Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Ready For War !


Dacone

Recommended Posts

  • Romania Research Team

Etapa a-19-a: Din nou dinamovistii au fost baieti simtiti si nu au trimis pe nimeni de la prima echipa ca sa ne dea planurile peste cap,iar dinamovistii mici(cum vad ca is alintati pe la tv) nu ne-au pus nici cea mai mica problema chiar daca ei au fost cei care au condus cu 1-0,Radovanovici si Mamah au rezolvat meciul in doar 4 minute.

chimiabrazivdinamoiispl.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply
  • Romania Research Team

Etapa a-20-a: Cei de la Bacau tocmai au reusit un egal cu Timisoara etapa trecuta,asa ca nu ii prindem intr-un moment bun pentru noi.Cu toate astea am jucat clar mai bine decat ei chiar daca am castigat dintr-un penaltz destul de usor acordat de arbitru in minutul 5 care a fost transformat de singurul sud american din lotul nostru,Aros.

fcmbacuvchimiabrazispli.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-21-a: Braila ramasa pe ultimul loc cu doar 5 puncte dupa 20 de etape nu avea cum sa ne puna probleme intr-un meci atat de important ca si acesta,iar la fel ca si in meciul cu Dinamo,Radovanovici si Mamah au adus victoria cu 3-0,care ne face sa legam 4 victorii consecutive.Din pacate nici cei de la Dunarea nu au facut pasi gresiti si au tot 3 puncte in fata noastra,iar jocurile directe ii avantajeaza clar.

chimiabrazivcfbrilaspli.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-22-a: A-5-a victorie consecutiva se pregoniza cu cei de la Callatis,din pacate jucatorii nu au avut aceeasi parere si reusesc sa strice aceasta serie printr-un 0-0 foarte urat,desi am dominat steril nu prea meritam victoria.Culmea in aceasta etapa s-a incurcat si Dunarea.

callatisvchimiabrazispl.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-23-a: Trebuia sa ne revenim repede dupa acest semi-esec,iar meciul cu Steaua parea optim pentru a face acest lucru.Insa se pare ca nici jucatorii mei dar mai ales a lor nu au fost de acord cu acest lucru si ne arunca la 4 puncte acuma de Dunarea...

steauaiivchimiabrazispl.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-24-a: Probabil meciul capital pentru noi impotriva celor de la Dunarea.Nu aveam alta solutie in acest meci decat sa castigam deoarece cat de curand vine meciul cu Timisoara din care nu cred ca putem scoate ceva.Din pacate totul pica in minutul 31 cand Enache a deschis scorul.Mamah ne-a readus sperantele insa cu toate eforturile noastre scorul a ramasa neschimbat 1-1.

chimiabrazivdunreasplit.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-25-a: Meciul cu Sageata Navodari,il consideram dinainte un bun antrenament inainte de meciul cu Poli,si intradevar asa a si fost parca era un meci de antrenament.Oaspetii practic nu au contat pe teren,nici noi nu am fortat si asta a fost.Oricum imi cam pierd speranta deoarece Dunarea,castiga din nou si ramane diferenta de 5 puncte.

chimiabrazivsgeatanspli.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-26-a: Pe Dan Paltinisanu,ne-au intampinat aproximativ 9000 de spectatori care culmea pareau sa ne incurajeze,inainte de meci si Uhrin,spunea ca Poli si noi avem cele mai mari sanse sa promovam desi diferenta de Dunarea era destul de mare.Despre acest meci nu sunt prea multe de zis deoarece am jucat din minutul 77 cu doi oameni in minus dupa ce am facut toate schimbarile.Timisoare ne-a predat o lectie de fotbal si au aratat ca sunt cei mai indreptatiti sa castige seria.

fctimioaravchimiabrazis.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-27-a: In meciul acest cu Otopeni,nu am putut folosi mai multi jucatori importanti si asta s-a simtit din plin.Nu prea am jucat mare lucru,desi totusi am avut ocaziile mai mari,printre care si o bara,si in minutul 33,Aros a avut grija sa rateze un penalty si astfel nu am putut profita din nou de pasii gresiti ai Dunarii...In ultimele 3 meciuri este aceasi distanta de 5 puncte :(

chimiabrazivcsotoplitvi.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

In ultimele 3 etape o sa joc cu :Viitorul Constanta,Delta Tulcea si Astra Giurgiu,in timp ce Dunarea intalneste:Astra Giurgiu,Snagov si Branesti.Nu stiu care are meciurile mai grele desi cred ca eu,ei au un meci greu cu Branesti care acuma este pe locul 4.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-28-a: Cu echipa lui Hagi nu trebuia sa fac nici un pas gresit,mai ales ca pentru ultimele 3 etape am schimbat tactica si am jucat tot pe cartea atacului,si asa nu mai am nimic de pierdut.Deja din minutul 51 ma uitam la ce face Dunarea cu Astra Giurgiu,deoarece la noi meciul era clar la indemana noastra si am castigat clar 4-2.Astra face surpriza si invinge cu 1-0,si ne apropiem la 2 puncte de locul 2 :thankyou:

chimiabrazivviitorulcas.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-29-a: Cum in aceasta etapa nu cred ca Dunarea se va incurca de Snagov,probabil totul o sa ramana pe ultima etapa cand ei joaca cu Branesti.La fel ca si in meciul cu Viitorul,am inceput mai bine si aveam 2-0 destul de repede in meci.Golul lui Nanu,ne-a trezit unele emotii pe final,dar surpriza vine de la Dunare,unde Snagov invinge cu 2-0 si in acest moment avem un punct in fata celor de la Dunarea pe locul 2. :worship Snagov :worship

deltatulceavchimiabrazi.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-30-a si ultima : Aveam mare nevoie de victorie in meciul cu Astra Giurgiu,in fata carora aveam de luat si o revansa dupa ce in tur ne-au administrat un sec 3-0 deoarece nu ma puteam lasa pe mana celor de Branesti.Meciul a inceput furtunos pentru noi dar nu cu gol,pentru ca in minutul 2 am reusit sa luam un rosu.Cu toate aste nu am dat inapoi si Matei a facut 2-0 pana la pauza.Chiar dupa pauza vestea vine de la Branesti unde Pancu deschide scorul si ii lasa pe Dunarea in Liga a 2a.La noi s-a terminat 3-2 in timp ce la Branesti-Dunarea a fost 2-0,si astfel promovam de pe locul 2 la 4 puncte in fata celor de la Branesti si Dunarea.

chimiabrazivastragiurgi.png

Si ultimele 3 meciuri ale Dunarii:12619073.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy