceva?

-Stai , asculta mai intai tot ce am de zis. As zice ca am avut ceva noroc , pentru ca m-a recunoscut si stia inca cine sunt . Nu prea am fost prieteni in generala, dar ne intelegeam asa cat de cat . M-a intrebat ce ma aduce pe aici si nu prea am stitut cum sa-i zic fara sa fiu prea direct. I-am zis ca urma sa ma intalnesc cu cineva ,dar l-am recunoscut si ca am zis sa vad ce mai face . Dupa a inceput sa-mi zica ca tasu' ia dat hotelul si ca a devenit actionar la o echipa de prin zona. M-am facut mirat si in acelasi timp si interesat de treaba asta . Am vorbit ceva timp despre echipa si dupa l-am intrebat asa mai pe ocolite de antrenor . Mi-a zis ca nu au gasit pe nimeni si inca spera sa gaseasca pana la startul campionatului.

-Si ce i-ai zis? intrebai eu curios.

-Ti-am zis sa ma lasi sa termin , ce , esti turc? Iti ziceam asta acum. Asa si dupa i-am zis eu ca as stii pe cineva ,care si-a luat licentele si nu prea face mofturi la bani . M-a intrebat despre cine e vorba si i-am zis ca esti un prieten de-al meu si ca nu cred ca te cunoaste .Mi-a zis ca va vorbi mai pe seara cu patronul , dupa care i-am dat numarul tau de telefon . A zis ca o sa te sune daca e ceva.

*In acel moment am sarit in sus de bucurie , insa spre stangacia mea ,sarisem cu tot cu ceasca de cafea in mana ,care se imprastiase pe toata bluza mea . Cristi incepu sa rada , dar dupa relua.

-Eu zic ca ai mari sanse , plus ca ala zicea ca nimeni nu s-a mai aratat interesat de a antrena in ultimul timp . Vezi ca s-ar putea sa te sune pe la 6-7-8. Ai grija cum vorbesti , cine stie ce om e patronul asta.

-Normal , am spus pe un ton calm in timp ce-mi curatam bluza de cafea.

-Bine ma.. hai ca eu mi-am facut treaba , acu te las , am si eu ceva de facut.

I-am strans mana , apoi Cristi a parasit garsoniera , lasandu-ma din nou singur . Pana acum n-am prea vorbit despre Cristi.. Ei bine , pe Cristi il cunosc de prin clasa a 11-a , Daniel mi-a facut cunostiinta . Nu prea stiu cu ce se ocupa , ultima data se lauda ca facuse rost de 10.000 de euro . Era un tip cumsecade , foarte descurcaret si mai mereu iti sarea in ajutor .

~~~~~~~~

Era in jur de ora 8:00 si ma aflam pe canapea uitandu-ma la stirile sportive . Ca deobicei se speculau "transferuri bomba" , "tradari" , "salarii colosale" , "fosti jucatori de la academiile Barcelonei si Realului" .. priveam cu scarba titlurile si ma pregateam sa arunc o injuratura , insa un apel cu un numar necunoscut mie ma surprinde . Sa fie oare ? Ma panicasem putin , insa am pus repede mana pe mobil si am raspuns la telefon .

-Alo. Buna seara. (numarul necunoscut)

-Buna seara.

-Sunt domnul Tudor Maziliu , patron la clubul sportiv DLR Pitesti. V-am sunat in legatura cu postul de antrenorat , am fost anuntat de Bogdan Tihuta ca dumneavoastra ati fi ineresat.

*In acel moment imi venea sa urlu de fericire , insa mi-am pastrat calumul si am raspuns prompt.

-Da , despre mine este vorba.

-Bun , maine as dori la ora 10:30 sa veniti la hotelul Alacapon sa stabilim daca dumneavoastra meritati acest post .

-Desigur domnule .

-In acest caz , va urez o seara cat mai placuta . La revedere.

-La revedere!

Acesta imi inchide telefonul , iar eu reincepeam sa visez la postul de antrenor si la viitorul meu job , dar era prea devreme pentru acest lucru. Maine trebuia sa ma prezint exemplar si sa-mi stabilesc un discurs despre ceea ce voi spune. Tot plimbandu-ma prin camera , imi dau seama ca fratele meu nu a venit inca acasa si este plecat de dimineata. Deja incepeam sa-mi fac griji.. Oare se intamplase ceva cu el?

Link to comment
Share on other sites

Ora 12... o ora la care majoritatea deja sunt in lumea viselor , insa nu si eu . Fratele meu nici pana acum nu sosise si deja ii dadusem o caruta de apeluri , as fi vrut sa-l caut , dar nici macar nu stiam unde sau cu cine s-a dus . Voiam sa ma calmez , sa incerc sa adorm , dar imi era imposibil . Las capul pe perna si incep a ma gandi la toate posibilitatile si imposibilitatile de locuri sau de intamplari care s-ar putea petrece. Aproape atipisem , insa zgomotul usii ma readuce inapoi in lumea noastra . Slava cerului.. el era. Dupa felul in care se manifesta , mi-am dat rapid seama ca s-a cam imbatat . Ciudat lucru , pentru ca foarte rar practica acest viciu si deobicei destul de limitat , de putine ori l-am vazut beat . Nu parea sa ma ia in seama , probabil voia doar sa se culce , asa ca l-am ignorat si eu la randul meu. Totusi , maine trebuia sa ma trezesc de dimineata.

~~~~~~~

Alarma ceasului suna , dar in zadar ,eu eram deja in picioare de mai bine de o jumatate de ora . Ma aflam in baie , barbierindu-ma si facand ultimele pregatiri inainte de a ma duce la Alcapon . Mai erau cam 2 ceasuri pana la intalnire , iar emotiile deja incepeau sa apra . In patul din fata canapeleii se afla fratele meu , care inca dormea dupa betia de aseara . Inca ma intrebam cu cine a fost , unde a fost ..posibil sa se fi intalnit cu unii din prietenii apropriati ai lui de prin oras , altfel nu-mi explic. Timpul ca deobicei inselator ma surprinde , deja fiind ora 10 . Hotelul nu era prea departe , iti lua cam 20-30 minute pe jos , insa decat sa risc sa intarzii , mai bine imi luam un taxi . Inainte de a pleca iau un biletel pe care ii scriu lui Marius unde sunt si sa nu plece de acasa , fara ca eu sa vin . Am lipit bucatica de hartie pe usa , apoi am coborat in graba scarile.

In sfarsit am ajuns , ba chiar putin mai devreme . Imbracat intr-un costum imprumutat de la fratele meu ,pieptanat ,aranjat si barbierit , pasesc cu incredere in sediul hotelului . Acolo i-am recunoscut pe cativa din oamenii ,pe care ii vazusem la bar in urma cu 2 nopti . Acestia ma analizeaza din cap pana in picioare , privind sceptic , insa unul din ei vine spre mine . Era Tihuta. Acesta ma intreaba daca eu sunt cel de care zicea Cristi . Lasand emotiile deoparte , ii raspund scurt si afirmativ . Imi zambeste , dupa care imi spune sa-l urmez pana in biroul sau , caci acolo se afla patronul . Zis si facut! Ajunsi in fata usii , acesta intra fara sa ezite ,iar eu fac acelasi lucru ca dansul . Era o camera foarte spatioasa , as zice cam cat gasoniera mea sau cine stie .. poate chiar mai mare . In birou se afla un domn nu prea in varsta , cam 40-50 de ani , destul de solid ,dar nu foarte inalt .

-Buna ziua , stimate domn (imi spune acesta pe un ton foarte cald).

-Buna ziua(raspund la fel de cald ca acesta , insa cu o oarecare greutate in vorba).

-Doriti o cafea , ceva , inainte de a incepe discutiile?

-A.. nu, nu. Am baut-o acasa pe a mea , multumesc oricum.

-Sa trecem la subiect , atunci . Sunt patronul echipei , dupa cum v-am spus si la telefon si clubul are mare nevoie de un antrenor . Startul campionatului se aproprie si nu ne permitem sa irosim timpul degeaba , plus ca antrenorul va trebui sa ia decizii bune atat financiar ,cat si tactic.(acesta face o mica pauza , sorbindu-si cafea , adusa acu cateva secunde) . De ce v-as alege pe dumneavoastra?

-Am obtinut licentele de antrenorat in urma cu 6 luni , sunt tanar si ma pot acomoda rapid . Nu am avut ocazia de a antrena pana acum , insa toate au un inceput si de ce nu , ar putea fi acesta.

Tudor Maziliu se uita la mine oarecum curios , in acelasi timp ganditor . Isi puse cafeaua inapoi pe farfuriuta ,dupa care arunca o privire pe fereastra.

-Hm.. Zici ca te poti acomoda repede? Noua ne trebuie puncte , joc bun de echipa. Noi incercam sa promovam! spuse pe un ton destul de apasat , care m-a cam intimidat putin .

- Cunosc tactici , cunosc tipuri de antrenamente ,dar n-am reusit niciodata sa le pun in aplicare . Vreau sa mi se ofere o sansa de a demonstra ca merit sa detin aceste licente de antrenor .

Odata cu rostirea propozitiiei si emotiile disparusera . Stiam ca va fi greu sa-l conving , insa n-aveam nimic de pierdut.

- Tu stii ce inseamna sa detii un club , tinere? imi pusese o intrebare destul de dificila , raspunsul partial nu-l stiam pentru ca nu stapaneam o echipa de fotbal ca sa cunosc acest lucru.

- Este ca o afacere , o afacere a artei numita fotbal , unde "tablourile" joaca ca sa devina capodopere .

O propozitie care il impresionase putin si pe T. Maziliu , care acum incepea sa ma priveasca cu alti ochi .

-Sa presupunem ca ti-as da postul de antrenor. Ce ai face?

-As incepe prin a face o mica curatenie in lot , daca este cazul. Voi incerca sa aduc intariri in zonele cu probleme , la fel si in randul staff-ului , daca vom avea nevoie . Antrenamentul voi incerca in primele zile sa-l fac cat mai extenuant , caci jucatorii trebuie sa fie in forma inaintea campionatului , insa nu voi risca cu accidentarile . Desigur o sa incerc sa realizez cateva amicale pentru a determina sistemul pe care-l voi folosi , desi in principal ma gandeam la un 4-4-2 cu 2 aripi . Ca stil de joc vreau unul rapid , cat de cat ofensiv si cu cat mai multe pase .

Sorbise fiecare vorba ca pe un vin frantuzesc .

-Vad ca te pricipei la teorie... fii atent aici! 20.000 de mii de euro daca termini dupa jumatate , iar 50.000 daca reusesti promovarea . Semnezi?

Am scos imediat pix-ul si uitandu-ma peste contract , fara sa-mi mai controlez mana , am semnat. Iata ca visul meu se indeplinise! Totusi nu trebuia sa-mi iau lumea in cap , pentru ca mai aveam mult de munca , iar pozitia de antrenor nu e una stabila , mai ales in Romania.

-De maine incepi , sa te prezinti la antrenamente pe la ora 9:30 , acolo veni intalni staff-ul si jucatorii.

Am aprobat , dupa care i-am strans mana acestui si i-am urat respectuos o zi buna . Am iesit in afara hotelului , acolo unde m-am bucurat ca un copil de castigarea unui joc impotriva prietenilor sai . I-am sunat pe rand pe Daniel si Cristi sa le spun vestea cea mare . Cu fratele meu voiam sa vorbesc personal.

~~~~~~

Din nou acasa , insa de data asta eu sunt cel schimbat . Nu apuc nici bine sa intru , caci fratele meu ma intampina cu o intrebare .

-Ce-ai facut?

-Am reusit!!! ii raspund cu tarie in voce si cu zambetul pe buze.

-S-s-serios? adresand o intrebare nesigura si in acelasi timp balbaiata.

-Crezi ca as glumi pe seama acestui lucru? Ei bine , acum vorbesti cu antrenorul celor de la DLR Pitesti . Arata-mi putin respect .

(rade) - Domnule antrenor , vorbind pe un ton ironic , ce salariu colosal aveti?

- Daca reusesc sa ma clasez in prima jumatate voi strange vreo 20.000 de mii si daca reusesc promovarea imi dau 50.000. Oricum voi incerca cu siguranta sa promovez ,ca sa te ajut cu datoria.

Deodata pe chipul lui se instarueaza seriozitatea , cu o tenta de mahnire .

- Uite.. nu vreau sa iti iroses..

(il intrerup) - Prostii ! Stii ca banii nu sunt atat de importanti la fel ca tine , in plus o sa ma descurc eu ca pana acum.

Marius nu mai spuse nimic , se uita lung la mine ca si cand el ar depins de mine .

-Apropo , unde ai fost azi-noapte?

-Eh , cu niste afaceri . M-am intins la o vorba..n-are importanta ,raspunse ganditor.

Imi ascundea ceva , dar nu aveam chef si nici timp sa dezabat ceea ce facuse el . Mi-am luat laptop-ul si m-am pus pe cautat informatii despre club , jucatori si alte sfaturi. Maine avea sa fie prima mea zi ca antrenor !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy