Jump to content

Young, Strong And Crazy


axpencu

Recommended Posts

Dupa o perioada de observare m-am hotarat sa incep si eu un story . Am selectat toate ligile din lume si am pus playble la Franta Anglia Germania Spania Portugalia si Romania. M-am tot gandit la ce echipa sa aleg si am ramas la mandria Frantei Olympique Lyonnais. Daca nu se va intampla ceva cu salvarea voi posta dupa fiecare meci rezumat + ceva noutati !

Link to comment
Share on other sites

Am ajuns in prima zi la stadion... Nimic impresionant . Lotul mi se pare unul destul de subtire si fara prea mari vedete , in afara de Gourcuff , Lopez si Lloris toti sunt jucatori mediocri .

Prima mea idee a fost sa aduc un atacant veritabil dar pentru ca patronii sunt niste chitrosi si mi-au dat buget doar de 4 mil. nu prea aveam ce sa fac asa ca imi trece prin cap un schimb. Am dat un telefon in Portugalia lui Gustavo Brizuela si l-am intrebat daca ,,, clientul lui (Oscar Cardozo) nu ar fi interesat de echipa mea , acesta mi-a raspuns automat pozitiv asa ca am discutat cu sefii si l-am dat pe Lopez pe Cardozo.

Urmatorul meu target era chiar jucatorul meu prefetar : Gabi Torje. L-am imprumutat la Bayern pe Briand asa ca am facut o oferta de 6 mil pentru Gabi. Acesta a refuzat alegand Wigan in defavoarea Lyonului(greseala lui).

Intre timp am mai jucat niste amicale prin turcia cu Fener si Galata dar jucatorii umbland mai mult dupa femei nu le-a prea stat capul la fotbal asa ca am pierdut ambele meciuri cu scorul de 1-0.

Link to comment
Share on other sites

Holy fuck !

Lopez pe Cardozo ?

Nici macar Becali nu ar face asemenea afaceri :D.

Toulalan, Pjanic si Bastos sunt si ei mediocri ?

De Pjianic am uitat sa mentionez dar Toulalan si Bastos nu sunt cine stie ce la ce pretentii are echipa.

Link to comment
Share on other sites

De asemenea , Jimmy Briand mi se pare un jucator fenomenal la fm11.Am jucat vreo 2-3 sezoane in franta cu PSG si era unu dintre cei mai buni de la Lyon , care lua titlu dupa titlu.

Dupa cum am spus ... L-am imprumutat un sezon la Bayern. Depinde cum joaca acolo . Oricum pe postul lui pot juca si Gourcuff si Pjanic

Link to comment
Share on other sites

Toulalan e o piesa de jucator, esential la inchidere pentru Lyon in momentul de fata. Lopez e un jucator bun dar cred ca merita facut schimb cu Cardozo. Probabil iesi si mai bine la salariu. Bastos e slabut in FM fata de ce a aratat anul acesta. Iar Briand e bun daca ai rabdare cu el si-i vorbesti frumos :)

Link to comment
Share on other sites

Normal ca vom vedea daca merita schimbul. Eu spun doar ca merita sa incerci un asemenea schimb Lopez-Cardozo. De asemenea Gourcuff e un jucator bomba daca stii sa-l folosesti unde trebuie si sa-i dai indicatiile necesare.

Link to comment
Share on other sites

Ascultand sfaturile voastre l-am pastrat pe Toulalan iar tactica este urmatoarea:

P.S.

De acum voi juca 3 meciuri iar apoi voi posta rezumate plus alte noutati.

Daca aveti ceva sugestii, nelamuriri, critici va rog sa le postati pe forum.Multumesc.

post-8775-0-81027100-1305815279_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Dupa 3 meciuri(modeste zic eu) echipa ocupa primul loc in clasament. Macinati de accidentari situatia din teren nu este una tocmai roz. Pot sa spun ca sunt foarte suparat de jocul prestat de echipa dar ma multumesc partial rezultatele. Am vorbit cu capitanul Cris(accidentat si el pentru 4 luni) si i-am spus sa faca putina ordine in vestiar deoarece pe teren toti se cred niste vedete !

post-8775-0-65491100-1305820011_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Primul meci din campionat era in compania formatiei As Monaco. Ma asteptam la un meci destul de usor dar nu a fost deloc asa.

Jucatorii parca nu stiau pe ce lume se afla (sincer cred ca s-au drogat inainte de meci) . Ratau din toate pozitile numai nu bagau mingea in poarta. Sincer , dupa mine Monaco merita sa castige dupa ocazile clare avute!

Jucatorul care m-a impresionat cel mai mult a fost Bastos (spre surprinderea mea) asa ca m-am gandit sa-l pastrez!

post-8775-0-41005500-1305820342_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

In al doilea meci cel cu Caen pot sa zic ca am dominat toata prima repriza dar am fost neplacut surprins in a doua parte cand echipa a fost domintata clar din toate punctele de vedere. Oricum o victorie e o victorie asa ca le-am dat liber la ''destrabalare'' jucatorilor pana la urmatorul meci. O sa-mi multumeasca ei...

post-8775-0-98466400-1305820520_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Seria meciurilor proaste atinge apogeul in meciul cu Stade Brestois . Pe langa ca am ratat din toate locurile posibile si imposibile ne-au mai dat si un gol ultranorocos dupa o deviere gresita a lui Lloris. Cu multi jucatori accidentati ma bate gandul sa iau ceva liber de contract. Meciul urmator va fi cel cu Lorient . Un meci care va trebui castigat cu orice pret. Destul de usor la prima vedere , ei fiind pe 15 eu cred ca nu va fi deloc asa.Vom vedea!

post-8775-0-25378900-1305903483_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy