Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Ready For War !


Dacone

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

9 din 10 ca am promovat cu cea mai slaba echipa din serie inca din primul an...ii ceva :cadou:

E usor sa joci in Romania, am mai spus-o. Indiferent ca e Liga 1, 2, indiferent ca joci cu Steaua, Rapid, Astra, Victoria Branesti sau cu Avantul Petrisoru, ai sanse reale sa promovezi sau sa castigi Liga in care joci. Si eu am promovat cu Sportul Studentesc de pe primul loc fara probleme in primul meu story, apoi in Liga 1 incepusem mai mult decat bine sezonul.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Foarte bine,nu am spus eu ca ii usor sau greu,am jucat unemployed,aici am primit oferta si am zis ca a fost un sezon bun,nu am zis ca o fost usor sau greu si cu asta basta,nu am zis ca o sa ma joc doar aici...

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Chiar daca am facut cateva transferuri pentru Chimia,cel mai important jucator pe care l-am luat a fost Cristiano de la Tarxien,parca m-a luat plictiseala de a juca in Romania,mai ales ca am vazut ca multa lume zice ca Romania este o tara slaba in care sa joci FM si bla bla am zis ca mai bine incerc altundeva asa ca mi-am dat demisia(unul dintre motive fiind si primul meci din Lga 1 in care am pierdut clar 3-0 cu Gloria Bistrita,si am vazut ca nu sunt sanse mari sa facem o figura faina in liga 1) !

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Si pentru 5 etape voi incerca sa salvez de la retrogradare o echipa din prima liga din Suedia,care macar prin pronuntia numelui echipei este foarte nonconformista(GAIS).Situatia nu este chiar roza la club desi situatia financiara este acceptabila,insa din pacate avem 6 puncte in spatele ultimului loc care ne tine in liga,cu 5 etape inainte de final.

Clasamentul actual :

allsvenskaninformationl.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Cat despre lot,am un lot foarte cosmopolit :))am destui de multi jucatori africani,chiar si un englez,insa cea mai importanta figura din lot este fara doar si poate fostul jucator al celor de la Feyenoord,Lazio sau Inter,Julio Cruz,care si la 36 de ani cred ca face inca fata in prima liga din Suedia(Voi incerca sa il fac cel mai important jucator al echipei in aceste 5 etape).

gaisgaisplayers.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Din pacate sau...din fericire la GAIS am jucat doar 2 meciuri pe care le-am pierdut amandoua fara drept de apel,echipa fiind cel mult varza asa ca am renuntat repede mai ales prin faptul ca Pustai a fost dat afara de la Gaz Metan,iar eu eram favort sa ii iau locul.Am demisionat de la GAIS si vestea buna a venit imediat:

timismihainewsinbox.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Am luat echipa intr-o pozitie destul de proasta,locul 16 cu doar 10 puncte in 10 etape.Nu prea mai am vedete in echipa din pacate rand pe rand Eric,Markovic,Trtovac,Hoban sau Florin Lazar au plecat inainte sa jung eu aici.

ligaibergenbierinformat.png

Dupa nume lotul nu arata nu stiu ce,insa sunt jucatori cu un potentia destul de bun in echipa,fiind deficitar acolo la atacanti in fata,unde o sa incercam sa cumparam ceva in iarna.

csgazmetanmediagazmetan.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Deabia a trecut o zi si trebuia deja sa aleg echipa pentru primul meu meci in postura de antrenor al celor din Medias,contra Astra Ploiesti.Am ales o tactica 4-4-1-1,deoarece nu am chiar doi atacanti cat de cat,asa ca l-am lasat pe Vilakazi in spatele lui Bratu,in rest nu am avut mari probleme de lot.Si aceasta tactica a dat rezultate deoarece am dominat acest meci destul de clar doar portarul i-a tinut in joc pe cel de la Ploiesti,rand pe rand,Bozesan,Munteanu sau Bratu au trecut pe langa gol.Pe final am fortat si l-am scos pe Vilakazi cu Bawab si am trecut la un 4-4-2 clasic,totul rezultand cu golul lui Bawab care a primi o minge de la Ologu,a driblat doi jucatori si din interiorul careului lateral stanga ne-a adus primele victoria.

astra2009vgazmetansplit.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Al doilea meu meci la Gaz Metan,a venit cu ocazia meciului cu Otelul,asa ca am avut sansa sa debutez in fata galeriei noastre care desi sunt putini ca numar au fost o atmosfera foarte frumoasa si m-au primit cu bratele deschise.Cat despre Otelul nu sunt prea multe de zis inafara de vreo 2-3 jucatori printre care si fostul nostru jucator Hoban nu prea cunosc echipa fiind mult schimbata.Si-au vandut toti jucatori buni in primul sezon,acuma la echipa din Galati,stralucind doar Ali Karimi.Pentru acest meci am folosit aceasi tactica 4-4-1-1,si aceasta va fi tactica pana cand vom aduce niste jucatori noi.Nu am incercat deloc sa ne aparam mai ales ca nu avem de ce,echipa din Galati nefiind superioara noua.Intradevar le-am lasat mai mult mingea celor de la Otelul,insa nu au stiut ce sa faca cu ea,spre deosebire de Bozesan si Bratu care au percutat poarta lui Silviu Lung si ne-au adus a doua victorie de cand sunt eu la echipa.

gazmetanvoelulsplitview.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Desi in campionat echipa nu s-a descurcat foarte bine in cupa echipa a ajuns in turul 7 unde am dat de Unirea Alba Iulia.Pentru acest meci am incercat sa fac cateva schimbari si sa introduc cativa jucatori care au jucat mai putini pana acuma,problema mai mare fiind accidentare usoara a lui Munteanu,care sper sa revina repede.Echipa a jucat exact ce i-am cerut si primul gol a fost inscris destul de amuzant,Ciprian Petre finalizand cu CAPUL o centrare a lui Cojoc,Petre avand undeva pe la 1 m si un snitel.Desi am dominat meciul ne-am desprins doar dupa minutul 80 cand Cojoc si Litu au inchis tabela si mergem mai departe spre turul 8.

unireaaivgazmetansplitv.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-13-a: Am dat piept cu echipa lui tata Jean revenita dupa un sezonu in liga a doua,echipa care din cate am vazut se bazeaza tot pe aceasi veterani si cateva intariri de la cfr(...nici nu mai zic nimic).O nou victorie in acest meci ne-ar fi ridicat destul de bine in campionat,la fel si moralul echipei.Odata primita lista cu jucatorii celor doua formatii am observat un duelul dintre Goodluck de la noi si Goodwin de la ei :))Trebuie sa recunosc am fost dominati in acest meci insa eficacitatea noastra si-a spus cuvantul si am invins chiar daca "tinerelul" Tibor Moldovan ne-a dat cateva emotii.

gloriabistriavgazmetans.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-14-a: Aceasta etapa mi-a demonstrat inca o data cat de slab este campionatul nostru si in FM(de parca nu ar fi destul cel din rl).Spun asta deorece Mioveni cu care urma sa joc etapa asta a rezistat primul sezon in prima liga cu jucatori ca si Tanasa sau Dica titulari.Echipa in mare parte neschimbata doar l-am introdus pe Miclea in locul lui Cojoc.Dica totusi a incercat sa imi arate ca il desconsider si a avut vreo doua loviuturi libere periculoase.A fost un meci greu in care desi am dominat mingea nu a vrut sa intre si cu asta basta.Pana la urma Vilakazi cu specialitatea casei pentru el a trimis un sut puternic din afara careului la coltul lung si ne-a usurat munca,Miclea inchizand tabela la 2-0 dupa ce a pus simplu latul la o minge trimisa de Taher in fata portii,si obtinem a-4-a victorie consecutiva :)

csmiovenivgazmetansplit.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy