Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Ready For War !


Dacone

Recommended Posts

  • Romania Research Team

Aparitia unui patch cu ultimele transferuri,inclusiv Nasri la City si multe altele,m-au facut sa incep un joc nou,care ar putea fi unul dintre ultimele din FM 2011.Zis si facut am ales baza de jucatori+30 de ligi din 25 de tari,reteta liber de contract+fara experienta nu mi-a dat mari sperante,dar dupa doar doua click-uri am decis sa accept oferta celor de la Chimia Brazi.Evident echipa nou-promovata,media prediction 15 din 16 :capu ,Timisoara in seria mea(cred ca englezii care au facut patchul au gresit un pic componenta grupelor din Liga 2,dar nu asta conteaza),deasemenea lotul+stadionul+bugetul sunt pe nicaieri asa ca trebuie luat tot de la 0 daca vrem sa facem ceva interesant in Liga 2.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply
  • Romania Research Team

siglacschimia.gif

Din tot lotul nu am avut nimic de observat si majoritatea jucatorilor sunt chiar sub nivelul Ligii a-2-a,doar un nume mi-a atras putin atentia este vorba de fostul jucator al Rapidului,fundasul central Nae Constantin.Asa ca nu am mai stat pe ganduri si m-am pus pe transferat,o campanie destul de stufoasa,din pacate doar jucatori imprumutati si liberi de contract.

chimiabrazitransfershis.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Nici printre aceste transferuri nu sunt nume foarte sonore,doar Batfoi si Matei,in rest Radovanovici care a venit acuma ceva ani la UTA ca un mare transfer dar degeaba,Digbeu,care intr-o vreme era o speranta a celor de la cfr sau Elek,care prindea lotul foarte rar la Otelul.Poate cel mai important transfer pentru mine este portarul Keita,care este titularul postului de portar si la nationala Guineei.Tot ce am cumpar insa este peste ce aveam in lotul de la inceput...Amicalurile le-am dus bine cu 7 victorii din 8 meciuri.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Tragerea la sort din primul tur al Cupei Romaniei,nu a fost foarte prietenos cu noi si pe capul nostru au ajuns cei de la Rapid II.Un meci extrem de greu deoarece,in primul 11 trimis pe teren de cei de la Rapid s-au aflat Pancu,Grigore,Straton,Oros,Raduta,Cassio sau Duarte.

Am incercat sa ma tin dupa ei cat am putut insa diferenta de valoare dintre cele doua echipe si-a spus cuvantul si veteranul Pancu ne-a dat o lectie de fotbal.In echipa noastra stralucind Batfoi,care ne-a tras dupa el si nu am fost departe de o surpriza...Ne pregatim de campionat.

rapidiivchimiabrazispli.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Am conturat in mare un prim 11 care ar arata cam asa (Keita,Perenyi,Constantin,Ionita,Neagu,Parvu,Elek,Barladeanu,Digbeu si in fata Batfoi cu Radovanovic)

Prima etapa,teren propriu vs Snagov:Am dominat destul de categoric acest meci,am ratat cam din toate pozitile si am avut si o transversala,cei de la Snagov avand doar o ocazie pe finalul meciului.Scor final 2-0,dubla a lui Radovanovici si viitorul arata bine!!!

chimiabrazivsnagovsplit.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Cum echipa care a castigat nu prea se schimba,am decis sa trimit in teren acelasi 11,ca si in meciul cu Snagov.De data aceasta ne astepta un meci mai tare decat in prima etapa deoarece intalneam o echipa cu cativa jucatori de Liga 1,este vorba de Branesti.

Etapa a-2-a,Branesti:

Mi s-a parut ca cei de la Branesti ne-au privit un pic de sus si asta ne-a ajutat,i-am dominat pe tot parcursul meciului,atacantii mei in special au ratat incredibil,chiar daca am condus cu 1-0 si am avut si o bara,cele 3 puncte ne puteau fi furate cand Musat a inscris cu o torpila de la 30 de metrii.Inspiratia de moment m-a facut sa il trimit in teren pe Tismanaru care a adus victoria in minutul 87 dupa ce a driblat inclusiv portarul.

brnetivchimiabrazisplit.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Fc Botosani,adversarul nostru din etapa a-3-a,si-a anuntat inca de la inceputul sezonului intentia de a promova in Liga 1,si la fel ca si noi a inceput cu doua victorii,asa ca ne astepta un meci infernal.

Etapa a-3-a:Incet,incet incerc sa il integrez si pe Matei in echipa,care cred eu ca o sa fie un jucator foarte important pentru noi asa ca l-am trimis in teren prin minutul 70.Nu avea rost sa stau la cutie asa ca m-am aruncat in atac inca din inceputul meciului si Batfoi obtine un penalty,pe care din pacate Nae Constantin,il trimite pana in valea din spatele stadionului.Ne-au cam dominat baietii de la Botosani,dar fazele clare tot noi le-am avut si singurul gol al meciului a fost inscris de Elek in minutul 25. :worship

chimiabrazivbotoanispli.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Cand am vazut ca urmatorul meci il am cu cei de la Dinamo 2,gandul mi-a fugit la meciul cu Rapid 2 cand mai multi jucatori din prima echipa au jucat impotriva mea.Pana la urma cei de la Dinamo nu au facut risipa de efort si nu au trimis pe nimeni de la prima echipa inafara de Georgian Paun.

Etapa a-4-a,Florea Dumitrache: Dinamo 2,ne-a dat o replica mai mult decat palida,si practic nu au contat in acest meci in care,am jucat fara un om tot meciul deoarece Barladeanu s-a gandit ca ar fi misto sa ii rupa picioarele lui Stanescu.Batfoi si Cotan au inscris pentru noi in timp ce Dinamo a replicat pe final prin Bitez.A-4-a victorie la rand !!! :thumbup:

dinamoiivchimiabrazispl.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-5-a:In etapa asta ne-am luat de gat cu echipa lui Sechelariu,care banuiesc ca acuma nu mai viseaza Champions League si altele,mi se pare o echipa de pluton din liga a-2-a.Desi desteptul de Sebastian Gh.,ne-a pus bete in roate si nu ne-a dat doua penalty-uri mai clare ca lumina zilei,totusi golul lui Batfoi din minutul 38,a fost de ajuns ca sa obtinem a 5-a victorie consecutiva din tot atatea posibile.Din pacate s-a rupt Keita,insa Rusandu este pregatit sa intre...

chimiabrazivfcmbacuspli.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-6-a,Municipal din Braila: La Braila,am dat de cea mai slaba echipa din serie din cate se pare,cu doar un punct in primele 6 etape,insa stiam ca ne astepta un meci greu.In primul 11,a intrat totusi Keita,care si-a revenit insa nu de tot.Braila ne-a luat tare si ne-a condus cu 1-0 inca din minutul 8.Am schimbat tactica si m-am aruncat in atac,iar jucatorii de la care am cele mai mari sperante Elek si Batfoi ne-au a dus a-6-a victorie consecutiva.singura veste proasta este ca,Keita s-a rupt din nou...

cfbrilavchimiabrazispli.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Mai sunt doua etape pana la meciul cu Timisoara,asa ca trebuie sa tragem de noi sa avem un moral bun pentru a ne putea prezenta acceptabil in meciul cu ei.

Etapa a-7-a: Cel mai spectaculos meci de pana acuma,dupa ce am condus cu 1-0 si am fost egalati repede,am ajuns sa conducem cu 3-1 dupa o ora de jos.Am avut si putin noroc cand cei de la Mangalia au ratat un penalty in minutul 70,cand meciul isi putea schimba total fata.Callatis a mai inscris odata pe final prin Iovita,cand jucatorii mei erau deja relaxati.7 din 7,21 de puncte si primul loc ne fac sa visam cu ochii deschisi.

chimiabrazivcallatisspl.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-8-a: La Navodari,am avut cel mai greu meci din acest sezon,in care am fost destul de dominati si doar spiritul de lupta al nostru ne-a facut sa scoatem ceva din acest meci,in care chiar daca am condus am fost intorsi si doar foarfeca lui Batfoi,ne-a adus un punct nesperat.

sgeatanvchimiabrazispli.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-9-a: In acest meci nu ne gandeam sa obtinem mai mult de un egal,deoarece dam piept cu vice-campiona Romaniei asa ca este normal sa nu fim foarte optimisti.Cu toate astea am reusit sa ne prezentam destul de bine in acest meci desi am pierdut la 2 goluri diferenta puteam obtine mai mult dar asta este viata.Singurul lucru care m-a bucurat cu adevarat in acest meci a fost golul lui Matei...

chimiabrazivfctimioaras.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-10-a: Aceste doua dusuri reci,au fost probabil ce am avut nevoie pentru a ne reveni din euforia primelor 7 etape in care am batut tot desi cam toate la limita.Cu Steaua 2 a fost un meci destul de anost nu a iesit nimeni si nimic in evidenta in acest meci asa ca scorul m-a multumit.

chimiabrazivsteauaiispl.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Din cate observ,principala noastra candidata la locul al doilea este Dunarea.Nu prea au jucatori foarte cunoscuti sau de o calitate foarte mare insa formeaza un grup foarte tare.Din pacate pentru noi etapele 11 si 12 au fost doua de uitat cat mai repede.

Etapa 11: Dunarea ne-a calcat in picioare...

dunreavchimiabrazisplit.png

Etapa a-12-a Am pierdut cu Otopeni in prelungiri un meci din care oricum nu meritam nimic...

csotopenivchimiabrazisp.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-13-a: Deplasare grea la Ovidiu,contra celor de la Viitorul Constanta,un meci foarte echilibrat,jucat pe contre,au fost ocazii mari si de o parte si de alta,pana la urma diferenta a fost facuta de omul nostru numarul 1,Batfoi.

viitorulcavchimiabrazis.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-14-a: Este adevarat ca toate meciurile castigate de noi au fost la limita,fara a practica un jos extrem de spectaculos insa totusi este divizia a doua din Romania.Insa in aceasta etapa am vrut sa le dam peste nas celor care ne criticau si chiar daca am jucat cu un om in minus tot meciul,i-am calcat in picioare pe cei de la Delta Tulcea.

chimiabrazivdeltatulcea.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-15-a: Evident ca dupa doua calde jucatorii mei s-au gandit sa le dea si una rece suporterilor,asa ca nu au jucat nimic in utima etapa din anul 2011 si am fost invisi la scor de neprezentare de Astra Giurgiu.

astragiurgiuvchimiabraz.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Chiar daca le inceputul sezonului nimeni nu ne dadea nici o sansa ne aflam acuma pe locul 3 la egalitate de puncte cu cei de la Dunarea,si la 5 in spatele celor de la Timisoara,care cred ca au acontat inca de la inceputul sezonului primul loc.Din pacate jucatorii romani cat de cat de calitate nici nu se uita spre noi,iar cei de afara cer salarii enorme pentru bugetul nostru.Asa ca ne-am orientat spre jucatori africani care au si nationalitate europeana ca sa putem folosi cat mai multi in campionat.

Nu am stat prea multe pe ganduri si am facut 12 transferuri:

transferuri.png

Majoritatea au nationalitate franceza si portugheza,doar Aros fiind din Chile.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Dupa cum stiti perioada de pauza dintre tur si retur in divizia B este destul de lunga asa ca am avut cam 10 amicaluri in aceasta perioada,in care rezultatele sincer nu prea m-au interesat,imbucurator fiind faptul ca jucatorii noi s-au acomodat foarte bine,si au aratat asta inca din prima etapa.

Etapa a-16-a: Deplasare la Ghermanesti pe stadionul Vointa,unde am dat piept cu cei de la Snagov pe care i-am invins cu 2-0 in tur,asa ca baietii mei s-au gandit ca ar fi un lucru bun sa repeta acea performanta,si asta au si facut,am invis cu 2-0,primul gol fiind inscris de noul fundas central Adado.

snagovvchimiabrazisplit.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-17-a: Chiar daca au intrat mai multi jucatori noi se pare ca mentalitatea este aceasi si dupa victoria frumoasa din prima etapa,jucatorii au dat-o rau de tot in bara etapa asta cand am pierdut pe teren propriu fara a avea mai nici o ocazie...Daca vreau sa promovez trebuie sa leg cateva victorii in urmatoarele etape...

chimiabrazivbrnetisplit.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Din pacate dupa meciul pierdut cu Branesti am ramas la 3 puncte in spatele celor de la Dunarea...

Etapa a-18-a Am primit vestea ca se va vedea meciul nostru cu Botosani la TV asa ca nu aveam de gand sa ne facem de ras si jucatorii au bagat bine la cap tactica si ce le-am zis la inceputul meciului si nu au gresit.Chiar daca am avut destul de mult noroc este o victorie venita la timp pentru noi.

botoanivchimiabrazispli.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy