Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Reputatie Maxima Pentru Liga 1?


de_ce

Recommended Posts

Sunt in 2017, am ajuns cu o echipa romaneasca in Top 50 mondial dupa 3 ani consecutivi de grupe UCL/optimi Euro Cup, am probabil cei mai buni jucatori pe care ii pot atrage in Romania, dar pentru ca nu pot atrage altii mai mari nu pot face performanta mai buna in Europa. In campionat bat constant, in Europa ma distrug echipele cu vedete, deja nu mai e amuzant. Ma rog, jucatorii sunt crescuti, nu i-am luat drept buni. Ii mint in fiecare sezon de transferuri ca echipa o sa mai creasca, desi nici eu nu stiu unde ar mai putea.

2 stelute si jumatate pentru Liga 1. Nu s-a schimbat nimic in 8 ani de joc.

Citeam inainte de lansarea jocului, prin octombrie cred, de reputatie dinamica si prostii de genul. Unde naiba e? A reusit cineva sa vada 3 stelute sau mai mult pentru Liga 1?

Link to comment
Share on other sites

Sunt in 2017, am ajuns cu o echipa romaneasca in Top 50 mondial dupa 3 ani consecutivi de grupe UCL/optimi Euro Cup, am probabil cei mai buni jucatori pe care ii pot atrage in Romania, dar pentru ca nu pot atrage altii mai mari nu pot face performanta mai buna in Europa. In campionat bat constant, in Europa ma distrug echipele cu vedete, deja nu mai e amuzant. Ma rog, jucatorii sunt crescuti, nu i-am luat drept buni. Ii mint in fiecare sezon de transferuri ca echipa o sa mai creasca, desi nici eu nu stiu unde ar mai putea.

2 stelute si jumatate pentru Liga 1. Nu s-a schimbat nimic in 8 ani de joc.

Citeam inainte de lansarea jocului, prin octombrie cred, de reputatie dinamica si prostii de genul. Unde naiba e? A reusit cineva sa vada 3 stelute sau mai mult pentru Liga 1?

La mine Liga 1 are 3 stelute (locul 14 in clasamentul competitiilor). Nu stiu daca se poate mai mult, in conditiile in care doar o singura echipa din Liga 1 are rezultate in Europa.

Link to comment
Share on other sites

Eu dupa ce fac performata cu Dinamo , de obicei, dupa vreo 5 ani intru in editor si le ''finantez'' pe echipele de la subsolul clasamentului sa audca si ele jucatori mai buni. Asa creste reputatia oarecum. eu am ajuns cu liga 1 pe locul 12 cel mai mult cu 3 stelute!

Link to comment
Share on other sites

Eu dupa ce fac performata cu Dinamo , de obicei, dupa vreo 5 ani intru in editor si le ''finantez'' pe echipele de la subsolul clasamentului sa audca si ele jucatori mai buni. Asa creste reputatia oarecum. eu am ajuns cu liga 1 pe locul 12 cel mai mult cu 3 stelute!

Nu e o solutie tocmai "ortodoxa". O alternativa ar fi sa adaugi inca un manager in joc si sa mai preiei inca o echipa romaneasca. Daca faci performante in Europa cu doua echipe, reputatia sigur va creste.

Link to comment
Share on other sites

Nu e o solutie tocmai "ortodoxa". O alternativa ar fi sa adaugi inca un manager in joc si sa mai preiei inca o echipa romaneasca. Daca faci performante in Europa cu doua echipe, reputatia sigur va creste.

Si in meciul direct ce o sa faci????

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

o idee care cred ca ar ajuta sa creasca reputatia clubului (fara sa o schimbi tu) este urmatoarea: intrii in Editor, si pui la premiile de final de sezon:

1. 50.000.000

2. 45.000.000

3. 40.000.000

4. 35.000.000

5. 30.000.000

6. 25.000.000

7. 20.000.000

Astfel, echipele care merg in UCL si EL au bugete consistente si automat pot cumpara jucatori valorosi -> incet, incet vor face performanta mai multe echipe, coeficientul creste si dupa ceva timp ar trebui sa ajunga in primele 5 campionate din lume ca reputatie!

PS: nu recomand aceasta metoda deoarece dupa 3 sezoane te vei plictisi!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am si eu o intrebare, premiile la care te referi cresc cu performantele echipelor din campionat sau raman la fel chiar daca Liga1 urca in top?

premiile raman asa cum sunt setate din editorul jocului! nu cresc/scad datorita performantelor

PS: nu recomand aceasta metoda deoarece dupa 3 sezoane te vei plictisi! E o metoda SF

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dar fara modificare niciodata liga1 nu va creste, chiar cu participarea in UCL nu ne vom putea compara cu Anglia/Spania/Italia care castiga 40M sau mai mult la sfarsitul campionatului.

In realitate Liga 1 scade valoric si financiar de la an la an

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy