Jump to content

Los Boquerones


zolesma

Recommended Posts

Iata ca veni vremea sa mai fac o mica excursie in Spania este vorba de Andalusia ca sa mai fac si eu un ban cinstit . Nu e vorba de capsuni ci de scoala de antrenori . Ma duc cu ultimi bani la aeroport si cumpar un bilet de avion catre Andalusia , era cam scump da nu ai ce sa faci traim in Romania . Urc in avion si ma gandesc mama ce o sa ma plictisesc pana ajung , incercam sa ma uit pe fereastra insa imi era frica de inaltimi . Zici ca ma uitam pe Google Earth si brusc totul devenise familiar . Totul sa intamplat foarte repede nu am chef sa tot povestesc . Am coborat din avion , m-am cazat la un hotel si am inceput si eu scoala de antrenori . Lectiile erau grele la fel si temele de casa . Zic eu in gand hai ba nene ca si eu stiu sa fac o tactica ca JJ . Cred ca am invatat mai mult ca la scoala generala . Dupa multe experiente exotice in ligile inferioare din Spania (Liga 4,5) desigur de fiecare data am esuat in incercarea promovarii . Malaga a ramas fara antrenor era un secund nu mai stiu cum il chema ceva in genul lui Banel Maiculita alerga si el foarte mult la antrenamente . Era sansa mea sa ma fac mai cunoscut in lumea asta de rahat si am aplicat pentru postul de antrenor al echipei din Andalusia , Malaga CF . M-am gandit foarte bine inainte ca o sa am foarte multi bani de transferuri si de salarii si jucatori experimentati precum Julio Baptista si de ce nu Martin Demichelis . Dupa ce am negociat cam doua-trei ore cu Seicul , in stilul lui JJ am primit un salar incredibil de la patronul echipei este vorba de 700.000 € pe an si un contract pe 2 ani . Nu stiu cum am ajuns de la 1200 euro pe an la 700.000 an . Aveam cel mai mare salar din staff asta inseamna ca patronul meu are multa incredere in mine . Obiectivul meu este sa termin in primele 7 locuri din liga spaniei si sa jucam in europa , pentru asta am primit 13.500.000 € de transferuri si 33.000.000 € de salarii . Sper sa fac o treaba buna aici !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy