Jump to content

Cariera La Fc Arges


alex86

Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Acest sezon a fost un adevarat succes pentru mine si jucatorii mei, iar interesul pentru ei nu a intarziat sa apara. Nu vreau sa pierd jucatorii importanti fara sa le gasesc inlocuitori de aceeasi valoare sau mai mare. Dupa ce am castigat cupa, reputatia mea a crescut. Am avut aparitii in presa si pe priincipalele canale de sport. Nu sunt o persoana care sa ii placa sa fie in centrul atentiei si care sa apara mereu la televizor. Am acceptat totusi invitatia de a participa la o emisiune pe sport.ro unde am fost intrebat daca voi mai ramane la FC Arges avand in vedere interesul pentru mine al lui Adrian Porumboiu. Am spus ca nu am nici cea mai mica intentie sa parasesc echipa in acest moment si ca ma simt foarte bine la Pitesti.

Am avut parte de o vacanta foarte frumoasa pe Insula Testoaselor in Fiji. Am stat intr-o cabana pe malul marii, in regim all-inclusive (la bar fiind liber accesul la toate bauturile, inclusiv sampanie). Am petrecut 7 zile de vis alaturi de iubita mea. La intoarcerea in Romania am avut parte de o surpriza. Dl Panescu a trimis o limuzina dupa noi la aeroport, dar in loc sa ne duca acasa soferul mergea pe alt traseu. Cand l-am intrebat despre asta a spus ca este o surpriza, apoi a oprit in fata unei vile foarte frumoase cu un etaj, facem cativa pasi sa o vad mai bine. Nu inteleg ce se intampla, soverul nu vrea sa spuna nimic si aud soneria telefonului. Cand raspund aud o voce: Cum ti se pare noua ta casa?. A fost un apel de la patron care a spus ca este un cadou in urma rezultatelor foarte bune din sezonul trecut.

Clubul incepea din ce in ce sa isi revina din punct de vedere financiar si am inceput sa atragem din nou copiii spre acest sport, grupele de juniori erau din nou pline, viitorul suna bine.

Link to comment
Share on other sites

Urmeaza returul de foc cu Spartak Moscova, am optat pentru o mentalitate ofensiva si pe un pressing agresiv, care au dat roade. Am avut 8 suturi pe poarta si 2 goluri, adversarii mei nici un sut pe poarta si nici un gol. O calificare istorica in grupele Europa League, abia astept tragerea la sorti.

fcargevspartakmoscowinf.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy