Jump to content

Cariera La Fc Arges


alex86

Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Nu am primit, din pacate, bani pentru transferuri si nu pot semna nici cu jucatori liberi de contract pentru ca am depasit bugetul de salarii. Pana in vara va trebui sa ma descurc cu ce am.

Fundasul central Matej Miljatovic s-a accidentat la antrenament la ligamentele incrucisate, asa ca va lipsi intre 7 si 9 luni.

Link to comment
Share on other sites

Si a venit si cel mai important meci al meu, finala cupei cu Steaua. Sincer nu ma asteptam sa ajung in finala. Cu siguranta am avut mult noroc atat la tragerea la sorti cat si cu echipele puternice pe care le-am invins la limita. Eu am inceput cu tactica 4-4-2 iar Steaua cu tactica 4-4-1-1. Steaua trebuia sa castige cupa ca sa se califice in Europa League pentru ca s-au clasat pe locul 5 in campionat. Stadionul a fost plin, ochi, 54.665 de spectatori. Am avut o cota mai mare decat ma asteptam ( 3.2 - 2), Steaua era bineinteles favorita. Prima o cazie importanta a meciului apartine Stelei, Ighalo suteaza puternic la poarte iar Vatca reuseste sa respinga minea, insa ea ajunge la Laurentiu Marinescu care inscrie usor cu latul. 1-0 pentru Steaua in minutul 9, dar nu mi-am pierdut increderea. Dezastru pentru echipa mea in minutul 13, nu am apucat nici sa ne revenim bine dupa goul primit. Emegara patrunde pe banda stanga a Stelei si centreaza in fata porti. Adrian Pit vrea sa intercepteze mingea care ajungea la Nicolita, intra prin alunecare si mingea sare din el in poarta. Este autogolul clasic, nu sunt suparat pe el, nu a avut nici o vina. 2-0 pentru Steaua si toti se gandeau ca meciul este jucat. Toti credeau intr-o victorie usoara a Stelei, dar mi-am adus aminte de o zicala din fotbal, 2-0 este un sport periculos. In min 17 Vlad Rusu rateaza singur cu portarul Stelei, Dreyer dupa o pasa de peste 50m de la Vatca. Ne aparam eroic, dar din pacate nu mai contam in atac. In minutul 43 Nicolita face un fault tactic, noi puteam sa plecam periculos pe contraatac si vede al 2-lea cartonas rosu. Oare avem forta necesara sa revenim pe tabela? In faza urmatoare mingea ajunge la Thiago Tremonti care il dribleaza frumos pe Gardos, dar cand sa suteze acesta din urma se arunca intr-un tackling periculos, mingea sare cu noroc la Vlad Rusu care da un gol usor cu latul. 2-1 pentru Steaua, ma bucur foarte mult ca am inscris inainte pe pauza. In pauza meciului am motivat jucatorii si le-am spus ca putem castiga si sa isi dea viata pe teren. Noi am inceput repriza a doua, am pasat rapid, mingea ajunge la Nastasie pe stanga, Gardos il blocheaza, apoi mingea ajunge pe dreapta la Pistol care centreaza in centru. Thiago se bate pentru minge cu Gardos si reuseste sa suteze la coltul scurt GOOOOOL 2-2 in min 46. Acum trebuia sa fortam victoria. Au mai urmat cateva jumatati de ocazie, nu am indraznit sa ma arunc in atac ca nu cumva sa iau gol. In Minutul 87 Fernandez suteaza la poarta dar Dreyer respinge, mingea ajunge la Tudose, Thiago reuses sa ii fure mingea dar suteaza dezamagitor pe langa poarta. A fost o ratare imensa, cei de la steaua cereau fault la Tudose. Balaj nu da nimic. Am intrat in prelungiri, jucam 2 reprize a cate 15 minute. Amandoua echipele au fost cam obosite si nu au fost ocazii mari de nici o parte. A fost un meci echilibrat. Urmeaza lovituri de la 11 metri, nu doream sa se ajunga aici pentru ca Steaua are jucatori mai tehnici, mai buni la penalty-uri si care au mai multa experienta.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy